تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 70

نام تاپيک: درخواست آموزش: دلفی تحت شبکه (بانک اطلاعاتی)

پروفشنال as13851365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

مثل این که همه برای خودش کار می کنه ( منظورم این است که آقای Sp1000 شما درستش کردید . چی رو ؟ )

از دوستان خواهش می کنم اول هر کاری بگن که چی رو می خوان درست کنند بعد بگن که تونستن یا نه ؟

من همان برنامه ای را که در پست 33 معرفی کردم را درست کردم و نام فیلد ها رو هم در پست 34 آقای romixery گفته انتخاب کردم.

بانک را اکسس انتخاب کردم.
    برنامه دفتر تلفن
    -------------------------
    فیلد ID از نوع AutoNumber
    فيلد Name از نوع Text
    فيلد Family از نوع Text
    فيلد PNumber از نوع Text
    فيلد MNumber از نوع Text( مثلا براي موبايل)
    -------------------------
    حالا ادامه کار را به استادان می سپارم تا قدم به قدم ما را راهنمائی کنند.

امیدوارم که این برنامه را با موفقیت به اتمام برسانیم.
    Last edited by as13851365; 14-11-2007 at 09:38.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام
    خوب ظاهرا دوستان ترجيح دادند كه كار رو با همون دفترچه تلفن شروع كنند . خوب اشكالي نداره براي من هم فرق زيادي نداره منتها من از سادگي زياد برنامه خوشم نمياد.ميمونه نرم افزار پايگاه داده و ورژن دلفي چون من خودم تا حالا هرچي كار كردم با 5 بوده و فكر كنم براي كار شبكه مناسب نيست بنابراين بهتره ورژن دلفي مورد نظر با ادرس دانلود اون معرفي بشه كه اگه در دسترس همه نيست بشه از اين طريق تهيه كرد . از طرف ديگه من فكر مي كنم چون قراره برنامه تحت شبكه باشه نبايد از كامپوننتهاي معمولي مثل adotable استفاده كرد و بايد كامپوننت مخصوص براي اينكار وجود داشته باشه البته من چون فقط با 5 كار كردم اطلاع زيادي در اين مورد ندارم . در مورد پايگاه داده هم من اكسس رو براي ابتداي كار پيشنهاد مي كنم چون هم كار كردن با اون راحته و تنظيمات خاصي نداره و هم در دسترس همه قرار داره اونايي هم كه با اسكيو ال سرور كار كرده باشند خيلي راحت ازش سر در ميارند .خوب در ابتدا بهتره دوستان پايگاه داده مورد نظر رو ايجاد كنند و پس از تعيين ورژن دلفي آموزش شروع بشه .
    يه نكته ديگه هم كه ميخوام بگم اينه كه فقط متكي به دانسته هاي هم نباشيم بلكه خودمون هم توي هلپ دلفي و مطالعه سعي كنيم چيزايي ياد بگيريم و در اختيار همديگه قرار بديم و يادمون نره كه زكات علم اموختنه
    قربون همتون باي

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

سلام
    چون رايج ترين نسخه دلفي، ورژن 7 اونه لذا اينجا با ورژن 7 كار مي كنيم. البته دوستاني كه از ورژنهاي بالاتر هم استفاده مي كنن نبايد نگران باشن چون همه امكانات ورژن 7، بلكه بيشتر رو در اختيار دارن.
    خوب ساخت بانك كه كاري نداره و فكر كنم همه انجامش دادن ديگه. الحاق كامپوننت ها و دادن Conection string هم كه ديگه همه بلدن. حالا بايد بحث شبكه رو شروع كنيم. اينجا ديگه من حرفي براي گفتن ندارم.
    منتظر راهنمايي هاي اساتيد عزيز هستيم.
    موفق باشين
    باي

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض تمام کارهای من تا به این مرحله

خوب ساخت بانك كه كاري نداره و فكر كنم همه انجامش دادن ديگه. الحاق كامپوننت ها و دادن Conection string هم كه ديگه همه بلدن
    من از دلفی 7 و آفیس XP استفاده می کنم.

درسته که ساخت بانک کاری نداره اما برای من یک سوال وجود داره و اون هم این است که :
    آیا تمام تنظیم هایی که در وصل کردن بانک به برنامه در برنامه های قبلی ( برنامه هایی که فقط در یک کامپیوتر کار خواهند کرد) انجام می دادیم را برای این برنامه ( برنامه شبکه ) هم انجام دهید؟

یعنی هیچ تغییری نیاز ندارد ؟
    مثلا ADOConnection1.Mode و غیره

یعنی وصل کردن بانک به برنامه هیچ فرقی با برنامه های دیگر ندارد؟

پس اگر این چنین باشد تمام کارهای خود را چنین نوشتم:
    مراحل کار من :
    1 ) یک برنامه جدید ایجاد کردم.
    2 ) روی فرم یک ADOConnection1 و یک ADOTable1 و یک DataSource1 و یک DBGrid1 ویک DBNavigator1 قرار دادم.
    3 ) کد زیر را در برنامه قرار دادم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یک سوال : آیا کدهای من درست است یا نه ؟

اگر مشکلی نیست دوستان لطف کنند و ادامه دهند.

پروفشنال hp1361's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

[QUOTE=as13851365;1811217]

من از دلفی 7 و آفیس XP استفاده می کنم.

درسته که ساخت بانک کاری نداره اما برای من یک سوال وجود داره و اون هم این است که :
    آیا تمام تنظیم هایی که در وصل کردن بانک به برنامه در برنامه های قبلی ( برنامه هایی که فقط در یک کامپیوتر کار خواهند کرد) انجام می دادیم را برای این برنامه ( برنامه شبکه ) هم انجام دهید؟

یعنی هیچ تغییری نیاز ندارد ؟
    مثلا ADOConnection1.Mode و غیره
    یعنی وصل کردن بانک به برنامه هیچ فرقی با برنامه های دیگر ندارد؟

[/CODE]

اینطوری که نمیشه ! برنامه از کجا بفهمه بانکمون روی کدوم یکی از سیستم هاست ؟

یقیناً باید براش تعریف کنیم!؟

پس اگر این چنین باشد تمام کارهای خود را چنین نوشتم:
    مراحل کار من :
    1 ) یک برنامه جدید ایجاد کردم.
    2 ) روی فرم یک ADOConnection1 و یک ADOTable1 و یک DataSource1 و یک DBGrid1 ویک DBNavigator1 قرار دادم.
    3 ) کد زیر را در برنامه قرار دادم
    کد:
    یک سوال : آیا کدهای من درست است یا نه ؟

اگر مشکلی نیست دوستان لطف کنند و ادامه دهند.

بافرض اینکه کانکشن استرینگت درسته فکر نکنم بقیش هیچ مشکلی داشته باشه .

برادر فرهاد اگه میشه در مورد کانکشن استرینگ راهنمایی بفرمایین .(حالا یا اکسس یا اس کیو ال سرور)

ممنون و منتظریم
    Last edited by hp1361; 14-11-2007 at 23:07.

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

چون قراره برنامه تحت شبكه باشه نبايد از كامپوننتهاي معمولي مثل adotable استفاده كرد و بايد كامپوننت مخصوص براي اينكار وجود داشته باشه
    در مورد پايگاه داده هم من اكسس رو براي ابتداي كار پيشنهاد مي كنم چون هم كار كردن با اون راحته و تنظيمات خاصي نداره و هم در دسترس همه قرار داره
    دوست عزیز تمام صفحات رو خوندید؟

اگه میشه در مورد کانکشن استرینگ راهنمایی بفرمایین
    کد:

داره خودمونی میشه sp1000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    قشم

پيش فرض

سلام دوستان
    ببخشید
    ولی من تمام کار هایی رو که as13851365 عزیز انجام داده انجام داده بودم

منظورم این بود

بای

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

آقا فرهاد بانک ما اکسس است در صورتی که شما در لینکی که معرفی کردید نحوه وصل شده به بانک SQL را توضیح دادید. اگر دقت کنید می بینید که بیشتر دوستان از بانک اکسس می خوان شروع کنند.
    دوستان مشكل من دقيقاً همين ConectionString اِه هست كه نميدونم چي بايستي براش بنويسم . يعني اينكه چطور براش اي پي سرور رو مشخص كنم.
    بستگی داره که شما از چه نوع تعیین هویتی (authentication) برای کاربرها استفاده کنید. دونوع تعیین هویت در ms sql وجود داره:
    1-windows authentication
    2-sql server authentication

برای مورد 1 از connectionstring زیر استفاده کنید:
    کد:
    خوب :
    کد:
    اینطوری که نمیشه ! برنامه از کجا بفهمه بانکمون روی کدوم یکی از سیستم هاست ؟
    یقیناً باید براش تعریف کنیم!؟
    خوب ما هم دنبال این هستیم که ببینیم برای ConnectionString چه مقداری را باید قرار دهیم؟

در ضمن من در پست های قبلی از دوستانی که در زمینه دلفی و برنامه های تحت شبکه تجربه دارن خواهش کرده بودم که به ما یک کمکی کنندو ما را از تجربه خود آشنا کنند اما مثل این که کسی این دوروبرها نیست.

بانک ما در اکسس ساخته شده و روی کامپیوتر شماره 5 ( سرور) قرار دارد و برنامه ای که قرار است نوشته شود در کامپیوتر های 1 تا 4 قرار می گیرد .

حالا از دوستان می خواهم که ادامه کار را به عهده بگیرند ویا اگر مقاله ای به زبان فارسی دارند را معرفی کنند . هر چند که اگر خودشان توضیح بدن بهتر متوجه می شیم ولی چه باید کرد هر چه از دوست رسد نیکوست.

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

سلام
    دوستان عزيزم چرا اينجوري مي كنيد. من كه چند بار گفتم آقا فرهاد بانك SQLServer رو براي شبكه بلدن. بزارين از يه جايي شروع كنيم. به اكسس هم مي رسيم.
    در ضمن من نگفتم كه همه كارا براي شبكه مثل برنامه غير شبكه اي هستش. فقط گفتم Connectionstring فرقي نمي كنه. تنظيماتش رو كه نگفتم!!! اينجا ديگه راهنمايي دوستان رو مي طلبه!!!
    بابا از هر بانكي بلدين شروع كنيد ديگه. آقا فرهاد، دوستان عزيز، اساتيد ارجمند بابا يكي بگه ديگه؟ SQLServer, access يا هر چيز ديگه فقط شروع كنيد. همين. دوستان مطمئن باشن زير سنگم شده من شبكه با بانك اكسس رو پيدا مي كنم و بهشون مي گم. ولي فعلا با هر چي باشه شروع كنيد. تا اينجا فقط حرف زده شده. كار اساسي، نه!!!
    موفق باشين
    باي

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

آقا فرهاد بانک ما اکسس است در صورتی که شما در لینکی که معرفی کردید نحوه وصل شده به بانک SQL را توضیح دادید. اگر دقت کنید می بینید که بیشتر دوستان از بانک اکسس می خوان شروع کنند
    دوست عزیز من در پست شماره 8 همین تاپیک عرض کردم که با access مشکل دارم:
    با access شبکه نکردم و اطلاعی ندارم. در آدرس دهی access با ip مشکل دارم. اگر دوستان کمک کنند ممنون میشم.
    ضمنا توصیه اکید میکنم که برای برنامه نویسی شبکه از access استفاده نکنید

موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •