تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 216 از 229 اولاول ... 116166206212213214215216217218219220226 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,151 به 2,160 از 2290

نام تاپيک: محلي براي عنوان كردن سوالات و يا مطالب جزيي

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

بله 4 سیمه است رفتم تو بایوس از قبل اسمارت فن فعال بود اما گزینه ای به نام اسمارت تارگت وجود نداشت!!!
    فقط یک سری گزینه های دیگه زیرش بود
    1-cpu smart fan mode
    که از 3 گزینه تشکیل شده auto voltage pwm
    2-system smart fant control که 2 گزینه enabled و disabled داره

این کیس من بالا و پشت کیس 2تا فن بزرگ داره البته جای 3 تا فن روی درش هم داره که یکی از این فنها دقیقا میوفته پشت cpu یکی دیگه روبروی cpu به نظر شما فن اضافه کنم موثر هست ؟اگر جوابتون بعله چندتا و کجا؟کلا در کیس بازباشه بهتره یا بسته؟
    خمیر انتقال حرارت همون خمیری که شما درموردش صحبت می کنید؟

اینم تست بعد از خاک گیری به نظر شما تغییری کرده؟
    البته خمیر رو cpu کلا پاک شده بود بدون خمیر زدم

بله منظورم خمیر حرارتی است

برای اون کزینه های توی بایوس اولی روی حالت آتو و دومی رو فعال کنید

اصولش اینه که یک فن جلوی کیس هوا رو بده تو فن های بغل هم هوا رو بدن تو فن بالای کیس و پشت کیس هوا رو بدن بیرون
    در کیس رو باز نزارید تاثیری نداره تهویه کیس موثر تر است

2. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Chobin1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

سلام
    ببخشید سوال در مورد پاور داشتم
    چند وقت هست که وقت کیس رو به برق می زنم و بعدش روشن میکنم تا 2 دقیقه سیستم روشن نمیشه ولی بعد 2 دقیقه که دکمه پارو رو مجددا در کیس می زنم سیستم روشن میشه
    توی اون دقیقه هم برق توی مادربرد در جریان هست و چراغ سبز رنگ نصب شده روی خوده مادربرد هم روشن میشه ولی هر کاری میکنم مثل سابق دیگه مادربرد توی همون لحظه روشن نمیشه
    میخواستم بپرسم مشکل از پارو هست به نظرتون و یا از جای دیگه ای هست
    اگر هم راهکاری دارید برای درست شدنش لطفا بگید

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام
    ببخشید سوال در مورد پاور داشتم
    چند وقت هست که وقت کیس رو به برق می زنم و بعدش روشن میکنم تا 2 دقیقه سیستم روشن نمیشه ولی بعد 2 دقیقه که دکمه پارو رو مجددا در کیس می زنم سیستم روشن میشه
    توی اون دقیقه هم برق توی مادربرد در جریان هست و چراغ سبز رنگ نصب شده روی خوده مادربرد هم روشن میشه ولی هر کاری میکنم مثل سابق دیگه مادربرد توی همون لحظه روشن نمیشه
    میخواستم بپرسم مشکل از پارو هست به نظرتون و یا از جای دیگه ای هست
    اگر هم راهکاری دارید برای درست شدنش لطفا بگید
    سیم پاور سودئیچ روی fpanel رو بکنید و به صورت دستی با اتصال پین های power switch سیستم رو روشن کنید اگه بازم اینطوری بود قطعات رم گرافیک و هارد و باتری مین رو از سیستم جدا کنید و دوباره تست کنید
    درست نشد کابل atx رو بکنید ببینید با این کار بازم تاخیر در روشن شدن سیستم دارید یا نه در آخر مشکل میتونه از خود پاور و مین باشه

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اساتید من ی مشگلی بعضی وقتا دارم اونم اینه که کلید پاورو که میزنم و سیستم روشن میشه تصویر رو مونیتور نمیاد،یعنی سیستم روشنه،مانیتورم روشن،اما تصویر خبری نیست!
    ی چنبار باید خاموش روشن کنم تا درست بشه
    چیکار باید کرد؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اساتید من ی مشگلی بعضی وقتا دارم اونم اینه که کلید پاورو که میزنم و سیستم روشن میشه تصویر رو مونیتور نمیاد،یعنی سیستم روشنه،مانیتورم روشن،اما تصویر خبری نیست!
    ی چنبار باید خاموش روشن کنم تا درست بشه
    چیکار باید کرد؟
    مشکل شما علت های مختلفی داره

1- ضعیف شدن باتری مین باید با یک باتری دیگه تست کنید
    2- کثیف بودن اسلات رم و گرافیک حتما تمیز بشه و با یک رم و گرافیک دیگه سیستم رو تست کنید
    3- ضعیف بودن پاور
    4- مین
    الیبته این موارد به شرطی است که مانیتور و کابل دیتا سالم باشه

7. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشکل شما علت های مختلفی داره

1- ضعیف شدن باتری مین باید با یک باتری دیگه تست کنید
    2- کثیف بودن اسلات رم و گرافیک حتما تمیز بشه و با یک رم و گرافیک دیگه سیستم رو تست کنید
    3- ضعیف بودن پاور
    4- مین
    الیبته این موارد به شرطی است که مانیتور و کابل دیتا سالم باشه
    بعضی موقع ها تصویر مانیتور یکم کدر میشه که کابلو دستکاری میکنم درستش میشه،ولی خوب مشگل کابل قدیمیه و این مشگل جدید!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

با سلام ی مشکلی دارم ک 1ماه و خرده ای هس ک واسم پیش اومده بعضی روزا هست بعضی روزا نیس
    مشکلم اینه ک بعد از روشن کردن سیستم وبالا اومدن اگه فلش یا هر نوع کابلی ب پورت یو اس بی وصل کنم و بخوام چیزی کپی کنم بعد چند مین کلا هارد نمیخونه و چراغش خاموش میشه هیچ صدایی از هارد نمیاد ک داره میخونه ک با ی صدای مثل تیک عقربه های ساعت ک یک بار شنیده میشه شروع میشه بعدش کاملا هارد از کار میوفته و هیچ کلیدی کار نمیکنه همه چیز هنگ میکنه و بعد ازحدود 3 مین دوباره هارد شروع ب خواندن میکنه اما دوباره بعد 20ثانیه دوباره صدای تیک میاد ودورباره همچی هنگ میکنه هیچ کلیدی کار نمیکنه و تو اون لحظه سی پی یو میاد رو 100
    چند بار این اتفاق میوفته یا باید دستی رستارت کنم یا خاموش ک بعد از بالا اومدن ویتدوز دوباره چراغ هارد کیس خاموش میشه بانرم افزاری ک خرابی هارد نشون میده اسکن کردم و هارد کاملا سالم نشون داد
    اگه میشه کمک کنین

داره خودمونی میشه persian_antonio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

با سلام

دوستان لطفا کمکم کنید
    خودم کلا موندم مشکل سیستمم چیه !

من حین کار کردن با کامپیوتر ناگهان سیستمم ریست میشود ! حتی در محیط بایوس !
    قبل از ریست شدن در حد یک دهم ثانیه تصویر سیاه میشود و چند دقیقه بعد اینبار تصویر سیاه میشود و بعد از چند ثانیه ریست شده و در همان صفحه میماند و دکمه پاور و ریست هم در این لحظه کار نمیکند !
    گاهی پیش میاد صفر پشت کیس میزنم و یک میکنم و دوباره روشن میکنم اصلا هیچی بالا نمیاد ! چند بار باید برق قطع و وصل کنم تا سیستم استارت بشه

بطور راندوم یکبار بعد از دو دقیقه و یکبار بعد 2 ساعت سیستم ریست میشود !

من کارت گرافیک و دو تا هاردم و مودم دیال اپ و دی وی دی رایتر رو هم برداشتم و در محیط بایوس سیستم روشن کردم و باز هم در محیط بایوس سیستم ریست شد !
    مودم adsl هم که اکسترنال است

سی پی یو دوستمم رو سیستمم گذاشتم و باز هم ریست شد ! پس سی پی یو هم سالم است
    من 2 تا رم دارم یکی 1 گیگ و یکی 2 گیگ ! تک تک اونهارو گذاشتم و باز هم ریست شد و احتمالا رم ها سالم است ! ( چون احتمالش کمه جفت رم هام مشکل دار باشه )

تو مانیتورینگ پاور محیط بایوس هم نگاه کردم ولتاژها طبیعی بود و فقط دور فن سی پی یو 2900 بود و دمای سی پی یو از 39 تا 47 بالا میره ! البته یکبار در دمای 40 ریست شد و یکبار در 47.5

الان من موندم مشکل سیستم من مین بورد است ؟ یا یکی از رم ها ؟ یا پاور ؟ یا فن سی پی یو ؟

اینم مشخصات سیستمم

cpu.am2.athlon.5200.940x2
    mb.asus.amd.m2a 74 am se
    ram.geil.ddr.1gb.800.pristine
    و یک رم دیگم
    transcend 2gig
    power.viera.2090b
    graphic raden hd 6670 XFX

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

با سلام ی مشکلی دارم ک 1ماه و خرده ای هس ک واسم پیش اومده بعضی روزا هست بعضی روزا نیس
    مشکلم اینه ک بعد از روشن کردن سیستم وبالا اومدن اگه فلش یا هر نوع کابلی ب پورت یو اس بی وصل کنم و بخوام چیزی کپی کنم بعد چند مین کلا هارد نمیخونه و چراغش خاموش میشه هیچ صدایی از هارد نمیاد ک داره میخونه ک با ی صدای مثل تیک عقربه های ساعت ک یک بار شنیده میشه شروع میشه بعدش کاملا هارد از کار میوفته و هیچ کلیدی کار نمیکنه همه چیز هنگ میکنه و بعد ازحدود 3 مین دوباره هارد شروع ب خواندن میکنه اما دوباره بعد 20ثانیه دوباره صدای تیک میاد ودورباره همچی هنگ میکنه هیچ کلیدی کار نمیکنه و تو اون لحظه سی پی یو میاد رو 100
    چند بار این اتفاق میوفته یا باید دستی رستارت کنم یا خاموش ک بعد از بالا اومدن ویتدوز دوباره چراغ هارد کیس خاموش میشه بانرم افزاری ک خرابی هارد نشون میده اسکن کردم و هارد کاملا سالم نشون داد
    اگه میشه کمک کنین
    اول از همه سیستم رو اسکن ویروس بکنید من به این مورد مشکوکم میتونه از ویروس هم باشه مشکل شما

علت بعدی خود هارد است یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بدید

مورد بعدی دمای قطعات حتما دمای قطعات به خصوص پردازنده رو بررسی کنید و با یک پاور قوی تر هم سیستم رو چک کنید
    درست نشد باید برید سرا رم چون مشکل هنگ کردن هم دارید

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

با سلام

دوستان لطفا کمکم کنید
    خودم کلا موندم مشکل سیستمم چیه !

من حین کار کردن با کامپیوتر ناگهان سیستمم ریست میشود ! حتی در محیط بایوس !
    قبل از ریست شدن در حد یک دهم ثانیه تصویر سیاه میشود و چند دقیقه بعد اینبار تصویر سیاه میشود و بعد از چند ثانیه ریست شده و در همان صفحه میماند و دکمه پاور و ریست هم در این لحظه کار نمیکند !
    گاهی پیش میاد صفر پشت کیس میزنم و یک میکنم و دوباره روشن میکنم اصلا هیچی بالا نمیاد ! چند بار باید برق قطع و وصل کنم تا سیستم استارت بشه

بطور راندوم یکبار بعد از دو دقیقه و یکبار بعد 2 ساعت سیستم ریست میشود !

من کارت گرافیک و دو تا هاردم و مودم دیال اپ و دی وی دی رایتر رو هم برداشتم و در محیط بایوس سیستم روشن کردم و باز هم در محیط بایوس سیستم ریست شد !
    مودم adsl هم که اکسترنال است

سی پی یو دوستمم رو سیستمم گذاشتم و باز هم ریست شد ! پس سی پی یو هم سالم است
    من 2 تا رم دارم یکی 1 گیگ و یکی 2 گیگ ! تک تک اونهارو گذاشتم و باز هم ریست شد و احتمالا رم ها سالم است ! ( چون احتمالش کمه جفت رم هام مشکل دار باشه )

تو مانیتورینگ پاور محیط بایوس هم نگاه کردم ولتاژها طبیعی بود و فقط دور فن سی پی یو 2900 بود و دمای سی پی یو از 39 تا 47 بالا میره ! البته یکبار در دمای 40 ریست شد و یکبار در 47.5

الان من موندم مشکل سیستم من مین بورد است ؟ یا یکی از رم ها ؟ یا پاور ؟ یا فن سی پی یو ؟

اینم مشخصات سیستمم

cpu.am2.athlon.5200.940x2
    mb.asus.amd.m2a 74 am se
    ram.geil.ddr.1gb.800.pristine
    و یک رم دیگم
    transcend 2gig
    power.viera.2090b
    graphic raden hd 6670 XFX
    مشکل ریست شدن میتونه از دمای بالا رم پاور و مین سیستم باشه اگه رم ها تکی رو همه اسلات ها تست شده و با یک رم دیگه هم تست شده و جواب نداده یعنی رم ها سالمه دمای قطعات میتونه این مشکل رو ایجاد کنه و قطعات دیگر مانند پاور و مین

شما تک تک قطعات رو دربیارید از رم شروع کنید بدون رم ببینید سیستم ریست میشه یا نه باید سیستم بوق بزنه

گرافیک رو دربیارید ببینید بازم اینطوری است یا نه
    هارد رو جدا کنید و تست کمنید

کابل atx رو بکنید ببینید بازم سیستم ریست میشه یا نه با یک پاور دیگه هم سیستم رو تست کنید درست نشد ایراد از مین است

چک کنید اتصال بدنه ای هم جود نداشته باشه بهتره سیستم به صورت open air هم تست بشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •