تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 38 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 374

نام تاپيک: تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahsanx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

سلام دوستان من یکی از این سیدی رام هامو باز کردم خوب تمیزش کردم کشش رو هم عوض کردم در سیدی رامم درست شد اما موتور سی دی رام کار نمیکنه یعنی سی دی اصلا نمی چرخه موتورش باید عوض بشه دیگه نه؟؟
    یه سئوال دیگه سیدی رام وقتی سیدی توش میشکنه بعد از تمیز کردن و در آوردن تکه های سی دی باید چه کار هایی کرد تا دیگه مشکلی نداشته باشه
    در مو رد لنز می خواستم بدونم نحوه تعویز کردن و ریگلاژ لنز رو توضیح بدید بی زحمت
    با تشکر از شما
    دوست عزیز به احتمال زیاد یه سیدی ترک دار در سیدی رم گذاشتی که شکسته که در این حالت موتور از کار میافته که دو حالت داره :

اول اینکه لنز جابجا شده و یا آسیب دیده و یا از تنظیم و رگلاژ خارج شده و در نتیجه چون نمیتونه سیدی رو بخونه , موتور هم نمیچرخه . ( باید عرض کنم

لحظه ای که درب سیدی رم بسته میشه و سیدی روی لنز قرار میگیره , لنز دستور راه اندازی موتوری که سیدی رو میچرخونه رو میده . ) اگه میتونی

در سیدی رم رو باز بذار و وقتی که سیدی رو در سیدی رم میذاری ببین که موتور اصلا حرکت نمیکنه یا اینکه یه لحظه تکون میخوره ؟اگه موتور شما

هیچ حرکتی نمیکنه پس مشکل از لنز هست مثل موقعی که در سیدی رم رو بدون سیدی میبندی , موتور هیچ حرکت نمیکنه .

حالت دوم موتو آسیب دیده که باید عوض بشه . من تا حالا چند تایی که این مشکل رو داشتن , تعمیر کردم و باید عرض کنم که این موتور قابل تعمیر

نیست و در ضمن شما برای تعویض اون باید یه سیدی رم که همون مدل باشه پیدا کنی و از موتور اون استفاده کنی . در مورد لنز باید عرض کنم که

برای بیرون آوردن لنز , دو تا میله در دو طرف لنز قرار داره که لنز روی اونها عقب و جلو میره و برای اینکه شما بتونی اونو بیرون بیاری باید پیچهای اون

اهرمی که از داخل سوراخ لنز رد شده باز کنی و وقتی که یک طرف آزاد شد , اون قسمت دیگه هم به راحتی بیرون میاد و لنز جدا میشه . در مورد

تنظیم لنز باید بگم که یه مقدار از سیدیهای معمولی سخت تره و باید پتانسیو متر ریزی که در روی مدار چسبیده به لنز هست رو در حالت وسط قرار

بدی و بعد شروع به تنظیم و چرخوندن اون به چپ و راست کنید تا به نتیجه دلخواه برسید . البته بعضی مدلها این پتانسیو متر رو ندارن و در روی مدار

هست و چند مدل دیگه هستن که اتوماتیک تنظیم میشن . اگه سئوالی داشتی در خدمتم . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 20-08-2007 at 05:20.

2. 2 کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Programer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

با سلام و تشکر از زحمات شما

من چند تا پاور دارم که وقتی روی 110v تنظیم شده بودن به برق 220v زده شده.کدوم قسمت ها آسیب دیده و آیا قابل تعمیر و به صرفه هست؟

با تشکر

داره خودمونی میشه سیاوش با مرام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با سلام خدمت شما
    باتشکر از لطف شما عرض کنم که سی دی اصلا نمی چرخه منظورم اینکه موتور سی دی رام اصلا نمی چرخه غکر کنم اشکال با توجه به گفته شما از لنز باشه . یه سوال دیگه منظور شما رواز این جمله نفهمیدم
    در سیدی رم رو باز بذار و وقتی که سیدی رو در سیدی رم میذاری ببین که موتور اصلا حرکت نمیکنه یا اینکه یه لحظه تکون میخوره ؟اگه موتور شما

هیچ حرکتی نمیکنه پس مشکل از لنز هست مثل موقعی که در سیدی رم رو بدون سیدی میبندی , موتور هیچ حرکت نمیکنه

پتانسیو متر ریزی که در روی مدار چسبیده به لنز هست رو در حالت وسط قرار

بدی و بعد شروع به تنظیم و چرخوندن اون به چپ و راست کنید تا به نتیجه دلخواه برسید

منظور از در سیدی باز باشه و سیدی رو بزار تو یعنی چی؟؟
    در رابطه با پتانسیومتر یه کم بیشتر توضیح بدد و اگر ممکنه تصویری توضیح بدهید و از کجا باید فهمید که حالت نرمال کجاست طبق چه اساسی باید آنرا تنظیم کرد امیدوارم منظورم رو رسونده باشم باتشکر از شما

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

با سلام و تشکر از زحمات شما من چند تا پاور دارم که وقتی روی 110v تنظیم شده بودن به برق 220v زده شده.کدوم قسمت ها آسیب دیده و آیا قابل تعمیر و به صرفه هست؟ با تشکر

دوست عزیز وقتی پاور در روی رنج 110 باشه و اونو به 220 وصل کنی اگه فیوز خوب عمل نکنه و مدار رو قطع نکنه چند قطعه میترکه که جای

سوختگی اون میمونه . من ترتیب چک کردن قطعات رو با اولویت برات مینویسم .

اول از هر کاری وقتی که در اون رو باز کنی باید فیوز رو چک کنید و اگه خوش شانس باشی فقط فیوز سوخته ولی اگه با فیوز مشکل حل نشد باید

قطعه سبز رنگ ( vdr ) که روی دو مدار ورودی هست که به احتمال زیاد آسیب میبینه رو عوض کنی و بعد همه آی سی های رگلاتور رو و اگه به نتیجه

نرسیدی باید به سراغ دیودها بری و همه اونها رو خارج از مدار چک کنی بعد هم نوبت چوکها هست و باید اونها رو هم چک کنی . در روی مدار پاور

سه تا مقاومت بزرگ و چند مقاومت سلفی هست که اونها رو هم باید چک کنی در ضمن باید مقدار اهم اونها با مقداری که رنگها نشون میدن برابری

کنه و بعد خازنها رو چک کنی . یادت نره که پشت مدار رو هم بررسی کنی شاید برق و شدت جریان زیاد مدارها رو قطع کرده باشه . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 21-08-2007 at 05:16.

6. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض

با سلام خدمت شما
    باتشکر از لطف شما عرض کنم که سی دی اصلا نمی چرخه منظورم اینکه موتور سی دی رام اصلا نمی چرخه غکر کنم اشکال با توجه به گفته شما از لنز باشه . یه سوال دیگه منظور شما رواز این جمله نفهمیدم
    در سیدی رم رو باز بذار و وقتی که سیدی رو در سیدی رم میذاری ببین که موتور اصلا حرکت نمیکنه یا اینکه یه لحظه تکون میخوره ؟اگه موتور شما هیچ حرکتی نمیکنه پس مشکل از لنز هست مثل موقعی که در سیدی رم رو بدون سیدی میبندی , موتور هیچ حرکت نمیکنه پتانسیو متر ریزی که در روی مدار چسبیده به لنز هست رو در حالت وسط قرار بدی و بعد شروع به تنظیم و چرخوندن اون به چپ و راست کنید تا به نتیجه دلخواه برسید
    منظور از در سیدی باز باشه و سیدی رو بزار تو یعنی چی؟؟ در رابطه با پتانسیومتر یه کم بیشتر توضیح بدد و اگر ممکنه تصویری توضیح بدهید و از کجا باید فهمید که حالت نرمال کجاست طبق چه اساسی باید آنرا تنظیم کرد امیدوارم منظورم رو رسونده باشم باتشکر از شما
    دوست عزیز منظور من این بود که درپوش رو باز بذاری و سیدی رو جا بزنی و ببینی که در لحظه ای که سیدی روی لنز قرار میگیره چه اتفاقی میافته ؟

آیا موتور حرکت کمی میکنه و تکون میخوره یا نه ؟

و در باره پتانسیو متر باید بگم که حالت وسط یعنی اینکه مثل ولوم ضبط که کم و زیاد میشه اونو در حالت وسط بذاری که نه کاملا بسته باشه و نه تا

آخر باز باشه و برای تنظیم باید اونو خیلی کم و جزئی به سمت چپ و راست , بچرخونی و با هر بار تنظیم کردن اون باید امتحان کنی تا بهترین حالت

به دست بیاد یعنی سیدی رو در کمترین زمان بخونه و لنز هم صدا نده . سعی میکنم که برات عکسی تهیه کنم و اینجا بذارم . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 21-08-2007 at 05:36.

8. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه سیاوش با مرام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با سلام خدمت دوست خوبم خوب سحر خیز هستین صبح اول وقت میاین
    دستت درد نکنه اگه اینکا رو بکنی که کلی به ما حال دادی در رابطه با سی دی باید بگم که اطلا تکون نمیخوره امتحان کردم هیچ تکونی نمیخوره وقتی سی دی رو میزارم در سیدی رام که بسته میشه موتور میاد بالا ولی نمی چرخه ضمنا اون سیدی رام دیگم هم همین مشکل روداره (یعنی سی دی توش شکسته ) با این تفاوت که وقتی سی دی میزارم توش سی دی رو میچرخونه منتها با سدای یه هواپیمای جت وهشتناک صدا میده اما محتویات سی دی رو نشون نمیده .مرسی ار اینکه راهنماییم کردی .
    باتشکر سیاوش با مرام.

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

دوست عزيز در مورد اون كه اصلا تكون نميخوره بايد بگم كه مطمئنا مشکل از لنز هست و به احتمال زیاد موتور سالمه و اونی که سیدی رو میچرخونه

و صدا میده , علتش اینه که موتور تاب برداشته و خرابه . اگه هر دو یه مدل هستن و یا موتور و لنز اونها مثل هم هست میتونی اونها رو جابه جا کنی

شاید جواب داد . در مورد صحر خیز بودن هم باید بگم من طبق عادت شبها کار میکنم و تا صبح بیدارم . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 22-08-2007 at 04:19.

داره خودمونی میشه ahmad_konstantine's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با عرض سلام خدمت دوستان
    يه چند وقتيه اين مانيتور ما يه مشكلي پيدا كرده منظورم از چند وقت حدود يك ساله اونم اينكه يه سري برفك هايي رو ميزنه مثلا وقتي سيستم داراي يه پردازشي رو انجام ميده هرازچندگاهي برفك ميزنه اين برفكهاي كم ماله وقتيه كه رزولوشن 768*1024 هستش وقتي روي 600*800 قرار بگيره كه ديگه نگو آنچنان برفكهايي ميزنه مثل اينكه مي خواد منفجر بشه يا وقتي اسپيكر رو روشن ميكنم صفحه ميره و دوباره مياد من جاي سيستم رو عوض كردم نزديك
    يه هفته داشت خيلي خوب كار ميكرد الان دوباره اين جوري شده
    از اساتيد فن كسي ميدونه چه مشكلي داره ؟

آخر فروم باز javadshahvand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

مدل گرافیکت و مانیتورت چیه؟

داره خودمونی میشه ahmad_konstantine's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

مانيتورم G-max هستش كارت گرافيكم Ati 7000 radeon

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •