تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 123 اولاول ... 61213141516171819202666116 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 1224

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    یه آبگرم کن b15قدیمی دارم که از بالای قسمت چدنی که سوراخ ریزی داره آب می ده می خواستم ببینم کسی از قسمتهای داخل زیر دیافرام وکاسه پلا ستیکی عکسی داره یا علت آب دادن زیادچی نمی دونم چیزی رو نبستم یا مشگل از جای دیگری
    باتشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام . شما فقط اجر خودتون رو ضایع کردین با عوض نکردنِ دیافراگم . دیافراگم اصلاً از ظاهرش نمیشه فهمید که خراب شده . خیلی هم ارزان هست . عوضش کنین بعد اگر مشکلی بود بگین تا عیب یابی بشه .

باســــــــــــلام . دوست عزیز اون واشــــــــــر مورد نظر روهم عوضش کردم اما متاسفانه هیچ تغییری نکرد . بازم وقتئ میخوام شعله رو زیاد کنم برعکس عمل میکنه وهم شمعک وهم شعله خاموش میشن . انگار کلا گازش قطع بشه یه همچین حالتئ . منتـــــظر راهنمایتون هستم .باتشــــــــــــــکر

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

باســــــــــــلام . دوست عزیز اون واشــــــــــر مورد نظر روهم عوضش کردم اما متاسفانه هیچ تغییری نکرد . بازم وقتئ میخوام شعله رو زیاد کنم برعکس عمل میکنه وهم شمعک وهم شعله خاموش میشن . انگار کلا گازش قطع بشه یه همچین حالتئ . منتـــــظر راهنمایتون هستم .باتشــــــــــــــکر
    سلام
    حالا با توجه به اینکه عیب یابی از راهِ دور و فقط از طریق نوشتن در نت زیاد آسون نیست , لطف کنین به این سوالها جواب بدین تا برسیم به حل مشکل :
    1- آیا آبگرمکن یک دفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
    2- آیا اگر حرارتِ آب رو بالا نبرین آبگرمکن درست کار میکنه ؟ یعنی با باز کردن شیر آب مشعل روشن میشه ؟
    3 - آبگرمکن دیواری ( بدون مخزن ) مشعلش روشن نمیشه مگر اینکه شیر آب باز بشه . آیا اگر شیر رو باز نکنین و فقط درجه حرارتِ آبِ خروجی رو زیاد کنین آبگرمکن خاموش میشه خودبخود ؟
    البته تا اینجا شک بنده بیشتر به کاربراتور گاز هست ( بعد از تعویض دیافراگم )

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان
    یه آبگرم کن b15قدیمی دارم که از بالای قسمت چدنی که سوراخ ریزی داره آب می ده می خواستم ببینم کسی از قسمتهای داخل زیر دیافرام وکاسه پلا ستیکی عکسی داره یا علت آب دادن زیادچی نمی دونم چیزی رو نبستم یا مشگل از جای دیگری
    باتشکر
    سلام
    هیچکدوم از قسمتهای آبگرمکن نباید چکه کنه .
    باید ببینین اون سوراخ که ازش آب میریزه به کجا راه داره و علتِ رسیدنِ آب بع اون سوراخ چیه ؟
    درکِ مکانیزم کار یک دستگاه قدم اول هست برای عیب یابی و تعمیر
    پس ببینین چطور آب میرسه به اون سوراخ ؟
    میتونین کاربراتور رو باز کنین و یک رشته شیم مسی یا نخ ماهیگیری ( خیط پلاستیک ) وارد اون سوراخ کنین ببینین به کجا راه داره .
    آیا خود اون سوراخ حدیده نداره ؟ شاید یک پیچ روش بسته میشه و فراموش شده

6. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام
    حالا با توجه به اینکه عیب یابی از راهِ دور و فقط از طریق نوشتن در نت زیاد آسون نیست , لطف کنین به این سوالها جواب بدین تا برسیم به حل مشکل :
    1- آیا آبگرمکن یک دفعه اینجوری شد یا تدریجاً ؟
    2- آیا اگر حرارتِ آب رو بالا نبرین آبگرمکن درست کار میکنه ؟ یعنی با باز کردن شیر آب مشعل روشن میشه ؟
    3 - آبگرمکن دیواری ( بدون مخزن ) مشعلش روشن نمیشه مگر اینکه شیر آب باز بشه . آیا اگر شیر رو باز نکنین و فقط درجه حرارتِ آبِ خروجی رو زیاد کنین آبگرمکن خاموش میشه خودبخود ؟
    البته تا اینجا شک بنده بیشتر به کاربراتور گاز هست ( بعد از تعویض دیافراگم )
    نمیشه گفت تدریجن چون قبلش عالئ بود مشکلئ نداشت .یهو اینطوری شده

.بله فقط درصورت بازکردن شیرآب گرم بلافاصله مشعل روشن میشه .

بله حتئ اگه مثلا شیر آب گرمم بسته باشه ودر واقع مشعل خاموش باشه . وفقط شمعک روشن باشه .وقتی دستگیره روشن خاموش آبگرمکن رو میچرخونم به سمتئ که شعله مشعل زیاد میشه
    میبینم شمعکشم خاموش میشه .

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نمیشه گفت تدریجن چون قبلش عالئ بود مشکلئ نداشت .یهو اینطوری شده

.بله فقط درصورت بازکردن شیرآب گرم بلافاصله مشعل روشن میشه .

بله حتئ اگه مثلا شیر آب گرمم بسته باشه ودر واقع مشعل خاموش باشه . وفقط شمعک روشن باشه .وقتی دستگیره روشن خاموش آبگرمکن رو میچرخونم به سمتئ که شعله مشعل زیاد میشه
    میبینم شمعکشم خاموش میشه .
    سلام
    کاربراتور گاز مشکل داره
    باید باز بشه و خصوصاً همون قسمت که شعله ی مشعل رو کم و زیاد میکنه کنترل بشه .
    اما قبلش مطمئن بشین که فشار گاز در لوله ی گازی که به آبگرمکن وصل میشه قوی هست
    پنجره رو باز کنین
    لوله ی گاز رو از آبگرمکن جدا کنین و شیرش رو تا آخر باز کنین ( فقط برایِ 2 ثانیه )
    اگر صدای خروج گاز ضعیفه پس فشار گاز کم هست و آبگرمکن مشکلی نداره .
    اما اگر با فشار نرمال و صدای بلند ( صدای نرمال ) خارج میشه پس مشکل از کاربراتور گاز هست
    کاربراتور گاز خیلی حساسه . با موبایل از همه ی مراحل عکس بگیرین تا چیزی اشتباه نصب نشه
    قبل از روشن کردن هم باید حتماً با کفِ زیاد همه جای مسیر گاز چک بشه .
    گاز شوخی بردار نیست اصلاً .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 29-11-2013 at 10:24. دليل: تصحیح

9. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام
    کاربراتور گاز مشکل داره
    باید باز بشه و خصوصاً همون قسمت که شعله ی مشعل رو کم و زیاد میکنه کنترل بشه .
    اما قبلش مطمئن بشین که فشار گاز در لوله ی گازی که به آبگرمکن وصل میشه قوی هست
    پنجره رو باز کنین
    لوله ی گاز رو از آبگرمکن جدا کنین و شیرش رو تا آخر باز کنین ( فقط برایِ 2 ثانیه )
    اگر صدای خروج گاز ضعیفه پس فشار گاز کم هست و آبگرمکن مشکلی نداره .
    اما اگر با فشار نرمال و صدای بلند ( صدای نرمال ) خارج میشه پس مشکل از کاربراتور گاز هست
    کاربراتور گاز خیلی حساسه . با موبایل از همه ی مراحل عکس بگیرین تا چیزی اشتباه نصب نشه
    قبل از روشن کردن هم باید حتماً با کفِ زیاد همه جای مسیر گاز چک بشه .
    گاز شوخی بردار نیست اصلاً .
    متشکر. باید یادآورئ کنم که من برائ استفاده از این آبگرمکن از سیلندر گاز استفاده میکنم چون متاسفانه هنوز زاهدان لوله کشیه گاز نشده . ومنم باشما هم عقیدم واحساس میکنم مسئله از همون کاربراتور گاز باشه وبهتر ببرمش یه تعمییرکار ببیندش میترسم بازش کنم خرابترش کنم .

ممنون که حوصله به خرج دادین وراهنمایی کردین . یا علی

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

متشکر. باید یادآورئ کنم که من برائ استفاده از این آبگرمکن از سیلندر گاز استفاده میکنم چون متاسفانه هنوز زاهدان لوله کشیه گاز نشده . ومنم باشما هم عقیدم واحساس میکنم مسئله از همون کاربراتور گاز باشه وبهتر ببرمش یه تعمییرکار ببیندش میترسم بازش کنم خرابترش کنم .

ممنون که حوصله به خرج دادین وراهنمایی کردین . یا علی
    سلام
    شرمنده که بیش از این کاری از دست بنده بر نمیاد
    اما بهتره قبل از آوردن تعمیرکار , رگولاتور کپسول رو عوض کنین . ممکنه رگولاتور خراب شده باشه و فشار گاز ضعیف شده البته احتمالش خیلی کمه چون میگین حتی بدون باز کردنِ آب هم خاموش میشه
    ضرری نداره امتحان کنین
    یه پیشنهاد هم بهتون میدم شاید بتونین بدون آوردن تعمیرکار درستش کنین:
    از آبگرمکن و کاربراتور چند عکس بگیرین و نشون بدین به مغازه هائی که قطعات آبگرمکن میفروشند و بگین مشکلش چیه .
    به احتمال زیاد بهتون میگن دقیقاً چی خرابه و باید تعویض بشه چون فروشنده ها خودشون از طرز کار قطعاتی که میفروشند خبر دارند .
    حتی بدون عکس هم اگر مارک و مدلش رو بگین کافیه .

موفق باشید

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام
    شرمنده که بیش از این کاری از دست بنده بر نمیاد
    اما بهتره قبل از آوردن تعمیرکار , رگولاتور کپسول رو عوض کنین . ممکنه رگولاتور خراب شده باشه و فشار گاز ضعیف شده البته احتمالش خیلی کمه چون میگین حتی بدون باز کردنِ آب هم خاموش میشه
    ضرری نداره امتحان کنین
    یه پیشنهاد هم بهتون میدم شاید بتونین بدون آوردن تعمیرکار درستش کنین:
    از آبگرمکن و کاربراتور چند عکس بگیرین و نشون بدین به مغازه هائی که قطعات آبگرمکن میفروشند و بگین مشکلش چیه .
    به احتمال زیاد بهتون میگن دقیقاً چی خرابه و باید تعویض بشه چون فروشنده ها خودشون از طرز کار قطعاتی که میفروشند خبر دارند .
    حتی بدون عکس هم اگر مارک و مدلش رو بگین کافیه .

موفق باشید
    احسنت الآن یادم اومد. من اخیرن رگلاتور رو عوض کردم .نکنه ایراد از رگلاترش باشه . چون رگلاتور ئ که گذاشتم روش مال اجاق گازه اینطوری شد . البته رگلاتور خودش هم سالمه پس همون اولیه رو بزارم وببینم نتیجه چئ میشه
    Last edited by hossein fafa; 29-11-2013 at 18:16.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

درود دست عزیز
    این مشکل دو حالت داره یا ترموکبلش خرابه یا بوبین
    البته بوبین به ندرت خراب میشه
    ترموکوبل همان سیم مسی هست که کنار شمعک جا سازی شده و به پشت گلو گاز هدایت شده
    اول ترموکبل رو عوض کن اگر دیدی درست نشد حتما مشکل از بوبین هست بوبین هم همانجایی هست که انتهای ترموکوبل بهش وصل شده
    من خودم تعمیر کار هستم و تخصصم در آبگرم کنهای بوتان میباشد
    با تشکر
    سلام بر شما دوست عزیز. ممنون از راهنمایی شما .من نیز یک پکیج 220bl دارم که شمعک اون نیز همین مشکل رو داره .دیود وترموکوپلش هم سالمه .لطفا راهنمایی کنید .ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •