تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 38 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 374

نام تاپيک: تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

داره خودمونی میشه potentate85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام ahsanx عزيز ....

يه سوالي دارم ..... مي خواستم pm خصوصي بدم ... گفتم شايد به درد بقيه دوستان هم بخوره ....

مي خوام هيتر بگيرم .... مارك خوب چي مي شناسي .... هر چقدر هم قيمتش پايين تر بهتر .... در ضمن هويه هم نداشته باشه ....

من قبلا با مارك king kong كار كردم ... بد نبوده ....

ممنون مي شم خبرشو بهم بدي

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مطلب بالا مال اين لينكه : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يه سر بزنين .... در مورد بقيه قطعات هم توضيح داده
    آفرین به تو !!!
    احسنت واقعا خیلی قشنگ توضیح دادی !!!
    منی که دانشجوی سخت افزارم (( سال دوم )) اینقدر خوب بلد نیستم یعنی اصلا بهمون یاد ندادند که بخوایم یاد بیگریم و فکر کنم اینجور که معلومه اصلا در کل یادمون نمیدن !!!
    اینقدر تو بحث پردازنده و الکترونیک و مدار و شبکه و دیجیتال غرق میشوند که اصلا یادشون میره که بابا این pc هم برای خودش کلی اهمیت داره !!!
    بازهم ازت تشکر میکنم و میخواستم درخواست کنم که اگه ممکنه ساختار داخلی یه قطعه نسبتا ساده به اسم mouce یا همون موس رو هم توضیح بدی و هینطور هارد رو !!!
    با قبول این درخواست آقایی خودتو ثابت کردی !!!
    ممنونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه soheilsos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Home

پيش فرض

من تعمیر کار نوت بوک هستم اگه سوالی داریم بپرسین

کـاربـر بـاسـابـقـه arash rashno's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Persiastore

پيش فرض

سلام به دو دوست گرامی تعمیر کار
    من یه cd رایتر دارم که وقتی که درشو میبندی دوباره بلافاه باز میشه چند بار این کار رو میکنی باز میکنه میبندی تا چراغ میزنه و دیگه باز نمیشه
    بعضی وقتها هم همینطوری بدون سی دی صدا میده صداش عین استارت ماشین هست دو سه تا میزنه تموم
    رایت میکنه و سیدی هم میخونه ولی این مشکلات رو داره
    مثلا سیدی میزاری میده بیرون دوباره میدی داخل تا چراغ بزنه و سی دی رو بخونه
    به نظر شما مکشل از کجاست ؟؟؟
    ممنون
    موفق باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahsanx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض

سلام به دو دوست گرامی تعمیر کار
    من یه cd رایتر دارم که وقتی که درشو میبندی دوباره بلافاه باز میشه چند بار این کار رو میکنی باز میکنه میبندی تا چراغ میزنه و دیگه باز نمیشه بعضی وقتها هم همینطوری بدون سی دی صدا میده صداش عین استارت ماشین هست دو سه تا میزنه تموم رایت میکنه و سیدی هم میخونه ولی این مشکلات رو داره مثلا سیدی میزاری میده بیرون دوباره میدی داخل تا چراغ بزنه و سی دی رو بخونه به نظر شما مکشل از کجاست ؟؟؟
    ممنون موفق باشید
    دوست عزیز در زیر در سیدی رم , برای باز و بسته شدن در , از یه موتور و چرخ دنده هایی استفاده شده و موقعی که شما در رو میبندید یا باز میکنید

این موتور میچرخه و به وسیله یه تسمه که به چرخ دنده ای متصل هست باعث حرکت در روی ریل میشه و درب رو باز و بسته میکنه و موقع باز و

بسته شدن مثلا بسته شدن , وقتی در به آخر مسیر میرسه یه صامن عمل میکنه و در تو اون حالت قفل میشه و همچنین سوئیچ فشاری کوچکی که

روی مدار زیر در هست رو وصل میکنه که همین باعث قطع برق موتور و چرخش موتور اصلی و در نتیجه خوندن سیدی میشه .

مشکل شما مربوط میشه به تسمه و چون فاسد شده قدرت و نیروی کافی رو به چرخ دنده منتقل نمیکنه و در نتیجه در تا آخر باز یا بسته نمیشه یعنی

موقع باز و بسته شدن تا آخر مسیر رو نمیره و قفل نمیکنه و کلید فشاری هم عمل نمیکنه و در نتیجه در تا موقعی که مسیر رو کامل طی نکنه و در

قفل نشه و سوئیچ عمل نکنه .

برای اینکه مطمئن بشی میتونی موقع بستن در وقتی که به آخر رسید اونو با دست فشار بدی و اگه با فشار دادن در مشکلی نبود باید این کارها رو

انجام بدی :

شما باید بعد از تمیز کردن چرخ دنده ها , یه مقدار گریس به چرخ دنده ها و همچنین دنده های در بزنی تا خیلی راحت و به نرمی باز و بسته بشه . بعد

از این کار تسمه رو عوض کنی . البته سعی کن که تسمه همون سایز باشه . بعد هم امتحان کن اگه بازم مشکل داشت ( که نداره ) باید موتور رو چک

کنی شاید ضعیف شده باشه و همچنین کلید فشاری و قسمتی که اون کلید رو فشار میده , چک کنی . دوست عزیزم جناب potentate85 عکسهای

اون قسمت رو در پستهای قبلی گذاشتن . باید عرض کنم که در بیشتر مواقع با تمیز کردن و گریس کاری و در نهایت تعویض تسمه , مشکل حل

میشه . اگه سئوالی داشتی بپرس . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 26-08-2007 at 06:26.

6. این کاربر از ahsanx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه سیاوش با مرام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با سلام به دوستان گلم
    یه سئوال دیگه همه کشها در سیدی رامها یه سایز هستند یا مثله کشهای موتور ظبط صوت با هم متفاوت هستند آخه همینقدر که شل بودن مشکل زا هست فکر کنم سفت بودن هم باعث خیلی سریع بازو بسته شدن در بشه و ممکنه به استپ پایین در آسیب برسونه درسته ؟؟
    راهنمایی کنید لطفا

داره خودمونی میشه potentate85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

با سلام به دوستان گلم
    یه سئوال دیگه همه کشها در سیدی رامها یه سایز هستند یا مثله کشهای موتور ظبط صوت با هم متفاوت هستند آخه همینقدر که شل بودن مشکل زا هست فکر کنم سفت بودن هم باعث خیلی سریع بازو بسته شدن در بشه و ممکنه به استپ پایین در آسیب برسونه درسته ؟؟
    راهنمایی کنید لطفا
    سلام....
    بله اندازه هاي مختلفي دارن .... براي خريد بايد تسمه ي جديد درون تسمه اي كه گشاد كرده ... قرار بگيره

پروفشنال AEZ_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    یزد - زارچ - خونمون!

پيش فرض

من يك cd Writer TDK دارم وقتي به كامپيوتر وصل ميكنم چراغ آن روشن ميشود (دائم) ونه درب آن باز مي شود و نه ويندوز آنرا ميشناسد كمك كنيد

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض درخواست کمک فوری فوری ومهم مهم

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان عزيز و گرامي

لطفا مديران و متخصصان و همه دوستان وارد در امور تعميرات سخت افزاري پاسخ كلي و كامل

و دقيقي به سوالات زير بدهند.

دوستان عزيز مشكل من با سي دي رام و رايتر ASUS

مشکل من از اينجا اغاز شد که من مي خواستم سي دي رام را آپديت کنم تا شايد بهتر تر از

قبل کار کند ولي مشکل بيشتر شد يعني اينکه من هنگامي که به سايت خود شرکت ايسوز

رفتم و فايل مربوط به مدل سي دي رام را دانلود کردم که حدود 679 کيلوبايت حجم داشت و

دقيقا هم براي مدل سي دي رام من بود را برداشتم بعد از دانلود کامل فايل ؛ فايل مربوطه را باز

کردم که نوشته بود دکمه استارت و من نيز روي دکمه استارت کليک کردم و شروع به آپديت

شدن کرد و تا هشتاد و هفت درصد هم نوار نشان گر روي نرم افزار پر شده بود ديدم که ويندوز

هنگ کرده است نيم ساعت صبر کردم گفتم شايد از اين حالت هنگ ويندوز در بياد ديدم که

هنگ کرده که کرده و ديگه در بيا نيست و از روي کيس کامپيوتر ري استارتش کردم و از اون موقع

تا به حال کار نمي کند يا به عبارتي درب سي دي رام که از روي کيس هستش ديگر با دکمه اي

که روي ان هست باز نمي شود اصلا؟ ( يعني همان دكمه روي سي دي رام براي باز و بسته

كردن دربش هست را مي گويم )

فايل مربوط به سي دي رام در ديوايس منيجر به طور کلي پاک شده است؟

( از هر دو ويندوز پاك شده اند )... .

سي دي رام و رايتر هم که هر دوشون يکي هستند کلا کار نمي کنند؟

توجه : در ضمن من فايل اپديت را دقيق بر داشته بودم و براي ويندوز اکس پي بود که من هم در

ويندوز اکس پي فايل را اجرا کردم پس در مورد فايل مطمنم دقيق فايل را دانلود و اجرا کردم

.من دوتا ويندوز بر روي سيستمم دارم كه يك از انها اكس پي سرويس پك 2 حرفهاي هستش و

ديگري ويندوز 2000 سرور هستش.

--------

مدل سي دي رام و رايتر من به صورت زير است :

ASUS CRW-5224A

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    فايل اپديت را از سايت زير دانلودش كردمش :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    --------

لطفا دوستان عزيز من را راهنمايي کاملي و دقيقي بکنيد که چه کار کنم تا مشکلات بالا حل

شود؟

با تشکر از همه دوستان.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahsanx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    فضا

پيش فرض با سلام

دوست عزیز شما در device manager بر روی گزینه dvd/cd-rom Drives راست کلیک کن و گزینه اول یعنی scan for .... رو بزن اگه باز هم نیومد

چک کن ببین که در صفحه مشکی رنگ اول که کامپیوتر رو روشن میکنی نام سیدی رم هست یا نه . یا اینکه به Setup برو و در اونجا چک کن ببین که

اسم سیدی رم رو میبینی و اینکه اصلا سیدی رم شما Ditect میشه یا نه در ضمن Slave و Master رو هم چک کن یعنی در پشت سیدی رم اون رو

عوض کن و یا در همون Setup عوضش کن شاید مشکل حل شد . اگر هم جواب نداد نتیجه رو کامل بگو تا دوستان نظر بدن . موفق باشی
    Last edited by ahsanx; 03-09-2007 at 04:51.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •