تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 317 از 326 اولاول ... 217267307313314315316317318319320321 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,161 به 3,170 از 3257

نام تاپيک: سوالات مبتدی و عمومی (++C, C) خود را اینجا بپرسید

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سلام!

من تو سه تا بخش سوالاتی دارم
    1.دوستان اگر میشه یه توضسحاتی در مورد این الگوریتم بدین شکل ها و اینارو نمیگم یه نمه ادم گیج میزنه با این الگوریتم مثلا الگوریتم های اسون مثل:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [/IMG]

ولی توی این جور الگوریتم ها کلا هنگ میکنم:
    [/IMG]

2.حالا مشکل دوم این دقیقا چی چی یست؟
    [/IMG]

یه چیزایی ازش فهمیدم مثلا :
    Return دستور خاتمه و بازگشت برنامه هشت
    Get ch(); انتظار برای فشردن یه کلید هست
    و....
    چیزی که مد نظر منه اینه که چرا باید اینارو اول بنویسیم اصلا چه لزومی داره؟
    3.ومشکل سومم یه توضیحاتی در مورد اینا بدین
    در مورد سوال اول یه توضیح بدم که کامپیوتر و کامپایلر مطلقا اطلاعی در مورد نیت شما و برنامه ها ندارن و فقط دستورات شما رو مو به مو اجرا میکنن حتی اگه غلط باشه پس این وظیفه ماست که برای اجرای برنامه خودمون راه حل رو به صورت دقیق و موبه مو بنوییسیمدر شروع و آغاز برنامه نویسی چون هنوز کدها رو شما حفظ نکردی و تسلط کافی نداری شما رو با فلوچارت و الگوریتم آموزش میدن تا بتونید راحت مسائل رو حل بکنید و سپس از روی اونها کد بنویسید در مقاطع بالاتر شما برای همچین برنامه هایی اصلا نیاز به فلوچارت ندارید ولی در مسائل پیشرفته تر بازهم نیاز دارید ولی به صورت کلی تر و پیشرفته تر

در مورد فلوچارت دوم از حلقه استفاده کرده که در ابتدا کاربردش یه مقدار گیج کننده است ولی اگه با مثال های ساده تر شروع کنید راحتر درکش میکنید من یه مثال میزنم فک کنید میخواید صد تا عدد رو از وردوی بگیرید خب برای این کار دو راه دارید یا صد بار کد گرفتن ورودی رو تکرار کنید یا اینکه از حلقه استفاده کنید البته کاربردهای وسیع تری هم داره مثلا برای حل خیلی از فرمول های ریاضی ، مرتب سازی ، جست و جو و غیره نیاز به حلقه داریم
    تو سوال دوم یه برنامه 9 خطی دارید که تنها کاری که میکنه اینه که عبارت hello world (البته با املای توی عکس) چاپ میکنه منتها برای استفاده از توابع چاپ باید از هدر ها استفاده کنید(همون دو خط سبز رنگ اول) خیلی از توابع تو زبان سی از قبل نوشته شدن که برای استفاده از اونها باید فایل های هدر شون رو بلد باشید کگه نگرانی نداره و با کمی تمرین هدر های معروف رو سریعا حفظ می شید.
    در مورد getch اگه نزنید چون کار برنامه بعد چاپ عبارت هلو ورد تموم میشه کنسول سریعا بسته میشه و شما نمیتونید خرجی رو ببینید پس در اخر برنامه این تابع رو می نویسند تا بازدن یک کلید از طرف شما برنامه تموم بشه
    و امات در مورد عکس آخر نوع متغییر ها در زبان سی هستش که در پست بعدی بیشتر توضیح میدم

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

متغییر ها در واقع یه محل در حافظه هستن که شما میتونید مقادیر مختلف رو درونشون ذخیره کنیدمنتها چون در رایانه همه چی بصورت 1 و 0 هستش پس چگومه فرق بین اعدا اعشاری ، اعداد صحیح ، کارکترها و ... رو متوجه بشیم؟؟؟ اینجاست که نوع متغییر به کمک ماا میاد ما برای هرنوع متغییر یه روش خاص برای ذخیره در حافظه داریم و وقتی نوع متغییر رو به کامپایلر اعلام میکنیم خودش متوجه هستش که چگونه اطلاعات داخل حافظه رو تفسیر کنهتا موقع عملیاتی مثل + و - دچار اشتباه محاسباتی نشه

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سلام دوستان یک سوالی هست که من نتونستم بنویسم یعنی در واقع بخش آرایه رو خوب نفهمیدم
    سوال اینه : تابع زیر را نوشته و امتحان کنید این تابع در بین عناصر n،عنصر اول آرایه مقدار min رو برگداند
    اینم تابع :
    float min(float a[],int n); //in tabe ast
    شما در این سوال قراره یه تابع رو بنوسید ورودیش یه آرایه و اندازه آرایه هتتش و خروجیش کوچکترین مقدار اون آرایه خب آرایه a و اندازش a رو دارید بایه حلقه براحتی میتونید مقدارش رو بدست بیارید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض سلام میشه کمکم کنید

[
    با سلام بنده به یکی از سوالات برنهمه سی پلاس پلاس برخوردم ممکنه کمکم کنید.
    FFALQ@ این آیدی تلگرامم هستش میشه لطفا اونا بهم کمک کنید.م۸
    ن تازه وارد این سایت هستم

برنامه ای بنوبسید که مختصات یک نقطه در صفحه دکارتی را از کاربر گرفته و پیغامی چاپ کند که نقطه روی کدام محور مختصات و یا در کدام ربع صفحه مختصات قرار دارد.

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

[
    با سلام بنده به یکی از سوالات برنهمه سی پلاس پلاس برخوردم ممکنه کمکم کنید.
    FFALQ@ این آیدی تلگرامم هستش میشه لطفا اونا بهم کمک کنید.م۸
    ن تازه وارد این سایت هستم

برنامه ای بنوبسید که مختصات یک نقطه در صفحه دکارتی را از کاربر گرفته و پیغامی چاپ کند که نقطه روی کدام محور مختصات و یا در کدام ربع صفحه مختصات قرار دارد.
    برنامه ی شما باید دو مقدار x و y رو بگیره که مختصات نقطه رو مشخص میکنن.

بعد اگر y برابر با صفر باشه یعنی نقطه روی محور x ها قرار داره و برعکس، اگه x صفر باشه یعنی نقطه روی محور y ها قرار داره.

چهارتا حالت دیگه میمونه که باید بررسی شه:

x و y هر دو مثبت باشن: نقطه در ربع اول هست.

x منفی و y مثبت باشه: ربع دوم

x و y هر دو منفی باشن: ربع سوم

x مثبت و y منفی باشه: ربع چهارم.

مثلا اگه بخواهیم بررسی کنیم که توی ربع سوم هست یا نه:

کد:
    عملگر && به معنی "و" هست. بقیه شرط ها هم تقریبا اینطوری نوشته میشن و پیام مناسب رو چاپ میکنن.

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

جواب کامل
    کد:

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

13 سوال برنامه نویسی به زبان c

سلام دوستان من چند تا سوال برنامه نویسی به زبان c دارم لطفا اگه کسی جوابشو میدونه بهم کمک کنه ممنون

1- برنامه ای بنویسید که یک عدد صحیح مثبت را دریافت نموده و نمایش آن را به مبنای 2 نشان دهد

2- 2 عدد یک رقمی را بگیرید و جواب آن را چاپ کنید و بصورت کاراکتری حتی اگر عدد دو رقمی باشد

3- برنامه ای بنویسید که تمام (تعدادی ) عدد را دریافت نموده و میانگین آن را تا دو رقم اعشار نشان دهد.پایان اعداد با صفر مشخص شود.

4- برنامه ای بنویسید که در آرایه های یک ماتریس را دریافت نموده و معکوس آن را نمایش دهد. ماتریس 3*
    3

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

برنامه ای بنویسید که 20 عدد صحیح ما بین 90 تا 100 را در ارایه ای ذخیره سپس با استفاده از جستو جوی خطی و جست و دو دویی اینسک عدد 95 را به برنامه اصلی بر گر داند؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

dev

سلام من ی مشکل دارم برای نوشتن دوتا بذنامه با dev++
    اولیش ی شکل گوشه صفحه رسم بشه و 90 درجه بچرخه درصورتی ک هر شکلی خودم بکشم بازم بچرخه با استفاده از فرمول cin وcos و با لاین یا putpixel طراحی بشه چون نباید از دستورات پیشرفته استفاده کنیم
    دومیش یک توپ از گوشه صفحه حرکت کنه و یک خط ب صورت تصادفی پایین صفحه ایجاد بشه اگر توپ تا پایین اومد ب خط خورد با زاویه 45 ب سمت بالا برگرده و اگر نخورد از صفحه خارج بشه توپ با تابع های circle یا ellips
    لطفا لطفا کمک
    yani kasi balad nabod soala mano javab bede

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehrdad_joon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Hotel EJB

پيش فرض

عزیزان اینجا مکانی برای نوشتن تمرین یا پروژه نیست!
    اینجا مکانیه که شما تمرین یا پروژه ات رو مینویسی اما قسمتیش گیر میکنی یا برنامه ی نوشته شده کار نمیکنه و جواب سوالات شما پاسخ داده میشه.
    لذا صبر بیهوده نکنید.

11. 2 کاربر از mehrdad_joon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •