تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 409 از 903 اولاول ... 309359399405406407408409410411412413419459509 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,081 به 4,090 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

دوستانی که مطالبِ این تاپیک رو دنبال میکنند
    شاید فکر کنند که بنده خیلی مینویسم و مطالب رو طولانی مینویسم
    اما این کار علت داره
    بنده میتونم خیلی ساده بگم برو نشت روغن و روغن سوزی رو چک کن
    یا بگم به مکانیک بگو pcv رو چک کنه
    اما توضیح مفصل مینویسم تا مطالب برای همه قابل استفاده باشه نه فقط برای کسی که سوال میپرسه .
    دلیل دیگرش اینه که دوستان علاقمند به علم و دانش و فراگیری که میدونند علم و دانش قدرت هست , مطالب رو اصولی و علمی یاد بگیرند نه سطحی و عامیانه و طوطی واری .
    البته این رو هم بگم که بنده شغلم مکانیکی نیست متاسفانه چون کار خوب و پردرآمدی هست . بنده اهمیت علم و دانش رو به لطف خدا خوب درک کرده ام و یقین دارم که انسان دانا بسیار قدرتمندتر هست .
    اطلاعات مربوط به سرویس و تعمیر که یاد گرفتم , تا حالا میلیونها تومن در هزینه های زندگی صرفه جوئی کرده برای بنده .
    درضمن انسان دانا راحت تر و با مشکلات کمتر زندگی میکنه و اطرافیانش هم از وجودش احساس راحتی میکنند
    وقت و پول صرف کنین تا اطلاعات مفید رو بیشتر و بیشتر یاد بگیرین .
    همه ی مشکلات بشر از جهل و نادانی هست
    علم دانش مثل یک چراغ پرفروز راهِ زندگی رو روشن میکنه
    علم و دانش نور هست . نوووور
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 27-01-2014 at 16:59.

2. 7 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ممنون از راهنماييتون ، ماشين ليفان 520 هستش. راستش من از فنى ماشين سر در نميارم و اين مواردى رو كه فرمودين بايد بدم مكانيك تست كنه. پس شما هم تأييد ميكنيد كه روغن سوزى نداره(به دليل نبود دود و چربى و بخار) و مشكل يا نشتيه يا خرابى واشر سرسيلندر؟ ميخوام خيالم راحت باشه كه خرج كمرشكن نداره. اگه اينجور باشه هزينه تعمير چقدر ميشه حدودى؟
    در مورد خرابی واشر سر سیلندر 3 حالت داره:
    - روغن وارد کانال آب میشه که در این صورت روی آب رادیاتور لکه های کرم رنگ میبینید.
    - روغن وارد محفظه احتراق میشه که در این صورت کمپرس اون سیلندر پایین میاد و با تست کمپرس سیلندر ها مشکل مشخص میشه.
    - روغن از اطراف واشرسرسیلندر به بیرون نشت میکنه که این مورد خیلی خیلی کم پیش میاد.

4. 2 کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز esi222's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام
    سمند x7 مدل 83 دارم که تازگی آینه برقی بالا پایین نمیشه
    چپ و راستش کار میکنه اما بالا پایین عمل نمیکنه.
    چند وقت فقط سمت راننده بالا پایین نمیشد اما الان جفت آینه ها فقط چپ و راستش عمل میکنه.
    مشکل از موتورشه یعنی؟
    خواستم بازش کنم دیدم یکم سخته ممکنه به آینه آسیب برسونم،چون تاحالا باز کردنشو ندیدم.
    اگه میدونید مشکل از چیه بگید یا اینکه فقط بگید چجوری میشه کامل بازش کرد تا خودم شاید تونستم ردیفش کنم.
    ممنون
    دوستان کسی نمیتونه به ما کمک کنه؟

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوستان کسی نمیتونه به ما کمک کنه؟
    دوست عزیز آینه برقی باید مخصوصا در اب و همای ایران هر از چند روزی بالا و پایین و چپ و راست بشه تا مشکل جام کردن براش پیش نیاد
    اما در رابطه با مشکل شما می تونه مشکل از سویچ انتخاب آینه و یا سوییچ جهت ها باشه که هر دو آینه رو از کار انداخته
    در ضمن برای رسیدن به موتور آینه می بایست شیشه آینه رو با کنید که چسبیده و ممکنه اینه و یا چرخ دنده ها رو بشکنید پس اول ببینید بعد باز کنید خودتون

7. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

این موشکل معمولا وقتی پیش میاد که میری کارواش فشار آبو میگیر تو در ماشین آب بره رو قصمت دکمه های آینه برقی یکم میریزه بهم
    اول دکمه هاشو باز کن اگه دیدی سالمن برو سراغ پشت آینه هات
    متور هاش نمیسوزه آلمیچز معمولیه شایدم لای چرخ دندش یه چیزی گیر کرده
    به هر حال باید یا آینه رو بشکونی چک کنی موتور یا خیلی حرفه ای به زور زیاد آینه رو باز کنی

9. این کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ای مشکل معمولا وقتی پیش میاد که میری کارواش فشار آبو میگیر تو در ماشین آب بره رو قسمت دکمه های آینه برقی یکم میریزه بهم
    موتورهاش نمیسوزه آرمیچر معمولیه شایدم لای چرخ دندش یه چیزی گیر کرده
    به هر حال باید یا آینه رو بشکونی چک کنی موتور یا خیلی حرفه ای به زور زیاد آینه رو باز کنی
    سلام
    بعضی از آینه ها راحت درمیاد با پیچ گوشتی باریکِ دو سو
    باید آینه رو تا آخر بدین سمت بدنه تا لبه ی بیرونیش از کاسه بیاد بیرون و با پیچ گوشتی بین آینه و اون قست دایره ای سفید رنگ رو جدا کنین آروم آروم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    برای نصبش به لبه هاش گیریس یا روغن بزنین تا راحت جا بره

11. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

دوست عزیز آینه برقی باید مخصوصا در اب و همای ایران هر از چند روزی بالا و پایین و چپ و راست بشه تا مشکل جام کردن براش پیش نیاد
    اما در رابطه با مشکل شما می تونه مشکل از سویچ انتخاب آینه و یا سوییچ جهت ها باشه که هر دو آینه رو از کار انداخته
    در ضمن برای رسیدن به موتور آینه می بایست شیشه آینه رو با کنید که چسبیده و ممکنه اینه و یا چرخ دنده ها رو بشکنید پس اول ببینید بعد باز کنید خودتون
    ممنون
    نه از سوئیچ نیست.تستش کردم.بعدشم اینکه اول سمت راننده از کار و بعد حدود یک ماه سمت شاگرد هم از کار افتاد.اگه از سوئیچ بود همزمان جفتشون از کار می افتادن.
    دقیقا منم واسه اینکه از آسیب احتمالی جلوگیری کنم،اینجا پست دادم که اگه کسی قبلا باز کرده یا ویدیویی از باز کردنش داره راهنماییم کنه و بعد خودم اقدام کنم

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

این موشکل معمولا وقتی پیش میاد که میری کارواش فشار آبو میگیر تو در ماشین آب بره رو قصمت دکمه های آینه برقی یکم میریزه بهم
    متور هاش نمیسوزه آلمیچز معمولیه شایدم لای چرخ دندش یه چیزی گیر کرده
    سلام
    من ماشینمو همیشه خودم شستم و سعی میکنم مستقیم رو آینه آب نپاشم.
    از دکمه هاش نیست،قبل اینکه پست بدم چک کرده بودم.
    سلام
    بعضی از آینه ها راحت درمیاد با پیچ گوشتی باریکِ دو سو
    باید آینه رو تا آخر بدین سمت بدنه تا لبه ی بیرونیش از کاسه بیاد بیرون و با پیچ گوشتی بین آینه و اون قست دایره ای سفید رنگ رو جدا کنین آروم آروم
    برای نصبش به لبه هاش گیریس یا روغن بزنین تا راحت جا بره
    سلام محمدجان
    پس آینه رو کامل جمع کنم و بعد دوتا پیچ زیرش رو باز کنم و بعدش...
    عکس بزارم میتونید راهنمایی کنید؟

14. این کاربر از esi222 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلاممن ماشینمو همیشه خودم شستم و سعی میکنم مستقیم رو آینه آب نپاشم.از دکمه هاش نیست،قبل اینکه پست بدم چک کرده بودم.سلام محمدجانپس آینه رو کامل جمع کنم و بعد دوتا پیچ زیرش رو باز کنم و بعدش...عکس بزارم میتونید راهنمایی کنید؟
    سلام .

آینه رو جمع نکنین .

فقط شیشه آینه رو با دست تکون بدین تا مایل بشه به سمت پنجره . با این کار شیشه از توی کاسه میاد بیرون و پشتش قابل مشاهده میشه یعنی میشه داخل کاسه رو دید .

بعدش با روشی که گفتم شیشه از جائی که روش نصب شده جدا میشه با پیچ گوشتی البته اگه شبیه اون عکس نصب شده باشه .منظورم این شیشه ( آینه ) هست که در"عکس زیر نشون
    داده

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 27-01-2014 at 20:31.

16. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه comeback pep's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

سلام همونطور که دوست عزیز آقا بیژن گفتند , روغن سوزی اگر کم باشه دودش بسیار کمه و قابل مشاهده نیست شما همونطور که آقا بیژن گفتند اول روغن با کیفیت بریزین که بخار شدنش کم باشهبعد با اندازه گیری مقدار روغن کم شده در یک هفته , شدت کم شدنِ روغن رو مشخص کنیندر همون مدت تمام زیر و بالای موتور رو هم بگردین تا مطمئن بشین نشتی نداره .اگر نشتی پیدا نکردین اما روغن خیلی کم میشه دیگه فقط روغن سوزی داره موتور حالا اول باید از چک کردن چیزهای کم خرج و آسون شروع کنین تا برسه به گرانترینش که تعویض رینگهای پیستونها و واشر سرسیلندر هست .اول سیستم pcv رو چک کوین که شیلنگهای اون و سوپاپش سالم باشهبعدش کمپرس بگیرین ببینید همه ی سیلندرها یک قدرت داره یا ضعیف و قوی داره ؟بعدش واشر ساق سوپاپها رو چک کنین خصوصاً اونهائی که سیلندر اون کمپرس خوبی ندارهبعدش دیگه واشر سرسیلندر و رینگهای پیستونها میمونه اطلاعات کم در مورد سرویس و تعمیر ماشین به شما خیلی ضرر میزنه و باعث میشه ماشینتون همیشه یه مشکلی داشته باشه حتی اگر نو و خارجی باشه و دائم لوازم یدکیهای و مکانیک های کلاهبردار سرتون رو کلاه بذارند ( با احترام به همه ی آدمهای شریف و حلال خور ) مشترک این تاپیک بشین و مطابش رو در اوقات فراغت با دقت و حوصله و تدریجاً بخونید و خودتون رو با علم و دانش قوی کنید سیستمهای ماشین خیلی ساده هست و یادگیریش فقط شوق و علاقه و وقت لازم داره خصوصاً امروزه که به لطف خدا گنجینه ارزشمند اینترنت در دسترس ماست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این رو به خاطر داشته باشید که تعویض قطعات ماشین از روی حدس و گمان اشتباه هست هر قطعه ای رو میشه تست کرد تا فهمید آیا سرویس لازم داره یا تعمیر یا تعویض با مکانیک شرط کنین که اگر قطعات لازم رو که میگه براش بخرین , خریدین و نصب کرد اما ماشین درست نشد ,باید پول قطعات رو بده و اجرتی هم بهش نمیدین چون ماشینتون رو تعمیر نکرده .اگر همه اینجور رفتار کنند عده ای از مکانیک ها تخته میکنند بقالی میزنند یا میرند آموزش مکانیکی
    سلام مجدد ؛ همونطور كه قبلا عرض كردم روى كيلومتر 71 هزار روغن ماشينو عوض كردم و ايرانول 12 هزار ريختم. بعد از حدود 3 هزار كيلومتر حركت،(74 هزار) روغنو چك كردم. مقدار روغن از حرف L پايينتر بود و با ريختن 2 ليتر ديگه فول شد و به حرف H رسيد. لازم به ذكره كه روغن سياه شده بود. الان روى كيلومتر 74/500 دوباره روغن پايين تر از حرف L روى نشانگر قرار داره! يعنى مقدار كم كردن روغن خيلى زياده... منتظر راهنمايى دوستان هستم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •