تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 38 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 374

نام تاپيک: تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام بعد از یه ماه اومدین سایت خارجی دادین؟
    دمتون گرم

داره خودمونی میشه hadi_mpo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

تاپیک به این خوبی چرا هیشکی پست نمیده پس؟

اساتید کجا رفتین؟

پروفشنال somayeh_63's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تبريز

پيش فرض

این مادربرد من (شایدم مال مادربرد نباشه) یه قطعه ی اضافی داره
    اینم عکسش

یه تاپیک هم براش زده بودم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اما اقای مدیر گفت اینجا مطرحش کنم
    پس منتظر جوابم بدونم این قطعه واقعا اضافیه یا به درد میخوره؟
    چکارش کنم؟ واقعا باهاش خورشت درست کنم؟
    کامپیوترم تا حالا که بیشتر از یه ماه از روش گذشته که این قطعه اضافی پیدا شده، هیچ مشکلی پیدا نکرده

4. این کاربر از somayeh_63 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال a.toraby's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض مشکل با کارت گرافیک

سلام عرض می کنیم
    من یه مشکل عجیبی با کارت گرافیکم پیدا کردم. هر وقت کارت گرافیک رو می زارم روی سیستم و سیستم رو روشن می کنم انگار که اصلاً هیچ کدوم از قطعات سیستم حتی رم یا هارد رو نمیشناسه. مونیتور هم تو همون حالت خاموش باقی میمونه و هیچ پیغامی نشون داده نمیشه. هیچ بوقی هم زده نمیشه. نمی دونم چرا این جوری شده. تا همین دیروز خوب کار می کرد. اما نمی دونم یه دفعه چش شد؟؟؟؟

وقتی کارت گرافیک رو در میارم سیستم با کارت آنبورد بدون هیچ مشکلی بالا میاد. جون هر کی دوست دارید کمک کنید. همش دو ماه نیست این کارت گرافیک رو خریدم.
    مادربوردم گیگا هست و کارت گرافیکم nvidia fx 5500 AGP هستش. روی کارت گرافیک هم خوب بررسی کردم هیچ اثری از سوختن IC نیست در ضمن فن روی کارت هم کار میکنه.

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

روي يك سيستم ديگه امتحانش كن اگر ج.اب داد سالم هست
    برو توي Setup تنظيمات را Load Defult‌را بزن دوتاشو تا تنظيمات بحالت اول برگردد ببين مشكلت بر طرف مي شود يا نه

آخر فروم باز javadshahvand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام عرض می کنیم
    من یه مشکل عجیبی با کارت گرافیکم پیدا کردم. هر وقت کارت گرافیک رو می زارم روی سیستم و سیستم رو روشن می کنم انگار که اصلاً هیچ کدوم از قطعات سیستم حتی رم یا هارد رو نمیشناسه. مونیتور هم تو همون حالت خاموش باقی میمونه و هیچ پیغامی نشون داده نمیشه. هیچ بوقی هم زده نمیشه. نمی دونم چرا این جوری شده. تا همین دیروز خوب کار می کرد. اما نمی دونم یه دفعه چش شد؟؟؟؟

وقتی کارت گرافیک رو در میارم سیستم با کارت آنبورد بدون هیچ مشکلی بالا میاد. جون هر کی دوست دارید کمک کنید. همش دو ماه نیست این کارت گرافیک رو خریدم.
    مادربوردم گیگا هست و کارت گرافیکم nvidia fx 5500 AGP هستش. روی کارت گرافیک هم خوب بررسی کردم هیچ اثری از سوختن IC نیست در ضمن فن روی کارت هم کار میکنه.

فکر کنم بردت مشکیه

کارتت سوخته باید بدی گارانتی شک نکن

پروفشنال a.toraby's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

فکر کنم بردت مشکیه

کارتت سوخته باید بدی گارانتی شک نکن
    آره اتفاقاً بوردش سیاه هستش. جریان چیه؟ این بورد سیاه مشکل داره؟
    روی یه سیستم دیگه هم امتحان کردم. بالا نیومد. البته مادربورد اون هم عین مادر بورد خودم بود. حالا ببرم گارانتی قبول می کنه؟ یعنی درست میشه؟

راستی من چند وقت پیش یه مشکلات دیگه ای با سیستمم داشتم. فکر می کنم مادر بوردم مشکل داره که کارت گرافیکمو سوزونده. من دو تا هارد روی سیستم دارم. همین دو هفته پیش یه طوری شده بود پارتیشن های هارد دوم نشون داده نمی شد. بعضی وقت ها هم فقط یکی دوتاش نشون داده می شد. هارد رو روی یه سیستم دیگه گذاشتم مشکلی نداشت. اما بعدها این مشکل خود به خود حل شد. یا این که قبل از اون یه چند روزی هر چی dvd رایت می کردم می سوخت. باز dvd writer رو که روی سیستم دیگه امتحان کردم کار کرد. بعد که دوباره رو سیستم خودم امتحان کردم مشکلی نداشت و الان مثل بچه آدم رایت می کنه . بعد از همه این اتفاقات بود که کارت گرافیکم این جوری شد ولی این بار دیگه به حالت عادی برنگشت و کاملاً پکید

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

برد های ضعیفی هستند این نوع برد خیلی مرجوعی داده

اره بده گارانتی ردیف میکنن معمولاً هم ایراد از كريستال یا ترانزيستورهاي پشت كانكتور

تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض یه سری نکته براتون تایپ کردم گفتم هر چند ابتدایی شاید به درد بعضی ها بخوره

راه هایی وجود دارد که بدون نیاز به تخصص افراد ماهر میتوان پی به عیب سخت افزارهای مشکل دار خود ببرید. این ترفند اگر چه يك راهنماي جامع براي عيب زدايي از كامپيوترتان نيست اما مي تواند شما را به سمت يافتن مشكل كامپيوتر راهنمايي كند. مطمئنأ پیدا کردن عیب کامپیوتر توسط شخص خودتان بسیار شیرین تر از تشخیص آن توسط یک تعمیرکار با تجربه است!

اگر بعد از فشردن دكمه power ، كامپيوتر روشن نشد

بررسي كنيد آيا سيم برق متصل است؟ آيا سر ديگر سيم برق متصل شده است؟ سوييچي كه در پشت كامپيوترتان وجود دارد چك كنيد. از اتصال صحيح منبع تغذيه به مادربرد اطمينان حاصل كنيد. اگر هيچ يك از اين كارها نتيجه نداد در مرحله بعد هر چيزي را كه به مادربرد متصل است به غير از كابل برق، سيم دكمه power، كارت گرافيك، حافظه RAM و CPU را جدا كنيد. اگر باز هم سيستم بالا نمي آيد يك يا دو قطعه از سيستم شما معيوب است. در اين مورد به احتمال زياد مادربرد يا منبع تغذيه Case شما اشكال دارد.

اگر سيستم روشن مي شود ولي بوق نمي زند يا بالا نمي آيد

ابتدا همه اتصالات را چك كنيد و دوباره امتحان كنيد. در صورتي كه اين عمل مؤثر نبود، بهترين كار اين است كه مانند بالا همه چيز را به غير از سيم دكمه power، كارت گرافيك، حافظه RAM و CPU را از مادربرد جدا كرده و دوباره امتحان كنيد.
    اگر كامپيوتر به خوبي شروع به كار كرد كامپيوتر را خاموش كنيد و هر بار يك قطعه را متصل كرده و سپس كامپيوتر را روشن كنيد تا جايي كه مشكل را پيدا كنيد ولي اگر كامپيوتر اصلا‎‎ً روشن نشد احتمالاً يك يا چند قطعه معيوب داريد(CPU ،RAM، مادربرد و منبع تغذيه).

كامپيوتر روشن مي شود و متناوبا‎ً بوق مي زند، بالا مي آيد

ببينيد آيا حافظه RAM شما بدرستي نصب شده است اگر لازم است آن را بيرون آوريد و دوباره جا بزنيد.
    سيستم روشن مي شود يك سري بوقهاي سريع مي زند، بالا نمي آيد
    توجه داشته باشید که اگه رم در اسلات خود به درستی قرار نگرفته باشد باعث معیوب شدن رم میشود
    ببينيد آيا كارت گرافيك به درستي روي اسلات AGP نشسته است يا خير.اگر مقدار كمي از كارت گرافيك خارج از اسلات AGP باشد سيستم بالا نمي آيد.
    چند مشكل ديگر هم وجود دارد كه بوسيله اين بوقها شناسايي مي شود اما دو مورد بالا معمول ترين موارد هستند.
    اگر سيستم بالا مي آيد ولي مشكلاتي را مشاهده مي كنيد در اين جا دو مشكل عمده ذكر مي شود. كامپيوتر شما در هنگام نصب سيستم عامل بارها از حركت باز مي ايستد علت آن مي تواند گرماي CPU باشد بخصوص CPU هاي شركت AMD يا CPU هاي قديمي تر شركت INTEL. چك كنيد آيا فن CPUبخوبي عمل مي كند و چك كنيد آيا هيت سينك (قطعه آلومينيومي كه روي CPU ) بخوبي نصب شده است و با سطح CPU كاملاً موازي است. مطمئن شويد از هيت سينكي استفاده مي كنيد كه ساخت سازنده CPU شماست. هيت سينك اگر درست نصب شود بيش از آنچه نياز است خنك كاري انجام مي دهد.

مشكلات زيادي در سيستم عامل همراه با صفحات آبي كه ظاهر مي شود داريد

خطاهايي كه در هنگام كپي كردن فايل هاي Set up بوجود مي آيند بخصوص در ويندوز 2000 و XP، به احتمال زياد نشانه وجود مشكل در حافظه RAM شماست. اين امكان هم وجود دارد كه مشكل از هارد ديسك شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبي است كه در آنها Page Fault ديده مي شود يقيناً مشكل از حافظه RAM شماست

داره خودمونی میشه hadi_mpo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام

دی وی دی رایتر لپ تاپ من مدتی است سی دی ها رو نمیخونه. فقط دی وی دی میخونه.
    هر چی گشتم اون پتانسیومتر رو پیدا نکردم. دو تا پیچ کوچیک کنار هم بود به اونا شک کردم ولی هر چی تغییرشون دادم سی دی رو نخوند.فقط یکبار سی دی رو خوند اونم با سر و صدای زیاد.
    دی وی دی رو میخونه بدون سر و صدا. سی دی ها رو هم خالی میشناسه.یعنی چند بار تق صدا میده و دیگه هیچ کاری نمیکنه.

رفقا کمک کنید لطفا!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •