تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 102 از 903 اولاول ... 252929899100101102103104105106112152202602 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,011 به 1,020 از 9028

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    esf

پيش فرض

سلام ما یه 405 2000cc کاربراتوری داریم .اومدم ازش بنزین بکشم .زدم سر پمپ بنزینش را شکستم.همون قسمتش که بنزین از باک میکشه و شلنگ بنزین میره داخلش. حالا بخوام خودم پمپش را عوضش کنم کار خاصی که نباید انجام داد؟پمپش با دوتا پیچ وصل شده رو موتور.مرسی
    کسی نبود جواب مارا بده؟؟؟؟؟

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعويض پمپ كار مشكلي نيست اما اول شما براي راحتتر سوار كردن پمپ بايد ببيني كه بادامك محرك شيطانك پمپ در چه حالتي هست؟ اگر در وضعيت فشار قرار داشته باشه( يعني حالتي كه شيطانك رو حركت داده تا بنزين مكيده بشه) در اين صورت براي نصب پمپ جديد كمي با مشكل مواجه ميشي..وقتي پمپ قبلي رو باز كردي ، در صورت لزوم كمي موتور رو بچرخان( با گذاشتن در دنده 2 يا 3 و كمي تكان مختصر دادن به ماشين) تا بادامك مورد نظر در وضعيت سمت غير برجسته قرار بگيره و پمپ جديد به راحتي سوار بشه. دور واشر پايه پمپ رو كمي چسب واشر ساز بزن اما نه خيلي زياد. وقتي كه نصب شد حداقل يك ساعت صبر كن تا چسب خوب خشك بشه. توصيه ميكنم اين كار رو زماني انجام بدي كه نيازي به استفاده از ماشين نداري.مثلا آخر شب تا اينكه فردا صبح چسب كاملا خشك بشه و از نفوذ احتمالي روغن مونور به بيرون جلوگيري بشه. پيچهاي پايه پمپ رو هم نيازي نيست خيلي سفت كني..در حد معمول بطوري كه پمپ سر جاي خودش محكم قرار بگيره كافيه. و مراقب باش دوباره اون سري كائوچويي پمپ رو نشكني!!!

3. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    esf

پيش فرض

مراقب باش دوباره اون سري كائوچويي پمپ رو نشكني!!!
    نه دیگه این سری مراقبم که دوباره دست گل به اب ندم.از راهنمایی کاملی که برام داشتید ممنونم

حـــــرفـه ای neopersia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام

امروز که با 405 قدیمیمون ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رفتم بیرون دیدم فرمونش یه مقدار سفت شده ترمزش هم همینطور (بوستر ترمزش رو چند روز پیش دادم سرویس کردند). متوجه شدم که رینگ چرخهای جلو هم بعد از یه مدت تقریباً داغ میشه
    به نظرتون مربوط به همون پلوسها هست یا اینکه از سیستم ترمز و لنتهاست؟ پیش چه تعمیرکاری باید ببرمش تا درستش کنه؟

یه مشکل دیگه هم که این ماشین داره اینه که بعضی وقتا موقع خاموش شدن، موتور یه مقدار بیش از حد تکون میخوره و با صدای اضافی خاموش میشه. به ندرت هم موقع روشن شدن همین اتفاق میافته. این مربوط به چی میتونه باشه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سفت شدن فرمان( اگر منظور نيروي لازم براي چرخاندن فرمان باشه) ربطي به تمرز نداره و مربوط به سيستم هيدروليك فرمان هست.شايد مقدار روغن هيدروليك فرمان كم شده يا پمش اون مشكلي داره.
    در مورد ضعف ترمز و سفت شدن ترمز و گرم شدن رينگهاي جلو تمام اينها نشانه گير كردن لنتهاي ترمز جلو و عدم بازگشت اونها به جاي خودشون بعد از هر ترمز گيري هست. اين مشكل اگر بعد از تعمير و سرويس بوستر انجام شده پس مربوط به همان هست.تعميرات بوستر ترمز كار خاصي هست و تعميركاران ويژه خودشو داره و هر مكانيكي نميتونه صرفا با باز و بسته كردن اون تعميرش بكنه.
    يكي از راههاي تست سالم بودن بوستر ترمز روش زير هست:
    1. اتومبيل خاموش باشه. پدال ترمز رو چندين بار محكم پشت سر هم فشار بديد و به اصطلاح ترمز را پر كنين.
    2. وقتي كه حس كرديد ترمز پر شده همانطور كه با فشار پا پدال رو نگاه داشتيد ماشين رو روشن كنين.
    3. اگر پدال ترمز بعد از روشن شدن ماشين به سمت پايين رفت نشان دهنده سالم بودن بوستر هست.
    4. اگر پدال ترمز بعد از روشن شدن ماشين ثابت ماند و يه به سمت بالا حركت كرد و پاي شما را عقب زد يعني مشكلي در اون هست.
    ماشين رو پيش يه تعمير كار بوستر ترمز ببريد و بگذاريد اون تستهاي لازم رو روش انجام بده.
    بد خاموش و روشن شدن به خيلي چيزها مربوطه. عدم تنظيم تايمينگ.خراب بودن شمعها. تنظيم نبودن سوپاپها. تنظيم نبودن دلكو( در مدلهاي كاربراتوري).
    گاهي اوقات گرم كردن بيش از حد ماشين هم باعث ميشه ماشين موقع خاموش كردن پس بزنه و حتي در خلاف چرخش اصلي خودش گردش كنه كه ميتونه باعث صدمه خوردن به ميل لنگ و قطعات داخلي موتور بشه.

7. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام

امروز که با 405 قدیمیمون ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رفتم بیرون دیدم فرمونش یه مقدار سفت شده ترمزش هم همینطور (بوستر ترمزش رو چند روز پیش دادم سرویس کردند). متوجه شدم که رینگ چرخهای جلو هم بعد از یه مدت تقریباً داغ میشه
    به نظرتون مربوط به همون پلوسها هست یا اینکه از سیستم ترمز و لنتهاست؟ پیش چه تعمیرکاری باید ببرمش تا درستش کنه؟

یه مشکل دیگه هم که این ماشین داره اینه که بعضی وقتا موقع خاموش شدن، موتور یه مقدار بیش از حد تکون میخوره و با صدای اضافی خاموش میشه. به ندرت هم موقع روشن شدن همین اتفاق میافته. این مربوط به چی میتونه باشه؟
    در 405 مدار هيدروليك از مدار ترمز جداست، داغ شدن رينگها و ضعيف بودن ترمز مي تونه به علت قفل كردن سيلندرهاي ترمز باشه، يه مكانيك معمولي هم قادر به تشخيصش بعد از باز كردن چرخ هست و جاي نگراني نيست.
    در مورد لرزش شديد هنگام خاموش كردن و روشن كردن بايد فيلرها رو چك كنيدف به احتمال زياد فيلرهاي سوپاپ تنظيم نيستن.

9. این کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

با سلام
    دمای ماشین من هنوز به یک خط نرسیده فن ها روشن میشن و قبل از خط اول وای می ایسته قبلا تا کمی قبل از خط دوم میرفت ولی الانه ماشین بیشتر فن هاش در حال خنک کردن رادیاتور هستن و ماشین سرد کار میکنه.در هیچ شرایطی به خط یک نمیرسه.
    یه بار فشنگی آب خراب شد و دیگه آمپر بالا نمیاومد یه نو بستم جاش که درست شد از اون موقع این مشکل رو دارم.
    به نظر شما مشکل از چیه؟از ترموستات یا باید بره زیر دستگاه دیاگ؟

کـاربـر بـاسـابـقـه sourena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    اسرائیل - اورشلیــم

پيش فرض

با سلام
    دمای ماشین من هنوز به یک خط نرسیده فن ها روشن میشن و قبل از خط اول وای می ایسته قبلا تا کمی قبل از خط دوم میرفت ولی الانه ماشین بیشتر فن هاش در حال خنک کردن رادیاتور هستن و ماشین سرد کار میکنه.در هیچ شرایطی به خط یک نمیرسه.
    یه بار فشنگی آب خراب شد و دیگه آمپر بالا نمیاومد یه نو بستم جاش که درست شد از اون موقع این مشکل رو دارم.
    به نظر شما مشکل از چیه؟از ترموستات یا باید بره زیر دستگاه دیاگ؟
    ماشین چــیه؟!
    شما برو پیش یه باطری ساز .... اون بهتر راهنماییت میکنه. ولی دیاگ هم خــالی از لطف نیــست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ماشین چــیه؟!
    شما برو پیش یه باطری ساز .... اون بهتر راهنماییت میکنه. ولی دیاگ هم خــالی از لطف نیــست
    ماشین روآ هستش

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

به برقكار خودرو كه ترجيحا به مسائل فني خودروهاي انژكتوري وارد باشه مراجعه بكنيد. احتمال داره درجه دماي اون فشنگي جديد كه نصب كرديد خيلي پايينتر از قبلي باشه. توي اين مدل روا شما با سيم سنسور، فشنگي فن كه روي راديات بسته ميشه و گاها فشنگي فن كه روي سر سيلندر بسته ميشه طرف هستين. بايد اينها چك بشه.

14. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •