تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 18 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 176

نام تاپيک: سوالات، و هر آنچه مربوط به Adobe InDesign مي باشد در اين تاپيك مطرح شود

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

میشه کلا بگید این نرم افزار به چه دردی میخوره و برای چی ازش استفاده میشه ؟
    من یه کم با این برنامه کار کردم.

داره خودمونی میشه 3years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

میشه کلا بگید این نرم افزار به چه دردی میخوره و برای چی ازش استفاده میشه ؟
    من یه کم با این برنامه کار کردم.

بیشتر برای صفحه آرایی کتاب و مجلات و روزنامه و ... کلاً کاربرد اصلیش برای مواد انتشاراتی است.

برای امور گرافیکی که پایه اصل کار را متن تشکیل می دهد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه aliali58's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

برای سوال اولت :

آیا از Character Style و Paragraph Style استفاده می کنی؟ اگر نه که متن مورد نظرتو که می خواهی برای پاراگرافهای دیگر هم بکار ببری را انتخاب کن به سربرگ Paragraph Style برو. در پایین پالت دکمه Create New Style رو بزن. استایل مورد نظرت با تمام ویژگیها تو جعبه پالت اضافه می شود. کمی از اسم استایل فاصله بگیر و دو بار کلیک کن و شیوه ها بیشتری رو به پاراگرافت اضافه کن (اگر خواستی) نام استایل هم در پنجره که باز می شود را می تونی تغییر بدی. همین کار نیز برای پالت Character Style کاربرد دارد. خیلی مفید این روش بخصوص برای متن های طولانی.

برای سوال دومت:
    سوال خوبی کردی برای خودم هم جالب است بدانم می شود در ایندیزاین این کار رو کرد یا نه؟ ولی فعلا جوابی ندارم اگر پیدا کردم حتما می گم. به پالت Object Style رفتم ولی هر چی تنظیمات و افکت بود را تست زدم و به استایل اضافه کردم ولی وقتی روی یک فریم دیگر استایل را به کار گرفتم اندازه اش تغیر نکرد و فقط افکت روی فریم بکار گرفته شد. ولی تنها را تا پیدا شدن جواب این است که از باکس و آبجکت اولیه کپی شود و تمام آبجکت های بعدی را از روی اولی کپی کنید؟ که حتما همین کار رو کردید.

علی آقا بابت راهنمایی خوبی که کردی بسیار ممنونم.
    در مورد سؤال اول بايد بگم كه اين چيزي كه شما گفتين رو ميدونم ولي اين رو نميخوام اگر با نرم‌افزار word كار كرده باشين كاملا متوجه منظورم ميشين.

در مورد سؤال دوم هم مثل اينكه سؤال رو كامل مطرح نكردم و شما منظور من رو نگرفتين. در اصل من حدود 700، 800 تا عكس رو آوردم توي اينديزاين و ميخواستم عرض باكس همه عكسهام 5 سانتيمتر باشه من كه مجبور شدم 3، 4 ساعتي وقت بذارم و دستي همه رو درست كنم اما اگر دستوري باشه كه بشه اين كار رو كرد براي بعدا ممكن دوباره لازم بشه

با تشكر از وقتي كه براي من گذاشتين اميدوارم كه بتونيم از تجربيات همديگه استفاده كنيم.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ببخشید هر کاری کردم که پاسخ را درست در زیر نقل شما قرار دهم فروم ایراد می گرفت. مجبورم یک جا پاسخ را در زیر به عرضتان برسانم.

درود
    کتاب من یک فرهنگ است بیشتر در آن اسم وجود دارد و تا حدودی هم متن بصورت پاراگراف ولی بطور کلی اسامی هستند که می خواهم ستونی و دو زبانه کار شود یعنی در مقابل اسامی فارسی اسامی انگلیسی را بنویسم. عکس هم به وفور یافت می شود و آنچه خودم برآورد کردم چیزی حدود نیم میلیون لغت وجود خواهد داشت.
    من از کتابخانه شخصی خودم کتابی را برداشتم و قطع آن را مناسب دیدم و اندازه بعد از برش آن 1/29 در 2/22 می باشد. آیا رحلی است؟ یا خیر. چون من این قطع را پسندیدم و مناسب با کار خودم می بینم.
    خوب اگر من همان قطع کتابی را که اندازه اش را در بالا گفتم (البته اندازه قبل از برش) را قبول کنم و اگر این کتاب رحلی است و در همین قطع شروع به کار کنم مشکلی که نیست. فقط می ماند اندازه های برش که آن را در پایان کار هم می شود روی سند پیاده کرد و تغییر داد، غیر از این است؟
    اگر قطعی را که در بالا گفتم حتمی باشد چه مقدار Bleed باید وارد کرد. دقیقا این Bleed چطور عمل می کند.

با سپاس فراوان
    بدرود
    اگر كتاب مال خودتون هست و هزينه‌هاي چاپ رو ميخواهيد كاهش بديد اندازه كاغذ رو طوري در نظر بگيريد كه كمترين پرت كاغذ رو داشته باشيد .
    به نظر من شما اگه طول و عرض متنتون ثابت باشه به عنوان مثال عرض متنتون 16 سانتيمتر و طول متن 22 سانتيمتر ديگه خيلي دغدغه براي حاشيه‌ها نداريد مثلا خيلي فرقي نميكنه كه شما حاشيه رو دو و نيم بگيريد يا سه در ضمن با توجه به اين نظري كه دادم نيازي به Bleed هم نداريد. البته عقل ناقص من ميگه كه Bleed براي كارهاي رنگي استفاده ميشه و زماني كه شما خيلي براتون مهم هست كه كار دقيقا از كجا برش بخوره و Bleed رو براي اين در نظر ميگيرن كه اگر توي صحافي مثلا 1 ميليمتر خطا داشت كنار كار شما سفيد نشه

آخر فروم باز jedivssith's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

در مورد سؤال اول بايد بگم كه اين چيزي كه شما گفتين رو ميدونم ولي اين رو نميخوام اگر با نرم‌افزار word كار كرده باشين كاملا متوجه منظورم ميشين.
    با تشكر از وقتي كه براي من گذاشتين اميدوارم كه بتونيم از تجربيات همديگه استفاده كنيم.
    فکر کنم این دیگر جواب شما باشد. در همان پنجره Character Style Option که ویژگیهای متن دلخواه خود را انجام دادید در کادر و فیلد Shortcut یک میانبر وارد کنید. من هر چی کلیدهای Shift – Control و Alt را با کلیدهای حروف گرفتم جواب نداد ولی وقتی از ترکیب این سه کلید با شماره های ماشین حساب کیبورد استفاده کردم در فیلد ظاهر شد. من کلید ترکیبی Ctrl + 2 را برای یک شیوه و قالب یا استایل انجام دادم و درست شد متن خود را در داخل Text Frame انتخاب کنید و کلید ترکیبی دلخواه خود را بزنید و استایل دلخواه شما به متن های دیگر سرایت می کند و چه سرایتی
    خواهش می کنم خوشحال می شم چیزی یاد بدم و چیزی یاد بگیرم

اگر كتاب مال خودتون هست و هزينه‌هاي چاپ رو ميخواهيد كاهش بديد اندازه كاغذ رو طوري در نظر بگيريد كه كمترين پرت كاغذ رو داشته باشيد .
    به نظر من شما اگه طول و عرض متنتون ثابت باشه به عنوان مثال عرض متنتون 16 سانتيمتر و طول متن 22 سانتيمتر ديگه خيلي دغدغه براي حاشيه‌ها نداريد مثلا خيلي فرقي نميكنه كه شما حاشيه رو دو و نيم بگيريد يا سه در ضمن با توجه به اين نظري كه دادم نيازي به Bleed هم نداريد. البته عقل ناقص من ميگه كه Bleed براي كارهاي رنگي استفاده ميشه و زماني كه شما خيلي براتون مهم هست كه كار دقيقا از كجا برش بخوره و Bleed رو براي اين در نظر ميگيرن كه اگر توي صحافي مثلا 1 ميليمتر خطا داشت كنار كار شما سفيد نشه
    نه کار من رنگی نیست ولی عکس در کتابم خواهد بود و عکسها هم به بیرون صفحه نخواهند رفت چون مجله نیست که بخواهم چنین افکت هایی پیاده کنم و بیشتر نقش معرفی اشخاص را دارد. اما اینکه گفتی طول و عرض یکسان بله باید چنین باشد و همه صفحات کتاب از یک روش پیروی می کنند گفتم این کتاب یک فرهنگ است و باید منظم باشد نه اینکه بخواهم بعضی صفحات را به دلخواه با بعضی دیگر متفاوت بسازم چرا که اینطوری اون سادگی را از دست می دهد به نظر من کار باید ساده و زیبا باشد.

داره خودمونی میشه 3years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

نه کار من رنگی نیست ولی عکس در کتابم خواهد بود و عکسها هم به بیرون صفحه نخواهند رفت چون مجله نیست که بخواهم چنین افکت هایی پیاده کنم و بیشتر نقش معرفی اشخاص را دارد. اما اینکه گفتی طول و عرض یکسان بله باید چنین باشد و همه صفحات کتاب از یک روش پیروی می کنند گفتم این کتاب یک فرهنگ است و باید منظم باشد نه اینکه بخواهم بعضی صفحات را به دلخواه با بعضی دیگر متفاوت بسازم چرا که اینطوری اون سادگی را از دست می دهد به نظر من کار باید ساده و زیبا باشد.
    به هر صورت شما نیاز به در نظر گرفتن برش دارید

یک نمونه فرم بندی بسیار ساده روی کاغذ 50*70 را براتون upload کردم.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

فکر کنم این دیگر جواب شما باشد. در همان پنجره Character Style Option که ویژگیهای متن دلخواه خود را انجام دادید در کادر و فیلد Shortcut یک میانبر وارد کنید. من هر چی کلیدهای Shift – Control و Alt را با کلیدهای حروف گرفتم جواب نداد ولی وقتی از ترکیب این سه کلید با شماره های ماشین حساب کیبورد استفاده کردم در فیلد ظاهر شد. من کلید ترکیبی Ctrl + 2 را برای یک شیوه و قالب یا استایل انجام دادم و درست شد متن خود را در داخل Text Frame انتخاب کنید و کلید ترکیبی دلخواه خود را بزنید و استایل دلخواه شما به متن های دیگر سرایت می کند و چه سرایتی
    نه منظورم اين موضوع هم نبود. اين هم همون موضوع قبلي هست منتها با shortcut key ، كه شما اين shortcut رو زماني كه دارين استايل رو ميسازين ميتونين تعريف كنين.

ظاهرا شما اشتباه متوجه شديد من منظورم اين بود كه طول و عرض متن تون رو ثابت بگيريد ( نه اينكه طول و عرض صفحات با هم متفاوت باشند.) حاشيه‌تون رو متغير. مثال: اندازه كاغذ 28 در 21 در نظر بگيريد حاشيه رو سه و نيم بگيريد و طول متن رو 22 و عرض متن 14 اگر بعدا نظرتون عوض شد ميتونيد روي حاشيه مانور بديد و مثلا حاشيه رو 3 بگيريد ولي طول و عرض متنتون همون قبلي باشه كه در اين صورت ديگه صفحه‌بندي شما به هم نميريزه

تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

ظاهرا شما اشتباه متوجه شديد من منظورم اين بود كه طول و عرض متن تون رو ثابت بگيريد ( نه اينكه طول و عرض صفحات با هم متفاوت باشند.) حاشيه‌تون رو متغير. مثال: اندازه كاغذ 28 در 21 در نظر بگيريد حاشيه رو سه و نيم بگيريد و طول متن رو 22 و عرض متن 14 اگر بعدا نظرتون عوض شد ميتونيد روي حاشيه مانور بديد و مثلا حاشيه رو 3 بگيريد ولي طول و عرض متنتون همون قبلي باشه كه در اين صورت ديگه صفحه‌بندي شما به هم نميريزه
    درود علی آقا

بله منظور من هم همان طول و عرض ثابت متن بود نه ورق. نباید می گفتم صفحه ببخشید.
    راستی اگر لطف کنید اندازه های Margin ها یا همان طول و عرض های رایج برای انواع قطع ها را بنویسید خیلی خوب می شود تا ببینم برای هر قطع چه اعدادی را به فیلدهای Margin و حاشیه ها وارد کنیم. اگر این کار را کردید مقدار حاشیه و Bleed را نیز برای هر قطع را هم بنویسید خیلی خوب می شود.

با سپاس فراوان
    بدرود

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

درود علی آقا

بله منظور من هم همان طول و عرض ثابت متن بود نه ورق. نباید می گفتم صفحه ببخشید.
    راستی اگر لطف کنید اندازه های Margin ها یا همان طول و عرض های رایج برای انواع قطع ها را بنویسید خیلی خوب می شود تا ببینم برای هر قطع چه اعدادی را به فیلدهای Margin و حاشیه ها وارد کنیم. اگر این کار را کردید مقدار حاشیه و Bleed را نیز برای هر قطع را هم بنویسید خیلی خوب می شود.

با سپاس فراوان
    بدرود
    اندازه حاشيه‌ها استاندارد نداره و سليقه‌اي هست من خودم معمولا بين 2 تا 3 سانتيمتر به كارم حاشيه ميدم البته توي قطع پالتويي ممكنه يك و نيم هم بذارم در هر حال سليقه‌اي هست. اما گاهي اوقات شما بايد حجم صفحات رو هم در نظر بگيريد مثلا براي يك كتاب 500 صفحه‌اي حاشيه داخلي رو (inside) بايد نسبت به حاشيه بيروني يا outside بيشتر بگيري مثلا اگر حاشيه بيروني رو دو گرفتي حاشيه داخلي رو بايد 3 بگيري كه بعد از اينكه كتاب صحافي شد تقريبا حاشيه‌ها برابر بشه و همچنين اگر توي كتابت از سر صفحه استفاده ميكني حاشيه بالا رو يك سانت بيشتر بگير براي سر صفحه كه بازم حاشيه سفيد بالا و پايين با هم برابر باشه. اينها رو تقريبي بهت گفتم وقتي خودت كار ميكني اگه يه صفحه رو پرينت بگيري متوجه ميشي كه حاشيه‌هاي بالا و پايينش خوب هست يا نه.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

درود
    ساخت فهرست اتوماتیک و دستی را اگر کسی خوب بلد است یک توضیحی بدهد. عکس هم باشد بد نیست. البته فهرستی که می خواهم درست کنم انگلیسی است و از چپ به راست است. در نسخه Cs3 درست می کنم اگر در Cs2 هم توضیحه دادید اشکالی ندارد. ولی یک توضیح اساسی بدهید چون در تنها کتاب ترجمه ایندیزاین به طرز وحشتناکی بد توضیح و ترجمه شده که هیچ معلوم نیست چه می گوید.
    با سپاس فراوان
    بدرود

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •