تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: چطور کدهای داخل Dll رو پیدا کنم؟

پروفشنال MrJamshidy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

14 چطور کدهای داخل Dll رو پیدا کنم؟

آقا من میخواستم بدونم چطور میشه کد های داخل DLL رو پیدا کرد مثلا کد زیر
    Public Declare Function ExitWindowsEx Lib "user32" Alias "ExitWindowsEx" (ByVal uFlags As Long, ByVal dwReserved As Long) As Long
    کد ExitWindowsEx داخل user32 هست حالا اگر من بخام یک DLL مثلا به نام Ali.DLL رو ببینم کد هاش چیه باید چکار کنم

اصلا راهی هست؟

ممنون

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    منظورتان را جالب نرسانده اید!
    اگر بخواهید ببینید که یک DLL حاوی چه api هایی است میتوانید از فایل Depends.Exe که همراه VS کپی میشود استفاده کنید که خیلی ساده و کارآمد است ولی نوع پارامترهای توابع را گزارش نمیدهد و نمیتواند گزارش دهد!
    اسم را پیدا میکنید و اگر فایل ساخت مایکروسافت باشد احتمالاً اطلاعات پارامتر و وظیفه و نحوه استفاده را میتوانید در MSDN پیدا کنید.

برای dll های مدیریت شده دات نتی که با VB.Net یا C#.Net هم ساخته شده اند چیزهایی وجود دارد و حتی خودتان هم میتوانید برنامه اش را بسازید!
    Last edited by _H2_; 24-09-2007 at 10:08. دليل: ضایع نشدن از چند غلط املایی به علت تایپ سریع!

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

پيش فرض

خوشم میاد منظورم رو خیلی خوب متوجه میشید
    خیلی خیلی ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

پيش فرض

اما یک مشکل مثلا توی تابع ExitWindowsEx چطوری مثلا uFlags رو پیدا کنم
    Public Declare Function ExitWindowsEx Lib "user32" Alias "ExitWindowsEx" (ByVal uFlags As Long, ByVal dwReserved As Long) As Long

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

پيش فرض

راستی چطور باید یک Dll بسازم یا ویرایش کنم این دومی خیلی مهم تره

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

13

سلام
    اما یک مشکل مثلا توی تابع ExitWindowsEx چطوری مثلا uFlags رو پیدا کنم
    فلاگ ها فقط عدد هستند و هر کدام وظیفه ای دارد، مثلاً در این تابع خاص اگر صفر بدهید به معنی LogOff است.
    اگر منظورتان گیر آورن ماهی باشد، این میشود جوابتان در VB8
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و اگر منظورتان یادگیری ماهیگیری باشد این میشود جواب!:
    باید به منابع منتشر شده از سوی سازنده DLL مراجعه کنید و که در مورد محصولات مایروسافت نامش MSDN میشود!

راستی چطور باید یک Dll بسازم یا ویرایش کنم این دومی خیلی مهم تره
    چقدر طالب DLL داره زیاد میشه؟! چه خبره؟! (البته من خودم هم DLL سازی را به EXE سازی ترجیح میدهم، به قول جوانان، خیلی باحال تره!!!!!!! )
    forum.p30world.com/showthread.php?t=162991
    forum.p30world.com/showthread.php?t=140405

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    سره جاش

پيش فرض

یک سوال

فرض کنید من یک Dll ساختم و داخل اون یک فرم گزاشتم حالا اگر بخام اون فرم توی پروژم دیده بشه باید چکار کنم؟

در ضمن در مورد دومی کمک کنید ((ویرایش Dll))

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    فرض کنید من یک Dll ساختم و داخل اون یک فرم گزاشتم حالا اگر بخام اون فرم توی پروژم دیده بشه باید چکار کنم؟
    به شدت بستگی به نوع و ساختار و تکنولوژی به کار رفته در DLL دارد.
    1- راحت ترین انها DLL های برمبنای تکنولوژی dotNet هستند که به راحتی Include میشوند و قابل استفاده هستند که در تاپیک دومی که قبلاً لینکش را داده بودم نمونه ای را بیان کرده ام. و برای یک فرم (یا هر نوع کلاسس دیگر) کافیست New شود و متد Show اجرا شود. (مثل اینکه کد فرم در داخل خود EXE قرار دارد.)

2- اگر بر اساس API کار کنید باید پارامترها را بگیرید و فرم را در داخل همان DLL صدا بزنید و جواب را پس دهید و در اصل برنامه فراخان دسترسی مستقیم به پنجره ندارد (مثل API های مربوط به دیالوگهای استاندارد Save و Open ویندوز که میبینید در همه برنامه یک شکل هستند و بستگی به ورژن ویندوز دارد)

3- اگر قصد دسترسی مستقیم به متدهای پنجره باشد باید از تکنولوژی ActiveX و COM استفاده کنید و به جای تک توابع API کل کلاسس پنجره را صادر کنید

4- ...
    5- ...

در ضمن در مورد دومی کمک کنید ((ویرایش Dll))
    DLL هم عین EXE کامپایل میشود و روشهای ویرایش و حکی DLL مثل EXE است، به صورت محدود میتوانید Resource ها را دستکاری کنید، مثلاً تصاویر و دیگر فایلهای Embeded شده و یا متن String که به صورت Resource ذخیره شده باشد.
    در کل بعد از کامپایل و بدون داشتن سورس کد کار زیادی نمی توانید انجام دهید (عین EXE) اگر کاری بیشتر از دستکاری Resource میخواهید باید بروید سراغ Decompile و سورس کد را به دست اورید و دستکاری کنید و مجدداً کامپایل کنید که این هم فقط برای بعضی موارد جواب میدهد و کد هم نیاز به ویرایش بیشتری از حالت معمول دارد، چون با Error هایی که ناشی از خطا اجباری Decompiler بوده اید روبرو میشوید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

آقا اول عذر خواهی بابت بالا آوردن این تاپیک قدیمی تقصیر سرچ گوگله دیگه
    به هر حال سوالم رو میگم امیدوارم کسی باشه جواب ما رو بگه
    من یک dll دارم که داخلش تاریخ انقضا داره Expired Date میخواستم ببینم چه جوری میشه این تاریخ رو تغییر داد
    منتظر لطف اساتید هستم

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    من یک dll دارم که داخلش تاریخ انقضا داره Expired Date میخواستم ببینم چه جوری میشه این تاریخ رو تغییر داد
    این تغییرات ساده نیست و مثل ساخت نمونه crack شده است.
    شما باید اطلاعات کافی داشته باشید و فایل را با انواع دکامپایلرها اسمبلی و C و Resource و... بررسی کنید تا بتوانید تغییرات لازم را به دست آورید.
    پیشنهاد میکنم دنبال نسخه آماده و کرک شده محصول مورد نظر خود در google سرچ کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •