تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 70

نام تاپيک: درخواست آموزش: دلفی تحت شبکه (بانک اطلاعاتی)

پروفشنال hp1361's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام : ايندفعه كه شماره اي پي رو وارد كردم اروري نداد

يه سوال ديگه: شركت ما يه برنامه داره كه درش از بانك SQLSERVER استفاده ميشه . بعد از نصب برنامه بايستي به قسمت زير رفته
    Control panel->Administrave Tools->Data Source و در تب DSN يك Data Source جديد از نوع SqlServer اضافه كنيم كه براي اينكار هم IP سرور رو وارد ميكنيم و هم UserName & Password رو
    اين كارا واسه چي انجام ميشه وايا ماهم بايد اين كارا رو انجام بديم؟

ممنون و منتظرم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

از دوستانی چون 1795 و romixery و hp1361 و sp1000 و مابقی دوستان کمال تشکر را دارم می دونم که کسانی که در زمینه دلفی و شبکه اطلاعات دارن خیلی نیستن اما باید از کسانی که حاضر شدن تا کمی از این اطلاعات را به ما هم یاد بدن خیلی خیلی تشکر کنیم

من از دوستانی چون NoneForce ویا farhad_g1 و یا سایر دوستان که زحمت می گشن و به سوالات ما جواب می دن خیلی خیلی تشکر می کنم

من با پیشنهاد آقای 1795 که گفته یک برنامه را با هم شروع کنیم موافق هستم یعنی اگر بشه که خیلی خوب می شه همه با هم از اطلاعات دوستان استفاده می کنیم و چیزی یاد می گیریم.

پستهای اول این بحث خیلی مقدماتی بود خیلی هم حال داد اما نمی دونم چرا دوستان یک راست رفتن سر اصل مطلب ؟

به نظر من بهترین نوع آموزش برای این جور مساعل نوشتن یک برنامه به صورت کام به کام است.

البته باید از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند دعوت به عمل آید تا همه با هم از اطلاعات دوستان استفاده کنیم.
    با سلام - از حمايت شما دوست عزيز سپاسگزارم

پروفشنال as13851365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض طراحی یک برنامه

با سلام - از حمايت شما دوست عزيز سپاسگزارم
    خوب مثل این که کسی نمی خواهد برنامه ای مطرح کنه تا همه با هم بتونیم کار کنیم؟

من یک برنامه مطرح می کنم امیدوارم که اگر این برنامه از نظر بقیه دوستان اشکالی نداشت این برنامه را همه با هم شروع کنیم.

من برداشت خود را از برنامه های تحت شبکه چنین بیان می کنم :

1 ) 5 تا کامیپوتر داریم که روی چهار تای اونها ویندوز Xp نصب است و روی کامپیوتر شماره 5 سرور 2000 نصب است
    2 ) همه کامپیوتر ها با هم شبکه هستند ( تا این جا که مشکلی نیست)
    3 ) حالا ما یک بانک طراحی می کنیم و آن را در کامپیوتر شماره 5 ( سرور ) قرار می دهید ( مشکلی که نیست )
    4 ) حالا ما باید برنامه ی خود را در کامپیوتر های 1 و 2 و 3 و 4 قرار دهیم این برنامه ها باید به بانکی که در کامپیوتر 5 ( سرور ) قرار دارد وصل بشن و اطلاعات را بخونند و بنویسند.

حالا برنامه ی پیشنهادی من :
    برنامه پیشنهادی من یک دفتر تلفن است ( هم ساده است و هم همه می تونند اون را بنویسند مشکلی با برنامه نخواهیم داشت )
    نکته : همه ی کامپیوتر ها می تونند به بانک اطلاعاتی را اضافه و یا اطلاعاتی را از بانک حذف و یا ویرایش کنند .

ما تا این جا را می دونستیم امیدوارم که بقیه دوستان کمک کنند و یا اگر یکی از دوستان برنامه ی بهتری در ذهن داره معرفی کنه تا همه این برنامه را تحت شبکه بنویسیم
    Last edited by as13851365; 12-11-2007 at 11:47.

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

سلام
    بسيار بسيار خوب. پيشنهادتون عاليه. از همين دفترچه تلفن ساده كار رو شروع كنيم خيلي بهتر از اينه كه مستقيم بريم سر دستورات كنترلي.
    در ضمن اين بهث بيشتر داره به تأييد و تمجيد منتهي ميشه. پس از دوستان خواهش مي كنم كه تئوري as13851365 جان رو قبول كنن و از حالا به اميد خدا نوشتن اين برنامه رو به صورت گام به گام شروع مي كنيم.
    مي خوام كه از پست بعد دوستان پيشنهاد فيلدهاي بانك اطلاعاتي رو براي ساخت بانك دفترچه تلفن بدن .
    پيشنهاد من:
    -------------------------
    فيلد Name از نوع Text
    فيلد Family از نوع Text
    فيلد PNumber از نوع Text
    فيلد MNumber از نوع Text( مثلا براي موبايل)
    -------------------------
    البته همه از نوع Text شد. ولي اگه پيشنهاد ديگه اي دارين حتما بگين.
    به اميد موفقيت شما دوستان دلفي كار عزيزم
    باي

داره خودمونی میشه sp1000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    قشم

پيش فرض

من هم موافقم واقعا پیشنهاد جالبیه

حالا یه سوال ؟
    با چه بانکی درستش کنیم ؟
    اکسس ، Sqlserver , ...

اینجوری همه باهم از یک بانک استفاده می کنیم تا از نظر دیتابیس تقریبا مشکل غیر عادی نداشته باشیم

هر وقت همه مقدمات + دوستان + تلاش و پشتکار + وقت + وحوصله آماده شد

بگید تا کار رو با هم دیگه شروع کنیم

ان شاء الله که بتونیم توی این تاپیک (شبکه) به یک نتیجه درست و حسابی برسیم

منتظرما
    بای

پروفشنال as13851365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض

به نظر من فرقی نمی کنه که چه بانکی باشه .
    اما چون من فقط اکسس را اون هم کمی بلد هستم اگر اکسس باشه برای من بهتر است اما اگر دوستان با بانکهای دیگر ( Sql و غیره ) راحتر باشند برای من فرقی نمی کنه ( کمی وقت می زارم و اون را هم کمی یاد می گیرم ) .

دوستانی که در این زمینه تجربه دارند لطفا کار را شروع کنند و قدم به قدم پیش برند تا ما هم به اونها برسیم.

از دوستانی که در زمینه برنامه های تحت شبکه تجربه دارند خواهش می کنم در این بحث شرکت کنند.

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

يه سوال ديگه: شركت ما يه برنامه داره كه درش از بانك SQLSERVER استفاده ميشه . بعد از نصب برنامه بايستي به قسمت زير رفته
    Control panel->Administrave Tools->Data Source و در تب DSN يك Data Source جديد از نوع SqlServer اضافه كنيم كه براي اينكار هم IP سرور رو وارد ميكنيم و هم UserName & Password رو
    تا حالا ندیدم اما میشه حدس زد. برنامه سرور شما با استفاده از ODBC به دیتابیس وصل میشه و DSN جدید باید برای کلاینتها شناخته شده باشه

ايا ماهم بايد اين كارا رو انجام بديم؟
    اگر از connectionstring ی که گذاشتم استفاده کنی، نه!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام
    خوب از يك طرف دفترچه تلفن برنامه ساده اي و براي ابتداي كار راحتتره ولي از طرف ديگه اگه بخوايم نمي گم زياد ولي كمي حرفه اي به كار بپردازيم جاي توسعه برنامه و ياد گيري مباحث بيشتر رو نداره البته بازم مي گم هر جور دوستان موافق باشند ولي بنظر من بهتره يه پايگاه داده با چند جدول باشه كه جاي مانور داشته باشه مثلا برنامه حسابرسي به چكهاي بانكي كه ميتونه شامل جداول و فيلدهاي زير باشه :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به اين دليل اينو گفتم كه هم جاي اضافه كردن و پيشبرد و توسعه برنامه هست و هم اون مبحثي كه تو چند صفحه قبل دوستان اشاره كردند يعني قفل كردن پايگاه داده رو ميشه چك كرد .
    دوستان لطف كنند زود نظرشون رو بگند . داره دير ميشه زود باشيد
    Last edited by 1795; 13-11-2007 at 15:07.

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

سلام
    1795 جان حرف شما درست ولي اگه شما تونستين با يه جدول تحت شبكه كار كنين با n‌ تا جدول هم مي تونين. بقيه كارا ديگه مثل برنامه نويسي براي ديتابيس غير شبكه اي هستش. فرقي نداره. من كه اول كار اين سوال رو از فرهاد جان پرسيدم.!!!
    از دوستان خواهش مي كنم سوالهايي كه قبلا در موردشون بحث شده رو ديگه نپرسن. خودم شخصا اگه از بانك اطلاعاتي اكسس كار رو شروع كنم برام بهتره ولي فرهاد جان كه گفتن كار با بانك اكسس رو بلد نيستن. پس با همون SQL SERVER2000 شروع مي كنيم.
    خوب ديگه منتظر چي هستين. اتم كه نمي خوايم بشكافيم. كاراي ابتدايي برنامه رو انجام بدين ديگه.
    يه فرم. يه DBGrid. ADOConnection. ADOQuery . سه تا DBEdit Box براي كار روي محتويات. و يه DBNevigator براي كنترل ديتابيس. فقط بايد يه جدول تحت SQL Server براي دفترچه تلفنتون بسازين. همين.
    اساتيد عزيز هم راهنمايي كنن. (گام به گام). شروع كنين.
    موفق باشين
    باي

داره خودمونی میشه sp1000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    قشم

پيش فرض

من درستش کردم با اکسس
    منتظر دستور بعدی هستم
    بای

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •