تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 348 از 903 اولاول ... 248298338344345346347348349350351352358398448848 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,471 به 3,480 از 9030

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

چند روز پیش ماشینو به مکانیک نشون دادم تست صفحه کلاچو انجام داد، ماشین خاموش شد بعد گفت صفحه کلاچت مشکل نداره چون اگر مشکل داشته باشه موقع شروع حرکت هم باید شروع به لرزش کنه.درباره صدای زوزه هم ازش پرسیدم گفت مربوط به گیربکسه.
    سلام.در تكميل فرمايشات جناب كامارو:اگه با گرفتن كلاچ صدا قطع ميشه مشكل از دنده زير گريبكس كه اگه خودرو شما پرايد تقريبا طبيعيه.اگه در تمام دنده ها صداي زوزه مياد ممكنه از گراند پينيون باشه.به نظر مياد مشكل شما مخلوطي از بالانس چرخهاي جلو.لق بودن گلدوني هاي ته پلوس و دنده زير باشه.و به احتمال ضعيفتر از پينيون و دنده ديشلي.(البته اگه خودرو پرايد باشه)
    البته با چند مكانيك مجرب مشورت كنيد بعد گريبكس رو باز كنيد.در مورد چك كردن پلوس زياد وقت وهزينه نميبره.از زير ماشين راحت ميشه لقي گلدوني ها رو بررسي كرد.

2. 3 کاربر از محمد داود بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    میخوام بدونم آیا مشکلات زیر که برای ماشین بوجود آمده بهم ارتباط داره یا نه ؟و علتش چی میتونه باشه؟
    1-از 2 ماه پیش صدای زوزه در قسمت جلو ماشین شنیده میشه که وقتی کلاچ رو میگرم قطع میشه.
    2-از 2 ماه پیش تو سربالایی خیلی تند وقتی از 1 به 2 می رم و دور موتور بالای 3000 میره جلوی ماشین شروع به لرزش میکنه تا وقتی که رو 4000 دنده عوض میکنم این لرزش ادامه داره ،موقع تعویض دنده لرزش نداره(از 2 به 3 هم همین مشکلو دارم)
    3-از چند روز پیش وقتی تو دنده 3 میرم جلو ماشین فقط سمت راننده و خود دسته دنده شروع به لرزش میکنه اما وقتی کلاچو میگرم لرزش قطع میشه.
    شما سعی کنید به داد دیسک و صفحه و بلبرینگ برسید همه اینها علامت های این موضوعه

4. 3 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با سلام به همه دوستان

راستش من سال گذشته يك سورن 87 خريدم البته يك سري مشكلات فني داشت و تا بحال دو سواركار محترم رسيدگي نكرده بودند كه براي بنده تا 2 دو تومان خرج گذاشت
    حالا بماند - موضوع اينه كه هر چند ماه يكبار جلوي ماشين به شدت به صدا ميافته و هر دفعه سيبك و بوش طبق و غيره بايد عوض كنم اينم بگم ماشين كلا اسپرت شده بود كه من خودم فنر و كمك فنرشو نو خريدم و انداختم و تقريبا مشكل اسپرتيش برطرف شد و خيلي اذيت ميكرد

الان يك مشكل ديگه پيدا كرده توي تعويض دنده ها موقع تعويض گاز ميگيره و انگار كه گير ميكنه و بعد جا ميره دور موتور رو با تنظيم دنده عوض كردم بازم نشد كلاچ تازه عوض شده و كلا ماشين بيشتر جلوبنديش و قسمت گيربكسش تعمير شده

حالا ديگه نميدونم مشكل از چيه و داره اذيتم ميكنه و اگر بخواد دوباره خرج سنگين رو دستم بزاره كلا ميفروشمش

ولي سواريش عاليه و ميگم بعد از تعويض قطعات فرسودش كلا مشكلي باهاش نداشتم و خوب هم شتاب ميگيره و راه ميره

ولي اين مشكل صداي بد جلوبنديش و گيربكسش خيلي اذيتم ميكنه تا حالا صد تا تعميرگاه توي كرج رفتم همشون يك چيز الكي چرت ميگن
    خيلي جالب بود بعد از اينكه جلوبنديش رو كلا عوض كردم و همچنين پلوس و و غيره خود يارو جلوبندي سازه نتونست غربيلك فرمان منو صاف كنه بيشتر از 20 تا جا رفتم هر دفعه 10 تومن گرفتن و بعد كه ميومدم بيرون از تعميرگاه فرمون كاملا كج بودش برام مصيبتي شده بود تا بالاخره توي خيابون شهرداري كرج اوقافيها يك زير پله اي يارو كارش ماشين خارجي بود گفت سه سوت برات رديفش ميكنم و خدايي كفم بريد هر جا رفتم نميتونستن درستش كنن
    سر وضعيت چراغهاش يكي راست ميزد يكي چپ اونهم روي هوا چند جا رفتم مثلا باطريساز نيم ساعت وقت منو ميگرفت اصلا نميدونست چجوري درمياد لامپ يا با چي تنظيم ميشه بالاخره يك جا پيدا كردم يارو خيلي وارد بود هم آفتامات بست و هم لامپمو عوض كرد و هم تنظيم كه الان خيلي عالي شده
    ولي بعد از اينكه دوباره جلوبنديمو باز كردم باز هم بهم بخورده اون باطريسازه هم راهش وحشتناك دوره حالشو ندارم برم ميخوام خودم رديفش كنم

خلاصه دوستان كلي دردسر داره اين ماشين كوفتي
    صفر از كارخونه ميگيره هزار و يك مشكل داره دست دوم ميخري هزار و دو مشكل داره

يكي راهنمايي كنه ممنون - سرتون رو هم درد آوردم ببخشيد
    حیفه که این همه خرجش کردید
    من به شخصه هرگز ماشینی که دستکاری شده نمی خرم حتی اگهه خیلی مناسب باشه خصوصا اینکه شما می گید خیلی از ماشین کار کشیده
    ای کاش می تونستید عوضش کنید
    در هر حال از توضیحات دوستان استفاده فرمایید

6. 3 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام ازش پرسیدم گفت از وقتی تصادف کردم. گفت ماشین از عقب و جلو خورده بعدش اینطوری شده
    من احساس می کنم هر چی هست به سیمکشی مربوط می شه . امروز همه فیوزهای BSI رو باز کردم یکیش یه سره شده بود (یکی از 3 تا فیوز کوچیک قسمت پایین BSI) تعویضش کردم بغلیش هم وقتی خاستم بذارم سرجاش داخل شیارش جرقه می داد اونم عوض کردم اما بعد نیم ساعت که دوباره خاموش شد متوجه شدم چراغا از کار افتاده ، برف پاککن هم یه سره شده برا خودش . دوباره فیوزا رو چک کردم دیدم همونی که جرقه می داد سوخته . دوباره تعویضش کردم
    ضبط رو باز کردم دیدم هفت هشت تا رشته سیم آزاد اون پشت هست . ضبط هم یه سره است یعنی با سوییچ خاموش نمی شه
    در آخر اینکه یه جایی تو فروم خوندم وقتی شبکه برق داخلی قطع باشه ماشین روشن نمی شه و نشانه ش عدم حرکت آمپر دمای موتوره
    ماشین منم همینطوریه با این تفاوت که هر بار که سوییچ رو باز و بسته می کنی یه جوره . یه بار میاد یه بار نمیاد
    حالا چطور می تونم بفهمم کجای این شبکه قطعی داره ؟ من واقعا از مکانیکای اینجا ناامید شدم می خام خودم عیبشو پیدا کنم

ممنون که حوصله به خرج می دین
    ماشین های مالتی پلکس همینطورند همه چیز باهم قاطی میشه شما اگه اونجا که دوستمون ادرس دادند ببرید و سیم کشی رو کامل با دستگاه مخصوص چک می کنند و لی اینجوری نمی تونید خودتون با اهم متر و لامپ پیدا کنید
    از طرفی ول سیم ارتباطی فشنگی ها رو چک کنید ممکنه اتصالی و یا سوختگی داشته باشه که در صورت اتصال فکر میکنه که ماشین جوششششش اورده و خاموش می کنه

8. 3 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

آیا مشکل روغن ریزی اویل ماژول ef7 با تعویض یا تعمیر درست میشه یا نه؟ آیا این مشکل مدل 92 هم داره یا نه؟به سوالاتم پاسخ بدید ممنون میشم
    والا این ef7 خیلی عجیب غریبه هیچکس نمیدونه که یکبار مصرفه یا اصلا ایا قطعه گیر میاد براش یا نه شمابا چند تا تعمیرکار مجرب صحبت کنید و مشورت نمایید

10. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

چند روز پیش ماشینو به مکانیک نشون دادم تست صفحه کلاچو انجام داد، ماشین خاموش شد بعد گفت صفحه کلاچت مشکل نداره چون اگر مشکل داشته باشه موقع شروع حرکت هم باید شروع به لرزش کنه.درباره صدای زوزه هم ازش پرسیدم گفت مربوط به گیربکسه.
    مشکل فقط از سفتی دیسک و صفحه نیست برخی مواقع وقتی دیسک و صفحه کیت کامل یا جنس خوب نباشه و یا تاب داشته باشه این اتفاق میوفتهدر ضمن ممکنه از بلبرینگ دیفرانسیل و یا حتی چیزایی دیگه هم باشه

12. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

این پراید ما موقع گاز دادن در حال حرکت مخوصا توی سربالایی و سرپایینی یه صدای قلیون مانند میده

مکانیکم دیده نفهمیده میگه هیچیش نیست

از موتوره به نظرم کارم نکرده مدل 89 20 تا رفته
    اولین کار چون کم کار کرده احتمالا فیلر گیری کارو ردیف می کنه اما برخی پرایدا یه مشکل توی میل سوپاپ دارن که کلا صدا می دن
    ولی با توجه به قدرت ماشینتون اون کار فیلر گیری حیاتیه

14. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

ماشین های مالتی پلکس همینطورند همه چیز باهم قاطی میشه شما اگه اونجا که دوستمون ادرس دادند ببرید و سیم کشی رو کامل با دستگاه مخصوص چک می کنند و لی اینجوری نمی تونید خودتون با اهم متر و لامپ پیدا کنید
    از طرفی ول سیم ارتباطی فشنگی ها رو چک کنید ممکنه اتصالی و یا سوختگی داشته باشه که در صورت اتصال فکر میکنه که ماشین جوششششش اورده و خاموش می کنه
    احسنت. دقیقا همین که شما می فرمایید درسته. امروز بالاخره تونستیم یه قدم به کشف مشکل نزدیک بشیم. پیش مکانیک برقکار بودم نشستم تو ماشین و به دقت آمپر ها رو زیر نظر گرفتم . ماشین سرد بود نرمال روشن شد و آمپر دمای موتور شروع کرد به بالا رفتن تا رسید به 98 درجه ، بعدش فن روشن شد . همزمان با روشن شدن فن ، آمپر دمای موتور یهو تا آخر رفت و چسبید به ته . بعدش بلافاصله فن خاموش شد و ماشین هم خاموش شد. برقکار به 2 تا از سوکتهای داخل BM34 که چسبکاری و دستکاری شده بودند شک داشت سوکتهارو باز کرد و سیمهاشونو دونه دونه درآورد و محکم کرد و بست ولی اتفاق خاصی نیافتاد. حالا با این تفاسیر به نظر شما مشکل به کدوم قسمت مربوط می شه؟

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

احسنت. دقیقا همین که شما می فرمایید درسته. امروز بالاخره تونستیم یه قدم به کشف مشکل نزدیک بشیم. پیش مکانیک برقکار بودم نشستم تو ماشین و به دقت آمپر ها رو زیر نظر گرفتم . ماشین سرد بود نرمال روشن شد و آمپر دمای موتور شروع کرد به بالا رفتن تا رسید به 98 درجه ، بعدش فن روشن شد . همزمان با روشن شدن فن ، آمپر دمای موتور یهو تا آخر رفت و چسبید به ته . بعدش بلافاصله فن خاموش شد و ماشین هم خاموش شد. برقکار به 2 تا از سوکتهای داخل BM34 که چسبکاری و دستکاری شده بودند شک داشت سوکتهارو باز کرد و سیمهاشونو دونه دونه درآورد و محکم کرد و بست ولی اتفاق خاصی نیافتاد. حالا با این تفاسیر به نظر شما مشکل به کدوم قسمت مربوط می شه؟
    خیلی نزدیک شدینشما می تونید دوکار انجام بدین اول اینکه فیش فشنگی رو باز کنید و اونو به یه فشنگی دیگه بیرون ببندید و چک کنید ببینید باز هم این اتفاق میوفته یا نه اگه افتاد یه سیم کش وارد سیم اونو تا سیستم ای سی یو چک کنید احتمالا یه جایی به بدنه یا اتصالی داره و یا فشنگی خرابه اگه ماشین سرد رو یک دقیقه روشن می ذارید اینجوری میشه
    در غیر اینصورت ممکنه ترموستسا هم خراب شده باشه

17. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه amir_14's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    نیشابور

پيش فرض

با سلام به همه دوستان

راستش من سال گذشته يك سورن 87 خريدم البته يك سري مشكلات فني داشت و تا بحال دو سواركار محترم رسيدگي نكرده بودند كه براي بنده تا 2 دو تومان خرج گذاشت
    حالا بماند - موضوع اينه كه هر چند ماه يكبار جلوي ماشين به شدت به صدا ميافته و هر دفعه سيبك و بوش طبق و غيره بايد عوض كنم اينم بگم ماشين كلا اسپرت شده بود كه من خودم فنر و كمك فنرشو نو خريدم و انداختم و تقريبا مشكل اسپرتيش برطرف شد و خيلي اذيت ميكرد

الان يك مشكل ديگه پيدا كرده توي تعويض دنده ها موقع تعويض گاز ميگيره و انگار كه گير ميكنه و بعد جا ميره دور موتور رو با تنظيم دنده عوض كردم بازم نشد كلاچ تازه عوض شده و كلا ماشين بيشتر جلوبنديش و قسمت گيربكسش تعمير شده

حالا ديگه نميدونم مشكل از چيه و داره اذيتم ميكنه و اگر بخواد دوباره خرج سنگين رو دستم بزاره كلا ميفروشمش

ولي سواريش عاليه و ميگم بعد از تعويض قطعات فرسودش كلا مشكلي باهاش نداشتم و خوب هم شتاب ميگيره و راه ميره

ولي اين مشكل صداي بد جلوبنديش و گيربكسش خيلي اذيتم ميكنه تا حالا صد تا تعميرگاه توي كرج رفتم همشون يك چيز الكي چرت ميگن
    خيلي جالب بود بعد از اينكه جلوبنديش رو كلا عوض كردم و همچنين پلوس و و غيره خود يارو جلوبندي سازه نتونست غربيلك فرمان منو صاف كنه بيشتر از 20 تا جا رفتم هر دفعه 10 تومن گرفتن و بعد كه ميومدم بيرون از تعميرگاه فرمون كاملا كج بودش برام مصيبتي شده بود تا بالاخره توي خيابون شهرداري كرج اوقافيها يك زير پله اي يارو كارش ماشين خارجي بود گفت سه سوت برات رديفش ميكنم و خدايي كفم بريد هر جا رفتم نميتونستن درستش كنن
    سر وضعيت چراغهاش يكي راست ميزد يكي چپ اونهم روي هوا چند جا رفتم مثلا باطريساز نيم ساعت وقت منو ميگرفت اصلا نميدونست چجوري درمياد لامپ يا با چي تنظيم ميشه بالاخره يك جا پيدا كردم يارو خيلي وارد بود هم آفتامات بست و هم لامپمو عوض كرد و هم تنظيم كه الان خيلي عالي شده
    ولي بعد از اينكه دوباره جلوبنديمو باز كردم باز هم بهم بخورده اون باطريسازه هم راهش وحشتناك دوره حالشو ندارم برم ميخوام خودم رديفش كنم

خلاصه دوستان كلي دردسر داره اين ماشين كوفتي
    صفر از كارخونه ميگيره هزار و يك مشكل داره دست دوم ميخري هزار و دو مشكل داره

يكي راهنمايي كنه ممنون - سرتون رو هم درد آوردم ببخشيد
    دلیل گاز خوردن وقت دنده عوض کردن کثیف بودن دریچه گاز هست
    با یه شستشو مشکلت حل میشه (امیدوارم)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •