تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 351 از 903 اولاول ... 251301341347348349350351352353354355361401451851 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,501 به 3,510 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز joe_satriani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهــــد

پيش فرض

دسته موتور باعث ریپ نمیشه
    شما می تونید درب موتور رو باز کنید خلاص گاز بدین و ول کنید ببینید لرزش چقدره
    بذارید دنده 1 و فقط در حد درگیر شدن نیم کلاچ کنید بدون گاز ببنید چقدر تکون می خوره
    با سلام
    نمیدونم اون این حرفو زد!
    خلاص که گاز میدم یه ذره لرزش داره موتور...
    دنده یک هم که میذارم و نیم کلاچ میکنم خیلی ماشین میلرزه و تکون میخوره. اما حرکتش رو میکنه و به حالت عادی برمیگرده یکم که گاز میدی.
    مشکلش حالا از چیه؟ از همون صفحه و دیسک که گفتین هست؟

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با سلام
    نمیدونم اون این حرفو زد!
    خلاص که گاز میدم یه ذره لرزش داره موتور...
    دنده یک هم که میذارم و نیم کلاچ میکنم خیلی ماشین میلرزه و تکون میخوره. اما حرکتش رو میکنه و به حالت عادی برمیگرده یکم که گاز میدی.
    مشکلش حالا از چیه؟ از همون صفحه و دیسک که گفتین هست؟
    لرزش موتور در حالت خلاص ربطی به دیسک و صفحه نداره ، ماشین شما ممکنه مشکلات زیر رو داشته باشه :
    1-سوخت نامناسب یا کثیف بودن فیلتر بنزین
    2-تنظیم نبودن موتور و سوپاپ ها
    3-گرفتگی هواکش
    4-دسته موتور ها
    برای فهمیدن از اتمام دیسک و صفحه ماشین رو دنده 2 بزارید و سعی کنید با دور موتور 1.5 کلاچ را بسیار آرام رها و حرکتش بدید ، اگر ماشین تا مرز خاموشی بره ولی خاموش نشه و حرکت کنه دیسک و صفحه مشکل نداره ، اما اگر ماشین خاموش شد نشان از ضعیف شدن دیسک و صفحه ماشین شماست و وقت تعویض آن فرا رسیده است .
    روش دیگری هم هست که به ترمز دستی معروف است . به این صورت که ترمز دستی را بالا بکشید ، طوری که ماشین اصطلاحا میخ شود .
    حالا دنده یک را قرار بدید و سعی کنید حرکت کنید ، اگر ماشین زور زد و به بکس و باد افتاد که مشکل ندارید ، اما اگر ماشین زور نزد و خاموش شد که وقت تعویض دیسک و صفحه است .

3. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

عرض ادب.
    من پرسشی در باره سوزوکی ویتارا دارم. در پائین دورشمار موتور این خودرو چراغی روشن شده که شکل موتور خودرو را داره. یعنی یک اخطاری داره میده. این اخطار چیه و چطور میشه رفعش کرد. و آیا رانندگی با این شرایط برای موتور خودرو ایرادی داره؟
    توی کتابچه راهنمای خودش نوشته مربوط به سیستم کاتالیزور و آلایندگی خروجی اگزوز میشه. خب این یعنی چه و چکار باید کرد ؟ آیا میشه که از خرابی روغن موتور باشه؟

در ضمن به آن دوستی که مشکل ریپ و لرزش موتور داره ، بگمان من مشکل خورو شماممکنه از برق موتور هم باشه .
    Last edited by دخو; 10-09-2013 at 08:57.

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری AliSub's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Mazandaran

پيش فرض

سلام
    دور موتور ماشین (پراید) از 3000 بالاتر نمیره! یعنی چه دنده 1 و چه خلاص دورموتور از 3000 بالاتر اصلا نمیره و گاز نمیخوره!
    کیلومترشم از کار افتاد و نه عدد میزنه و نه کیلومتر شماره میندازه!!!!!

اینا بهم ربط دارن؟ اخه هم زمان اینجوری شد

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

عرض ادب.
    من پرسشی در باره سوزوکی ویتارا دارم. در پائین دورشمار موتور این خودرو چراغی روشن شده که شکل موتور خودرو را داره. یعنی یک اخطاری داره میده. این اخطار چیه و چطور میشه رفعش کرد. و آیا رانندگی با این شرایط برای موتور خودرو ایرادی داره؟
    توی کتابچه راهنمای خودش نوشته مربوط به سیستم کاتالیزور و آلایندگی خروجی اگزوز میشه. خب این یعنی چه و چکار باید کرد ؟ آیا میشه که از خرابی روغن موتور باشه؟

در ضمن به آن دوستی که مشکل ریپ و لرزش موتور داره ، بگمان من مشکل خورو شماممکنه از برق موتور هم باشه .
    اگر منظورتون چراغ چک هست ( زرد زنگ به شکل موتور ) که احتمال مشکل در خیلی چیزا میتونه باشه ، باید ببرید دیاگ بزنید و عیب یابی کنید .

ایشون گاز میده مشکل لرزش حل میشه پس احتمال مشکل در برق منتفی است و حتی دسته موتور هم 99 درصد مشکل ندارد .

سلام
    دور موتور ماشین (پراید) از 3000 بالاتر نمیره! یعنی چه دنده 1 و چه خلاص دورموتور از 3000 بالاتر اصلا نمیره و گاز نمیخوره!
    کیلومترشم از کار افتاد و نه عدد میزنه و نه کیلومتر شماره میندازه!!!!!

اینا بهم ربط دارن؟ اخه هم زمان اینجوری شد
    دقیقا به هم ربط داره ، احتمالا فیوز کیلومترشمار سوخته . مشکل کیلومتر رو حل کنید گاز خوردن هم حل میشود .

آخر فروم باز joe_satriani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    مشهــــد

پيش فرض

لرزش موتور در حالت خلاص ربطی به دیسک و صفحه نداره ، ماشین شما ممکنه مشکلات زیر رو داشته باشه :
    1-سوخت نامناسب یا کثیف بودن فیلتر بنزین
    2-تنظیم نبودن موتور و سوپاپ ها
    3-گرفتگی هواکش
    4-دسته موتور ها
    برای فهمیدن از اتمام دیسک و صفحه ماشین رو دنده 2 بزارید و سعی کنید با دور موتور 1.5 کلاچ را بسیار آرام رها و حرکتش بدید ، اگر ماشین تا مرز خاموشی بره ولی خاموش نشه و حرکت کنه دیسک و صفحه مشکل نداره ، اما اگر ماشین خاموش شد نشان از ضعیف شدن دیسک و صفحه ماشین شماست و وقت تعویض آن فرا رسیده است .
    روش دیگری هم هست که به ترمز دستی معروف است . به این صورت که ترمز دستی را بالا بکشید ، طوری که ماشین اصطلاحا میخ شود .
    حالا دنده یک را قرار بدید و سعی کنید حرکت کنید ، اگر ماشین زور زد و به بکس و باد افتاد که مشکل ندارید ، اما اگر ماشین زور نزد و خاموش شد که وقت تعویض دیسک و صفحه است .
    با سلام
    ممنون از راهنماییتون
    مورد یک که فرمودید که هیچ، چون صافی بنزین رو تازه عوض کردم و سوخت هم که گفتید رو از چند جایگاه که زدم بازم همینطوری هست.
    اما بقیه موارد و بخصوص اون راهنمایی که در باره دیسک کردید رو باید امتحان کنم و نتیجه رو میام بهتون میگم.
    ممنون بازم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اسم :رضا p30world and FB

پيش فرض

سلام . یه 6-7 ماه گواهینامه گرفتم تا حالا هم زیاد بیرون بردم ماشینو . دیروز با دوستم سوار ماشین بودیم ( سمند lx ) بعد با اینکه تو ترافیک بودیم و زیاد به اون صورت سرعت نداشتیم وقتی ماشین جلویی واستاد منم پشتش ترمز کردم بعد زیر پام انگار خالی شد یعنی درست مثل وقتی که ترمز خطی میکشم بعد الان میخوام بدونم چرا اینجوری شد (احساس کردم مثل ترمز خطی شد ) ؟ اخه سرعتی هم نداشتیم . دلیلش چیه ؟/؟؟؟؟ :( واقعا ترسیدم به ماشین جلویی نخوره یه موقع

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام . یه 6-7 ماه گواهینامه گرفتم تا حالا هم زیاد بیرون بردم ماشینو . دیروز با دوستم سوار ماشین بودیم ( سمند lx ) بعد با اینکه تو ترافیک بودیم و زیاد به اون صورت سرعت نداشتیم وقتی ماشین جلویی واستاد منم پشتش ترمز کردم بعد زیر پام انگار خالی شد یعنی درست مثل وقتی که ترمز خطی میکشم بعد الان میخوام بدونم چرا اینجوری شد (احساس کردم مثل ترمز خطی شد ) ؟ اخه سرعتی هم نداشتیم . دلیلش چیه ؟/؟؟؟؟ :( واقعا ترسیدم به ماشین جلویی نخوره یه موقع

الان بازم هم ترمز میکنید ABS توی سرویس نمیاد ؟
    خودم پراید دارم و همیشه ترمزش خوبه اما بعضی وقتا فاصله شل و سفت کردن ABS ترمز ها اینقدر زیاد میشه که ماشین همینجور میره بخوره به جلویی.ولی خیلی کم پیش میاد
    شما برای اطمینان ضمن بازبینی ABS روغن ترمز رو هم چک کنید و از نبود خلا و هوا در پشت پیستون لنت ها مطمئن شوید .

10. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام من امروز ماشینو بردم نمایندگی با کلی رشوه و بحث واشرای اویل ماژرل رو بدون نوبت و درخواست عوض کردن و 5.5 لیتر روغن برام ریختن این برا ماشین زیاد نیستو آسیب نمیزنه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

اگر منظورتون چراغ چک هست ( زرد زنگ به شکل موتور ) که احتمال مشکل در خیلی چیزا میتونه باشه ، باید ببرید دیاگ بزنید و عیب یابی کنید .

.
    بله همان شکل موتور زرد رنگ . فقط خود ایران خودرو باید ببرم یا هر تعمیرگاهی که دیاگ داره میتونه مشکلش رو پیدا کنه؟ میتونه از کثیفی روغن موتور باشه؟ یا از کثیفی نازل های سوخت پاش؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •