تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 215 از 229 اولاول ... 115165205211212213214215216217218219225 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,141 به 2,150 از 2290

نام تاپيک: محلي براي عنوان كردن سوالات و يا مطالب جزيي

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام

الان مدتیه که پشت کیس(قسمت پاور)رو وقتی دست میزنم حالت برق گرفتگی بهم دست میده میخوام بدونم مشکل از کجاست/؟... یه سوال دیگه هم دارم اونم اینه که مانیتور ال سی دی هرازگاهی واسه خودش خاموش میکنه و یه صدای جیزی میده! که مجبور میشم از پشت کیس فیششو دربیارم و دوباره جا بزنم تا اوکی شه.ممنون میشم جواب بدید
    مشکل اولی بیشتر به دلیل اتصال بدنه است اتصال مین با بدنه کیس و کانکنتورهای پاور با بدنه کیس یا یک وسیله فلزی که باعث اتصال بدنه شده این موارد رو بررسی کنید بهتره سیستم رو دوباره اسمبل کنید
    درست نشد بهتره با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید راه حل موقتشم اینه که از کیس با یک سیم رسانا به زمین سیم رسانا وصل کنید حالا یا لوله آب یا میخی که به دیوار و دیوار به زمین وصل است

مشکل دوم اگه مانیتور کلا خاموش میشه یک علتش میتونه از کابل برق مانیتور باشه علت بعدی هم میتونه از مدار تغذیه خود مانیتور باشه و خازن نشتی در آن

2. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه salar_linux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

من سیستمم رمش 8 گیگ cpu amd x4 945

متاسفانه در بعضی مواقع وقتی با سیستم کار میکنم خود به خود سیستم ریست میشه!!!
    و وقتی هم پردازش بالا میره مثلا تبدیل یک فایل ویدئویی باز هم این اتفاق تکرار میشه

به نظر شما مشکل از چیه ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام

من سیستمم رمش 8 گیگ cpu amd x4 945

متاسفانه در بعضی مواقع وقتی با سیستم کار میکنم خود به خود سیستم ریست میشه!!!
    و وقتی هم پردازش بالا میره مثلا تبدیل یک فایل ویدئویی باز هم این اتفاق تکرار میشه

به نظر شما مشکل از چیه ؟

اگه مشکل نرم افزاری مثل ویندوز و ویروس نداشته باشید علت اصلی دمای بالای قطعات مثل سی پی یو است

علت های دیگر هم میتونه از رم و پاور سیستم باشه

5. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه مشکل نرم افزاری مثل ویندوز و ویروس نداشته باشید علت اصلی دمای بالای قطعات مثل سی پی یو است

علت های دیگر هم میتونه از رم و پاور سیستم باشه
    ویندوز مشکلی نداره و با انتی ویروس اپدیت شده سیستم هرروز چک میکنم.
    خودم یکم به cpu مشکوکم چون از سالم بودن رم مطمئن هستم پاور هم گرین گرفتم نزدیک 600 وات
    البته فقط یه چیز دیگه که یادم رفت بگم اینه که من روی سیستمم یه هارد دارم که ویندوز روش نصب نیست اما دماش تا 60 درجه هم میرسه فکر میکنید هارد میتونه باعث اختلال بشه

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

ویندوز مشکلی نداره و با انتی ویروس اپدیت شده سیستم هرروز چک میکنم.
    خودم یکم به cpu مشکوکم چون از سالم بودن رم مطمئن هستم پاور هم گرین گرفتم نزدیک 600 وات
    البته فقط یه چیز دیگه که یادم رفت بگم اینه که من روی سیستمم یه هارد دارم که ویندوز روش نصب نیست اما دماش تا 60 درجه هم میرسه فکر میکنید هارد میتونه باعث اختلال بشه
    معمولا اگه از هارد باشه اول یک هنگ میکنه سیستم بعد ریست میشه ولی دمای هاردتون بالاست یک فن حتما زیر هارد بزارید

ددر مورد دمای قطعات دیگر یک عکس از نرم افزار hw monitor آخرین ورژن بدید و یک تست با نرم افزار occt انجام بدید و نرم افزار hw monitor باز باشه ببینید در چه دمایی سیستم ریست میشه

اگر جوابی نگرفتید بهتره با یک رم و پاور دیگه سیستم رو چک کنید

برای تست میتونید اون هارد رو هم از سیستم جدا کنید ببینید سیستم ریست میشه یازم یا نه اگه شد دیگه به هارد مربوط نیست

8. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

معمولا اگه از هارد باشه اول یک هنگ میکنه سیستم بعد ریست میشه ولی دمای هاردتون بالاست یک فن حتما زیر هارد بزارید

ددر مورد دمای قطعات دیگر یک عکس از نرم افزار hw monitor آخرین ورژن بدید و یک تست با نرم افزار occt انجام بدید و نرم افزار hw monitor باز باشه ببینید در چه دمایی سیستم ریست میشه

اگر جوابی نگرفتید بهتره با یک رم و پاور دیگه سیستم رو چک کنید

برای تست میتونید اون هارد رو هم از سیستم جدا کنید ببینید سیستم ریست میشه یازم یا نه اگه شد دیگه به هارد مربوط نیست

این وضعیت حال من

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

دماها که خوبه دمای پردازنده هم دمایی نیست که سیستم ریست بشه بعد از چقدر تست بود این عکس؟

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دماها که خوبه دمای پردازنده هم دمایی نیست که سیستم ریست بشه بعد از چقدر تست بود این عکس؟
    ببخشید عکس های اشتباه قرار دادم این بعد از 5 دقیقه تست

اما یک تست دیگه هم به غیر از اینی که شما گفتید انجام دادم اول این 2 تا برنامه بستم بعد چند ساعت با سیستم کار کردم بعد یک فایل ویدئو تبدیل کردم
    وقتی استارت زدم دمای CPU خیلی بالا رفت و در عرض 4-5 دقیقه به 100 درجه رسید و سیستم ریست شد
    نکته عجیب اینه زمانی که ویندوز بالا اومد و من دوباره رفتم و اون فایل ویدئو تبدیل کنم دیگه ریست نشد و دما رو 71 ثابت موند!!!!!!!!!!
    Last edited by salar_linux; 09-10-2014 at 01:41.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

ببخشید عکس های اشتباه قرار دادم این بعد از 5 دقیقه تست

اما یک تست دیگه هم به غیر از اینی که شما گفتید انجام دادم اول این 2 تا برنامه بستم بعد چند ساعت با سیستم کار کردم بعد یک فایل ویدئو تبدیل کردم
    وقتی استارت زدم دمای CPU خیلی بالا رفت و در عرض 4-5 دقیقه به 100 درجه رسید و سیستم ریست شد
    نکته عجیب اینه زمانی که ویندوز بالا اومد و من دوباره رفتم و اون فایل ویدئو تبدیل کنم دیگه ریست نشد و دما رو 71 ثابت موند!!!!!!!!!!
    مشکل از همون دمای بالای پردازنده است

بعد از تست دور فن پردازنده شما احساس میکنم زیاد نشده و تغییری نکرده اگه فنتون 4 سیمه است و سیم کنترل فن داره برید تو بایوس و اسمارت فن رو فعال کنید و smart target رو روی دمای پایین تر ست کنید اگه 3 سیمه است با نرم افزار speed fan دور فن رو تنظیم کنید

علاوه بر این موارد یک خمیر خوب به پردازنده بزنید و سستم رو خاک گیری کنید و تهویه کیس رو هم بهتر کنید

ویروس هم میتونه باعث افزایش دمای پردازنده بشه و پروسس ها

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشکل از همون دمای بالای پردازنده است

بعد از تست دور فن پردازنده شما احساس میکنم زیاد نشده و تغییری نکرده اگه فنتون 4 سیمه است و سیم کنترل فن داره برید تو بایوس و اسمارت فن رو فعال کنید و smart target رو روی دمای پایین تر ست کنید اگه 3 سیمه است با نرم افزار speed fan دور فن رو تنظیم کنید

علاوه بر این موارد یک خمیر خوب به پردازنده بزنید و سستم رو خاک گیری کنید و تهویه کیس رو هم بهتر کنید

ویروس هم میتونه باعث افزایش دمای پردازنده بشه و پروسس ها
    بله 4 سیمه است رفتم تو بایوس از قبل اسمارت فن فعال بود اما گزینه ای به نام اسمارت تارگت وجود نداشت!!!
    فقط یک سری گزینه های دیگه زیرش بود
    1-cpu smart fan mode
    که از 3 گزینه تشکیل شده auto voltage pwm
    2-system smart fant control که 2 گزینه enabled و disabled داره

این کیس من بالا و پشت کیس 2تا فن بزرگ داره البته جای 3 تا فن روی درش هم داره که یکی از این فنها دقیقا میوفته پشت cpu یکی دیگه روبروی cpu به نظر شما فن اضافه کنم موثر هست ؟اگر جوابتون بعله چندتا و کجا؟کلا در کیس بازباشه بهتره یا بسته؟
    خمیر انتقال حرارت همون خمیری که شما درموردش صحبت می کنید؟

اینم تست بعد از خاک گیری به نظر شما تغییری کرده؟
    البته خمیر رو cpu کلا پاک شده بود بدون خمیر زدم

Last edited by salar_linux; 09-10-2014 at 13:13.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •