تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 70

نام تاپيک: درخواست آموزش: دلفی تحت شبکه (بانک اطلاعاتی)

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

دو بار ارسال شد......
    Last edited by F A R H A D; 06-11-2007 at 00:01.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

romixery عزیز اتفاقا برعکس شما من اصلا فکر نمیکنم بحث به بیراهه رفته باشه. قفل کردن رکورد و کنترل خطاهای همزمانی یکی از بحث های جنجالی شبکه هست که در آینده نزدیک بیشتر بحث میشه.

اما ارتباط با بانک شبکه:
    با ado و sql server توضیح میدم:
    بعد از دابل کلیک روی adoconnection باید build رو کلیک کنید. تا اینجا مثل اکسس.
    از تب provider باید sql server انتخاب بشه
    در صفحه بعدی برای server name چون برنامه فعلا روی سیستم خود شما اجرا میشه 127.0.0.1 یا localhost یا " . " رو وارد کنید. (معمولا این قسمت خالی گذاشته میشه و مبدا تمام مشکلات بعدی هست)
    در قسمت information to log on باید یک log in معتبر برای sql server انتخاب کنید (یا ویندوز یا لاگین sql server)
    در قسمت database on server هم با کلیک روی فلش کنار منو نام دیتابیس ها رو میبینید.
    test connection> OK

فعلا تمام.
    سوالی بود بفرمایید

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

سلام فرهاد جان
    نبينم از دستم دلخور بشينا. منظورم اين بود كه من هنوز ابتداي كارم ولي بحث ما مربوط به يه خورده جلوتره.
    لذا گفتم كه از صفر شروع كنيم بهتره. به هر حال از آموزشي كه دادين خيلي ممنون.
    خوب ببينم براي كنترل ديتابيس تحت شبكه هم مثل ديتابيس شخصي بايد برنامه نويسي كنيم ديگه نه؟
    راسش من هنوز نفهميدم كه چجوري دوتا كامپيوتر همزمان از يه ديتابيس استفاده ميشه. تا حالا كه طريقه كانكت شدن به بانك رو گفتين. پس بقيشم بگين ممنون ميشم.
    اگه ميشه بعدش هم با بانك اطلاعاتي اكسس مباحث رو پيش ببرين. چون براي شروع دركش راحتتره. اگه ميبين فرقي نمي كنه مهم نيست. هر جور راحتترين. با SQL Server بگين.
    بازم ممنون
    در ضمن من از بقيه دوستان هم دعوت مي كنم توي اين بحث شركت كنن. آخه اگه فقط من و آقا فرهاد باشيم كه درست نيست!!!
    موفق باشين
    باي

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

خوب ببينم براي كنترل ديتابيس تحت شبكه هم مثل ديتابيس شخصي بايد برنامه نويسي كنيم ديگه نه؟
    100% همینطوره

راسش من هنوز نفهميدم كه چجوري دوتا كامپيوتر همزمان از يه ديتابيس استفاده ميشه.
    روی سیستم خودت با روشی که گفتم به بانک متصل شو و بعد همزمان دو application رو اجرا کن و شروع کن به کار کردن. همین

اگه ميشه بعدش هم با بانك اطلاعاتي اكسس مباحث رو پيش ببرين. چون براي شروع دركش راحتتره. اگه ميبين فرقي نمي كنه مهم نيست. هر جور راحتترين. با SQL Server بگين.
    توی پستهای قبلی عرض کردم که با access نمیتونم شبکه کار کنم. تمام کارها با ADO انجام میشه پس نوع دیتابیس فرق چندانی نمیکنه. به هر حال ms sql و MySql هست هر کدوم رو که راحت تری پیش میبریم.

ضمن تایید romixery عزیز من هم از دوستان دعوت به عمل می آورم (چی شد...) این تاپیک تا حالا با 13 پاسخ حدود 140 بازدید داشته پس معلومه دوستان علاقمند هستن. پس لطف کنید شما هم اطلاعات در این زمینه بدید (روی سخن با اساتید عزیزم بود)
    پیروز باشید
    Last edited by F A R H A D; 07-11-2007 at 00:13.

پروفشنال hp1361's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

romixery عزیز اتفاقا برعکس شما من اصلا فکر نمیکنم بحث به بیراهه رفته باشه. قفل کردن رکورد و کنترل خطاهای همزمانی یکی از بحث های جنجالی شبکه هست که در آینده نزدیک بیشتر بحث میشه.

اما ارتباط با بانک شبکه:
    با ado و sql server توضیح میدم:
    بعد از دابل کلیک روی adoconnection باید build رو کلیک کنید. تا اینجا مثل اکسس.
    از تب provider باید sql server انتخاب بشه
    در صفحه بعدی برای server name چون برنامه فعلا روی سیستم خود شما اجرا میشه 127.0.0.1 یا localhost یا " . " رو وارد کنید. (معمولا این قسمت خالی گذاشته میشه و مبدا تمام مشکلات بعدی هست)
    در قسمت information to log on باید یک log in معتبر برای sql server انتخاب کنید (یا ویندوز یا لاگین sql server)
    در قسمت database on server هم با کلیک روی فلش کنار منو نام دیتابیس ها رو میبینید.
    test connection> OK

فعلا تمام.
    سوالی بود بفرمایید
    سلام

از اين به بعد من همراه پروپاقرص شما خواهم بود .

آقا فرهاد اگه بخواهيم كاربر شماره IP سيستمي كه SQL SERVER روش نصبه رو تعيين و وارد كنه چه دستوري وارد كنيم . اصلا اين روش درستيه كه كاربر شماره اي پي رو وارد كنه ؟ چون اونوقت هر بار كه برنامه مياد بالا بايد اين شرط چك بشه كه فكر كنم صحيح نباشه .

ممنون و منتظرم

داره خودمونی میشه sp1000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    قشم

1 خیلی با حاله !!!

با سلام

اتفاقا من هم دارم برنامه ای می نویسم که کارش تست زنی هست

و همانطور که romixery عزیز گفتند می خوام بشه چند نفر از آن همزمان استفاده کنند

من هر کاری می کردم خطا می داد و می گفت که جدول مثلا ( Information) که یکی جدول هام هستش در حال استفاده است

به هر حال romixery جان موضوع خوبی را مطرح کردند من تازه اینجا رد دیدم از امروز تات آخرش با شما هستم

حالا یه سوال مبتدی ؟

من تا حالا شبکه ندیدم که چه جوریه ؟
    آیا اگه مثلا کامپیوتر 1 برنامه رو اجرا کنه کامپیوتر 2 روی مانیتورش اون برنامه ظاهر میشه یا نه ؟
    اگه کامپیوتر 1 از برنامه استفاده کنه آیا کامپیوتر 2 اگه با زهم از همون برنامه همزمان استفاده کنه هر دو از همون جدولی که گفتم مثلا Information اطلاعات رو میگرند هر چند اگه هر کدوم با User های خودشون وارد بشن

البته من برای جلو گیری از بروز خطا از قبل برای هر User یک جدول آماده کرده ام که هر کدوم از User ها بتوانند بطور جداگانه ازش استفاده کنند و با این کار تنوستم جلو خطای جدولم رو بگیرم

اما ساختن جدول Database به جلو تعداد User ها رو محدود کرده یعنی اگه من 5 تا Database درست کردم فقط 5 User میتونند از این برنامه استفاده کنند

حالا من موندم چیکار کنم به هرحال تاپیک خوب و مفیدیه من که تا آخرش هستم

منتظرم
    موفق باشید
    بای

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

آقا فرهاد اگه بخواهيم كاربر شماره IP سيستمي كه SQL SERVER روش نصبه رو تعيين و وارد كنه چه دستوري وارد كنيم . اصلا اين روش درستيه كه كاربر شماره اي پي رو وارد كنه ؟ چون اونوقت هر بار كه برنامه مياد بالا بايد اين شرط چك بشه كه فكر كنم صحيح نباشه .
    دستور خاصی نداره. شما خودت باید یک الگوریتم برای این کار تعیین کنی. مثلا ip سرور رو در یک فایل متنی ذخیره کنی و هنگام اجرای برنامه از طریق فایل متنی مقدار ip رو به connectionstring در ado نسبت بدی.
    برای این کار هم باید connectionstring رو به صورت متن وارد کنی نه بوسیله built
    یک روش دیگه هم استفاده از فایل های udl هست ولی اولی ساده تره
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

آیا اگه مثلا کامپیوتر 1 برنامه رو اجرا کنه کامپیوتر 2 روی مانیتورش اون برنامه ظاهر میشه یا نه ؟
    در مورد کار ما نه

اگه کامپیوتر 1 از برنامه استفاده کنه آیا کامپیوتر 2 اگه با زهم از همون برنامه همزمان استفاده کنه هر دو از همون جدولی که گفتم مثلا Information اطلاعات رو میگرند هر چند اگه هر کدوم با User های خودشون وارد بشن
    برای خواندن اطلاعات هیچ مشکلی وجود نداره. مشکلات زمانی پیش میاد که دو کاربر همزمان یک رکورد رو ویرایش کنند

اما ساختن جدول Database به جلو تعداد User ها رو محدود کرده یعنی اگه من 5 تا Database درست کردم فقط 5 User میتونند از این برنامه استفاده کنند
    یعنی برای هر user یک دیتابیس؟

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

سلام به دوستان عزيزم
    یعنی برای هر user یک دیتابیس؟
    بعيد مي دونم. نه فرهاد جان؟
    پس من مراحل اوليه ديتابيس تحت شبكه رو ميگم ببينيد درسته يا نه. بعدش هم دوستان اصلاح كنن.
    اول دو تا، يا N تا كامپيوتر رو با شبكة عادي به هم متصل مي كنيم. بايد كارت شبكه داشته باشيم. ديگه تنظيمات شبكه كردن دو تا كامپيوتر توي ويندوزه و ربطي به دلفي نداره.
    نيازي نيست روي دوتا كامپيوتر SQLServer نصب باشه. حال برنامه رو روي دوتا كامپيوتر نصب مي كنيم. بعد همگي مي تونن از شبكه استفاده كنن. (به همين سادگيه؟)
    يه سوال: وقتي من روي كامپيوتر خودم سرور رو مشخص مي كنم( كامپيوتر خودم) روي كامپيوتر طرف ديگه كه نصب مي كنم هم بايد نام سرور خودم رو انتخاب كنم ديگه نه؟ يا وقتي كه دو تا كامپيوتر به هم وصل شدند نام سرور من هم به نام سرورهاي روي كامپيوتر طرف اضافه ميشه؟
    موفق باشين
    باي

پروفشنال hp1361's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

دستور خاصی نداره. شما خودت باید یک الگوریتم برای این کار تعیین کنی. مثلا ip سرور رو در یک فایل متنی ذخیره کنی و هنگام اجرای برنامه از طریق فایل متنی مقدار ip رو به connectionstring در ado نسبت بدی.
    برای این کار هم باید connectionstring رو به صورت متن وارد کنی نه بوسیله built
    یک روش دیگه هم استفاده از فایل های udl هست ولی اولی ساده تره
    موفق باشی
    سلام مجدد

دوستان مشكل من دقيقاً همين ConectionString اِه هست كه نميدونم چي بايستي براش بنويسم . يعني اينكه چطور براش اي پي سرور رو مشخص كنم .
    اصلا يه سواله ديگه كه ممكنه مربوط به شبكه باشه و ربطي به دلفي نداشته باشه اما به كارمون چرا: وقتي چند تا سيستم رو شبكه كرديم(البته كاربر نرم افزار ما اين كارو بكنه ها) پس بايستي اي پي سرورش رو اون چيزي كه ما بصورت پيش فرض واسه برنامه مشخص كرديم قرار بده؟درسته؟

اگه جواب سوال قبلي بله است لطفا مقاديري رو كه بايد در ConectionString مشخص كنيم بگيد و كار هر كدوم رو هم بگيد. من خودم وقتي با Build به بانكم روي سيستمم وصل ميشم چيزي كه نشان دهنده IP باشه رو نميبينم و حتي وقتي در قسمت ServerName عدد 127.0.0.1 رو وارد مي كنم ارور ميده .

راستي يه سوال بي مربوط ديگه . در سيني سيستم من آيكن مربوط به SQLSERVER با نام خودم(hp1361) داره كار ميكنه در صورتي ك وقتي وارد Interprise Manager ميشم تنها Local رو ميبينم . بالاخره اسم سرور من كدومشه؟

ممنون و ببخشيد كه طولاني بود

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •