تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 38 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 374

نام تاپيک: تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

داره خودمونی میشه potentate85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

دوباره سلام ....

من يه اشتباهي كرده بودم تو مقاله ي قسمت پاور كه دوست خوبم ahsanx به من تذكر دادن ....

ahsan x :دوست عزیزم اون دو قطعه که به شماره های 7805 و 7812 معرفی کردی ترانزیستور نیستن بلکه آی سی رگلاتور هستن . در شماره 7805 ولتاژ خروجی این قطعه 5 ولت و در 7812 ولتاژ خروجی 12 ولت میباشد .

مقاله رو اصلاح كردم .... و ممنون از دوست خوبم :-)

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahsanx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

با تشکر از شما دوست عزیز میرم ببینم چه میکنم
    فقط دو تا مشکل دیگه یکی در مورد مانیتور .من یه مانیتور Lg500e دارم که وقتی 3یا 4 ساعت به طور مداوم روشنش کنم تیک تیک میکنه و تصویرش میره و میاد وقتی هم که برای مدتی ازش استفاده نکنم بعد از استفاده مجدد تا یه 2 تا 3 روز درست کار میکنه اما بعد دوباره همینطوری میشه . سئوال دوم اینکه یکی از دوستان با سیستمش مشکل داره سیستم خود به خود ریسیت میشه پاورشم عوض کردن اما بازم همین مشکل رو داره من فکر کردم از مودمشه اما از مودمشم نیست به نظر شما مشکل از کجاست؟؟؟
    دوست عزیز در مورد مشکل مانیتور شما باید عرض کنم که این مشکل بیشتر موقعی به وجود میاد که مدارهای مانیتور به علت ولتاژ زیادی که از اونا

عبور میکنه دچار قعطی و لحیم سرد میشه که در این مواقع باید مدار کاملا تمیز بشه و با یه ذره بین تمام مدارها و لحیمهای مدار مخصوصا لحیمهای

بزرگ رو که روی پایه های ( های ولتاژ ) هستن رو چک کرد و از قعطی مدار و لحیمهای خراب که به لحیم سرد معروف هستن مطمئن شد . در بیشتر

موارد که مشکلهایی مشابه مشکل شما هست بعد از این کار باید چکهای مدار و trc ها رو چک کرد . در مورد کامپیوتر دوستتون و ری استارت شدن ,

مهمترین علت بالا رفتن دمای سی پی یو هست که در نتیجه کامپیوتر ری استارت میشه . شما یاید بعد از چک کردن فن به setup بری شاید تنظیم

دمای بحرانی به هم خورده باشه , همچنین برای چک کردن دما میتونی از برنامه هایی که برای اینکار معرفی شدن استفاده کنی . میتونی به تاپیک

زیر بری و برنامه HD Tune رو که جناب Lord_theOne معرفی کردن رو دانلود کنی . من این برنامه رو امشب توی دو تا تاپیک معرفی کردم چون

برنامه جالبی هست .

همونطور که دوست عزیز , جناب potentate85 گفتن مواظب برق مانیتور باش چون زمانی که برق قطع هست , مقداری در خازنها ذخیره میشه که

ولتاژ و شدت جریان بالایی دارن و باعث شوک شدید میشن و قبل از تعمیر تلوزیون و مانیتور باید این ولتاژ در قسمتهای مختلف مدار تخلیه بشه .

موفق باشی

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by ahsanx; 16-08-2007 at 05:37.

3. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه سیاوش با مرام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

AHSANX جان با تشکر از شما برای مانیتور با شما موافقم چون ولتاژبالایی تویه خازن هاش ذخیره میشه
    کد:
    http://forum.p30world.com/showthread.php?t=54954این نرمافزار رو هم دانلود کردم و دارمش نزم افزار خوبیه؟؟؟؟
    اما در مورد سیستم دوستم ویندوزش رو عوض کردیم 2 3 روزی خوب کار کرد بعد اینجوری شد البته قبل از تعویض ویندوز هم همینجوری بود نظرتون چیه؟؟
    Last edited by سیاوش با مرام; 16-08-2007 at 17:56.

کـاربـر بـاسـابـقـه arash rashno's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Persiastore

پيش فرض

سلام بحثهای جالبی هست
    انشالله موفق باشید

داره خودمونی میشه سیاوش با مرام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام دوستان من یکی از این سیدی رام هامو باز کردم خوب تمیزش کردم کشش رو هم عوض کردم در سیدی رامم درست شد اما موتور سی دی رام کار نمیکنه یعنی سی دی اصلا نمی چرخه موتورش باید عوض بشه دیگه نه؟؟
    یه سئوال دیگه سیدی رام وقتی سیدی توش میشکنه بعد از تمیز کردن و در آوردن تکه های سی دی باید چه کار هایی کرد تا دیگه مشکلی نداشته باشه
    در مو رد لنز می خواستم بدونم نحوه تعویز کردن و ریگلاژ لنز رو توضیح بدید بی زحمت
    با تشکر از شما

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

مشکل پاو ر : کلید روشن شدن سیستم را که می زنم نه پاور روشن میشود و نه سیستم فقط چراغهای سبز و قرمز روی کیس
    به طور ثابت روشن میمانند
    با پاور دیگر امتحان کردم و کیس کاملا سالم است . مشکل 100 در 100 از پاور است
    لطفا بگویید کدام قطعه را تعویض کنم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

..............
    Last edited by potentate85; 18-08-2007 at 17:54.

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

مشکل پاو ر : کلید روشن شدن سیستم را که می زنم نه پاور روشن میشود و نه سیستم فقط چراغهای سبز و قرمز روی کیس
    به طور ثابت روشن میمانند

سلام....

به احتمال زياد از خازن هاشه!

داره خودمونی میشه mitra2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

آقا potentate85 کارت خیلی توپه بازم ادانه بده

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahsanx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

به طور ثابت روشن میمانند
    دوست عزیز قسمتی از خروجی پاور شما که برق چند قسمت رو تامین میکنه , آسیب دیده شما باید بعد از چک کردن همه دیودها مخصوصا دیودهای

زنر به سراغ آی سی رگلاتور ها بری و اونایی رو که مشکل دارن عوض کنی . اگه خواستی خودت تعمیر کنی یه عکس از مدار پاور اینجا بذار تا

دوستان بیشتر راهنمایی کنن . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 20-08-2007 at 05:12.

12. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •