تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 394 از 903 اولاول ... 294344384390391392393394395396397398404444494894 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,931 به 3,940 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

سلام

اگه از خط دوم هم پایینتر میاد ، ترموستات کامل بسته نمیشه.

سلام .به احتمال زیاد ماشینتون اصلا ترموستات نداره .
    ممنون آقا نداره یعنی چه؟ خب قبلا که داشته یا ترموستات هم چیزی تو مایه های لنت هست که تموم بشه؟!
    اوکی پس بریم بگیم ترموستات چک کنند.

2. این کاربر از sise بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

آقا میرسه تا صفر!خب چکار باید بکنیم؟ یعنی بدونم تعمیرکار چکار باید بکنه؟تشکر
    اگه دست به آچر هستین این یکی از ساده ترین تعمیرات ماشینه . درپوش ترموستات رو باز میکنین تا ببینین اصلا ترموستات هست توش ؟ اگر نبود یک ترموستات که کارخونه تعیین کرده نصب میکنین .بعدش هم به مقدار کافی کولانت ( آب رادیاتور ) بریزید توی منبع انبساط

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

آقا میرسه تا صفر!
    خب چکار باید بکنیم؟ یعنی بدونم تعمیرکار چکار باید بکنه؟

ترموستات رو باید باز کنه. تعویض کنه.نمی دونم ترموستات پراید چند درجه هستش.
    کار خاصی هم نداره و خیلی ساده است. فقط کمتر از 2 لیتر آب رادیاتور هدر میره که باید اضافه بشه.

باید وقتی موتور سرد روشن میشه ، تا زمانی که آمپر آب از خط دوم بگذزه ، شلنگ بالای رادیاتور تقریبا سرد باشه و تو همون حدود یکدفعه ترموستات باز بشه و اون شلنگ داغ بشه.
    اگه غیر از این باشه ترموستات کامل بسته نمیشه یا اینکه اصلا ترموستات نداره ( احتمالش کمه )

برای باز کردن ترموستات هم باید آچار بوکس داشته باشید. ( با تخت خیلی سخته )
    Last edited by bijandarbari; 26-12-2013 at 11:38.

5. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ممنون آقا نداره یعنی چه؟ خب قبلا که داشته یا ترموستات هم چیزی تو مایه های لنت هست که تموم بشه؟!اوکی پس بریم بگیم ترموستات چک کنند.
    ترموستات وقتی خراب میشه در 99% مواقع باز نمیشه و دما بالا میره . وقتی آمپر به صفر میرسه , بیشتر احتمال اینه که ماشین ترموستات نداره اصلا . حالا شما چک کنین نتیجه رو اینجا هم اعلام کنین .

داره خودمونی میشه pedramsr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

سلام دوستان یه پراید هاچبک 84 نیمه انژکتور دارم (زیمنس قدیم ، کیت کیا) صبحا و وقتی هوا سرده تا استارت میزنم روشن میشه و سریع خاموش میشه تا 10 بار که استارت زدم روشن میمون اگه گاز هم بدم فرقی نداره ؛ وایر و شمع و سنسورها چک شده دیاگ زده شده ، فقط وقتی سرده اینجوری روشن میشه یه سری عکس و فیلمم اینجا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از موتورش گذاشتم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام به همگي
    راستش من هموني هستم كه سورن 87 دارم و چند بار سوالاتي رو مطرح كردم ولي احتمالا دوستان چون اشنايي نداشتند جوابي نگرفتم
    من از وقتي خريدمش گيربكسش مشكل داشت و بردم نمايندگي يكي از دوستام دو تا ماهكشو عوض كرد و چند ماهي خوب بودش
    ولي از همون اولش هم يك مشكل داشت كه گفتند همه سورنها اينجورين
    شما فرض كنيد ماشين خاموش و ميخواهيد با گرفتن يا نگرفتن كلاچ دنده رو بزارين 5
    حالا چه اتفاقي ميافته دنده ميره 5 ولي قفل ميشه و ديگه به هيچ وجهي از همون مسير خلاصي برنميگرده توي حالت خلاصي و بايد دوباره كلاچ رو حتما بگيرم و بيارمش توي دنده 3 و بعد بيام توي خلاصي
    اين حالت در زماني كه ماشين در حال حركت هم هستش اتفاق ميافته و چند تا نمايندگي و استاد كار هم نشونش دادم ميگن الكيه ولي يك جا بهم گفت هم ماهكهاست و هم كشويي ها خراب شده و بايد گيربكس تا پوسته دوم باز بشه

كسي ميتونه راهنمايي كنه و جاي خوب توي كرج معرفي كنه

مرسي ممنون

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام

سفت جا رفتن دنده بیشتر به سردی هوا مربوطه.
    مخصوصا وقتی ماشین سرده تشدید میشه.

واسکازین رو به طور استاندارد باید هر 60000 تا تعویض بشه.( البته میتونه بسته به کیفیت واسکازین این کیلومتر کمتر یا بیشتر باشه )
    ولی چیزی که مشخصه اینه که واسکازین بعد مدتی خاصیتش رو از دست میده و دنده ها سفت تعویض میشن مخصوصا موقع سرد بودن ماشین بیشتر اذیت می کنن.
    البته بعضی ها می گن بعد از تعویض واسکازین ( برای گیربکس های بی کیفیت ایرانی )ممکنه صدای گیربکس بیشتر بشه و به خاطر همین تعویض واسکازین رو توصیه نمی کنن.هر چند واسکازین بعد مدتی ضعیف بشه.( سلامت و کیفیت تعویض دنده گیربکس رو فدای صداش می کنن )
    البته بعضی ها هم با یک صافی موقع تخلیه ، آشغال های واسکازین داخل گیربکس رو میگیرن و همراه با واسکازین جدید دوباره داخل گیربکس میریزن. ( در حقیقت براده های آهن که داخل واسکازین هستش و بین دنده ها میره باعث کاهش صدای گیربکس و افزایش خوردگی دنده های گیربکس میشه )
    حتما حتما حتما واسکازین با درجه 85w90 یا 75w90 یا مابین این دو ترجیحا با سطح کیفی GL5 بریزید.( واسکازین های غلیظ تر اصلا توصیه نمیشه.اگه کسی خلاف حرف من رو زد اصلا بهش توجه نکنید که به ضررتون تموم میشه. )

در ضمن اگه دنده سفت ولی بی صدا جا بره حتی موقع گرم شدن گیربکس ، مشکل میتونه از واسکازین باشه.
    ولی اگه دنده سفت و با صدا جابره مشکل از گیربکس ( اغلب دنده برنجی ) یا کلاچ هستش و ربطی به واسکازین نداره.
    ممنون بخاطر توضیح کاملت
    این واسکازین که میگید مارک خاصی که خوب باشه چی هست ؟؟؟

الان حدود 32 هزار رفتم ، از اون جایی که واسکازین فابریک کارخونس احتمالا کیفیت داغونی داره
    به نظرت عوض کنم ؟؟؟ امروز میخوام برم برای تعویض روغن موتور ، همون تعویض روغنی میتونه واسکازین هم عوض کنه ؟؟؟

+

متاسفانه گیربکس ماشینم فابریک صدا میداد ولی مشکلی تو جا رفتن دنده وجود نداشت

در ضمن اگه دنده سفت ولی بی صدا جا بره حتی موقع گرم شدن گیربکس ، مشکل میتونه از واسکازین باشه.
    بعضی موقع همینجوری میشه ، مخصوصا از 1 به 2 گیر میکنه که باید بکشمش با زور
    این مشکلی که موقع زدن به دنده 2 قبل جا رفتن دنده یه چیزی وسطش گیر میکنه که احساس میشه از چی میتونه باشه ( یجورایی دو تیکه جا میخوره دنده 2 )

ولی اگه دنده سفت و با صدا جابره مشکل از گیربکس ( اغلب دنده برنجی ) یا کلاچ هستش و ربطی به واسکازین نداره.
    متاسفانه این مشکل هم دیده شده
    و بیشترین صدایی که شنیده میشه موقع زدن به دنده ی 2 هست
    تو دنده های دیگه صدایی نمیده ، اگه صدایی هم باشه ، صدای طبیعی هست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    دیروز رفتم و تسمه تایم ماشین رو عوض کردم تسمه دینام هم مشکل داشت اونم عوض کردم روغن و ملحقات رو هم همین طور ماشینم هم ال90 87 هستش با کیلومتر 62000
    از دیروز که همه اینا عوض شد دور موتورم ب 2.5 ک میرسه ی صدای عجیبی از موتور میاد.قاعدتا روی دنده 1 این صدا بلند تره.
    میخاستم ببینم دوستانی ک دستی بر آتش دارن نمیدونن مشکل کجاست؟
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنون.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام به همگي
    راستش من هموني هستم كه سورن 87 دارم و چند بار سوالاتي رو مطرح كردم ولي احتمالا دوستان چون اشنايي نداشتند جوابي نگرفتم
    من از وقتي خريدمش گيربكسش مشكل داشت و بردم نمايندگي يكي از دوستام دو تا ماهكشو عوض كرد و چند ماهي خوب بودش
    ولي از همون اولش هم يك مشكل داشت كه گفتند همه سورنها اينجورين
    شما فرض كنيد ماشين خاموش و ميخواهيد با گرفتن يا نگرفتن كلاچ دنده رو بزارين 5
    حالا چه اتفاقي ميافته دنده ميره 5 ولي قفل ميشه و ديگه به هيچ وجهي از همون مسير خلاصي برنميگرده توي حالت خلاصي و بايد دوباره كلاچ رو حتما بگيرم و بيارمش توي دنده 3 و بعد بيام توي خلاصي
    اين حالت در زماني كه ماشين در حال حركت هم هستش اتفاق ميافته و چند تا نمايندگي و استاد كار هم نشونش دادم ميگن الكيه ولي يك جا بهم گفت هم ماهكهاست و هم كشويي ها خراب شده و بايد گيربكس تا پوسته دوم باز بشه

كسي ميتونه راهنمايي كنه و جاي خوب توي كرج معرفي كنه

مرسي ممنون
    سلام

کلا با گیربکس خانواده 405 سخته میشه دنده رو بدون کلاچ خلاص کرد.برای خلاص کردن هم نیازه کلاچ گرفته بشه.
    شما باید اول خلاص کنید و بعد برین 3.بدون خلاص شدن که نمیشه به 3 برین.تو مسیر از دنده 5 به دنده 3 گیربکس خلاصه.
    در ضمن گیربکس ربطی به سورن بودن نداره. سورن و سمند و 405 و پارس گیربکسشون یکیه.فقط ef7 نسبت دنده هاش یکم فرق میکنه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام دوستان یه پراید هاچبک 84 نیمه انژکتور دارم (زیمنس قدیم ، کیت کیا) صبحا و وقتی هوا سرده تا استارت میزنم روشن میشه و سریع خاموش میشه تا 10 بار که استارت زدم روشن میمون اگه گاز هم بدم فرقی نداره ؛ وایر و شمع و سنسورها چک شده دیاگ زده شده ، فقط وقتی سرده اینجوری روشن میشه یه سری عکس و فیلمم اینجا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از موتورش گذاشتم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
    مشکل میتونه از سنسور اکسیژن ( به خصوص گرم کن سنسور اکسیژن ) ، مپ سنسور ، استپر موتور ، سنسور دمای آب باشه.
    بهتره موتور تو حالت سرد دیاگ بخوره و پارامتر هاش رو چک کنن.
    در ضمن در حالت گرم بودن موتور نباید آب زیادی از اگزوز خارج بشه. ( فقط باید بخار آب خارج بشه )
    شمع ها هم عمرشون تمومه و بهتره تعویض بشن ( البته مشکل شما از شمع نیست )
    موتور آب رادیاتور کم نمیکنه؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •