تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 70

نام تاپيک: درخواست آموزش: دلفی تحت شبکه (بانک اطلاعاتی)

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

سلام
    Hp1361 جان اتفاقا سوالتون اصلا بي ربط نيست. همين سوالهاي كوچيك ممكنه اگه پرسيده نشن به مشكلهاي بزرگ برسن. اصلا يكي از سوالهاي خودم هم همين بود. از اين اسما، اسم كامپيوتر ما كدومه؟
    سوال قبلي من هم يه جورايي شبيه سوال فعلي شماست.
    موفق باشين
    باي

آخر فروم باز NoneForce's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    Sector0@

پيش فرض

سلام
    براي ديدن حالتهاي مختلف ConnectionString‌ اين سايت را ببينيد :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by NoneForce; 10-11-2007 at 10:08.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزيز فعال
    خيلي خوشحالم از اينكه مي بينم ارزوي من كه چندين ماه پيش درخواست اونرو دادم به واقعيت پيوست و دوستاني بحث شبكه رو در دلفي شروع كردند . من هم چند ماه پيش اين كار انجام دادم ولي متاسفانه كمك نكرد . خواستم بگم ضمن عرض تشكر ما هم هستيم و مصرانه بحث شما رو پيگيري مي كنيم .
    اما:
    چند نكته كه تا اينجا و با خوندن صحبتهاي شما عزيزان به ذهنم خطور كرد رو بگم :
    1 - اصولا اگه برنامه تحت شبكه نوشته ميشه بايد دو قسمت داشته باشه يكي سمت سرور و يكي سمت كلاينت اما شما گفته بوديد برنامه رو روي همه كاميوتر ها نصب مي كنيم مگه اينكه از طريق يوزرها باش سطح دسترسي تعيين كنيم .
    2- فكر ميكنم اگه ما بيايم و يك برنامه اي رو شروع كنيم و همه مراحل برنامه نويسيش رو بررسي كنيم بهتر نتيجه بگيريم و بهتر درك كنيم.

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

سلام
    منم كاملا موافقم. چون در بين همين برنامه سوالهاي جديد، مشكلهاي احتمالي و خيلي چيزهاي ديگه معلوم ميشه كه رفع اينا خودش يه پا آموزشه.
    موفق باشين
    باي

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام
    خوب حالا كه شما هم موافقيد پس بهتره يه برنامه كه براي تحت شبكه مناسب هست پيشنهاد بدين بعد پايگاه داده اون رو هر كسي برا خودش طراحي كنه و بعد مرحله به مرحله برنامه رو جلوببريم البته هر كسي برا خودش ولي همه هماهنگ با هم . بعد مشكلات و سوالاتي كه برا هر كسي پيش مي ياد رو عنوان كنه تا با هم فكري حلش كنيم .
    فققط شما رو به خدا زود اين كار رو انجام بديم و همه پيگير باشيم .
    با تشكر صميمانه

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام دوباره. مثل اینکه تحریم تاپیک هم اثری نداشت. البته ممنون از NoneForce عزیز که کمک میکنن. چاره ای نیست. با اطلاعات ناقص خودم جواب میدم:

پس من مراحل اوليه ديتابيس تحت شبكه رو ميگم ببينيد درسته يا نه. بعدش هم دوستان اصلاح كنن.
    اول دو تا، يا N تا كامپيوتر رو با شبكة عادي به هم متصل مي كنيم. بايد كارت شبكه داشته باشيم. ديگه تنظيمات شبكه كردن دو تا كامپيوتر توي ويندوزه و ربطي به دلفي نداره.
    نيازي نيست روي دوتا كامپيوتر SQLServer نصب باشه. حال برنامه رو روي دوتا كامپيوتر نصب مي كنيم. بعد همگي مي تونن از شبكه استفاده كنن. (به همين سادگيه؟)
    درسته و تقریبا به همین سادگیه

وقتي من روي كامپيوتر خودم سرور رو مشخص مي كنم( كامپيوتر خودم) روي كامپيوتر طرف ديگه كه نصب مي كنم هم بايد نام سرور خودم رو انتخاب كنم ديگه نه؟ يا وقتي كه دو تا كامپيوتر به هم وصل شدند نام سرور من هم به نام سرورهاي روي كامپيوتر طرف اضافه ميشه؟
    فقط کافیه که کلاینت ها "نام" و یا "IP" سرور شما رو در connectionstring داشته باشند.
    Last edited by F A R H A D; 11-11-2007 at 12:52.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

دوستان مشكل من دقيقاً همين ConectionString اِه هست كه نميدونم چي بايستي براش بنويسم . يعني اينكه چطور براش اي پي سرور رو مشخص كنم
    بستگی داره که شما از چه نوع تعیین هویتی (authentication) برای کاربرها استفاده کنید. دونوع تعیین هویت در ms sql وجود داره:
    1-windows authentication
    2-sql server authentication

برای مورد 1 از connectionstring زیر استفاده کنید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    وقتي چند تا سيستم رو شبكه كرديم(البته كاربر نرم افزار ما اين كارو بكنه ها) پس بايستي اي پي سرورش رو اون چيزي كه ما بصورت پيش فرض واسه برنامه مشخص كرديم قرار بده؟درسته؟
    اینطوری هم میشه اما انعطاف پذیری برنامه رعایت نمیشه. بهتره که آدرس سرور رو زمان اجرا load کنید

وقتي در قسمت ServerName عدد 127.0.0.1 رو وارد مي كنم ارور ميده
    چه اروری؟

در سيني سيستم من آيكن مربوط به SQLSERVER با نام خودم(hp1361) داره كار ميكنه در صورتي ك وقتي وارد Interprise Manager ميشم تنها Local رو ميبينم . بالاخره اسم سرور من كدومشه؟
    hp1361

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اصولا اگه برنامه تحت شبكه نوشته ميشه بايد دو قسمت داشته باشه يكي سمت سرور و يكي سمت كلاينت اما شما گفته بوديد برنامه رو روي همه كاميوتر ها نصب مي كنيم مگه اينكه از طريق يوزرها باش سطح دسترسي تعيين كنيم
    منظور شما دقیقا مشخص نیست. برنامه ای که در این تاپیک از اون صحبت میشه فقط application ی برای کلاینها هست و روی سرور فقط دیتابیس وجود داره

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

با سلام مجدد
    ببينيد دوستان اينطوري نمي گم همه ولي من كه دارم گيج ميشم .بابا من كه گفتم بيايد يه برنامه خاص رو همه با هم دنبال كنيم تا بتونيم از همون برنامه مثال بزنيم تا همه بفهمند . شما اساتيد بزرگوار كه بهتر از من ناشي حاليتونه يه برنامه رو بگيد و جداول پايگاه داده اونو هم بگيد چيه و نوعش تا بريم و هر كسي در يك نرم افزار واحد مثلا sql server طراحي كنهو بعد كار برنامه نويسي اونو شروع كنيم تا يه كسي مثل من كه زياد بلد نيست هم بفهمه بايد از كجا شروع كنه . اينطوري ديگران هم كه بعدا به تايپيك مراجعه مي كنن مي تونن به راحتي بحث رو دنبال كنند و اين بحث به اندازه كافي جذاب هست منتها كس زيادي بلد نيست اما ما باتلاش و مطالعه و همفكري مي تونيم ازش سر در بياريم . پس اساتيد اگه موافقند لطف كنند يه پايگاه با جداولش رو پيشنهاد بدن .
    قربونتون برم مرسي

پروفشنال as13851365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    لیبدرا

پيش فرض ما هم اگه مزاحم نباشیم هستیم

از دوستانی چون 1795 و romixery و hp1361 و sp1000 و مابقی دوستان کمال تشکر را دارم می دونم که کسانی که در زمینه دلفی و شبکه اطلاعات دارن خیلی نیستن اما باید از کسانی که حاضر شدن تا کمی از این اطلاعات را به ما هم یاد بدن خیلی خیلی تشکر کنیم

من از دوستانی چون NoneForce ویا farhad_g1 و یا سایر دوستان که زحمت می گشن و به سوالات ما جواب می دن خیلی خیلی تشکر می کنم

من با پیشنهاد آقای 1795 که گفته یک برنامه را با هم شروع کنیم موافق هستم یعنی اگر بشه که خیلی خوب می شه همه با هم از اطلاعات دوستان استفاده می کنیم و چیزی یاد می گیریم.

پستهای اول این بحث خیلی مقدماتی بود خیلی هم حال داد اما نمی دونم چرا دوستان یک راست رفتن سر اصل مطلب ؟

به نظر من بهترین نوع آموزش برای این جور مساعل نوشتن یک برنامه به صورت کام به کام است.

البته باید از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند دعوت به عمل آید تا همه با هم از اطلاعات دوستان استفاده کنیم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •