تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 32 از 37 اولاول ... 22282930313233343536 ... آخرآخر
نمايش نتايج 311 به 320 از 365

نام تاپيک: تیونینگ خودرو و مقاله های آموزشی ( فهرست برگزیده در پست اول )

پروفشنال mra680's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    ايران-تهران

پيش فرض

براي خريد رينگ هر چه قطر رو بيشتر كنيد فاق(ضخامت)تاير كمتر ميشه و اين كوبش ايجاد ميكنه ولي هندلينگ(فرمانپذيري)خوبي ايجاد ميشه.اگه تونستي همون 16 با فاق 60 بنداز عرض لاستيك هم 205.بيشتر بندازي مصرف خيلي بيشتر ميشه

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام من به دنبال یه سری تیونینگ برای پراید هستم که نه به ظاهر کاری داشته باشه و نه باطن ماشین رو خراب کنه
    چیزای فانتزی کوچک مثل چراغ یا ساعت خاص یا بیپر جالب داخلی و ... مثل اینها
    چی سراغ دارید
    منون

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام خواهشا چیزی سراغ ندارید برا پراید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مثلا دیدم که دریچه کوار برقی اومده که اصلا جالب نیست یا دستگیره و شیشه بالابر جدید که نمی دونم بدرد میخوره یا نه
    من یه چیزی مثل پنل ساعت می خوام یا امکانات جدیدی برا باز بودن درب یا روشن بودن ماشین یا غیره
    خودم یه چراغ مطالعه جالب ساختم بدرد می خوره
    یه چراغ هم برا جای کلید گذاشتم

در آغاز فعالیت siaram's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    من میخوام موتور فابریک پراید رو توربو کنم چون اساتید گفتن اینکار شده و اینترنال b3 استعدادش رو داره
    از بچه ها راهنمایی میخوام

نکته: میخوام رو موتور انژکتور انجامش بدم

1.اینکه پلیس به موتور فابریک توربو گیر نمیده بگه باید کروک بشه و ماشین از دست بره؟
    2.اگه توربو اصولی نصب بشه معاینه فنی میدن؟
    3.بیمه قبول میکنه؟
    4.به چه قطعاتی نیاز هست و چقدر هزینه داره؟
    5.ecu باید عوض بشه یا میشه تنظیمش کرد؟
    6.چیزی از ماشین مرخص نمیشه مثل هیدرولیک یا کولر یا abs یا...؟
    7.موتور بدون اعمال تغییرات و حالت فابریکش تا چه بوستی رو میتونه تحمل کنه(و به چه قدرتی میرسه) و با تعویض قطعات چطور؟
    8.اگر بخوایم موتور رو برای بوست بالا آماده کنیم چه کارهایی باید روش انجام بشه؟ لطفا هزینه ها رو هم بگین.
    9.افزایش حجم روی b3 با توجه به اینکه توربو هم میخواد بشه توصیه میشه یا نه؟
    10.به نظر شما ماکزیمم قدرتی که از یه b3 میشه گرفت چقدره؟ البته به شرطی که کار اصولی باشه و خیالت راحت باشه که دل و قلوش نمیزنه بیرون.
    (نمیخوام موتور رو عوض کنم.لطفا نگین نمیرزه و برو موتور عوض کن راحتتره و... ممنون)

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

1.اینکه پلیس به موتور فابریک توربو گیر نمیده بگه باید کروک بشه و ماشین از دست بره؟
    2.اگه توربو اصولی نصب بشه معاینه فنی میدن؟
    3.بیمه قبول میکنه؟
    4.به چه قطعاتی نیاز هست و چقدر هزینه داره؟
    5.ecu باید عوض بشه یا میشه تنظیمش کرد؟
    6.چیزی از ماشین مرخص نمیشه مثل هیدرولیک یا کولر یا abs یا...؟
    7.موتور بدون اعمال تغییرات و حالت فابریکش تا چه بوستی رو میتونه تحمل کنه(و به چه قدرتی میرسه) و با تعویض قطعات چطور؟
    8.اگر بخوایم موتور رو برای بوست بالا آماده کنیم چه کارهایی باید روش انجام بشه؟ لطفا هزینه ها رو هم بگین.
    9.افزایش حجم روی b3 با توجه به اینکه توربو هم میخواد بشه توصیه میشه یا نه؟
    10.به نظر شما ماکزیمم قدرتی که از یه b3 میشه گرفت چقدره؟ البته به شرطی که کار اصولی باشه و خیالت راحت باشه که دل و قلوش نمیزنه بیرون.
    (نمیخوام موتور رو عوض کنم.لطفا نگین نمیرزه و برو موتور عوض کن راحتتره و... ممنون)
    واسه پراید همیشه تعویض موتور توصیه میشه و توربو کردنش زیاد به صرفه نیست چون باد هزینه بالایی که داره تاثیر زیادی روی بازده موتور نمیذاره
    1-پلیس میتونه به رینگ آلومینیومی کارخونه هم گیر بده میتونه به هر چیزی گیر بده قانون وجود نداره ولی تو معاینه فنی نه گیر نداره (تعویض موتور هم خرج داره ولی شدنی هستش که بره تو کارت)
    2-تو معاینه فنی گیری نمیدن فقط شماره موتور رو چک میکنه با آلایندگی و وضعیت فنی ماشین
    3-بیمه کاری به موتور نداره اگه سپر عوض کنی قبول نمیکنه
    4-یه توربو که خودت میدونی کم شافت یا همون میل سوپاپ خود سوپاپ پیستون شاتون و متعلقاتشون که باید نمونه خیلی با کیفیت باشن سر سیلندر باید بره پورت و پلیش و تعمیر بعدش واشر سرسیلندر مسی یا کامپوزیتی و اورینگهای مخصوصش
    و یه سری وسایل دیگه که بری روی معلوم میشه
    5-برای کار دقیقتر بهتره عوض بشه یه نمونه قابل تنظیم مثل مگا روش نصب بشه قیمتش با سیمکشی و خود بردش و رله بردش در حدود 1.700 تموم میشه
    6-نه فکر نمیکنم چیزی مرخص بشه بجز اینکه جا توی کاپوت پیدا نکنی و مجبور بشی مرخص کنی
    7-به نظرم موتور استاندارد زیاد قابل اطمینان نیست چون اصولا برای این موارد طراحی نشده و از همه بدتر داره تو ایران تولید میشه یه کم به سر سیلندرش شک دارم بوست آنچنانی تحمل کنه
    8- واسه پوسته موترو که نمیشه کاری کرد ولی باید بگردی دنبال پوش سیلندر خوب بعد سر سیلندر و همونطوری که قبلاد گفتم واشر سر سیلندر کامپوزیتی ا مسی و اورینگ مسی واسه واشر کامپوزیتی و فولادی واسه واشر مسی تا خوب آبندی کنه
    اینتر کولر اون وقت ضروری میشه یعنی یه جا توی اون کاپوت فسقلی باید پیدا کنی تا اون رادیاتور اینتر کولر رو روش نصب کنی
    خود رادیاتور و سیستم برق و کل تشکیلات موتور باید عوض بشه و از موتور فقط همون پوسته باقی میمونه
    (تعویض موتور هزینه کمتری داره ها)
    9-افزایش حجم فقط و فقط با یه بوش سیلندر خوب توصیه میشه اگه این کارو بکنی نتیجه بهتری به دست میاد افزایش حجم رو با تراش محفظه اخحراق یا برداشتن کله پیستون توصیه نمیکنم میتونی با بالا بردن کورس پیستونم این کار رو بکنی
    10-با این همه کار و با در نظر گرفتن مثلا 200 سی سی افزایش حجم به تور تقریبی میشه 110-120 اسب
    در نظر داشته باش این موتور استادارد حداکثر 57 اسب ادعا میشه توان داره و با 8 سوپاپ
    =======================
    با همه درخواستت بازم میگم نمیصرفه
    همه این کارا که میگی اکگه اصولی انجام بشه چیزی در حدود 5 تومن میتونه خرج داشته باشه اونم هنوز بدون تقویتهای بدنه و شاسی که واقعا ضروری هستش.
    ولی بازم هر سوالی داشتین من و دوستان درخدمتیم

6. 2 کاربر از rami_hemi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت siaram's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

بسیار ممنون از پاسخ شما واینکه وقت گذاشتید. (طرز تشکر کردن رو بلد نیستم و دکمش رو پیدا نکردم اگر دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم)

*در مورد اینکه موتور استعداد داره تحقیق کردم. حرف شما کاملا درسته که به این موتور نمیشه اعتماد کرد ولی خودتون بهتر میدونین بعضی چیزا در عمل ممکنه شدنی باشه ولی رو کاغذ و منطق شدنی نباشه و بلعکس.
    یکی از بچه ها اینکارو انجام داده و نه تنها شده بلکه با موتور فابریک و دست نخورده تا 15psi رو راحت و بدون اینترکولر تحمل کرده و تا جایی که میشده رو کات اف گاز داده که جای تعجب داره واقعا! (فقط بعد مدتی تو سیستم روغن رسانی خود توربو مشکل پیدا کرده که کاملا قابل حله چون از پمپ برقی برای روغنکاری استفاده کرده نه مدار موتور!)
    هزینش هم 2تومن شده. البته با کارهایی که شما گفتی 5 تومن کاملا منطقیه ولی اگه تو فابریک بشه انقدر بوست کرد یا حتی کمتر باز برا من کافیه.

*والا من هم اصراری ندارم رو این موتور حتما کار بشه چون با 2 تومن میشه با bp قدرت خیلی بهتری گرفت و بی دردسر تر و بدون استهلاک و البته انژکتور. اما من در مورد اینکه بشه موتور جدید رو تو سند بیارم روزنه امیدی هم حس نکردم! و از اینکه عشق آدم رو بگیرن و کروک کنن بشدت وحشت دارم.

*درکل اگه در حد 2 تومن بشه میرزه. تجربه جدیدی هست در مقایسه با تعویض موتور. همون 110 120اسب هم کم نیست واسه پراید+قانونی بودنش. فکر کنم بین 7 تا 8 بشه 0تا100 زد باهاش. البته اگه موتور رو قانونی بشه عوض کرد که این کار عقلانی نیست از هیچ نظر. ایده ال من هم کاملا همونه.

*نظرتون درمورد سوپرشارژر چیه؟ هم دردسرش کمتره هم به نسبت باید راحتتر جمع بشه هم هزینه های جانبیش کمتره و انقدر هم دستکاری نمیخواد.

*ادیت:آقا من به شما نتونستم پیام خصوصی بدم. گفت پستها کمتر از ده تاس!!! احتمالا به همون دلیل نتونستم از شما تشکر کنم. میخواستم در مورد قانونی کردن ازتون راهنمایی بگیرم. اگر شما میتونی لطف کن پیغام بده. من به صورت جدی دنبال راه این کارم.
    Last edited by siaram; 28-09-2010 at 20:04.

حـــــرفـه ای rami_hemi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

*نظرتون درمورد سوپرشارژر چیه؟ هم دردسرش کمتره هم به نسبت باید راحتتر جمع بشه هم هزینه های جانبیش کمتره و انقدر هم دستکاری نمیخواد.
    سوپر شارژر هم زیاد کم دردسر نیست ولی توربو همیشه برای موتروهای کوچیکتر بازده بهتری داشته
    در مورد یه توربو کوچک میشه هزینه رو پایین گرفت تا 10 psi هم شاید موتور مشکل آنچنانی نداشته باشه ولی بوست بالا تر رو من نمیتونم بگم که موتور چقدر میتونه استنقامت داشته باشه
    میدونید دوست عزیز کار شما برای خود من هم جالب هستش ولی خب من به نوعی به استقامت هم همیشه فکر میکنم
    میدونید بالا بردن توان موترو شاید روی کاغذ و حتی عمل چندان هم مشکل نباشه ولی استیبل بودن موتور و اینکه هر روز یه جاش نلنگه این مهمه.
    خب مورد منم همینه چون از این موترو زیاد دوام ندیدم یه کم توی فشار زیاد دچار مشکل میشه .

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

سلام من دیروز رفته بودم بیرون یه رینگ فروشی دیدم پرسیدم این رینگ چند گفت 4تا 250 تایوانی به نظرتون همچین چیزی ممکنه من هرجا رینگ دیدم گفتن حلقه ای 200-300 برا پرشیا
    کلا رینگ برا پرشیا چی پیشنهاد میکنید؟

بعد اینکه میگن وقتی رینگ و لاستیک رو عوض کنی تنظیمات ecu بهم میخوره درسته؟
    اصلآ توصیه نمیشه همچین کاری بکنید
    اگه میخوای رینگ عوض حتمآ رینگ خوب اروپایی بخر
    با جون خودت بازی نکن این رینگای ارزون اسیای شرقی هیچ نظارتی روی ساختش نیست
    رینگ فابریک پرشیا فکر کنم 14 باشه درسته؟؟
    بهتر اینه که نهایتآ 2سایز, سایز,فابریک بزرگ بشه و برای جبران افزایش ارتفاع ایجاد شده مجبوری فاق لاستیکو کاهش بدین
    یه نکته در مورد تنظیمات ecu
    فقط زمانی که رینگ رو عوض میکنید باید دیاگ بزنید
    و با افزایش پهنای لاستیک و یا کاهش فاق نیازی نیست این کار انجام بشه
    Last edited by Amir..H; 31-10-2010 at 23:38.

پروفشنال Amir..H's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    "گااااااا"

پيش فرض

دقیقآ نمیدونم سایز لاستیک پرشیا چنده ولی اگه 185/14R/65
    باشه مناسب ترین لاستیک(اگه بخواین رینگو بزرگ کنید) واسش اینه205/50/15R

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

درکل اگه در حد 2 تومن بشه میرزه. تجربه جدیدی هست در مقایسه با تعویض موتور. همون 110 120اسب هم کم نیست واسه پراید+قانونی بودنش. فکر کنم بین 7 تا 8 بشه 0تا100 زد باهاش. البته اگه موتور رو قانونی بشه عوض کرد که این کار عقلانی نیست از هیچ نظر. ایده ال من هم کاملا همونه.
    2 تمن چه خبره ؟
    برو جاده ساوه پر فوروشگاه توبو شارژر با سوپر شارژره
    بگو يه توربو eveco دسته دو ميخام حول خوش 100 150 تومنه
    بعد برو بده اگزوز ساز قبل هدرز بچسبونتش (‌ البطه من دوتا خريدو و بستم )‌ تو هم دوتا بخر كه دردسر تراشكاريو ... نداشته باشي
    بعد از شلنك فشار قوي (‌ تو خيابون قزوين ميفروشن ) استفاده كن براي ورودي انژكتور
    براي روقنشم يه سه راهي قبل اويل پمپ يه سه راهي بعد اوبل پمپ بزار وسط شيلنگاش بعد از اون راه سوم كه خالي ميمونه شلنگ بكش به توربو هات

رو هم رفته 500 هم خرج نداره (‌البطه ماشين من 405 )‌

بدون عوض كردن سر سيلندر يا بوش سيلندر هات پيچ بازدهيه توربورو تا ته باز نكن كه ميتركه

رو ماشيناي ما كار نمينكه
    دور گردش توربو من به 13 ميرسه
    اما دور موتور ماشيناي ما نهاياتا 6 باشه
    اگرم استفاده كني سواي اينكه گرون تره فقط تو دور بالا موتور بهت بازده ميده
    Last edited by ehsan_wwe; 11-12-2010 at 10:53.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •