تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 33

نام تاپيک: برنامه 90 - صفائی یا هاشمی

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

معلوم بود که صفایی راست میگه و اون کیومرث هاشمی و اون یارو آخوندی همش چرت و پرت می گفتند

هاشمی که سراسر حرفهایش تناقض بود . اون از ماجرای اینکه می گفت من هیچ نامه ای را امضا نکرده ام در حالی که در صفایی نامه ای رو نشون داد که این آقا اون رو امضا کرده بود و یکی دیگه اینکه میاد صفایی رو به دروغگویی متهم می کنه

در کل خوب صفایی این آقایان رو سر جاشون نشوند تا دیگه ناکامی ها و کارهای پشت پرده خودشون رو گردن کمیته انتقالی و در راس اون محسن صفایی فراهانی نیندازند

آخر فروم باز yoosef_st's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کاملا روشن بود که حق با صفایی هست. بهترین مدرک همین که از طرف فدراسین هیچ کس نیومده بود. بعد هم که دیده بودن ضایع شدن میگفتن نمیدونم میدان تاخت و تاز تک نفره و این حرفها. فردوسی پور هم خوب ضایعشون کرد و گفت خودتون نیومدین دیگه اعتراض نکنین.

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

کاملا مشخص بود که حق با صفایی فراهانی بود. خیلی خوب جوابشون رو داد و برای تمام حرفاش مدرک داشت. در کل صفایی فراهانی نشون داد که واقعا فرد باسواد و دانایی هست.

پروفشنال sagh_moha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

شرمنده هنوز لینک مستقیم دانلودش جور نشده ....
    اما در کل باید ییبنیم چرا فوتبال ما داره به بیراهه می ره ؟ شاید افراد بی سواد و بی لیاقتی همچون مصطفوی و دیگران برای حفظ پست خود تمام اعتبار مملکت رو حاضرند زیر پا بذارن ...

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

برنامه نود يا چگونه صفايي فراهاني ، يك تنه ، عمله و اكره‌ي محمود را سوسك كرد

نميدانم ديشب برنامه نود را ديديد يا نه ؟ من كه ديدم و حسابي لذت بردم. آقاي صفايي را دعوت كرده بودند به دوئلي كه از قبل براي ضايع كردنش برنامه ريزي شده بود. اما مگر توانستند؟
    يكي مرد جنگي به از صد هزار
    اول از همه خود عادل شروع كرد . ولي هرچه تلاش كرد به روش هاي معمولش صفايي را گير بيندازد موفق نشد ، در ادامه كيومرث هاشمي معاون علي آبادي وارد گود شد(از طريق تماس تلفني) . او هم كم آورد .بعد از او سخنگوي تربيت بدني از پشت تلفن شروع كرد به اراجيف بافتن ( واقعا اينها فكر ميكنند مردم احمقند؟) ، او هم بد جورضربه شد .كارگرداني تلويزيوني برنامه بسيار جالب بود . در يكي از صحنه ها كه كيومرث هاشمي داشت دروغ ميگفت ، تصوير چهره‌ي صفايي را نشان داد كه همان لحظه داشت سرش را تكان ميداد با ريشخندي بر لب ، انگار با زبان بي زباني ميگفت اين پست چه ارزشي دارد كه اينقدر خودت را ضايع ميكني
    وضع جوري شد كه صداي عادل هم درآمد و در پاسخ به آقايان كه هي ميگفتند تريبون يك طرفه است گفت ما از همه‌ي شما دعوت كرديم ، خودتان نيامديد

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آخر فروم باز vahidhgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من از سازمان زیاد خوشم نمیاد ولی مصطفوی را بی دلیل از کار بر کنار کرد توی ورزش از نگاه پنج حالش گرفته بود
    یادمان نره که سال 98 ایران را برد جام جهانی با 24 میلیون تومان کاری که صفایی با چند میلیارد نتوانست بکند

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

گزارش دوئل صفايي فراهاني و تربيت بدني در 90

رويارويي صفايي فراهاني و نمايندگان سازمان تربيت بدني در برنامه‌اي تلويزيوني 90 به دوئلي داغ تبديل شد كه شليك تير نهايي آن به پس از انتخابات فدراسيون فوتبال موكول شد.

شب گذشته، عادل فردوسي‌پور، بحث مهمي را در فوتبال ما پيش كشيد و با دعوت از صفايي فراهاني، رئيس كميته انتقالي فدراسيون فوتبال و نماينده فيفا در كميته، به بررسي ابعاد متفاوت بحراني پرداخت كه ماه‌هاست گريبانگير محبوبترين رشته ورزشي فوتبال ما شده است.

تعويق پياپي انتخابات فدراسيون، زمان كم تا آغاز مسابقات مقدماتي جام جهاني، سردرگمي فدراسيون و مشخص نبودن سرمربي تيم ملي فوتبال، از مهمترين عوامل نگراني بودند كه فردوسي‌پور هم در اقدامي قابل تحسين اين مسائل را بدون محافظه كاري پيش كشيد.
    صفايي فراهاني، در حالي به بيان تلاش‌هاي خود در زمان تصدي رياست كميته انتقالي پرداخت كه تمركز بحث بيشتر بر روشن شدن مسئول تعويق پياپي انتخابات و پروسه بيمار انتخاب رئيس فدراسيون بود.

رئيس كميته انتقالي، بر اين باور بود كه سازمان پيش از ثبت‌نام علي‌آبادي در انتخابات از ممنوعيت حضور وي آگاهي داشته و با وجود اين، اقدام به ثبت‌نام كرده است، اما كيومرث ‌هاشمي و به ويژه محمد آخوندي، سخنگوي سازمان تربيت بدني، منكر اين مسائل شده و اعلام كرده بودند كه سازمان مرتكب هيچ تخلفي نشده است.
    در تبادل اين دفاعيات، پاسخ‌ها و حملات و ضدحملات تناقض‌هايي ديده شد كه كفه صداقت را به سود كميته انتقالي سنگين‌تر مي‌كرد.

كيومرث‌ هاشمي با تأكيد بسيار گفت، امكان ندارد نامه‌اي را به فيفا فرستاده باشد و همه مكاتبات با فيفا با امضاي صفايي صورت گرفته است، اما بلافاصله پس از اين ادعا، صفايي نامه‌اي را نشان داد كه با امضاي ‌هاشمي فرستاده و وي نيز اين امر را پذيرا شده است.
    نمايندگان فدراسيون كه اصرار داشتند بسياري مسائل تا پس از انتخابات فدراسيون سربسته بماند، سرانجام در روندي كه با هشياري فردوسي پور به سمت شفاف‌سازي هدايت شد، مجبور به بيان سخناني شدند كه در مقاطعي تعارضات آشكاري ميان سخنان ‌هاشمي با رغبتي، نماينده سازمان در كميته انتقالي و آخوندي، سخنگوي سازمان داشت.

در اين ميان، آخوندي با دفاعياتي كه بيشتر جنبه فرافكني داشت، همه ادعاهاي فراهاني را رد كرده و با اين عنوان كه صفايي، تنها بخشي از واقعيات را عنوان نموده، او را متهم به دروغگويي در شب تاريك كرد.
    در بحث شركت علي‌آبادي در انتخابات صفايي، مدعي شد كه اين مسئله را در جلسه‌اي با حضور‌ هاشمي به آگاهي وي رسانده است، اما ‌هاشمي مدعي شد كه در آن تاريخ در ايران نبوده و در ماكائو بوده است.

در اين بين صفايي ‌گفت، نامه آن جلسه به ‌هاشمي رونوشت شده كه در اين باره و سخنان صفايي با خبرگزاري‌ها پس از نامزدي علي‌آبادي اتهاماتي است كه مي‌توان درباره صفايي مطرح كرد، چراكه وي اعلام نموده بود: نامزدي علي‌آبادي مانعي ندارد.بنابراين، صفايي اين‌گونه دفاع كرد كه براي متشنج نشدن افكار عمومي اين خبر را اعلام كرده است.

در بحث انتخاب سرمربي تيم ملي با توجه به بحث‌هاي صورت گرفته، مي‌توان نتيجه گرفت كه سازمان به نحوي در اين راه مصمم نبوده است. در حالي‌كه كميته انتقالي، چهار مربي را تأييد كرده بود و ديگر مسائل از نظر مالي مربوط به سازمان است. همچنين سخنان صفايي نشان داد كه كميته انتقالي وظيفه خود را در اين باره انجام داده است.

در حالي كه ‌هاشمي و آخوندي، منكر اقدامات كميته شدند، گفت‌وگوي 90 با رغبتي، نماينده سازمان، حاكي از درستي ادعاهاي فراهاني و در تناقض آشكار با ادعاهاي ‌هاشمي و آخوندي بود.

در حالي كه آخوندي مدعي بود كم‌كاري از سوي كميته بوده و سازمان هيچ كم‌كاري نكرده است، اين امر بر همگان روشن است كه تصميم نهايي با ‌هاشمي به عنوان نماينده سازمان و كسي است كه حق امضاي قرارداد و تصويب حقوق لازم براي يك مربي را دارد، اما آخوندي، منكر اين قضيه شده و بر اين باور بود كه ‌هاشمي در اين زمينه مسئوليتي ندارد.

به طور كل، با توجه به بحث‌هاي مطرح شده، مي‌توان نتيجه گرفت تا بدين لحظه از دوئل صفايي موقعيت بهتري دارد و با توجه به تناقض سخنان نمايندگان سازمان و اسناد ارايه شده به وسيلخ صفايي كميته انتقالي وضعيت بهتري را نسبت به سازمان در اين دوئل داراست.

دو حريف در حالي يكديگر را نشانه رفته‌اند كه سازمان براي شليك نهايي تا پايان انتخابات فدراسيون، فرصت خواسته است و صفايي نيز موافقت با برگزاري انتخابات را موكول به كارشكني نكردن از سوي سازمان كرد.

صفايي در بخشي از سخنان خود گفت: سازمان پس از منتفي شدن حضور علي‌آبادي در انتخابات صريحا اعلام كرده كه ديگر انتخاب سرمربي براي آنان اولويت ندارد كه با تأييد ضمني‌ هاشمي و آخوندي روبه‌رو شده و در اين صورت اين كار در تعارض كامل با ادعاهاي پياپي نمايندگان سازمان در برنامه ديشب 90 درباره تلاش آنها به خاطر مردم و منافع فوتبال كشور بود.

صفايي علت تعويق انتخابات قبلي را استعفاي دسته جمعي نامزدان با فشار سازمان دانست كه هاشمي هم اين موضوع را تاييد كرد و برگزاري انتخابات در 19 دي را منوط به اين كرد كه:« اگر آقايان دوباره خواب نما نشده و استعفا ندهند، انتخابات با نامزدي كفاشيان و شهنازي برگزار خواهد شد.»

صفايي در بخشهايي از اظهاراتش به روابط خود با فيفا استناد كرده و قول خود به فيفا براي شركت نكردن علي‌آبادي در انتخابات را ناشي از تاكيد فدراسيون براي حذف اين عبارت دانست كه «نمايندگان سازمان حق انتخاب به عنوان رئيس فدراسيون ندارند» و نمايندگان فيفا با تكيه بر قول وي اين كار انجام داده اند. به گفته وي، نمايندگان فدراسيون در اين زمينه معتقد بوده‌اند كه وجود اين عنوان در اساسنامه توهين به معاون رئيس جمهور است كه فيفا نيز آن را پذيرفت، ولي ناگهان سازمان با نامزد شدن علي آبادي، به فيفا پشت پا زد.

صفايي كه تاكيد بر تعصب ايراني خود در برابر نمايندگي فيفا داشت، اين كارها را شاهدي بر اين مدعا مي دانست و اعلام كرد: مشكل از آنجا شروع شد كه پس از بركناري دادكان، كسي به عنوان مدعي و شاكي به فيفا رجوع كرد و فيفا هم پس از طي روندي از او پرسيد كه آيا او بركنار شده يا استعفا داده است كه دادكان به خاطر فوتبال ايران اعلام كرده من استعفا دادم و در غير اينصورت فوتبال ايران تعليق مي شد.

فردوسي پور پس از اين‌كه با برنامه پيشين خود، انتقادات بسياري را متوجه خود كرد، اين بار و كمي پس از اين‌كه جايزه شخصيت محبوب نسل سوم را در مراسم چهل‌چراغ به دست آورد، 90 را به عرصه بيان واقعيات فوتبال تبديل كرد و البته با سوال پيچ كردن صفايي فراهاني شرايطي را به وجود آورد تا مردم تا اندازه‌اي از پشت‌پرده‌هاي موجود در فوتبال آگاه شده و بي‌صبرانه منتظر برنامه عادل پس از انتخابات فدراسيون باشند.

محورهای اصلی سخنان مهم صفایی‌فراهانی در 90

مهندس «محسن صفایی فراهانی» رییس کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال ایران، دوشنبه شب با حضور در برنامه تلویزیونی 90 گزارشی از عملکرد این کمیته و تخلفات و کارشکنی های سازمان تربیت بدنی به ویژه در حوزه های برگزاری انتخابات فدراسیون و گزینش سرمربی تیم ملی ایران ارایه کرد. به گزارش خبرنگار نوروز، مهمترین نکات سخنان صفایی فراهانی از این قرار بود:

*فیفا وقتی به وضعیت فوتبال ایران حساس شد که خبرگزاری جمهوری اسلامی اعلام کرد برکناری آقای دادکان از سوی سازمان تربیت بدنی انجام گرفته است. فیفا با مداخله در این وضعیت 4 ماه به ایران فرصت داد تا برای اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال و برگزاری انتخابات اقدام کند. این بیشترین فرصتی است که تابه حال، فیفا به یک فدراسیون داده اما از آن استفاده نشد تا زمینه تعلیق فوتبال ایران فراهم شود.

*من علیرغم میل باطنی خود مسؤولیت کمیته انتقالی را پذیرفتم و فقط زمانی حاضر به پذیرفتن مسؤولیت شدم که گفته شد در غیر این صورت، افرادی خارج از سیستم (خارجی ها) مسؤولیت امر را برعهده خواهند گرفت و بدین خاطر، ما آمدیم تا مساله را جمع کنیم.

*در اوایل کار کمیته انتقالی، تعامل وجود نداشت و جلسات به حال تعلیق درمی آمد و نتایج جلسات هم از سوی دبیرکل وقت، اجرایی نمی شد و همین امر، باعث کنار گذاشتن آقای مصطفوی شد.

*پس از ارسال اساسنامه اولیه، فیفا در 10 اردیبهشت ماه ایرادات را به ما اعلام کرد که مهمترین آن، ممنوعیت حضور رییس سازمان تربیت بدنی و معاون ایشان و مدیران کل سازمان و دبیرکل کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون (به دلیل عدم عضویت آنها در فدراسیون فوتبال) بود که در نهایت، با رایزنی انجام شده و تشریح ساختار دولتی اقتصاد ایران، فیفا با حضور تنها دو نفر (رییس سازمان تربیت بدنی و معاون ایشان) در مجمع عمومی فدراسیون موافقت کرد.

*در نامه فیفا قید شده بود که رییس سازمان تربیت بدنی و معاون ایشان به شرطی می توانند در مجمع عمومی عضویت داشته باشند که نامزد مسؤولیت های فدراسیون نشوند. بعد از رسیدن این نامه، بحث های طولانی در کمیته انتقالی داشتیم و در آنجا نمایندگان سازمان تربیت بدنی با طرح این مطلب که «در تاریخ ورزش ایران، هیچگاه رییس سازمان ورزش خود را داوطلب ریاست فدراسیون ها نکرده است»، خواستار حذف این بند (که آن را توهینی به معاون رییس جمهور می دانستند)، شدند با این تعهد که رییس سازمان، نامزد انتخابات نخواهد شد. ما هم در مذاکره با فیفا تعهد دادیم رییس سازمان تربیت بدنی نامزد انتخابات نخواهد شد و بر مبنای قول ما، پذیرفتند که آن بند در اساسنامه نیاید.

* ثبت نام آقای علی آبادی در آخرین روز داوطلبی انتخابات فدراسیون، باعث شد تا ما دچار مشکل شویم. از یک طرف، می خواستیم انتخابات برگزار و فوتبال از بلاتکلیفی خارج شود و از طرف دیگر، نامزدی علی آبادی مغایر قول ما به فیفا بود. با این حال، ما تاکید داشتیم که چون فیفا اظهارنظر منفی نداشته، انتخابات را برگزار کنیم و حتی فیفا هم، نمایندگان ناظر خود بر انتخابات را معرفی کرد؛ اما ناگهان در یک اقدام سازماندهی شده، 12 نفر از داوطلبان سمت های مختلف فدراسیون از کاندیداتوری استعفا دادند و انتخابات لغو شد.

* به نوشته روزنامه ها، آقای علی آبادی در همان مقطع اعتراف کرد که کناره گیری این داوطلبان با هماهنگی و دستور سازمان تربیت بدنی بوده است.

* اقدامات سازمان تربیت بدنی که باعث لغو انتخابات 23 مهرماه شد، باعث شد کسانی به فیفا شکایت کنند و همین امر، مانع از برگزاری انتخابات شد.در حالیکه در اجلاس اخیر afc مسؤولان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به ما گفتند که اگر انتخابات در همان مقطع برگزار می شد،ما دیگر دخالت نمی کردیم.

*بنده در 16 آبان ماه رسما د ر نامه ای به آقای علی آبادی اعلام کردم که بنابر مطالب مطرح شده در جلسات 2/8 و 6/8 کمیته انتقالی که در آن، نمایندگان سازمان تربیت بدنی هم حضور داشته اند، پیام فیفا مبنی بر منع داوطلبی رییس سازمان تربیت بدنی به وی اعلام شد، اما باز هم توجهی نشد.

*در پی نامزدی علی آبادی، ما بنا برمنافع ملی عمل کردیم و از برهم زدن فضای داخلی خودداری کردیم. ما با علم به تخلف آقای علی آبادی، باز هم سعی بر برگزاری انتخابات داشتیم و به همین دلیل، در مصاحبه ها مطرح کردیم که نامزدی ایشان مغایرتی با اساسنامه ندارد.

*در اجلاس کوالالامپور که در پی تعویق دوباره انتخابات برگزار شد، سرپرست فدراسیون فوتبال و نماینده سازمان تربیت بدنی در کمیته انتقالی (کیومرث هاشمی) استدلال های مختلفی برای قانونی بودن حضور علی آبادی در انتخابات فدراسیون ارائه کرد، اما آنها این مطلب را نپذیرفتند تا آنجا که آقای هاشمی خود اعلام کرد که طی 48 ساعت، علی آبادی را از نامزدی منصرف می کند.

*مخالفان کمیته انتقالی همواره با به کار بردن عبارت «نماینده فیفا» سعی در تخریب ما دارند؛ در حالی که ما، اول ایرانی هستیم و بعد نماینده فیفا و در همه موارد هم، منافع ملی را بر خواست فیفا ترجیح داده ایم. وگرنه، همان روز اول ایمیل می زدیم که رییس سازمان تربیت بدنی به شکل غیرقانونی وارد انتخابات شده است.

*من اساسنامه فعلی را قبول دارم. اصلا مگر من منافعی دارم که بخواهم نقض مقررات کنم؟ مگر من نامزد انتخابات هستم؟ مگر من رییس سازمان تربیت بدنی و معاون آن هستم که از تضعیف موقعیت خود نگران باشم؟

*آقایان بعد از همه این مسایل، از من می خواستند تا در اجلاس کوالالامپور، برای برگزاری انتخابات تاییدیه بگیرم. گفتم: مگر می‌شود که ما در اینجا مدام توافق کنیم و تاییدیه بگیریم و شما دوباره در داخل کشور خلاف توافقات عمل کنید؟

*سخنگوی سازمان تربیت بدنی می‌گوید که آقای علی‌آبادی بر اساس تکلیف به عرصه انتخابات فدراسیون فوتبال آمد و بر اساس تکلیف هم رفت. مساله همین جاست. پس از اعلام رییس جمهوری که در تلویزیون گفت من خواستار نامزدی علی‌آبادی بودم، فیفا با من تماس گرفت. می‌گفتند رییس دولت ایران رسما اعلام می‌کند که دستور ورود و خروج را به نامزد اصلی انتخابات داده است. می‌پرسیدند که دولت بیش از این، چه مداخله‌ای می تواند در امور فدراسیون بکند؟ این حرف خودش، مصداق انتقادات فیفا بود.

* از نظر ما انتخابات فدراسیون فوتبال با حضور آقایان شهنازی و کفاشیان، بعنوان نامزد ریاست، برگزار می شود؛ مگر اینکه آقایان دوباره خواب نما شوند و دسته جمعی انصراف بدهند.

* ما برای مربیگری تیم ملی با افراد زیادی صحبت کردیم که در میان آنها، این افراد برای مذاکره ÷اسخ مثبت دادند: کومان، گولیت، ادووکات، میلوتینوویچ، اسوالدو اردیلس، لوکزامبورگو، لیائو، تروسیه، ÷یتر رید، ساندس، تراپاتونی، سانتینی، زمان و آرتور جرج. بسیاری از این افراد، به علت تعلل ما برای مذاکره، کناررفتند که این مساله هم، متوجه سرپرست فدراسیون و سازمان تربیت بدنی است.

*در حال حاضر، سانتینی، نوییره، زمان و آرتور جرج آماده حضور در ایران هستند و همه شرایط ما را پذیرفته اند و تنها کافی است سازمان تربیت بدنی بر سر مسایل مالی با آنها وارد مذاکره شود.

* هاشمی سرپرست فدراسیون رسما به ما اعلام کرد که بحث انتخاب سرمربی تیم ملی بعد از انصراف آقای علی آبادی از نظر آنها منتفی است؛ وگرنه، چه دلیلی دارد که با چهار نامزد موجود و دو گزینه اصلی مورد تائید کمیته انتقالی (سانتینی و جورج) وارد مذاکره نمی شوند؟

منبع :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حـــــرفـه ای divoonejoon's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Divoone khooneh

پيش فرض

لینک پخش آنلاین ...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان نمیدونن چطوری میشه اینو ذخیره کرد؟

آخر فروم باز Ehsani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    Alone In The Rain

پيش فرض

رضا جان با برنامه Real Player 11 به راحتی میشه این کار رو کرد

آدرس رو تو برنامه open کن و بعد با زدن Ctrl + r

همزمان با پخش شروع میکنه به ذخیره کردن
    Last edited by Ehsani; 25-12-2007 at 23:59.

کاربر فعال انجمن هنر هفتم بردیا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا خوندم.واقعا عالی بود.ولی دوست دارم ببینم ولی با این اینترنت نفتی نمیشه.این ریل11 رو از کجا پیدا کنم برای دانلود؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •