تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 39 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 384

نام تاپيک: [آموزش]سوالات گیم میکر(در همه زمینه ها)

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

only pes ورژن 7 گیم میکر کامل هست برای دوست خوبم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by mst_ab; 28-03-2008 at 12:27.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگه عیبی نداره برای سوالای دیگت یه چند تا سوال من از تو بپرسم! :
    با گیم میکر چه قدر آشایی داری؟
    قبلاً بازی با هاش ساختی ؟
    زبان برنامه (اسکریپت)نویسی GML رو بلدی؟
    سبک بازی ای که داری می سازی چیه؟ ( که البته از توضیحاتت فک کنم platform باشه)

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی brain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اگه عیبی نداره برای سوالای دیگت یه چند تا سوال من از تو بپرسم! :
    با گیم میکر چه قدر آشایی داری؟
    قبلاً بازی با هاش ساختی ؟
    زبان برنامه (اسکریپت)نویسی GML رو بلدی؟
    سبک بازی ای که داری می سازی چیه؟ ( که البته از توضیحاتت فک کنم platform باشه)
    من تازه شروع کردم صفره صفرم ......
    این سبک (platform ) رو هم فعلا بیخیال شدم چون خیلی وقت میگیره منم وقت زیادی ندارم فعلا پس گذاشتمش برای تابستون.....ولی فعلا میخوام تو سبکه اشاره و کلیک بسازم اونم با برنامه ی AGS ...... ( مثه همسایه آزاری) یا شاید هم تو سبک Acarde ولی اونو نمیدونم با چه برنامه ای ......
    بذارید بهتون بگم دقیقا چی می خوام :

فرض کنید یه بازی acrade shooter داریم حالا :
    من یک کاراکتر دارم که کارش فقط تیر زدن هستش و اسلحه های مختلفی داره .....
    3 نوع دشمن هم که داره که به تناوب هر کدوم میان به تعداد زیاد ....
    بک گراند هم یک عدد که تکرار میشود .....
    تعداد مراحل هم خیلی زیاد ....
    خلاصه بگم من تو اسپرایت متحرک سازی با کاراکترهای با مزه مهارت خاصی دارم و می خوام یک بازی ای که کدنویسی خاصی نخواد و ولی به جاش کاراکترهاش و متحرک سازیش باحال باشه بسازم......
    ( یه بازی تو مایه های chicken indevres)
    حالا به نظر شما که استاد گیم میکر هستی من چی کار کنم .....؟

اگه کدنویسی این نوع بازی هم زیادی دردسر داره برم سراغ بازی ای شبیه همسایه آزاری با برنامه ی AGS ....
    بعد سورس این گونه بازی رو کجا کی تونم پیدا کنم ...؟ می تونم اسپرایت متحرک و کاراکترهای خودم رو جایگزین کنم ....چون معمولا همه در این جا ضعف دارن که بازی جالبی نمیشه ولی اگه این مرحله خوب از آب در بیاد بازی باحالی میشه
    با تشکر
    Last edited by brain; 31-03-2008 at 13:42.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من تازه شروع کردم صفره صفرم ......
    پس کارت خیلی سخت شد.

می خوام یک بازی ای که کدنویسی خاصی نخواد
    !!!! خاص یعنی چی؟!! بازی ای که شما می خوای بسازی کد نویسی خاصی می خواد!!

اگه کدنویسی این نوع بازی هم زیادی دردسر داره برم سراغ بازی ای شبیه همسایه آزاری با برنامه ی Ags ....
    خوب من که نفهمیدم می خوای بازی دلخواه خودتو بسازی یا بازی ای که می تونی بسازی رو؟؟؟؟!!! به نظر من بهتره اول مشخص کنی چه بازی ای رو می خواس بسازی و بعد بری دنبال روش ساخت.

جواب سوالاتت:

1-

1) فرض کنید من می خوام کلید جهت راست را بفشارم و بعد کاراکترم حرکت کند منتها کاراکتر من دارای حرکت
    است ( یعنی یک جسم ثابت نیست که کل آن تکان بخورد می خواهم وقتی ایستاده ، ثابت باشد وقتی حرکت می کند پاهایش نیز به حرکت در بیاید )( اگه سوالم یکم گنگه باید ببخشید ) ولی اگه فهمیدید بگید باید چی کار کنم ؟
    از change sprite استفاده کن البته روش های پیشرفته ی دیگه ای هم هست که فعلاً باید بی خیال بشی تا وقتی که گیم میکر رو خوب یاد بگیری.
    2-
    2) اگه A بخواد به بی ضربه بزنه (مثلا با کلید آلت) و B بمیره چی کار باید کرد ؟
    یکی از ساده ترین راه ها اینه که برای رویداد(ایونت) کلید آلت اول فاصله رو پیدا کنی و بعد اگر فاصله کمتر از یک حدی ( که خودت می دی ) بود آبجکت B نابود بشه( یا مثلاً تغییر اسپرایت یا هر چیز دیگه)
    راهتمایی برای پیدا کردن فاصله ی یک آبجکت تا آبجکت دیگه از این استفاده کن:

کد:
    که در اون object نام آبجکتی هست که می خوای فاصله رو از اون پیدا کنی . دستور بالا یک مقدار رو برمی گردونه که می تونی ازش استفاده کنی مثلاً:

کد:
    می دونم که ممکنه برات مبهم باشه ولی خوب چه کار کنم سوالای سخت سخت می پرسی!

3) اگه بخواهیم کاراکترمان بدود باید چی کار کرد ( مثلا وقتی کلید ( شیفت ) را نگه می داریم سریعتر بدود ) ؟
    کافیه وقتی یک کلید ( مثلاً جلو یا عقب) رو فشار می دی چک کنه که کلید کنترل پایینه یا نه و اگر پایین بود سرعتش بیشتر بشه البته این خیلی اشتباه هست ولی شاید کارتو راه بندازه. راه دیگه ای هم که هست اینه که از کد زیر استفاده کنی البته برای رفتن به سمت راست:
    باید برای ایونت سمت راست کی بورد می ذاری:

کد:
    که در اون directionدر حقیقت جهت حرکت به درجه رو مشخص می کنه ( مثلثاتی) مثلاً برای عقب باید 180 بزنی یا برای بالا 90 و برای پایین 270 و به همین ترتیب.
    و برای ایونت right release (برداشتن کلید راست) اینو بذار

کد:
    البته خط direction خیلی ضروری نیست
    4) فرض کنید A بر روی سکویی بالاتر از B : آیا می شود بعد از زدن یک دکمه A پریده و B را بکشد ؟
    آره میشه. باید فاصله ی افقی و عمودی رو با هم چک کنی البته من همه ی اینا رو برای یک بازی ای می گم که توش تفنگ نباشه ها!!! چون با اسلحه باشی خیلی راحت تر میشه ! ولی با مشت و لگد و ....!! بیشتر باید از فاصله استفاده کنی . راه های دیگه هم داره که یکم پیچیده تر میشه و راستشو بخوای حوصله ندارم بگم!!

5) اگه چند تا کاراکتر در صفحه داشته باشیم : همچنین کدی داریم که وقتی یک کلید زدیم A آنها را هل بدهد ؟
    منظورت رو خوب نفهمیدم . منظورت اینه که مثلاً یک سری جعبه های رو هل بدی یا بکشی ؟ این جوری میشه. اگه منظورت چیز دیگه ای هست بگو تا بررسی کنم.

6)فرض کنید A معمولی راه میرود ولی وقتی اسپیس رو نگه می داریم طرز راه رفتنش عوض شود ( همچنین چیزی امکان دارد ) ؟
    اولاً همیشه سعی کن کلید های معروف رو رعایت کنی یعنی مثلاً همین اسپیس معمولاً برای پرش هست برای تغییر شیوه ی راه رفتن بهتره از شیفت استفاده کنی تا اسپیس.
    در ثانی کارِت مثل دویدن میشه خیلی فرقی نمی کنه . برای ایونت های حرکتی ( کلید های مکان نما) می ذاری

کد:
    7)فرض کنید کلیدی را می فشاریم بعد A می خواهد از جایی بالا برود و اول جایی را می گیرد و سپس بالا می رود
    (چگونه همچنین حالتی را بوجود بیاوریم) ؟
    ببخشید واضح تر بگید متوجه منظورتون نشدم.

8)اگه بخواهیم داخل بازی انیمیشن بذاریم ( مثلا بین هر دو مرحله چیزی پخش شود) باید چی کار کنیم ؟
    اگه منظورت فیلم هست می تونی از show video از تب main2 استفاده کنی ولی اگر منظورت استفاده از آبجکت ها برای پخش فیلم هست باید از تایم لاین استفاده کنی.

9
    ) تموم شد ( اگه هر سوالی رو متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم ) ... و اگه هم حال توضیح دادن نداشتید
    فقط بگید میشه با گیم میکر همچنین کار هایی کرد یا میشه بازی هایی مثه قارچ خور رو ساخت ....؟
    بله که میشه! حتی جالب تر از ماریو هم میشه!

ببخشید زیاد حرف زدم!
    موفق باشی
    Last edited by mst_ab; 01-04-2008 at 22:30.

5. 2 کاربر از mst_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ضمناً اون سوال اولی خودم حل شده! کسی فکرشو مشغول نکنه!

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

آقا خیلی ممنون ..... غوغا کردی بابا دمت گرم انتظار نداشتم انقدر کامل جواب بدی ... مرسی

شما گفته بودی یبکی که می خوای بسازی رو انتخاب کن ، خب من سبک platform رو گذاشتم برای تابستون یعنی این مدلی کار نمی کنم الان دو مدل مد نظرم هستش :

1 ) اشاره و کلیک ( دقیقا مثه همسایه آزاری ) -
    2 )acrade shooter ( مثه بازی Chicken Invaders 2 ) یه هواپیماست که به صورت افقی حرکت می کنه میره بالا و جلوش دشمن هاش میان -

از بین این دو یکی رو می خوام انتخاب کنم که کد نویسیش ساده تر باشه ......
    حالا شما که استاد مایی کدوم رو پیشنهاد می کنی ؟
    همونطور که گفتم من می خوام کدنویسی حدالامکان ساده باشه ولی گرافیک و
    کاراکترها بامزه و خفن باشه
    ( همین و بس )
    اصلا یه کار ساده تر هم میشه کرد اگه کسی سورس یک بازی تو این مایه ها رو داره بده من کاراکترها و فضا های خودم رو جایگزین کنم ......
    پس چی شد : شما فقط به من بگو که کدوم کدنویسیش ساده تر هستش تا مرحله ی بعدی که وارد شدم
    سوالات مربوطه رو می پرسم ........... با تشکر از شما فعلا خدانگه دار

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سبک شوتر مثل هواپیما از نظر برنامه نویسی ساده تر هست.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

خوب پس اونو دست میگیرم .....

من تمام مراحلی که قرار است برم رو اینجا میگم شاید به درد بقیه دوستان هم بخوره .....

فقط شما اگه یه لطفی بکنی خیلی خوب میشه :
    شما به ترتیب مراحلی که باید انجام بدم رو بهم بگو چون من کاملا گنگ هستم و نمیدونم باید از کجا شروع کنم
    اگه قراره کاراکتر بزنم خوب این کاراکتر اندازه دقیقش چه قدره و از اینجور نکات جزیی ... ممنون میشم

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

تو یه بازی دو بعدی که ساختم من جاذبه رو تعریف کردم

اما نمی دونم باید چیکار بکنم که فقد روی بلوک راه بره کمکم می کنید

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خوب پس اونو دست میگیرم .....

من تمام مراحلی که قرار است برم رو اینجا میگم شاید به درد بقیه دوستان هم بخوره .....

فقط شما اگه یه لطفی بکنی خیلی خوب میشه :
    شما به ترتیب مراحلی که باید انجام بدم رو بهم بگو چون من کاملا گنگ هستم و نمیدونم باید از کجا شروع کنم
    اگه قراره کاراکتر بزنم خوب این کاراکتر اندازه دقیقش چه قدره و از اینجور نکات جزیی ... ممنون میشم
    این دوست خوبمون صبح برام پیام زد و گفت که دیگه تا آخر تابستون نمی یاد! هر وقت اومد جوابشم می دم و اما :
    تو یه بازی دو بعدی که ساختم من جاذبه رو تعریف کردم

اما نمی دونم باید چیکار بکنم که فقد روی بلوک راه بره کمکم می کنید
    اولین کاری که باید بکنید اینه که حتماً بلوکه ها جامد باشن(solid) یعنی تیک این گزینه رو توی پراپرتیز اون آبجکت بزنید . بعد برای از بین رفتن مشکلات احتمالی بعدی برید داخل اسپرایت اون کاراکترتون که می خواد راه براه روی بلوک و بعد تیک گزینه ی precise ..... رو بردارید . برای بلوکه هم بردارید.

حالا می تونید از gravity ( ) استفاده کنین . البته راه های دیگه هم داره .اگر مبهم بود یا متوجه نشدید ، بگید چه قدر با گیم میکر آشنایی دارید تا براتون مفصل توضیح بدم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •