تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 400 از 903 اولاول ... 300350390396397398399400401402403404410450500900 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,991 به 4,000 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه ehsaaaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خرداد امسال ماشین ما(206 تیپ 3 مدل 84) تو جاده چالوس که ترافیکم خیلی شدید بود دیسک و صفحه سوزوند(دیسک و صفحه 50,000 تا کارکرده بود)
    اون موقع مکانیکه یه دونه از این والئو های جعبه سبز رو ماشین انداخت (من مطمئن هستم که فلاویل ماشین ما تیپ دویی هست)روغن گیربکس هم کاسپین ریخت
    میگم نکنه دیسک و صفحه تیپ پنجی انداخته باشه!چون من هرچی والئو جعبه سبز دیدم واسه تیپ پنج بوده اصلا تیپ دوییش رو ندیدم
    میشه رو ماشینی که فلایویلش تیپ دویی باشه از کیت کلاج تیپ پنجی استفاده کرد؟؟؟
    الان وقتی کلاج می گیرم موقع بالا اومدن کلاج یه صدایی تق مانند میده به علاوه اینکه چند وقت پیش تو ترافیک بودیم سربالایی ام بود بازم بوش در اومد و باید خیلی گاز می دادم تا ماشین حرکت می کرد.اون موقع میزدم دنده یک پام رو از رو کلاج بر میداشتم ماشین خاموش نمیشد!یعنی کاملا درگیر بود!ولی روزای بعد به نظرم عادی بودش
    راستی ممکنه سیم کلاجم ایراد داشته باشه؟
    این دیسک و صفجه والئو سبز تا الان 16000 تا کارکرده
    آیا الان صلاح هست که دیسک و صفحه (والئو اصلی در بسته بندی پژو-سیتروئن) + سیم کلاج اتوماتیک اورجینال + واسکازین اسو بخرم ؟ یا به نظرتون خرج بیهوده می کنم؟میترسم دوباره وسط راه خراب بشه!!

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض مهارتِ استفاده از ترمز دستی و ترمز در سربالائیها عمر دیسک و صفحه رو افزایش میده

خرداد امسال ماشین ما(206 تیپ 3 مدل 84) تو جاده چالوس که ترافیکم خیلی شدید بود دیسک و صفحه سوزوند(دیسک و صفحه 50,000 تا کارکرده
    !!
    سلام
    نصیحت از این دوست مخلص :
    مهارتتون در استفاده از ترمز و کلاچ در سربالائیها رو افزایش بدین .
    در موقعیتی که شما ذکر کردین میشه با ترمز و ترمز دستی ماشین رو نگه داشت تا راه باز بشه بعدش وقتی به اندازه ی حداقل دو ماشین راه باز شد , با دنده یک حرکت کنین بعدش دوباره با ترمز و ترمز دستی ماشین رو نگه دارین تا به کلاچ فشار نیاد .
    اگر هم ترافیک سنگین و راهبندان هست , دستی کشیده ماشین خاموش بزنین دنده, پاتون هم روی ترمز باشه و فاصلتون با ماشین جلوئی از دو متر کمتر نشه تا اگر راننده اش نا وارد باشه موقع حرکت به ماشین شما نخوره .
    وقتی هم میخواین روشن کنین و حرکت کنین , پا رو ترمز , پای دیگه رو کلاچ
    دنده خلاص
    استارت
    دنده یک
    پا روی گاز
    کمی دستی رو میخوابونین
    کمی گاز
    دسته تا آخر خوابیده و همزمان گاز بیشتر و حرکت
    این کارها رو باید آروم و بدونِ اشتباه اونقدر تکرار کنین تا مغزتون برنامه ریزی بشه و بره تو عقلِ باطنتون که کارها رو اتوماتیک انجام میده . اونموقع تبدیل میشه به یک عادت .
    ارادتمند
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 02-01-2014 at 18:52. دليل: تصحیح

3. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    يکي از شمع هاي ماشين من روغني ميشه وسه تاي ديگه نه
    تا حالا نزديک 10 تا ميکانيک بردم هرکدومشون يه چيزي ميگن يکي ميگه از کاربراتشه يکي ميگه از رينگشه و .....
    من سر درنميارم .
    اول هم رزوه هاش روغني ميشه بعد 2-3 روز ميرسه به جايي که شمع جرقه ميزنه
    روغن هم کم نميکنه
    دود آبي خيلي کمي ديده ميشه ولي اگزوزش چرب نشده
    موتورو 5 ماه پیش تعمیر کردم تا 1 -.5 ماه پیش خوب کار میکرد. قبل از تعمیر اصلا شمعها روغنی نمیشد نمیدونم میکانیک چه بلایی سرش آورد
    ممنون ميشم از راهنمايتون
    Last edited by eskan27; 03-01-2014 at 23:17.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    يکي از شمع هاي ماشين من روغني ميشه وسه تاي ديگه نه
    تا حالا نزديک 10 تا ميکانيک بردم هرکدومشون يه چيزي ميگن يکي ميگه از کاربراتشه يکي ميگه از رينگشه و .....
    من سر درنميارم .
    اول هم رزوه هاش روغني ميشه بعد 2-3 روز ميرسه به جايي که شمع جرقه ميزنه
    روغن هم کم نميکنه
    دود آبي خيلي کمي ديده ميشه ولي اگزوزش چرب نشده
    موتورو 5 ماه پیش تعمیر کردم تا 1 -.5 ماه پیش خوب کار میکرد. قبل از تعمیر اصلا شمعها روغنی نمیشد نمیدونم میکانیک چه بلایی سرش آورد
    ممنون ميشم از راهنمايتون

سلام

ماشین چیه؟؟

اول چک کنید ، تو ناحیه اطراف شمع روغن ریزی نداشته باشه.( حفره ی روی موتور که شمع داخلش بسته میشه )
    اگه از این لحاظ مشکلی نداشت تو مرحله بعد ، روغنی ، چرب و سیاه شدن یکی از شمع ها نشون میده که روغن داره وارد اون سیلندر میشه. حالا یا کاسه نمد سوپاپ نشتی داره ، یا رینگ روغن ضعیف شده.( در ضمن اگه روغن سوزی یکم شدید باشه ، دود آبی هم داره )
    ممکنه با تست کمپرس معلوم بشه ، مشکل از رینگ روغن هستش یا کاسه نمد سوپاپ.( خود مکانیکا بلدن )
    و اینکه مکانیک با تجربه یه گاز به ماشین بده متوجه میشه مشکل از کاسه نمد سوپاپه یا رینگ روغن

فقط تشخیص این که سیاه شدن شمع به خاطر روغن سوزی هستش یا احتراق ناقص میتونه شما رو به اشتباه بندازه.
    اگه احتراق ناقص باشه ، نوک شمع فقط سیاه میشه.
    اگه روغن سوزی داشته باشه ، نوک شمع چرب میشه و روی نوک شمع یک لایه جرم سیاه رنگ میگیره.

کلا تو این موارد یک مکانیک با تجربه میتونه تشخیص بده که مشکل از چیه.شما پیش مکانیکی که بهش اطمینان دارین برین.

ولی تو حالت کلی اگه دود آبی دارین روغن سوزی هستش.
    وگرنه میتونه از روغن سوزی خفیف باشه یا احتراق ناقص. که به ترتیب انژکتور ها با دستگاه شستشو و چک میشن.کمپرس سیلندر ها اندازه گرفته میشه.موقع اندازه گیری کمپرس با روغن دون داخل سیلندر مورد نظرروغن میریزه.اگه فشار کمپرس اون سیلندر بالا رفت، رینگ اون سیلندر مشکل داره.

6. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام
    من مهر ماه یه 206 تیپ 2 خریدم که از اول یه مشکلی داشت که ما موقع خرید متوجه نشدیم اون موقع هوا گرم بود وقتی فقط ماشین رو روشن میکردم و میخواستم همون موقع دنده عقب از پارکینگ بیام بیرون دور موتور افت میکرد و ماشین ریپ میزد باید وایمیاستادم که ماشین کمی گرم شه دنده عقب برم که این مشکل با شروع فصل سرما خیلی بیشتر شد و تا حدی رسیده الان که گاهی دو بار یا سه بار استارت میخواد یعنی به محض استارت دور موتور میافته خاموش میشه دوباره ولی اگر همون لحظه یه پر گاز بیام و ماشین گرم بشه و بعد هم کم گاز باشم 30 ثانیه ماشین گرم میشه و دیگه خاموش نمیشه پیش دو تا مکانیک رفتم یکی گفته استپر و یکی دیاگ زده گفته دریچه گاز مشکل داره و نوعش هم تیپ 5 هست و باید باز کنیم ببینیم کجاش مشکل داره منم که ناوارد هستم میترسم الکی خرج بتراشن برای ماشین سوالم دو تا هست اول اینکه مشکل کدوم قطعه هست؟ و دوم اینکه یه مکانیک خوب و توانا و حلال بهم معرفی کنید توی تهران محدوده غرب اگر امکانش هست من کسی رو نمیشناسم متاسفانه متشکرم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

یه مشکل دیگه هم اینکه ماشین روغن ریزی داره که به مکانیک نشون دادم گفت از جعبه فرمون هست مطمئنا و نیاز به تعمیر هم نداره هر چند وقت یکبار روغن بریز توش که کم نباشه چرا گفت تعمیر نمیخواد؟ یعنی واقعا هیچ ضرری برای ماشین نداره اخه پارکینگ رو کثیف میکنه حدودا تعمیرش چقدر هزینه بر میداره؟
    Last edited by mahtapink; 06-01-2014 at 16:29.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

مرسی از راهنمایی تون
    ماشین پراید هستش
    دود آبی داره ولی باید دقت کنی تا دودو ببینی بازم میگم اگزوز اصلا چرب نیست. وقتی میزنم گاز دود آبی دیگه نداره
    شمع هم شبیه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میشه
    اول از رزوه هاش شروع میشه تا میرسه به نوک شمع
    انژکتوری نیست کاربراتی هست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام
    احتمالاً ماشینتون آب کم داره .
    استاد . كاملا صحيح فرموديد. مشكل از كمبود آب بود. درب رادياتور خراب شده بوده و درست عمل نميكرده. يك دنيا ممنون

11. این کاربر از rezauser بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من امروز تو ترافیک متوجه شدم امپر اب ماشین (تندر90) از 4 تا رفت روی 7 تا . ولی من بی توجهی کردم تا که 5 دقیقه بعد یدفعه رفت تا اخر و چراغ دمای مایع خنک کننده هم روشن شد .
    منم سریع زدم کنار و خاموش کردم .
    دیدم شیلنگ رادیات زیر خودرو چند دقیقه پیش باز شده و تا قطره اخر اب بیرون ریخته .
    به نظر شما احتمال داره سر سیلندر یا واشر سر سیلندر اسیب دیده باشه؟؟؟
    اگه اره علائمش چیه که من از فردا چک کنم .
    ولی من ب موقتا بعداز ریختن اب و رسیدن به خونه مشکلی تو موتور ندیدم . اما ترس دارم که خدایی نکرده واشر سر سیلندر اسیب دیده باشه . اخه 10 دقیقه بدون اب کار کردن خیلی زیاده........

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.به این راحتی موتور ال90 آسیب نمیبینه.ولی دست احتیاط سطح و رنگ روغن رو در چند روز اینده چک کن.با تعمیر کار هم مشورت کن.انشا... که مشکلی پیش نیومده.

14. 2 کاربر از محمد داود بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •