تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 120 از 123 اولاول ... 2070110116117118119120121122123 آخرآخر
نمايش نتايج 1,191 به 1,200 از 1224

نام تاپيک: تعمیر آبگرمکن دیواری

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام

◼️ بهتره دیافراگم رو عوض کنید اگر که سالهاست عوض نشده
    دیافراگم همون اول عوض کردم ولیکن جواب نداد امروز رفتم الکترود حسگر رو از نمایندگی فروش قطعات بوتان به مبلغ 6 هزار تومان خریدم عوض کردم فعلا درست شد ، برای خاطر جمعی برد جرقه زن هم خریدم چون ارزون میداد به قیمت سال پیش 87 تومان ، اگر مشکل برگشت این سری برد جرقه زنشم عوض میکنم ، خدا پدر این نمایندگی ها رو بیامرزه تو محل قیمت کردم میگفت 25 تومان ولی نمایندگی 6 تومان داد

2. این کاربر از Hamed.Madadi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط یکی از دوستان
    سلام
    آبگرمکن بوتانی دارم که الان دو روزه هر وقت آب گرم رو باز می‌کنیم یه صدایی مثل صدای انفجار میده
    هر دفعه هم انگار قوی تر میشه
    می‌خواستم بدونم مشکلش چیه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز

ننوشتین که شمعک دار هست یا فندک دار و جرقه زن

◼️ اگر شمعک دار هست ، یکی از علتهاش ضعیف بودن شعله ی شمعک هست که باعث میشه بعد از پیچیدنِ مقداری گاز در اون فضا یهو با حالت انفجار ، مشعل روشن بشه .

کمی پایین‌تر از شمعک یک قطعه هست به نام نازلِ پیلوت که یک روزنه ی بسیار کوچک داره . وقتی این روزنه با گرد و خاک نیمه مسدود بشه شعله ی شمعک یا همون پیلوت ضعیف میشه .
    بایستی بازش کنید و با یک رشته ی سیمِ برقِ بسیار نازک تمیزش کنید

عکسش :

◼️ علت دیگرش کج بودنِ شمعک هست یعنی شمعک از مشعل دور هست و نمیتونه به محضِ خروج گاز از مشعل ، اون رو روشن کنه .

◼️ اگر فندک دار هست پس ممکنه فندک کج شده و یا به دلیلی دیر جرقه می‌زنه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 16-11-2021 at 17:07.

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه superaryan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان

مدتی هست آبگرمکن مدل 3315if ما دچار مشکلاتی هست
    اصلی ترین مشکلاتش روشن نشدن و همچنین صداهای عجیب (انگاری که آب داره با سرعتی فوق العاده از داخل لوله ها رد میشه) هست
    گاهی روشن میشه و گاهی هم نه
    گاهی اهرم میکروسوییچ بالا میاد و گاهی نه
    چند بار دیافراگم رو تعویض کردم
    محفظه اتحتراق رو تعویض کردم
    اهرم تنظیم آب رو عوض کردم چون خورده شده بود و از اونجا هم آب نشت میکرد
    الان هم چون اون لاستیک آکوردئونی دور میله سوپاپ سوراخ هست از اونجا هم آب نشت میکنه بیرون
    تو این مدت هر موقع آبگرمکن روشن نمیشد خودم دکمه میکروسوییچ رو میزدم تا جرقه بزنه و آبگرمکن روشن بشه ولی کافیه یکم رگولاتر رو دستکاری کنم که اونم دیگه کار نکنه
    منمنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    Last edited by superaryan; 23-11-2021 at 03:34.

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اساتید این تاپیک استعفا دادن؟!
    کلی سوال داشتم!

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان

مدتی هست آبگرمکن مدل 3315if ما دچار مشکلاتی هست
    اصلی ترین مشکلاتش روشن نشدن و همچنین صداهای عجیب (انگاری که آب داره با سرعتی فوق العاده از داخل لوله ها رد میشه) هست
    گاهی روشن میشه و گاهی هم نه
    گاهی اهرم میکروسوییچ بالا میاد و گاهی نه
    چند بار دیافراگم رو تعویض کردم
    محفظه احتراق رو تعویض کردم
    اهرم تنظیم آب رو عوض کردم چون خورده شده بود و از اونجا هم آب نشت میکرد
    الان هم چون اون لاستیک آکوردئونی دور میله سوپاپ سوراخ هست از اونجا هم آب نشت میکنه بیرون
    تو این مدت هر موقع آبگرمکن روشن نمیشد خودم دکمه میکروسوییچ رو میزدم تا جرقه بزنه و آبگرمکن روشن بشه ولی کافیه یکم رگولاتر رو دستکاری کنم که اونم دیگه کار نکنه
    منمنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    اساتید این تاپیک استعفا دادن؟!
    کلی سوال داشتم!
    سلام علیکم

مطالب خوانده میشه توسط عده زیادی از اعضای سایت ولی وقتی پاسخی نداشته باشیم چیز مفیدی هم نمیشه نوشت

◼️ البته بنده استاد نیستم . فقط به لطف خدا اطلاعاتی در مورد بعضی چیزها یاد گرفته‌ام که مایلم بقیه هم ازش مطلع بشند . شاید که به دردشون بخوره .

◼️ اون صدای زیاد اگر شبیه صدای شلیک موشک کاتیوشا و اینهاست پس از شیر احتراق هست که بهش پیچ وِنت VENT هم گفته میشه و مقدار آبی که می‌ره پشت دیافراگم رو کنترل می‌کنه .

همین شیر احتراق اگر معیوب باشه پس آبِ پشت دیافراگم درست تخلیه نمیشه و درنتیجه آبگرمکن هم درست روشن نمیشه و یا اصلاً روشن نمیشه .

با کمی باز کردن یا بستن پیچِ شیرِ احتراق صدای مزاحم برطرف میشه البته در مدلهای قدیمی که پیچ ونت داره

◼️ در مدلهای جدید دیگه برنجی نیست و این قطعه از جنس پلاستیک ساخته میشه و جنسش هم عمداً بنجل هست تا بعد از مدتی بپوسه و نیاز به تعویض داشته باشه . تنظیم هم نداره و به همین علت اگر شیر آب گرم رو یکدفعه تا آخر باز کنیم و فشار آب ساختمان هم زیاد باشه همون صدای موشک مانند برای مدتی کوتاهی مثلاً نیم ثانیه شنیده میشه

نشتی رو هم بایستی با تعویض قطعه ی خراب برطرف کنید .

===================================
    =========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
    چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )
      محتوای مخفی:  

◼️ دهها میلیون تومان صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو و زندگی :
    .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
    ◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .
    ◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
    .

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر پکیج

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی

◼️ اخبار و اطلاعات بسیار مهم مود وضعیت اقتصادی و قیمتها

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-04-2024 at 15:59. دليل: تصحیح

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام علیکم

مطالب خوانده میشه توسط عده زیادی از اعضای سایت ولی وقتی پاسخی نداشته باشیم چیز مفیدی هم نمیشه نوشت

◼️ البته بنده استاد نیستم . فقط به لطف خدا اطلاعاتی در مورد بعضی چیزها یاد گرفته‌ام که مایلم بقیه هم ازش مطلع بشند . شاید که به دردشون بخوره .

◼️ اون صدای زیاد اگر شبیه صدای شلیک موشک کاتیوشا و اینهاست پس از شیر احتراق هست که بهش پیچ وِنت VENT هم گفته میشه و مقدار آبی که می‌ره پشت دیافراگم رو کنترل می‌کنه .

همین شیر احتراق اگر معیوب باشه پس آبِ پشت دیافراگم درست تخلیه نمیشه و درنتیجه آبگرمکن هم درست روشن نمیشه و یا اصلاً روشن نمیشه .

با کمی باز کردن یا بستن پیچِ شیرِ احتراق صدای مزاحم برطرف میشه البته در مدلهای قدیمی که پیچ ونت داره

◼️ در مدلهای جدید دیگه برنجی نیست و این قطعه از جنس پلاستیک ساخته میشه و جنسش هم عمداً بنجل هست تا بعد از مدتی بپوسه و نیاز به تعویض داشته باشه . تنظیم هم نداره و به همین علت اگر شیر آب گرم رو یکدفعه تا آخر باز کنیم و فشار آب ساختمان هم زیاد باشه همون صدای موشک مانند برای مدتی کوتاهی مثلاً نیم ثانیه شنیده میشه

نشتی رو هم بایستی با تعویض قطعه ی خراب برطرف کنید .

=======================================
    ◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
    چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

محتوای مخفی:
    .
    [b 

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :

تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
    برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .
    تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
    .

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
    .

جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی
    .
    ممنونم از پاسختون
    ایراد این آبگرمکن رو تا حدودی برطرف کردم
    البته صدای آب هنوز به قوت خودش باقیه
    در حال حاضر با یک آبگرمکن دیگه (از همون مدل) مشکل دارم
    (منزل دو طبقه ست و از دو آبگرمکن استفاده میکنیم)
    این آبگرمکن بعد از باران چند روز پیش عملا از کار افتاده
    از نظر مکانیکی مشکلی نداره
    رگولاتور (کاربراتور) آب کار میکنه و اهرمش عمل میکنه
    ولی مشکل اینجاست که هیچ گونه واکنش برقی توش نمیبینم
    نه جرقه میزنه و نه فن دودکش شروع به کار میکنه
    بنظر نمیاد سیم پیچ فن مشکلی داشته باشه چون مقاومتش در حد 50-60 اهم نشون داده میشه
    ولی من توی سیستم اثری از ولتاژ ندیدم
    از اونجا که سیستم AC هست (درست میگم؟) قائدعا باید 220 ولت برق توی سیستم مشاهده بشه
    نمیدونم دقیقا کدوم قطعه مشکل داره
    یک دلیلش این هست که فرآیند برقیش رو نمیدونم
    مثلا نمیدونم فشاری که باعث میشه دیافراگم سوئیچ پرشر باعث فشرده شدن دکمه میکروسوئیچ میشه ناشی از چی هست دقیقا
    یا اینکه دستور روشن شدن فن از کجا صادر میشه
    اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ممنونم از پاسختون
    ایراد این آبگرمکن رو تا حدودی برطرف کردم
    البته صدای آب هنوز به قوت خودش باقیه
    در حال حاضر با یک آبگرمکن دیگه (از همون مدل) مشکل دارم
    (منزل دو طبقه ست و از دو آبگرمکن استفاده میکنیم)
    این آبگرمکن بعد از باران چند روز پیش عملا از کار افتاده
    از نظر مکانیکی مشکلی نداره
    رگولاتور (کاربراتور) آب کار میکنه و اهرمش عمل میکنه
    ولی مشکل اینجاست که هیچ گونه واکنش برقی توش نمیبینم
    نه جرقه میزنه و نه فن دودکش شروع به کار میکنه
    بنظر نمیاد سیم پیچ فن مشکلی داشته باشه چون مقاومتش در حد 50-60 اهم نشون داده میشه
    ولی من توی سیستم اثری از ولتاژ ندیدم
    از اونجا که سیستم AC هست (درست میگم؟) قائدعا باید 220 ولت برق توی سیستم مشاهده بشه
    نمیدونم دقیقا کدوم قطعه مشکل داره
    یک دلیلش این هست که فرآیند برقیش رو نمیدونم
    مثلا نمیدونم فشاری که باعث میشه دیافراگم سوئیچ پرشر باعث فشرده شدن دکمه میکروسوئیچ میشه ناشی از چی هست دقیقا
    یا اینکه دستور روشن شدن فن از کجا صادر میشه
    اگر راهنماییم کنید ممنون میشم
    سلام علیکم

ممنونِ خدای دانای مطلق هستیم همگی

آبگرمکن های شما از نوع فندک دار هست یعنی سیستم جرقه زن داره

این آبگرمکن‌ها سیستمش پیچیده‌تر از انواعِ شمعک دار هست و عیب و ایرادهاش هم بیشتر هست .
    ◼️ کسانی که قصد خرید آبگرمکن فوری دارند و آبگرمکن هم در داخل ساختمان هست و در معرض باد نیست بهشون توصیه میکنم که مارک بوتان ۳۱۱۵ رو انتخاب کنند که شمعکدار هست و سرویس و نگهداری و تعمیرش ساده‌تر از نوع فندک دار هست .
    ✓ قیمتش هم کمتر هست
    ✓ ویژگی دیگرش اینه که حتی وقتی برق قطع بشه کار می‌کنه چون اصلاً به برق احتیاج نداره
    ◼️ مشکلات آبگرمکن فندک دار خیلی بیشتر از شمعک دار هست چون فنِ برقی داره . بوردِ کنترل داره و سیستم جرقه زن هم کلی قطعات داره که خراب شدنی هست مثل دکمه ، آداپتور ، ترانس افزاینده ی ولتاژ ، فندک و غیره .

◼️ انواع فندک دار رو میشه تبدیل کرد به شمعک دار . این رو خودِ نمایندگی بوتان به بنده گفت .
    ==================================

اگر بعد از باران مشکل پیدا کرده پس باید براش بارانگیر نصب کنید و یا منتقل بشه به جای مناسب

ابتدا مطمئن بشید که پریز برق سالم هست و برق داره
    اگر دوشاخه ی آبگرمکن داخلش فیوز هست ممکنه سوخته باشه
    اگر روی بورد هم فیوز داره پس ممکنه آب باران باعث سوختن فیوز شده باشه .
    باید با فازمتر سالم‌ و یا ولتمتر و با رعایت همه‌ی نکات ایمنی مطمئن بشید که برق به قسمت‌های اولیه ی مدارهای الکتریکی میرسه .
    ◼️ بنده اطلاعات حرفه‌ای در مورد آبگرمکن فندک دار ندارم ولی آداپتور داره پس بایستی چک بشه که سالمه یا نه .
    سیستم کویل داره که برق با ولتاژ زیاد تولید می‌کنه
    کلید یا همون سوییچ هم ممکنه ایراد داشته باشه که چک کردنش ظاهراً با اتصال دانش پایه‌هاش به هم انجام میشه البته اگر که فقط ۲ سیم بهش وصل میشه .

◼️ طرز کار دیافراگم :
    با باز کردن شیر آب گرم و خاصیتیِ فیزیکیِ شیپوری ، آب پشت دیافراگم تخلیه میشه و درنتیجه فقط یک طرف آب داره که همون آب به دیافراگم فشار وارد می‌کنه و دیافراگم هم به پیستون دیافراگم فشار میاره و باعث حرکت میله ی بین کاربراتور گاز و آب میشه که ظاهراً ۲ کار انجام میده :
    فشار به دکمه (میکروسوییچ )
    و باز کردن راه گاز برای مشعل
    البته سیستم ایمنی داره یعنی به جای بوبین ، از یک شیر برقی استفاده شده تا اگر به دلیل قطع برق و یا خرابی سیستم ، جرقه زده نشد ، گاز مشعل هم وصل نمیشه .
    موتور فن هم طوری طراحی شده که تا چند ثانیه بعد از خاموش شدنِ مشعل هم کار کنه و توسط بوردِ کنترل ، روشن و خاموش میشه .
    ◼️ بله . برق شهر از نوع AC یا همون متناوب هست ( alternate current) که فرکانسش ۵۰ بار در ثانیه (۵۰ هرتز ) و یا ۶۰ بار در ثانیه هست . یعنی در هر ثانیه ۵۰ بار یا ۶۰ بار مثبت و منی جابجا میشه .
    علت استفاده از برق متناوب هم اینه که میتونیم خیلی راحت در یک ترانس کاهنده یا افزاینده ، ولتاژش رو کم و زیاد کنیم برای مصارف مختلف .
    برقهای تولید شده در نیروگاه‌های برق هم متناوب و در حدود ۱۰۰ تا ۵۰۰ هزار ولت هست (برق فشار قوی ) . علت این ولتاژ زیاد هم اینه که برق وقتی ولتاژش زیاد باشه راحت از کابلها رد میشه با کمترین اتلاف .
    سپس و در ایستگاه‌های کاهنده ی برق که کارشون کاهش ولتاژ هست ، ولتاژش در ترانسفورماتور های کاهنده کم میشه تا بالاخره تبدیل به برق قابل مصرف در صنعت و منازل بشه که ۲۲۰ یا ۱۱۰ ولت هست برای برق تک فاز .
    برق DC هم برق یکسو یا مستقیم هست یعنی همیشه یک سیم مثبت و دیگری منفی هست . ( Direct Current)
    ◼️ دستور روشن و خاموش شدن فن هم معمولاً از بورد الکترونیکی دستگاه صادر میشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 26-12-2021 at 12:24. دليل: تصحیح

اگه نباشه جاش خالی می مونه dvb55's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

◼️ کسانی که قصد خرید آبگرمکن فوری دارند و آبگرمکن هم در داخل ساختمان هست و در معرض باد نیست بهشون توصیه میکنم که مارک بوتان ۳۱۱۵ رو انتخاب کنند که شمعکدار هست و سرویس و نگهداری و تعمیرش ساده‌تر از نوع فندک دار هست .
    ✓ قیمتش هم کمتر هست
    با سلام .قبلا ازشما برای تعویض ابگرمکن ایستاده با مدل دیواری مشورت گرفته بودم . الان شرایط به اینصورت شده که ابگرم کن باید در موتورخانه نصب بشه و اب در طبقه دوم استفاده می شه. با توجه به این مورد همین مدل پیشنهاد می شه یا مدل شمعک دار بهتر و یا قوی تری هم موجوده؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام .قبلا ازشما برای تعویض ابگرمکن ایستاده با مدل دیواری مشورت گرفته بودم . الان شرایط به اینصورت شده که ابگرم کن باید در موتورخانه نصب بشه و اب در طبقه دوم استفاده می شه. با توجه به این مورد همین مدل پیشنهاد می شه یا مدل شمعک دار بهتر و یا قوی تری هم موجوده؟
    سلام علیکم

این قسمت در مطلب قبل ویرایش شد :
    البته سیستم ایمنی داره یعنی به جای بوبین ، از یک شیر برقی استفاده شده تا اگر به دلیل قطع برق و یا خرابی سیستم ، جرقه زده نشد ، گاز مشعل هم وصل نمیشه .

◼️ مسئله ی فاصله ی آبگرمکن تا مصرف کننده خیلی مهم هست .
    هر چه فاصله بیشتر باشه و لوله‌های آب گرم هم عایق کاری نشده باشه پس اتلاف انرژی و گرما هم بیشتر میشه .

◼️ استفاده از لوله‌های پلاستیکی پی وی سی مثل لوله‌های سبز یا لوله‌های آذین که با اتوی مخصوص به همدیگه جوش داده میشه خیلی مفید هست چون پلاستیک خیلی کمتر از فلزات ، گرما رو منتقل می‌کنه .

استفاده از عایق پشم شیشه و آلومینیوم هم برای روکش کردن قسمت‌های باز و آشکار لوله‌ها خیلی مهم هست . عایق پشم شیشه و آلومینیوم در بازار فراوان هست و باید پیچیده بشه دور لوله‌ها و با بستهای تسمه ای پلاستیکی محکم بشه .

◼️ استفاده از مدل شمعکدار برای جایی که باد نمیاد خیلی بهتر هست به دلایلی که در مطلب قبل گفتم .

◼️ مدلهای شمعکدار سیستم فن برای فرستادن دود به بیرون نداره پس باید دودکش طوری باشه که مکندگیِ خوبی داشته باشه در زمستان و تابستان تا دود نپیچه توی موتورخانه .

یعنی ارتفاع دودکش باید زیادتر از دو سه متر باشه و کلاهک اچ داشته باشه و دودکش آبگرمکن به خوبی کیپ شده باشه به دودکش ساختمان

◼️ اگر تعداد نفرات زیاد هست پس بهتره مدل ۳۱۱۸ نصب بشه

◼️ ابن آبگرمکن‌های فوری نمی‌تونه آب گرم چند واحد رو تامین که و باید برای هر واحد یک آبگرمکن جداگانه نصب بشه .

◼️ حتی اگر واحد خیلی بزرگ هست مثلاً بالای ۲۰۰ متر و چندین دستشویی و حمام داره پس باید چند آبگرمکن داشته باشه

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان .

◼️ در آبگرمکن بوتان که شیر تابستانه/ زمستانه داره ، اگر دیدین مشعل به صورت ضربانی و تند تند کم و زیاد میشه ، به احتمال زیاد علتش خرابی شیر تابستانه/ زمستانه هست .
    ◼️ اسم دیگرش شیر دما هست و روی کاربراتور آب نصب شده . در زیرش و یک دسته داره .
    کارش اینه که سرعت عبور آب از مبدل رو کم و زیاد میکنه . مثلاً در زمستان که آب ورودی آبگرمکن خیلی سرد عید ، اگر دسته رو به چپ بچرخونین ، حجم آبِ عبوری کم میشه و مشعل هم قویتر میشه .
    ◼️ برای نصبش باید آب رو قطع کنید و پیچ کوچک‌ کنار دسته‌اش رو باز کنید و بکشینش پایین تا دربیاد
    این شیر قبلاً از برنج ساخته میشد و خراب شدنی نبود . ولی چند سالی هست که از نوعی پلاستیک پلیمری ساخته میشه و خیلی هم نازک و بی‌کیفیت ساخته میشه تا زود خراب بشه . یعنی در آب داخل به تدریج میپوسه و تجزیه میشه !!!
    بهتره همیشه یکی دو تا یدکی ازش داشته باشید . قیمت در نت هست .
    در گوگل بنویسید:
    شیر دما بوتان 3115 تومان

◼️ فراموش نکنید که قبل از نصبش باید اورینگش رو نصب کنید و بعد از نصب اورینگ هم بایستی کمی چربش کنید .
    جای نصبش هم بهتره با اسکاچ زبر تمیز بشه از رسوبات آهکی .
    اگر از نمایندگی های بوتان بخرید ، داخل یک کیسه نایلونی کوچک هست و لیبل بوتان داره و اورینگ هم داخل همون کیسه نایلونی هست .
    ◼️ اگر نوع برنجی گیر آوردین حتماً بخرین چون خراب شدنی نیست . البته گرانتر هست .

نکته مهم :
    خیلی از مردم این شیر رو بیش از حد به چپ با راست می‌پیچونند و به فنا می‌ره . یادتون باشه این شیر فقط حدود ۹۰ درجه می‌چرخه . یعنی ۴۵ درجه به چپ و ۴۵ درجه به راست . . بیشتر از اون به فنا می‌ره توسط پیچ نگهدارنده اش .

سوالی داشتید مطرح کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •