تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 403 از 903 اولاول ... 303353393399400401402403404405406407413453503 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,021 به 4,030 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

سلام

من یه پراید صبا مدل 86 دارم که به تازگی بوسترش خراب شده و ترمز پایین میگره ، برای رفع اشکال رفتم یارو گفت 70 تومن تعمیر و 75 تومن بوستر نو حالا

با این اوصاف که نیاز به تعویض بوستر هست میخواستم ببینم که میشه با کمی تغییرات و هزینه ترمز ماشین رو ABS کرد. اصلا همچین چیزی میشه.

( چه لوازمی لازم داره و خرجش چقدر هست؟ )
    بوستر ترمز ممولا چیزی برای خراب شدن نداره
    کلا یک سیلندر بزرگ هست با یک پیستون لاستیکی که تمام قطعاتش گیر میاد حتی پوسته اش
    باز و بسته کردنش یکم مهارت می خواد و همچنین گیره و کلا تعمیرش بهتر از تعویضش هست
    این تعمیر کار هم ظاهرا دندونش خیلی گرد هست شما به چند نفر دیگه هم ماشین را نشون بده
    در مورد ABS هم باید بگم که از انجام اینکار خودداری کنید چون نیاز به تغییرات زیادی در سیستم ترمز هست و هزینه زیادی روی دست شما می گذاره ولی آن کارایی که شما انتظار داری را به شما نمیده

2. 2 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هشــــــــــدار

سلام
    امشب تو اخبار 20 گفت :
    پرایدهای فرمان هیدرولیک یک نقص فنی مرگبار داره .
    هیدرولیکِ فرمان به بدنه وصل هست اما بدنه و پیچها بسیار ضعیف هست .
    چند بار درجا پیچیدنِ فرمان باعث شکستن اون دو پیچ یا یکیشون میشه که اگر در حرکت بشکنه باعث انحراف ماشین و چپ شدن یا تصادف میشه .
    چند تا مکانیک هم نشون داد همشون گفتند که بدنه و پیچها ضعیف هست و تحمل فشار هیدرولیکِ فرمان رو نداره و خیلیها میان برایِ تعمیرش .

هیدرولیکِ فرمان پرایدتون رو چک کنین , اگر لق شده , در آستانه ی شکستن هست .
    هرگز با هیــــــــــچ ماشینی فرمان رو درجا تکون ندین یعنی وقتی ماشین وایساده فرمان رو اصلاً نگردونین .
    اول کمی حرکت کنین بعدش با فشار کم فرمان رو بگردونین .
    این کار عمر لاستیک و جلوبندی و جعبه فرمان و هیدرولیکِ فرمان رو چند برابر میکنه .
    چجوری باید چک کرد؟

آخر فروم باز AMIR MOHAMMAD . M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهــــــران

پيش فرض

بوستر ترمز ممولا چیزی برای خراب شدن نداره
    کلا یک سیلندر بزرگ هست با یک پیستون لاستیکی که تمام قطعاتش گیر میاد حتی پوسته اش
    باز و بسته کردنش یکم مهارت می خواد و همچنین گیره و کلا تعمیرش بهتر از تعویضش هست
    این تعمیر کار هم ظاهرا دندونش خیلی گرد هست شما به چند نفر دیگه هم ماشین را نشون بده
    در مورد ABS هم باید بگم که از انجام اینکار خودداری کنید چون نیاز به تغییرات زیادی در سیستم ترمز هست و هزینه زیادی روی دست شما می گذاره ولی آن کارایی که شما انتظار داری را به شما نمیده
    ممنون از پاسختون.
    بوستر این ماشین به خاطر غیر قابل تعمیر بودن (ترکیده) یک بار عوض شده و این طور که ظاهر کار نشون داده و دلایلی که تعمیرکار دوم میگفت بوستر جدید استوک و تعمیر شده هست و من هم هرچی گشتیم تعمیرکار اول رو پیدا نکردم (خدا ازش نگذره).
    حالا این تعمیرکار گفته من بازش میکنم اگه میشد تنظیمش کرد که خرجی نداره ولی اگه مشکل داشته باشته با قطعات کره ای تعمیرش میکنم و 70 خرج داره واگه بخوای بوستر ایرانی بندازی 75 هزینشه و کره ایش هم اگه گیر اوردی بیار من میبندم.
    حالا چیکارش کنم بدم تعمیر یا بوستر نو بگیرم ؟

تعمیرکارش هم با کلی پرس و جو و گشتن پیدا کردم هم گارانتی میکنه هم جاش دایمی هست . اگه بشناسی سمت استخر و خیابان رهبره همون یه جاس.
    Last edited by AMIR MOHAMMAD . M; 09-01-2014 at 18:52.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.دو سه سال پیش بوستر پراید یکی از دوستان خراب شد ماشین رو بردیم پیش یک تعمییرکار اشنا و خاطرجمع .بنده خدا گفت بوستر پراید صرف نداره تعمییر بشه.(یک جورایی یک بار مصرفه.اگر هم تعمییر کنند با قطعات بوسترهای کارکرده تعمییر میکنند.چندتا یکی میکنند).اون موقع ما شرکتی تو جعبه گرفتیم به28تومن.7تومن دست مزد گرفت.الان 3سالی هست بدون هیچ مشکلی کار میکنه.فقط یک پیچ رگلاژ داره که پشت پمپ ترمز قرار میگیره که تنظیمش خیلی مهارت میخواد.

6. 2 کاربر از محمد داود بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه john nash's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام
    ما اخیرا یه رانا گرفتیم 1000 تا کار کرده
    بعد از اینکه فهمیدیم روغن ماشین کمه و بردیم نمایندگی، گفتن اشکال نداره یه 250 گرم روغش توتال 7000 بریزین توش، شاید از اول کم بوده باشه
    ولی اگه باز کم شد بیارین دوباره
    حالا سوال من اینه که ما که نمیدونیم روغن اولیه ماشین چی بوده که روش توتال بریزیم. آخه روغن یه ماده شیمیاییه، نمیشه یه چیزی رو یه چیزه دیگه ریخت که
    نظر شما چیه؟ چیکار کنیم؟

ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.بین دوست و رفقای خودمونی رسم داریم که هر کسی از بچه ها ماشین صفر میگیره میبریم جاده کمربندی شهر چندبا رحسابی دل وجگر ماشین رو حال میاریم(گازخورش میکنیم)بعد سر کیلومتر 1000 روغن ماشین رو عوض میکنیم و بشکه ای پارس 5000تای میریزیم.فقط رو 206تیپ5 اینکار رو نکردیم.(16سوپاپه)البته شاید کار درستی نباشه.ولی تا الان برای ما که جواب داده.فیلتر روغن رو هم عوض میکنیم./(به نمایندگی هم چیزیمیگیم)شما هم اگه صلاح میدونی اینکار رو انجام بده و رو کیلومتر2000 بررسی کن.البته زیاد نگران نباش چون تو1000 تا این حجم روغن کم بشه حتما دود ابی دیده میشه.(تابلو میشه)

9. این کاربر از محمد داود بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    ما اخیرا یه رانا گرفتیم 1000 تا کار کرده
    بعد از اینکه فهمیدیم روغن ماشین کمه و بردیم نمایندگی، گفتن اشکال نداره یه 250 گرم روغش توتال 7000 بریزین توش، شاید از اول کم بوده باشه
    ولی اگه باز کم شد بیارین دوباره
    حالا سوال من اینه که ما که نمیدونیم روغن اولیه ماشین چی بوده که روش توتال بریزیم. آخه روغن یه ماده شیمیاییه، نمیشه یه چیزی رو یه چیزه دیگه ریخت که
    نظر شما چیه؟ چیکار کنیم؟

ممنون
    سلام
    یک بار ریختن از براند دیگه مشکلی به وجود نمیاره
    دفعه های بعد هم که خودتون روغن عوض میکنین و میدونین چه مارکی هست

11. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    این هیدرولیکِ پراید هست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    هر طرف با دو تا پیچ به بدنه وصل شده
    درجا گرداندنِ فرمان و ضعیف بودنِ آهنِ بدنه و قوی بودنِ هیدرولیکِ فرمان باعث فشار زیاد به اون 4 تا پیچ میشه .
    اول لق میشه و اگه به موقع تعمیر نشه میشکنه و فرمان غیر قابل کنترل میشه
    این آزمایش باید روی آسفالت یا سیمان زبر انجام بشه تا چرخها راحت نچرخه و به هیدرولیک فشار بیشتری وارد بشه .

باید ماشین رو روشن کنین ( ترمز دستی تا آخر کشیده ) یک نفر دست بذاره روی هیدرولیکِ فرمان و یک نفر دیگه فرمان رو ربع دور به چپ و راست کنه .
    اگر هیدرولیک لق هست و بازی میکنه تو جاش یعنی داره میره برایِ شکستن .
    باید محکم به بدنه چسبیده باشه و یک میلیمتر هم تکون نخوره
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 10-01-2014 at 19:55. دليل: تصحیح

13. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mr_khodaei2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

سلام. 2 تا سوال:

1 - ماشینم پراید انژکتور 84 هست . جدیدا در واقع با اغاز فصل سرما صبح ها که میخام ماشین رو روشن کنم بد روشن میشه یعنی بد به این معنی ک باید استارت را 10 ثانیه و بعضی وقتا تا 15 ثانیه نگه دارم و هی گاز بدم تا روشن بشه و وقتی هم روشن شود یک دقیقه ای یکم گاز را نگه دارم بعد بزارم سلو کار کنه همون اول گاز را ول کنم خاموش میشه . قبلا و سالهای قبل اینجور نبود .

به نظرتون دلیلش چیه سردی هوا یا اینکه مشکلی داره . در طول روز راحت و با تک استارت روشن میشه . ضمنا شمع های ماشین هم نو هستن

2. به گفته دوست عزیزمون در بالا واقعا ریختن یه روغن دیگه رو روغن دیگه ضرر داره ؟ مثلا من ماشینم یکم روغن کم کرده برم نیم یا ربع لیتر روغن بریزم سرش از همون مارک روغن داخل موتور نباشه ضرر داره ؟
    Last edited by mr_khodaei2008; 11-01-2014 at 20:03.

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamed_totally's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

سلام
    آقا من حس میکنم کمی آب رادیات ماشین پرایدم کم میشه؟
    چطو میشه متوجه شد مشکل از واشار سر سیلنده یا چیز دیگه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •