تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: نسبیت

داره خودمونی میشه b@by 2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض نسبیت

اطلاعاتی در مورد نظریه نسبیت به من می دهید راستش کنجکاو شدم

ناظر انجمن دانلود و آپلود nits's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    NeverLand

پيش فرض نسبیت

اطلاعاتی در مورد نظریه نسبیت به من می دهید راستش کنجکاو شدم
    نظریه نسبیت رو انیشتن داده که دنیا رو متحول کرد . هنوز هم که هنوزه فیزیکدانان جهان از این نظریه که مربوط به گذر زمان است استفاده میکنند . ((طبق این نظریه اگر جسمی سرعتش به سرعت نور نزدیک بشه گذشت زمان برایش اهسته تر صورت میگیرد. بنابراین اگر بشه با سرعت نور حرکت کرد زمان به عقب بر میگرده.)) اما مشکل اصلی در این است که اگر جسمی سرعتش به سرعت نور برسه جرم نسبی اون به بینهایت میل میکنه. همین
    میبینید که ابن انیشتن که رد کودکی هیچ انتظاری از ش نمی رفت چه نظریه ای داده. خودش هم گفته بود که این دانشمندان و فیزیکدانان آنقدر از سروکول این نظریه نسبیت بالا رفته اند که دیگر خودمم هم دارم همه چیزش رو فراموش میکنم.
    خدمت شما

ناظر انجمن دانلود و آپلود nits's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    NeverLand

پيش فرض

نظریه نسبیت رو انیشتن داده که دنیا رو متحول کرد . هنوز هم که هنوزه فیزیکدانان جهان از این نظریه که مربوط به گذر زمان است استفاده میکنند . ((طبق این نظریه اگر جسمی سرعتش به سرعت نور نزدیک بشه گذشت زمان برایش اهسته تر صورت میگیرد. بنابراین اگر بشه با سرعت نور حرکت کرد زمان به عقب بر میگرده.)) اما مشکل اصلی در این است که اگر جسمی سرعتش به سرعت نور برسه جرم نسبی اون به بینهایت میل میکنه. همین
    میبینید که ابن انیشتن که رد کودکی هیچ انتظاری از ش نمی رفت چه نظریه ای داده. خودش هم گفته بود که این دانشمندان و فیزیکدانان آنقدر از سروکول این نظریه نسبیت بالا رفته اند که دیگر خودمم هم دارم همه چیزش رو فراموش میکنم.
    خدمت شما

کاربر فعال انجمن رياضي
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خدمت شما
    البته فکر میکنم با سرعتی بیش از سرعت نور باید حرکت کنیم تا زمان به عقب برگرده

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

نظریۀ سختیه.
    کتابِ
    آشنایی با نظریۀ نسبیت خاص
    از رابرت زرنیک
    ترجمۀ جعفر گودرزی
    از نشر دانشگاهی
    رو بخونید.

منم یه 10 15 صفحه برای مقدماتش نوشته بودم اگه وقت کنم مرتبش کنم میذارم رو وبلاگم.

یه چیز جالبش اینه که وقتی با ماشین توی خیابون حرکت میکنیم همه چیز در امتداد خیابون برای ما کوتاه تر میشه.
    سرعت نور رو با هر شکل اندازه بگیریم 300000 کیلومتر بر ثانیه است. و نتیایج شگفت انگیز دیگه ای هم هست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •