تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 12 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 115

نام تاپيک: گــلــخــانــه

اگه نباشه جاش خالی می مونه khezr132's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

با اجازه ghazal_ak
    عبدي جان ، شرايط محيط شما براي جوانه زدن و ادامه رشد ، مشكل داره . يه پيشنهاد : اول بذرهاتو نشا كن و بعد به گلدان منتقل كن . براي نشا كردن از ليوانهاي كوچك بستني استفاده كن . من اول دو روز بذرهارو در يك دستمال مرطوب و نزديك بخاري جوانه دار ميكنم ، بعد از اون ليوانهاي ماسه بادي رو آماده ميكنم و بذور جوانه زده را در عمق 2 سانتي ميگذارم و در يك محل پر نور قرار ميدم تا سبز بشه . خيلي سريع سبز ميشه.با پيدايش برگ دوم و سوم اونو به گلدان منتقل ميكنم.البته برگ كه ميگم با كوتيلدونهاي اوليه فرق ميكنه.بايد دو سه برگي پيدا بشه ، بعد انتقال صورت بگيره.اگر دما مناسب باشه و نور كافي هم داشته باشيد ديگه نبايد مشكلي پيش بياد. البته خيارهايي كه ميده ، چپ و چوله ميشن .نمي دونم چرا ، ولي داشتن بوته خيار تو منزل ،جالبه . ادامه بدين موفق ميشي

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

green house ، دوست گرامي از پاسخت ممنونم .
    من هم از متاس استفاده ميكنم ، روشته كه خيلي خوب اثر ميكنه . اما با توجه به صحبت هاي شما ، اگه بهتون بر نخوره ، شخصا علاقه اي به استفاده از محصولات گلخانه اي ندارم. اگر از خانمم نمي ترسيدم در زمستان بجاي خيار در بشقاب مهمان از هويج استفاده ميكردم . البته براي استفاده منزل كه سابقه نداره تا بحال خيار گل بسر گلخانه اي خريده باشم .چون هيچ كدام از همكاران شما بدليل عدم توانايي در نگهداري طولاني توليدات خود ، قادر به رعايت دوره كارنس نيستند . متاسفانه عوام چون اطلاعي از ميزان باقيمانده سموم در خيار( كه من بهش ميگم ديناميت سبز) ندارن ، نظريه منو در استفاده از هويج بجاي خيار به باد تمسخر ميگيرند .
    بگذريم ، بهتون تبريك ميگم ، شغل با نشاط و در عين حال بسيار پر درد سر و حساس داريد . در اين كار بايستي با علم روز همراه شد و دقيقا مثل يك جنگ واقعيه كه بين ايجاد شرايط محيطي مطلوب گياه و انواع آفات و بيماريهاي سمج و پررو از يكطرف و بوته هاي ناز نازي و يك مدير سخت كوش ازطرف ديگه ، ايجاد ميشه. پس بايد از آخرين تحقيقات و تجربيات براي بالا بردن عملكرد در واحد سطح استفاده كرد . و اين از نظر من ، عين لذته.خيلي دوست دارم از محيط كاريتون ، منظورم گلخانه هاتون چند تا عكس بگذارين تا ماهم از ديدنشون لذت ببريم و از تجربيات مفيد شما براي برطرف شدن اشكالات خودمون استفاده كنيم . ضمنا من يه ابر گلخانه توي آپارتمانم دارم كه از بس بزرگه وقتي دم درش مي ايستي ، به زحمت ميتوني تهشو ببيني . اينم عكسهاش تا مقدمه اي بشه براي اينكه شما هم عكس ها رو بما نشون بدين . لطفا بگين كه چند ساله در اين رشته فعاليت ميكنين ؟ اگه گلخونه هاتون با صفا باشه من و بقيه برو بچه هاي تاپيك يه روز ناهار مزاحمتون ميشيم .

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

ببخشيد ، عكسهارو يادم رفت بگذارم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    اينم يه عكس از تراسم كه با پلاستيك سرپوشيده كردم
    کد:

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

داره خودمونی میشه green house's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض گلخانه

سلام khezr132 عزیز

با نظرتون کاملا موافقم . متاسفانه محصولات کشاورزی بخصوص محصولات گلخانه ای در ایران به شدت آلوده به باقیمانده سموم و کودهای شیمیایی هستند که به شدت خطرناک است که به نظر من چند دلیل عمده داره از جمله : نداشتن تخصص ودانش کافی تولید کنندگان و عدم آشنایی با اصول تغذیه صحیح گیاهان وهمچنین عدم آشنایی با شیوه های نوین مبارزه با آفات و بیماریها از جمله استفاده از روشهای مبارزه تلفیقی و بیولوژیکی و استفاده از سموم جایگزین جدید و کم خطر به جای استفاده از سموم قدیمی پایدار و خطرناک برای محیط همچنین ابتدایی بودن اکثر گلخانه ها و عدم وجود امکانات و تجهیزات مناسب برای کنترل آفات و بیماریها و عوامل محیطی مبارزه طبیعی را دشوار می سازد .
    همچنین عدم آشنایی و استقبال مصرف کنندگان از محصولات کشاورزی ارگانیک ( که در تولید آنها از کودها و سموم شیمیایی مضر تقریبا استفاده نمیشود ) به دلیل عدم آگاهی از مضرات بسیار زیاد باقیمانده سموم و کودهای شیمیایی در بافتهای گیاهی و نیز نبود هیچ گونه نظارتی بر روی محصولات کشاورزی در زمینه میزان باقیمانده این مواد در آنها سبب شده که تولید کنندگان هیچ توجهی به این امر نداشته و تولید محصولات ارگانیک و طبیعی در ایران بر خلاف کشورهای پیشرفته توسعه نیابد .
    من هم تا حد امکان سعی می کنم تا حد امکان از محصولات گلخانه ای استفاده نکنم و از محصولات خودم هم در زمانهایی که از سلامت آنها اطمینان داشته باشم مصرف می کنم .هر چند محصولات غیر گلخانه ای هم این مشکل را دارند و به دلیل مصرف بی رویه و بیش از حد کودهای شیمیایی بخصوص کودهای نیتراته از جمله اوره بافتهای آنها منبع تجمع نیترات هستند که به شدت سمی وسرطانزاست از جمله در کاهو کرفس و بخصوص در گوجه فرنگی (به صورت بافتهای سفید رنگ داخل میوه ).

ممنون از اظهار لطفتون .بله همانطور که گفتید بسیار کار پر زحمت و با استرس وریسک بالاست و یک مبارزه دائمی با شرایط و عوامل نامساعد زیست محیطی که اکثرا از کنترل انسان خارج بوده یا تا حدی قابل کنترل است و همچنین عوامل بیماریزا و آفات که سریعا خود را با شرایط محیط سازگار می کنند .
    گلخانه زیبایی دارید .بهتون تبریک میگم اینکه تونستید در یک محیط محدود در منزل اینقدر گلهای زیبا پرورش بدید خیلی عالیه و از شادابی و سرحالی گلهاتون هم مشخصه خیلی بهشون می رسید .

من از سال 82 بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه وارد کار گلخانه شدم و کشتهای مختلفی داشتم الان هم کشت توت فرنگی دارم .خواهش می کنم در خدمت هستم .
    عکساشم میذارم .

7. این کاربر از green house بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض عکسهایی از گلخانه توت فرنگی

Last edited by green house; 19-02-2009 at 15:44.

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض عکسهایی از گلخانه توت فرنگی 2

این هم میوه های توت فرنگی:

10. این کاربر از green house بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

اگر از دوستان کسی علاقمند باشه می تونم عکسهای همه مراحل کشت گلخانه ای گل مریم . خیار (از روز اول تا آخر) .کاهو سالادی (ice berg) و همچنین کرفس . گوجه فرنگی .گل لیلیوم رو بذارم .

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

آقا واقعا لذت بردم، احسنت به شما و اين همه دل و جرات و با اين طيف گسترده فعاليت در زمينه هاي مختلف توليد محصولات متنوع.
    با اين عكسهايي كه گذاشتين ، چندتا سئوال پيش مياد.اول اينكه آيا ما قادريم در خانه چندتا بوته توت فرنگي داشته باشيم يا نه؟دوم اينكه با اين شاسي و بستر تر و تميزي كه شما دارين و اين ساختمان مناسب گلخانه ، تابحال به هيدرو پونيك فكر كردين يا نه؟ميشه لطفا بگين كه منبع آبي كه ازش استفاده ميكنين چاه يا رودخانه يا قنات. Ec اب و خاكتون در چه حدوديه و گلخانه هاي شما در چه شرايط آب و هوايي قرار داره.( محل استقرار گلخونه هاتون كجاست؟)
    Last edited by khezr132; 21-02-2009 at 09:35.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •