تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 447 از 903 اولاول ... 347397437443444445446447448449450451457497547 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,461 به 4,470 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان من ی سورن 89 دارم احساس می کنم ی کم سنگین حرکت میکنه و شتابش پایینه
    وقتی هم که گاز میدی حدود ی ثانیه بعدش شروع میکنه گاز دادن و شتاب گرفتن میشه بگید مشکل از کجاس؟؟؟؟؟
    سلام
    اگر گاز میخوره و موتور دور میگیره اما ماشین شتاب نداره ( انگار که روی یخ دارین گاز میدین یا روی ماسه و شل ) پس از صفحه کلاچ هست که تموم شده یا کلاچ رگلاژ ( تنظیم ) نیست . یا خورشیدیِ دیسک کلاچ ضعیف هست ( دیسک کلاچ بنجل هست )
    اگر اصلاً موتور جون نداره پس خیلی چیزها باید چک بشه
    تنظیم بودن تسمه تایم
    فیلرها
    نشتی نداشتن منیفولد هوا
    سلامت سنسور مپ ( قبلاً شرح داده شده چطور باید با ولتمتر چک بشه )
    سلامت سنسور دریچه ی گاز
    نرمال بودن فشار بنزین در پشت انژکتورها
    سلامت وایر شمعها
    استاندارد بودن بنزین
    سلامت شمعها
    تنظیم بودن دهنه ی شمعها
    دیاگ زدن برای مطمئن شدن از عملکرد درست همه ی سنسورها و سایر قطعات موتور که با کامپیوتر ماشین ( ECU ) در ارتباط هستند .
    اگر دوست داشتین این تاپیکها رو هم بخونین و مشترک بشین
    ضرر نمیکنین
    صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف میلیونها تومن

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    تجربه های رانندگی
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 07-04-2014 at 22:12.

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز secretman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

سلام
    ماشین 405 دوگانه اگزوز زیاد پرت پرت میکنه ، زمانی که ماشین ایستادست لرزش داره شمعش هم عوض کردم دلیلش چیه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

سلام . من یک پراید دارم که لاستیکش رو شش ماه پیش تعویض کردم (دنا) مشکل خاصی نداشته ولی الان تو سرعت 40 کیلومتر انگار سوار قایق شدی . مثل این که یکی از چرخ ها بیضی شده باشه . کسی میدونه مشکل چیه؟ رینگ تاب داره ؟ یکی گفت تایرت شکسته و باید عوض بشه؟؟؟؟ ضمنا بالای 90 هم فرمون میزنه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.رینگ و لاستیک یکی از دوستان رو قرض بگیر بنداز زیر ماشین ازمایش کن.بو همچنین ماشین دوستت رو با رینگ و لاستیک خودت ازمایش کن.ولی بعید نیست لاستیک خراب شده باشه.

6. این کاربر از محمد داود بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

کجا میشه ماشین رو برد روی این غلطک ها که لاستیک درجا کار میکنه ؟ اونجا فکر کنم مشخص بشه

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

کجا میشه ماشین رو برد روی این غلطک ها که لاستیک درجا کار میکنه ؟ اونجا فکر کنم مشخص بشه
    سلام .
    یک جای کاملاً صاف مثل روی کاشی چرخها رو تک تک با جک بلند کنین و با کاشی مماس کنین و با دست بچرخونین .
    اگر گاهی راحت میچرخه و گاهی گیر میکنه به زمین پس لاستیک قُر شده یعنی پف کرده . اگر لبه ی رینگ در یک جا له شده پس بر اثر ضربه رینگ از حالت گرد خارج شده .
    لرزش در سرعت هم از بالانس نبودن چرخها هست .
    بهتره با دستگاه کامپیوتری بالانس نکنین چون دقیق درنمیاد .
    باید رو کار بالانس بشه تا کاملاً بی لرزش بشه حتی در سرعت 160km
    در تاپیک صرفه جوئی در هزینه های خودرو اطلاعات بیشتر درج شده

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 08-04-2014 at 15:44. دليل: تصحیح

9. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام

ماشین 405 دوگانه اگزوز زیاد پرت پرت میکنه ، زمانی که ماشین ایستادست لرزش داره شمعش هم عوض کردم دلیلش چیه؟
    دوستان این سوال منم هست

+

من بعد یه سال رانندگی امروز برای اولین بار تو یه موقعیت جدی مجبور شدم سریع ترمز کنم ( تو زمان کم ماشینو نگه دارم که نزنم به جلویی )
    پدال ترمز خیلی سفت بود ، عادیه "؟؟؟ طوری که خیلی ترسیدم ، گفتم الانه که بزنم به جلویی ( منظورم چوب کردن معروف نیست که تو دست اندازا تزمز ها خیلی سفت میشن )
    یبار دیگه این قضیه برام پیش اومده بود ، تو سرازیری بودم سرعت زیاد شد مجبور شدم کم کنم دیدم پدال سفته

ممنون میشم راهنماییم کنید

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام . من یک پراید دارم که لاستیکش رو شش ماه پیش تعویض کردم (دنا) مشکل خاصی نداشته ولی الان تو سرعت 40 کیلومتر انگار سوار قایق شدی . مثل این که یکی از چرخ ها بیضی شده باشه . کسی میدونه مشکل چیه؟ رینگ تاب داره ؟ یکی گفت تایرت شکسته و باید عوض بشه؟؟؟؟ ضمنا بالای 90 هم فرمون میزنه
    درود
    مکنه یه ضربه و یا دست انداز باعث این شده باشه بعضی وقتا هم لاستیک درست روی رینگ سوار نمی شه
    بهترین راه بالانس هم روی کار و هم بیرون که کاملا مشخص شه

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام

دوستان این سوال منم هست

+

من بعد یه سال رانندگی امروز برای اولین بار تو یه موقعیت جدی مجبور شدم سریع ترمز کنم ( تو زمان کم ماشینو نگه دارم که نزنم به جلویی )
    پدال ترمز خیلی سفت بود ، عادیه "؟؟؟ طوری که خیلی ترسیدم ، گفتم الانه که بزنم به جلویی ( منظورم چوب کردن معروف نیست که تو دست اندازا تزمز ها خیلی سفت میشن )
    یبار دیگه این قضیه برام پیش اومده بود ، تو سرازیری بودم سرعت زیاد شد مجبور شدم کم کنم دیدم پدال سفته

ممنون میشم راهنماییم کنید
    دوست عزیز
    سفتی که شما از پال ترمز 405 بیان می کنید اینطوری که تجربه من میگه از جنس لنت پد جلو شماست و باصطلاح می گن سنگی یا سفت شده می تونید با سنباده زدن بروی لنت اگه هنوز خیلی داره و چک کردن صفحه دیسک ترمز به این موضوع پی برده و اگه هنوز حس می کنید با اینکه ترمز شدید گرفتید ولی ماشین شما داره فرار می کنه ( منظورم ترمز میخکوب نیست و اینموضوع در رانندگی جاده بیشتر خودشو نشون میده ) یجوری مثل اینکه یه چیزی زیر پدال باشه و نذاره شما ترمز کامل بگیرید --و در نهایت می تونید لنت رو با یهمارک مرغوب عوض کنید مخصوصا اگه دیسک شما لاغر شده باشه
    مساله مهم تر در این گروه خودرو ها که بارها بیان کردم از تنظیم بودن ترمز عقب و نسبت اون با ترمز دستی از درون چرخ که کار بسیار ساده ایه و کم خرج حتما مطئن شید .
    با سه دندانه بالا کشیدن ترمز دستی کاملا چرخ رو فقل کنه
    اونوقت تاثیر خیلی زیادی رو حس می کنید

13. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

دوست عزیز
    سفتی که شما از پال ترمز 405 بیان می کنید اینطوری که تجربه من میگه از جنس لنت پد جلو شماست و باصطلاح می گن سنگی یا سفت شده می تونید با سنباده زدن بروی لنت اگه هنوز خیلی داره و چک کردن صفحه دیسک ترمز به این موضوع پی برده و اگه هنوز حس می کنید با اینکه ترمز شدید گرفتید ولی ماشین شما داره فرار می کنه ( منظورم ترمز میخکوب نیست و اینموضوع در رانندگی جاده بیشتر خودشو نشون میده ) یجوری مثل اینکه یه چیزی زیر پدال باشه و نذاره شما ترمز کامل بگیرید --و در نهایت می تونید لنت رو با یهمارک مرغوب عوض کنید مخصوصا اگه دیسک شما لاغر شده باشه
    مساله مهم تر در این گروه خودرو ها که بارها بیان کردم از تنظیم بودن ترمز عقب و نسبت اون با ترمز دستی از درون چرخ که کار بسیار ساده ایه و کم خرج حتما مطئن شید .
    با سه دندانه بالا کشیدن ترمز دستی کاملا چرخ رو فقل کنه
    اونوقت تاثیر خیلی زیادی رو حس می کنید
    ممنون دوست عزیز
    من کلا ماشینم 37 هزار کار کرده که حدودا سر 30 هزار لنت رو عوض کردم و تکستار انداختم
    فکر نکنم جنس لنت خراب باشه
    و فکر نکنم تا حالا خیلی لاغر شده باشه

15. این کاربر از Abdolreza2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •