تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 392 از 903 اولاول ... 292342382388389390391392393394395396402442492892 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,911 به 3,920 از 9022

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

با سلام
    من دیشب وقتی ماشینم رو خاموش میکردم فن روشن بود موندم فن خاموش شد بعد خاموش کردم صبح با هر بار باز کردن سوییچ فن روشن میشه و بعد از چند دقیقه خاموش میشه ماشین هم روشن نمیشه -پراید 132 سال 90
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام
    با يه چیزی مثل دسته ی پیچ گوشتی چند تقّه به رله های توی جعبه فیوز بزنین و نتیجه رو ببینین .
    اگر با تقّه درست شد پس یکی از رله ها پلاتین چسبانده بوده چون رله فقط یک آهنربای الکتریکی و پلاتین هست .
    اگر با تقه درست نشد , جای رله های شبیه به هم رو با هم عوض کنین و نتیجه رو ببینین .
    اگه بستهای باترب هم رسوب گرفته بهتره باز بشه تمیز و براق بشه . همینطور سرهای باتری .
    در ضمن فرق میکنه که آیا استارت اصلاً کار نمیکنه یا کنی صدا میده اما نمیچرخه .
    بهتره همه ی فیوزها رو هم چک کنین خصوصاً اگر شمعها جرقه نمیزنه یا صدای پمپ بنزین دز موقع باز کردنِ سوئیچ شنیده نمیشه ( در بعضی ماشینها )

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با سلام
    من دیشب وقتی ماشینم رو خاموش میکردم فن روشن بود موندم فن خاموش شد بعد خاموش کردم صبح با هر بار باز کردن سوییچ فن روشن میشه و بعد از چند دقیقه خاموش میشه ماشین هم روشن نمیشه -پراید 132 سال 90
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام

احتمال خرابی سنسور دمای اب هم زیاده. چون بی مورد فن میزنه و موتور هم روشن نمیشه.

3. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.پیرو نظر دوستان رله دوبل رو هم یک بررسی بکن.

تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

دوستان لطف کنند اگه مشکل ماشین به هر روشی حل شد پست بزنند تا بقیه نیز از تجربیات انها استفاده کنند.طوری نباشه که بگن:ما که رفتیم خندان ! کون لقه دگران

داره خودمونی میشه mehrdad2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

سلام
    1- امکان داره دور موتور در دور آرام ( idle ) بیشتر از حد مجاز هست .
    معمولاً باید 950 rp/m ( دور در دقیقه) باشه
    اگر بیشتر از این باشه باعث لرزش میشه .
    برایِ امتحانش اگر کمی پا بذارین رویِ گاز و سوئیچ رو ببندین موتور با لرزش خاموش میشه .
    اگر دور موتور در حالت idle بالا هست علتش یا کوتاه بودن بیش از حدِ سر استپر موتور هست یا مکشِ مخفیانه ی منیفولدِ هوا از یک تَرَک یا شکستگی یا یکی از شیلنگهای منیفولد یا خرابی یکی از واشرهای منیفولد ( gasket ) یا گیر کردنِ پدال گاز یا سیم گاز یا دریچه ی گاز که باعث میشه موتور قاچاقچی نفس بکشه و سرعتش بره بالا .

2- نشتی داشتن انژکتورها . با بستن سوئیچ انژکتورها و پمپ بنزین خاموش میشه اما هنوز سوختِ پر فشار هست در لوله ی سوخت . اگر انژکتورها درست بسته نشه و نشتی داشته باشه کمی سوخت پاشیده میشه توی منیفولد و میره توی سیلندرها و میسوزه که باعث لرزش میشه .
    باید یک قوطی محلول انژکتور شور درجه یک طبق دستور رویِ قوطیش مصرف کنین . اگر خیلی کثیف باشه انژکتورها باید دو بار مصرف کنین .
    3- بیش از حد ادوَنس advance بودنِ زمان جرقه زنی شمعها
    شمع باید اندکی پیش از کاملاً بالا اومدنِ پیستون جرقه بزنه که به این حالت میگن ادوَنس .
    اما اگر بیش از حد دلکو یا کویلِ الکترونیک ادوَنس باشه اونوقت موقع خاموش شدن موتور باعث بَک زدن و لرزش موتور میشه .
    ( بعضی ماشینها دلکو داره برایِ تنظیم زمان جرقه زنی شمعها اما ماشینهای مدرن تر , دلکو نداره و زمان جرقه زنی توسط سنسور میل سوپاپ و میل لنگ و چند سنسور دیگه و توسط کامپیوتر ماشین ecu تعیین میشه .
    4- خرابی یک یا چند دسته موتور .
    دسته موتور یک تکه ی لاستیکی داره که ضربه رو جذب میکنه .
    اگر اون لاستیک پاره بشه یا ترک بخوره دیگه نمیتونه موتور رو محکم نگه داره و باعث لرزش شدید موتور موقع استارت زدن و خاموش کردن و همچنین لرزش اتاق و بدنه موقع گاز دادن میشه .
    5 - لرزش موتور اگر در دور آرام باشه علتش یا اختلال در برق رسانی هست یا دور موتور بیش از حد کمه یا تسمه تایم تنظیم نیست یا فیلرها تنظیم نیست یا استپر مشکل داره یا سنسور مپ map خرابه و سوخت زیاد پاشیده میشه توی منیفولد هوا یا انژکتورها مشکل داره و علتهای دیگه .
    ماشین پی کی کاربراتور هست گاز خورش زیاد بود بردم تعمیرگاه آب رادیاتش کم بود آب بهش اضافه کرد گازش درست شد
    اما لرزش موتور و بدنه ماشین همچنان باقی هست فقط وقتی ماشین خاموش میکنم میلرزه لرزش هم خیلی زیاد هست هم بدنه هم موتور میلرزه
    مجبورم با دنده خاموش کنم که لرزش نداشته باشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

من دیشب یکی از سایپا اومد خونه نتونست تشخیص بده امروز یه تعمیر کار دیگه آوردم با ریختن بنزین به داخل موتور بود فکر کنم روشنش کرد(من زیاد از ماشین سر در نمیارم) بعد ماشینو بردم دم گاراژشون گفت سنسور آب باید عوض شه عوضش کرد آقای سایپایی هم لطف کرده بود فیلتر بنزینمم عوض کرده بود که یه فیلتری که معلوم نبود واسه چی بود بسته بود اونم عوضش کرد بعد گفت از آب رادیات یه کم بکش توی یه ظرف بریز بعد 24 ساعت بزار توی یخچال ببین یخ میزنه یا نه

فیلتر بنزین 20 تومان
    تعویض فیلتر 5تومان
    سنسور آب گفت زیمنسه 25 تومان
    30 تومان بابت اومدن به خونه و عیب یابیش
    کلا 80 تومان
    اگه گرون گرفته یا خوب گرفته دوستان لطفا بگید
    امیدوارم پستم کمکتون کرده باشه.
    با سپاس

8. این کاربر از tohid_2651 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

مشکلی که کسی از آن سر در نمی آورد

سلام دوستان
    من یک پیکان مدل 83 انژکتور دارم که به صورت cng گازی می باشد
    الان دو ماهی هست که دچار مشکل شده است
    روی گاز چراغ چک زرد رنگ آن هر 500 متر یکبار روشن می شود در همین لحظه ماشین حالت عطسه کردن داره . بردم چند بار به چند نفر که کار رفع مشکلات cng را داشتن اما هر کدوم هر بار یه چیزی را دستگاری می کردن و می گفتن درست شد اما اصلا درست نشد . تا اینکه یکی از اونها مجبور شد تمام سیم کشی گاز ماشین را عوض که اما متاسفانه مشکل حل نشد بلکه بدتر هم شد.
    دیگه ماشین نه تنها حالت عطسه کردن داره ، بلکه حالت خرچ خرچ کردن هم از توی کلید سوئیچ بین گاز و بنزین هم داره.
    الان ماشین حتی روی بنزین هم اصلا روشن نمی شه.
    پیش هر کسی هم می برم یه حرفی می زنه والی اصلا درست نمیشه

پیش یکی هم بردم گفت بیا واست رله نصب کنم برق ماشین توی حالت گاز تقویت بشه. اما فعلا این کار را نکردم. نمیدونم این کار را هم بکنم یا نه؟

الان وقتی روی گاز یا بنزین با ماشین می رم ماشین یه لحظه کلا کم میاره و انگار می خواد وایسته . بعدش یهو دوباره به حالت معمولی شتاب می گیره.

موندم چیکار کنم.
    Last edited by mahdi7610; 25-12-2013 at 16:47.

اگه نباشه جاش خالی می مونه poyyesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام

1.شیشه عقب 405 و برقی کنم کلا چقد هزینه کنم که زیاد ازم نگیرن ؟ قیمت کف کف تو تهران یا دوستای که اشنا دارن بستگی به جنس استفاده شده هم داره یا نه ؟چون اینجا یه شرکت این کارو میکنه

2 اگه 4 تا شیشه رو تو مرحله بعد پاور ویندز بندازم این چند می افته ؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :(

تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام.یک بررسی بکن ببین انژکتورهای پیکان نشتی نداره.معمولا در ماشینهای گازسوز در این مواقع (عطسه)شمعها رو عوض میکنند.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    اب داریاتور پراید 111 عوض کردیم
    صبح ها اول که یخ هست هوا روشن میکنیم یکمی اب رادیاتور نشتی میده اما ماشین که گرم بشه دیگه اب نمیریزه
    بسطش خرابه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •