تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 386 از 903 اولاول ... 286336376382383384385386387388389390396436486886 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,851 به 3,860 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض اطلاعاتی در مورد تسمه تایم

دوستان در مورد تسمه تایم یکم توضیح بدید
    هر چه مدت باید عوض شه ؟؟؟
    ممنون
    سلام
    در صفحه 364 مطلبی نوشته ام در مورد تسمه تایم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست من دو تا سوال یکی اینکه چطوری و با چه شرایطی مصرف رو اینقدر وطمئن می دونید
    دو اینکه ایا وقتی ماشین روشنه بوی خاصی و یا دودی می بینید
    و اینکه چون ماشین نو هست وقتی سرده لوله اگزوز رو چک کنید تا ببینید دوده زیادی داره یا نه
    بعد اینکه وقتی ماشین روشن و گرمه ایا خوب و روان کار می کنه یا نفسش کمه؟
    یه باک پر میزنم کیلومترو صفر میکنم تا وقتی که باک خالی بشه معلوم میشه چقدر مصرف کرده.
    بوی خاص یا دود خاص که نه ولی معمولا صبحها که روشن میکنم یه بوی خیلی بدی از اگزوز میادحالت خفگی به آدم دست میده خیلی تند که فکر کنم بخاطر سرد بودن ماشین
    نه دوده ای هم از اگزوز نمیاد.نه ماشین روان کار میکنه خیلی خوب کار میکنه ولی تو یکی از پستهام هم گفتم که رو سربالایی ها زور نداره که بره بالا که یکی از دوستان گفت بخاطر اینکه هنوز آبندی نشده البته نه سریالایی شیب تند سربالایی معمولایی
    که یکم از کفی تند تره .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

یه باک پر میزنم کیلومترو صفر میکنم تا وقتی که باک خالی بشه معلوم میشه چقدر مصرف کرده.
    بوی خاص یا دود خاص که نه ولی معمولا صبحها که روشن میکنم یه بوی خیلی بدی از اگزوز میادحالت خفگی به آدم دست میده خیلی تند که فکر کنم بخاطر سرد بودن ماشین
    نه دوده ای هم از اگزوز نمیاد.نه ماشین روان کار میکنه خیلی خوب کار میکنه ولی تو یکی از پستهام هم گفتم که رو سربالایی ها زور نداره که بره بالا که یکی از دوستان گفت بخاطر اینکه هنوز آبندی نشده البته نه سریالایی شیب تند سربالایی معمولایی
    که یکم از کفی تند تره .
    سلام

اگه ماشین صفره ، فعلا تا 10000 تا صبر کنید. بعد از اون مصرف کلی پایینتر میاد.( تو کیلومتر 10000 فیلر بزنید )
    اگه کارکرد ماشین بیشتره ، فیلر بزنید ( اگه دنده 3 رو به راحتی تا کات اف پر کنه فیلر تنظیمه ولی اگه تو دور بالا ضعیف شد فیلر باید بشه ) . شمع ها رو باز کنید و فیلر بزنید و چک کنید رنگ چینی داخل تمام شمع ها قهوه ای باشه.
    روغن 20-50 مرغوب داخل موتور بریزید.فیلتر هوا رو هم هر 7000 تا تعویض کنید.

بهترین روش اندازه گیری مصرف هم اینه که باک رو تا جای ممکن پر کنید.مسافتی رو برید و دوباره باک رو پر کنید.و محاسبه کنید.خیلی به درجه باک اطمینان نداشته باشید.
    در ضمن مصرف بنزین به نوع رانندگی و ترافیک مسیر هم خیلی ربط داره.بعضی ها نوع رانندگیشون طوریه که مصرفشون بالاست.( مثل خودم )

و باز اینکه پراید مثل سابق اونقدری که فکر میکنی کم مصرف نیست. به خصوص بعد از اینکه اطاقش رو سنگینتر کردن مصرفش بالاتر رفت.
    الان پراید های جدید بهترین حالت داخل شهر صدی 8.5 میسوزونه.( بدون ترافیک )

5. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamed malekpour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ....

پيش فرض

یه سوال من باطری ماشینم را که خشکه و72 آمپر را در آوردم و گذاشتم پشت بخاری نظرتون چییه آیا عمر باطری زیاد می شه در ضمن بیرون هم خیلی برف باریده رو ماشین و این کار را کردم وماشین هم قراره دو هفته بیرون زیر برف وسرما بمونه؟

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

یه سوال من باطری ماشینم را که خشکه و72 آمپر را در آوردم و گذاشتم پشت بخاری نظرتون چییه آیا عمر باطری زیاد می شه در ضمن بیرون هم خیلی برف باریده رو ماشین و این کار را کردم وماشین هم قراره دو هفته بیرون زیر برف وسرما بمونه؟
    توی خونه؟
    این چه کاریه در دمای معمولی جایی بذارید که نترکه و نشتی نده

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

که یکم از کفی تند تره .
    دوست گرامی اگه خیلی اصرار دارید فیلر گیری کنید ولی بدونید که دوباره تابستون باید این کارو انجام بدین که فنر سوپاپا نرم تر می شن
    دقیقا به گیج خیلی اعتماد نکنید
    رانندگی با گاز و تر مز زیاد و یا به اشتباه بعضیا دنده های سنگین برای اب بندی و یا خیلی زود دنده عوض کردن بسیار در مصرف تاثیر داره
    کسیو میشناسم که فکر میکنه دنده عوض کردن خوب یعنی اینکه دور موتور پراید روی 1500 عوض شه که کاملا اشتباه برای موتور پراید دور 3000 تا 3500 دور مناسب دنده عوض کردنه
    البته برای موتور های دیگه متفاوته
    جنس بنزین امروز هم که معلومه
    دوده هم منظروم این بود که درون لوله اگزوز رو با انگشت چک کنید

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض دیسک و صفحه رو موقع خرید با کولیس تست کنین تا سرتون کلاه نره

سلام
    همیشه صفحه کلاچ رو موقع خرید و قبل از نصب چک کنین ببینین تاب داره یا نه
    وقتی تا آخر پا میذاریم روی کلاچ , خورشیدی کلاچ فقط حدود 4 میلیمتر به عقب کشیده میشه .
    یعنی فاصله ی صفحه کلاچ با فلای ویل و دیسک کلاچ فقط 1.6 میلیمتر هست .

اگر صفحه تاب داشته باشه برخوردش با فلای ویل و دیسک کلاچ لرزش تولید میکنه .
    باید صفحه رو بذارین روی یک سطح مثل شیشه ی کاملاً صاف و با خط کش میلیمتری یا دُم کولیس ارتفاعِ لبه هاش رو سطح شیشه صاف اندازه بگیرین
    این لبه ها نباید بیشتر از هشت دهم میلیمتر اختلاف ارتفاع داشته باشند .
    البته برای این کار ابزاری هم ساخته شده که 99% مکانیکهای ایران یا اصلاً ازش خبر ندارند یا اون ابزار رو ندارند و قربانی هم کسی نیست جز مشتری چون فروشنده و مکانیک پولشون رو میگیرند و میرند دنبال کارشون .

=============================

جسارت نباشه اما در ایران بیشتر مردم نمیدونند که با دُم کولیس میشه عمق و ارتفاع رو بسیار دقیق اندازه گرفت

باید مثل عکس زیر اما روی یک میز کاملا صاف شیشه ای صفحه کلاچ با دُم کولیس چک بشه
    در این عکس لبه ی کولیس روی خط کش هست و دُم کولیس روی کلاچ
    اما شما باید صفحه کلاچ رو روی شیشه بذارین و کولیس رو عمودی به دست بگیرین و لبه ی کولیس رو روی لبه صفحه کلاچ بذارین و دُمش رو بیرون بیارین تا به شیشه ی میز برسه بعدش پیچ کولیس رو محکم کنین تا دُمش تکون نخوره .
    حالا باید صفحه کلاچ رو آروم بچرخونین درحالی که کولیس ثابت هست و به دُمش تکیه داره .
    اگر صفحه کلاچ تاب داشته باشه راحت مشخص میشه چون یه جا گیر میکنه به کولیس و یه جا بدون تماس با کولیس میچرخه
    اگر عاشق تعمیرات ماشین و وسائل منزل هستین یک کولیس خوب بخرین خیلی بدردتون میخوره خصوصاً اگر دوست دارین کارها رو تمیز و دقیق و اصولی انجام بدین .
    دیسکِ کلاچ رو هم به همین منوال میشه تست کرد
    البته باید دیسک ثابت باشه و قسمتهای مختلف محلِ تماسش با صفحه کلاچ رو با دِم کولیس تا شیشه ی میر اندازه بگیرین
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 15-12-2013 at 03:00. دليل: تصحیح

10. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوست گرامی اگه خیلی اصرار دارید فیلر گیری کنید ولی بدونید که دوباره تابستون باید این کارو انجام بدین که فنر سوپاپا نرم تر می شن
    دقیقا به گیج خیلی اعتماد نکنید
    رانندگی با گاز و تر مز زیاد و یا به اشتباه بعضیا دنده های سنگین برای اب بندی و یا خیلی زود دنده عوض کردن بسیار در مصرف تاثیر داره
    کسیو میشناسم که فکر میکنه دنده عوض کردن خوب یعنی اینکه دور موتور پراید روی 1500 عوض شه که کاملا اشتباه برای موتور پراید دور 3000 تا 3500 دور مناسب دنده عوض کردنه
    البته برای موتور های دیگه متفاوته
    جنس بنزین امروز هم که معلومه
    دوده هم منظورم این بود که درون لوله اگزوز رو با انگشت چک کنید
    سلام .
    مرسی از راهنماییتون.
    فیلر چیه من زیاد آشنایی ندارم کارش چیه؟
    به نظر من دور موتور 1500خیلی پایین ولی3500هم خیلی بالا واسه عوض کردن دنده مگر تو سربالایی باشه.اصلا تودور 3500انگار ماشین داره فحش میده بهت.(البته پراید)
    نه دوده نداره.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام بچه ها چند روز پیش ضدیخ به ماشینم اضافه کردم ولی داره از زیر کارتل روی لوله اگزوز میریزه از کجا نشتی داره بعد از مدت 8 ساعت این اتفاق میفته
    روی عکس معلوم کردم کجاست مطمئنم از لوله زیر رادیات نیست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام بچه ها چند روز پیش ضدیخ به ماشینم اضافه کردم ولی داره از زیر کارتل روی لوله اگزوز میریزه از کجا نشتی داره بعد از مدت 8 ساعت این اتفاق میفته روی عکس معلوم کردم کجاست مطمئنم از لوله زیر رادیات نیست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام . اگر موتور ماشینتون مثل همین هست , در نزدیکی منیفولدِ دود یک پولکی هست . شاید از اون باشه . با موبایل میتونین راحت عکس و فیلم بگیرین از قسمتهائی که مستقیماً قابل مشاهده نیست . اگر از پولکی بود خرجش خیلی کمه . اما آب رادیاتور رو باید با برداشتن شیلنگ پائین رادیاتور خالی کنین توی یک طشت تمیز
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 15-12-2013 at 15:22. دليل: تصحیح

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •