تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 70

نام تاپيک: سریال روزگار قریب

اگه نباشه جاش خالی می مونه elham_007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

دوران سرکشی ساخته کمال تبریزیه ...

آخر فروم باز لوگان's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

میگم پای اون یارو رو عمل نمیکنن. پاش پوسید دیگه.

آخر فروم باز دل تنگم's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض ناگفته هاي عياري از «روزگار قريب»

در آن سال سيمافيلم دو موضوع را به من پيشنهاد داد؛ يکي ساخت سريال «روزگار قريب» و ديگري ساخت سريال «شهريار»، که من فکر مي کردم در دکتر قريب به دليل حرفه اش و زمينه و گستره يي که مي تواند در اين حرفه داشته باشد، مي توان به بعضي از جاهاي تاريک و سربسته تاريخ يکصدساله مان مراجعه کرد به همين دليل آن را پذيرفتم. البته مدت کوتاهي نزديک به دو ماه هم درگير سريال شهريار بودم. اما بعد فکر کردم که پزشکي شايد بيشتر ما را به بطن تاريخ ببرد و به متن جامعه نزديک کند ولي در مورد شهريار شايد به واسطه ادبيات، مجبور باشيم در حوزه نخبگان آن زمان ادبيات کشور سير کنيم و فکر مي کردم پرداختن زياد به نخبگان، بين مخاطب و سريال فاصله ايجاد مي کند. قرارداد اوليه سريال براي 16 قسمت نوشته و بعداً تبديل به 36 قسمت شد. آن هم به دليل اين بود که ما فيلمبرداري را با پرهام کرمي شروع کرديم. زماني به خودمان آمديم که ديديم 12 قسمت از سريال با کودکي هاي دکتر قريب پر شده است. بعد به اين فکر کرديم که ما در چهار قسمت بعدي چگونه کار را پر کنيم؟ بحث خيلي جدي شد و قرار شد تا 20 قسمت کار ساخته شود، اما دوباره متوجه شديم که تناسبي در کار نيست و بايد اين مساله بالانس مي شد. تمام ديالوگ هاي سريال توسط خودم نوشته شد و در آسمان سريال روزگار قريب هيچ پرنده يي بدون اجازه سازنده کار نپريده است. کارکردن بدون فيلمنامه خيلي دشوار است. البته بهايش را هم پرداخت کرديم يعني خيلي از موارد بوده که دوست داشتيم حالا يک شخصيت به جاي اينکه اين حرف ها را مي زد، يک جمله ديگر مي گفت يا حرکت ديگري انجام مي داد. چون صحنه هايمان را چهار سال پيش گرفته بوديم مي توانست بهتر باشد و بهاي زيادي به خاطر بي فيلمنامه بودن پرداخت شد اما عده يي از کساني که در کوران کار بودند مي دانند که يکي از مزيت هاي کار روزگار قريب اين است که بدون فيلمنامه کار ساخته شد.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض تحليل ناصر هاشمي از «روزگار قريب»

تمام کارهاي هماهنگي نقش ها را آقاي عياري انجام داده اند و اين اولين کاري بود که من خودم را به طور کامل در اختيار کارگران قرار دادم. آن هم به دليل اينکه کارهاي قبلي ايشان را مي شناختم و يکسري تجربيات هم از طريق مهدي به دست آورده بودم. با توجه به اين فاکتورها خودم را رها کرده بودم و ترديد نداشتم که تمام اين کارها را عياري انجام مي دهد. همه اينها به ندرت اتفاق مي افتد. براي من هم اولين بار بود که اتفاق افتاد و فکر نمي کنم بعد از اين هم دوباره اتفاق بيفتد، چون من از جمله آدم هايي هستم که بايد سناريو را بخوانم. آن چيزي که باعث مي شود من خودم را در کار عياري رها کنم، مربوط به نگاه ايشان است. مثلاً سناريويي پيشنهاد مي شود، وقتي مي خواني، مي بيني که آن شخصيت بي خودي منفي است يا بي خودي مثبت است ولي هزار دليل وجود دارد که يک آدم مثبت يا منفي باشد. مثلاً در سريال هاي ما اين گونه است که اگر يک فرد به جبهه رفته حتماً بايد آدم خوبي باشد يا يک بسيجي، يک معلم، يک پرستار، يک استاد دانشگاه و... حتماً بايد يک آدم خوب باشد. در حالي که همين جزييات باعث مي شود که مردم باور نکنند. اينان مقام خود را دارند و محترم هستند اما همه آنها آدم و جايزالخطا هستند. اگر نقش منفي که به من پيشنهاد مي کنند نقش آن روستايي باشد که در يکي از قسمت ها ديديم يک سرباز را لخت کرد، بازي مي کنم براي اينکه در انتها مي بينيم لباس سرباز را مي پوشد و دليلي وجود دارد که اين کار را مي کند. اين نگاه پر از لطف، تعادل، انسانيت و... است و چون من اين نگاه را مي شناختم، خودم را رها کردم که معمولاً اين گونه نيست. براي بازي در سريال روزگار قريب، شناخت کلي نسبت به اين شخصيت داشتم نه اينکه وارد جزييات زندگي اش شده باشم ولي مي دانستم که اين شخصيت، آدمي است که از شهرستان آمده با خانواده يي متعادل و متوسط که بخشي از آن مذهبي و ملي است و من کم وبيش با چنين آدم هايي آشنا هستم.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

مجموعه "روزگار قریب" بر اساس آمار اعلام شده از سوی مرکز تحقیقات و سنجش برنامه‌ای سازمان صدا و سیما در هفته اول و دوم خرداد پس از پخش 25 قسمت با 8/55 درصد بیننده و 90 درصد رضایت به عنوان پرمخاطب‌ترین مجموعه هفتگی انتخاب شد.

پس از "روزگار قریب" مجموعه‌های خارجی "کلید اسرار"، "امپراتور دریا"، "پرستاران" و مجموعه‌های ایرانی "جاده در دست تعمیر" و "خط ‌شکن" در رده‌های بعد قرار گرفتند. همچنین مجموعه "آخرین دیدار" به عنوان کم مخاطب‌ترین مجموعه در هفته اول خرداد معرفی شد.

آخر فروم باز لوگان's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

مجموعه "روزگار قریب" بر اساس آمار اعلام شده از سوی مرکز تحقیقات و سنجش برنامه‌ای سازمان صدا و سیما در هفته اول و دوم خرداد پس از پخش 25 قسمت با 8/55 درصد بیننده و 90 درصد رضایت به عنوان پرمخاطب‌ترین مجموعه هفتگی انتخاب شد.

پس از "روزگار قریب" مجموعه‌های خارجی "کلید اسرار"، "امپراتور دریا"، "پرستاران" و مجموعه‌های ایرانی "جاده در دست تعمیر" و "خط ‌شکن" در رده‌های بعد قرار گرفتند. همچنین مجموعه "آخرین دیدار" به عنوان کم مخاطب‌ترین مجموعه در هفته اول خرداد معرفی شد.
    کلید اسرارو تو کدوم کانال نشون میده. جدا خیلی باعث تعجبه که دکتر قریب از امپراطور دریا پر بیننده تر باشه..نه؟

آخر فروم باز S@eid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کلید اسرارو تو کدوم کانال نشون میده
    شبکه ی 3 .
    جدا خیلی باعث تعجبه که دکتر قریب از امپراطور دریا پر بیننده تر باشه..نه؟
    نه اتفاقا ...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ناصر هاشمی چقدر پیر شده
    تو پدرسالار یادتونه؟

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض جزئيات، آب بندي نيست

جزئيات هميشه جذاب است، اما زماني اين جزئيات براي مخاطب تلويزيون جذاب مي‌شود كه درست و به شكل مناسب تعريف شود و جزئيات در خدمت داستان، شخصيت‌پردازي و خلق فضاي داستان باشد.

اينجا بايد اين نكته را روشن كرد كه جزئيات با آب بندي، زمين تا آسمان متفاوت است. جزئيات تعريف سرراستي دارد؛ عناصري كه به باور پذيري كار كمك مي‌كند.

گابريل گارسيا ماركز، نويسنده و برنده جايزه ادبي نوبل استاد پرداختن به جزئيات است. او چنان به جزئيات مي‌پردازد كه خوانندگان داستان‌هاي او به راحتي هر چه را كه او بنويسد، باور مي‌كنند. ماركز در گفت‌وگويي گفته است كه اگر بگويد فيل‌ها در آسمان پرواز مي‌كنند، هيچ كس باور نمي‌كند، اما اگر بگويد كه 100 فيل صورتي در آسمان پرواز مي‌كنند، مخاطب به راحتي مي‌پذيرد. اين همان درست وبه جا مطرح كردن جزئيات است.

در تلويزيون جزئيات مترادف شده است با كش دادن صحنه‌ها به‌طوري كه مخاطب از ديدن اين صحنه‌ها دلزده و خسته مي‌شود و اگر نيمي از يك سريال را هنگام روزنامه خواندن يا جواب دادن به تلفن نبيند، هيچ‌چيزي را از دست نداده است. در حالي‌كه جزئيات، علاوه بر جذابيت حاوي اطلاعات مهمي است كه نديدنش باعث مي‌شود مسائل مهمي از دست برود.

كاربرد درست جزئيات را مي‌توان در سريال «روزگار قريب» ديد. اگر قرار است بدانيم كه دكتر قريب، آدم دقيقي است اين نكته را در ديالوگ‌هايي كه مطرح مي‌شود نمي‌شنويم. به‌عنوان مثال ورود دكتر به كلاسش همزمان است با در آوردن كت و اين دو هم همزمان است با شروع درس.

روحيه طنز و شاد دكتر تنها به چند ديالوگ بسنده نمي‌شود، زماني كه او كودكي را معاينه مي‌كند از رفتارش و قلقلك دادن كودك بيمار مي‌توان به اين نكات پي برد. از اين دست جزئيات در سريال «روزگار قريب» بسيار است، جزئياتي كه در خدمت شخصيت پردازي است و نه تنها بيننده را خسته نمي‌كند بلكه به او لذت ديدن و كشف اطلاعات بيشتر را مي‌دهد.

منبع: همشهری آنلاین

آخر فروم باز bewitch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

جالب بود ، مرسي كه اين دو مطلب رو گذاشتي

جزئيات هميشه جذاب است، اما زماني اين جزئيات براي مخاطب تلويزيون جذاب مي‌شود كه درست و به شكل مناسب تعريف شود و جزئيات در خدمت داستان، شخصيت‌پردازي و خلق فضاي داستان باشد...
    موافقم ، با اينكه فيلم خيلي توي جزئيات و طولانيه اما خسته كننده نيست

واقعا كسي كليد اسرار رو ميبينه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •