تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 326 اولاول ... 345678910111757107 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 3257

نام تاپيک: سوالات مبتدی و عمومی (++C, C) خود را اینجا بپرسید

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

ببین من خوب این چیزی که گفتی رو نفهمیدم یه ذره بیشتر توضیح میدی.
    در مورد برنامه ات هم بیشتر توضیح بده یعنی بگو روش کارت چه جوریه. آخه می دونی من یک ماه نشده که سی رو شروع کردم
    دقیقا کجاش رو نفهمیدی؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام وقتی می خواهم برنامه هایم را اجرا کنم فایلهای سربار اجرا نمی شوند و این پیغام را دریافت می کنم
    unable to open include file لطفا کمکم کنید.
    اول اینکه شما باید توی منوی Options/Directories برین و اونجا Include Directories رو به صورت :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    وارد کنین که اینجا c:\turbo_c آدرس جاییه که Turbo C رو نصب کردین(جایگزین کنین).در واقع شما با این کار به کامپایلر میگین که کجا دنبال فایل هایی که include میکنین بگرده.
    اگه باز هم error داد و شما از :
    کد:
    واسه include استفاده میکنین و error میده, بجاش از :
    کد:
    استفاده کنین.
    یه برنامه ++C رو من اینطوری نوشتم تا کار کرد:
    کد:
    و در آخر اگه از من میشوید برین سراغ یه IDE ی درست حسابی مثل Visual C یا C Builder .شاید اول کار یکم کار باهاش پیچیده باشه اما اگه راه بیفتین دیگه ازین جور مشکل ها باهاش ندارین

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

دقیقا کجاش رو نفهمیدی؟
    این فرمول رو درست نفهمیدم. البته اشکال از ریاضیات منه. در هر صورت اگه بیشتر توضیح بدی ممنون می شم.

کد:
    Last edited by amsjavan; 24-11-2007 at 00:01.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

یه چیز دیگه هم هست. یه جای برنامه ای که نوشتی اشکال داره چون من اینو می دونم که 4 در 5 حدود تا120 راه داره در صورتی که برنامه میگه 35 !
    راستی usingnamespace std; چیه و چی کار می کنه؟ نمی دونم چرا turbo c ازش اشکال گرفت. من هم برداشتمش و برنامه اجرا شد.

تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

این فرمول رو من توی درس آمار و احتمال خوندم.
    به !N طریق میشه N شی متمایز رو توی یک ردیف کنار هم قرار داد.
    حالا اگه از این N شی,K1 تاشون با هم نامتمایز باشن و K2 تاشون هم با همدیگه نامتمایز باشن ( مثلا K1 لامپ قرمز و K2 لامپ سفید) توی این فرمول !N , ما !K1 و !K2 بار این تعداد جابجایی رو اضافه حساب کردیم بنابر این !N رو بر !K1 و !K2 تقسیم میکنیم و فرمول میشه :
    کد:
    حالا مساله ی ما اینجا اینه : N-1 ی R و M - 1 ی D داریم که میخواهیم کنار هم قرارشون بدیم.(مثل 3 تا لامپ قرمز و 2 تا لامپ سفید) و عدد هارو میگذاریم توی فرمول.
    من شاید درست نتونم توضیح بدم اما اگه خیلی گیری توی کتاب آمار و احتمال دکتر جواد بهبودیان صفحه 96 مثال 21 این فرمول هست.
    --
    اینی که میگه تعداد رو اشتباه میده علت اینه که وقتی تو خونه رو 4-5 میگیری, نقطه ی شروع رو توی خونه ی اول نمیگیری و جوری میگیری که نیاز به 5 حرکت به سمت راست و چهار حرکت به سمت بالاست :
    کد:
    و به این خاطر هست که بجای اینکه 4 حرکت به سمت راست و سه تا به سمت پایین داشته باشی یکی بیشتر داری(توی صورت مساله گفته بودی نقطه ی شروع در خونه ی اوله)
    بنابر این اگه توی کدی که دادم خونه رو 6 در 5 بگیری جوابی که میگی حاصل میشه یعنی 126

using namespace std هم توی ++C اضافه شده که برای دسته بندی بهتر کد ها و حل مشکل هم نام بودن بعضی متد ها یا متغیر هاست که کامپایلر های قدیمی نمیشناسنش.

در آغاز فعالیت behdad_20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

باعرض سلام و خسته نباشید .

من برنامه ای میخواستم که 1 رشته از ورودی گرفته و مشخص نماید آیا نیمه سمت راست با نیمه سمت چپ آن برابر است یا خیر و پیغام مناسب در خروجی چاپ کند.
    با تشکر.
    برنامه دیگه ای هم میخواستم که شماره دانشجویی ، نام ، نام خانوادگی و معدل یک کلاس5 نفری را از ورودی گرفته و شاگرد اول و دوم را به همراه شماره دانشجویی و نام آن مشخص کند و آن را در خروجی چاپ کند.
    برنامه ها رو با ++C میخواستم .
    با تشکر.
    Last edited by behdad_20; 24-11-2007 at 20:32.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

این فرمول رو من توی درس آمار و احتمال خوندم.
    به !N طریق میشه N شی متمایز رو توی یک ردیف کنار هم قرار داد.
    حالا اگه از این N شی,K1 تاشون با هم نامتمایز باشن و K2 تاشون هم با همدیگه نامتمایز باشن ( مثلا K1 لامپ قرمز و K2 لامپ سفید) توی این فرمول !N , ما !K1 و !K2 بار این تعداد جابجایی رو اضافه حساب کردیم بنابر این !N رو بر !K1 و !K2 تقسیم میکنیم و فرمول میشه :
    کد:
    حالا مساله ی ما اینجا اینه : N-1 ی R و M - 1 ی D داریم که میخواهیم کنار هم قرارشون بدیم.(مثل 3 تا لامپ قرمز و 2 تا لامپ سفید) و عدد هارو میگذاریم توی فرمول.
    من شاید درست نتونم توضیح بدم اما اگه خیلی گیری توی کتاب آمار و احتمال دکتر جواد بهبودیان صفحه 96 مثال 21 این فرمول هست.
    --
    خیلی خوب توضیح دادی. تقریبا فهمیدم یعنی همون قدری که تو دبیرستان فهمیدم الان یام اومد. باید خیلی بیشتر روی کدت فکر کنم. ببین تو از توابع بازگشتی استفاده نکردی؟ چه جوری این قدر سریع تونستی این برنامه رو بنویسی استاد به بچه ها 2 هفته وقت داده فقط 1 نفر تونسته تاحالا حلش کنه. البته من خودم تونستم با یه روش خاص برنامه ای بنویسم که تعداد رو حساب کنه. اما نمی تونست راه رو بگه. به هرحال خیلی ممنون
    Last edited by amsjavan; 24-11-2007 at 21:07.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

اینی که میگه تعداد رو اشتباه میده علت اینه که وقتی تو خونه رو 4-5 میگیری, نقطه ی شروع رو توی خونه ی اول نمیگیری و جوری میگیری که نیاز به 5 حرکت به سمت راست و چهار حرکت به سمت بالاست :
    کد:
    و به این خاطر هست که بجای اینکه 4 حرکت به سمت راست و سه تا به سمت پایین داشته باشی یکی بیشتر داری(توی صورت مساله گفته بودی نقطه ی شروع در خونه ی اوله)
    بنابر این اگه توی کدی که دادم خونه رو 6 در 5 بگیری جوابی که میگی حاصل میشه یعنی 126

using namespace std هم توی ++C اضافه شده که برای دسته بندی بهتر کد ها و حل مشکل هم نام بودن بعضی متد ها یا متغیر هاست که کامپایلر های قدیمی نمیشناسنش.
    منظور من این جوری بود :
    Last edited by amsjavan; 24-11-2007 at 21:10.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

یه مشکل دیگه. من ترتیب نشون دادن راه ها رو نفهمیدم! یعنی راه ها رو همین جوری پشت سر هم می نویسه؟ مگه نباید هر مرحله رو توی یه خط بنویسه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

mishe lotfan recursive insertion sort ro baram begid?

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •