تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 18 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 176

نام تاپيک: سوالات، و هر آنچه مربوط به Adobe InDesign مي باشد در اين تاپيك مطرح شود

داره خودمونی میشه yousef m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

لطفا هر كي نمونه كار داره بذاره چون خيلي به ما مبتدي ها كمك مي كنه.
    يه مجله خوب بايد داراي چه نوع صفحه آرايي باشه؟

داره خودمونی میشه yousef m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    تهران

9 لطفا در مورد قرار دادن پاورقي به طور مفصل آموزش بديد.

چه جوري ميشه پاورقي گذاشت. بطوري كه متنمون رو از wordوارد مي كنيم و هر چقدر كه متن رو جابه جا كنيم به پاورقي ها لتمه نزنه و خلاصه شاخصه يه پاورقي خوب رو براي مجلات علمي- خبري داشته باشه.
    لطفا كمكم كنيد كارم گيره.

داره خودمونی میشه amin20's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

yousef m لطفا سوالت رو فقط در یکجا مطرح کن.
    سوال آخرتون رو(پاورقی) در اینجا پیگیری کنید:
    كمك در مورد پاورقي گذاشتن در برنامه اين ديزاين سي اس 3 ام ايي
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض حفره‌اي در اينديزاين

عبارت زير را دقيقاً در Word تايپ كنيد:

"پالايش (بين 300KHz و 100KHz) توسط آمپلي صورت مي‌گيرد."

نه كپي كنيد و نه در نرم‌افزار ديگري آن را بنويسيد.

حال كه اين جمله را در Word تايپ كرديد به عنوان منبع يك نوشته آن را براي صفحه‌آرايي به اينديزاين وارد كنيد.

عبارات KHz از جلوي اعداد به پشت آن‌ها نقل مكان مي‌كنند. آيا براي اين مشكل راه حلي وجود دارد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه aliali58's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

عبارت زير را دقيقاً در Word تايپ كنيد:

"پالايش (بين 300KHz و 100KHz) توسط آمپلي صورت مي‌گيرد."

نه كپي كنيد و نه در نرم‌افزار ديگري آن را بنويسيد.

حال كه اين جمله را در Word تايپ كرديد به عنوان منبع يك نوشته آن را براي صفحه‌آرايي به اينديزاين وارد كنيد.

عبارات KHz از جلوي اعداد به پشت آن‌ها نقل مكان مي‌كنند. آيا براي اين مشكل راه حلي وجود دارد؟
    راه حل منطقي من سراغ ندارم اما در صورتي كه اين متن در ورد تايپ مي‌شود و خروجي آن حتما اينديزاين هست ميتوانيد موقع تايپ اول عدد را تايپ كنيد بعد كيلوهرتز را (به همان شكلي كه الان در اينديزاين به شما نمايش ميدهد) بعد كه اين رو توي اينديزاين كپي ميكنيد درست مي‌شود.

آخر فروم باز jedivssith's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

درود

ترفند شماره 1:

وارد کردن چند عکس بصورت یکجا در سند ایندیزاین و قرار دادن به ترتیب و دلخواه در فریمهای متفاوت
    1- در قسمتی که باید عکس قرار گیرد چند فریم خود را ترسیم می کنیم.
    2- از پنجره File < Place (Ctrl + D)‌ به پوشه عکسها رفته چند عکس را انتخاب می کنیم. وقتی پنجره Image Import Option ظاهر شد هر بار برای هر عکس‌آن را تایید یا Ok نموده.
    3- نشانگر موس به شکل آیکون قلم موی و تصویر Thumbnail در آمده و یکی از تصاویر انتخابی ما را نشان می‌دهد.
    نکته مهم و جالب: حالا می خواهید بین تصاویر جابجا شوید کلیدهای پیکان چپ و راست یا بالا و پایین را فشار دهید تصویرها به ترتیب جابجا شده و مورد دلخواه را می توانید انتخاب کرده و با یک کلیک آن را در یک قاب گرافیک پرتاب کنید و بعد تصویر را به اندازه قاب گرافیکی خود تنظیم نمائید.
    4- با گذاشتن یک تصویر به سراغ تصویر دیگر رفته و آن را در قاب گرافیک مربوط به خود قرار دهید.

نکته و توجه : مطلب من عین ترجمه پایین نیست چون آنقدر هنوز مسلط نیستم و برای اینکه کار خراب و در یک کلام آبروریزی نشود با برداشت خود از مطلب انگلیسی ترجمه کردم. پس به دنبال ترجمه تحت الفظی و لغت به لغت نباشید. ولی در درستی مطلب شکی نیست و خودم امتحان کردم و در اینجا گذاشتم.

آموزش به زبان اصلی خود مقاله:

InDesign CS3's great Multiplace-and-Replace.
    One of Adobe's highly touted features in InDesign CS3 is the ability to place multiple graphics at a time. InDesign provides small preview of each graphic next to the place cursor. You can cycle through your loaded graphics by pressing the right or left arrow keys until you reach the one you wish to place. You can even remove a graphic from the list by hitting the Esc key.

What I didn't realize was that if you hold down the Option key (Alt key on a PC)
    and click on a graphic frame — it will replace the existing graphic with the new one you currently have loaded! This Multiplace-and-Replace combination is a terrific time saver for designers who produce catalogs, or other projects with a large number of placed graphics
    .

بدرود

تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

درود

ترفند شماره 2:

می خواهید از پالتهای رنگ یا Swatch – Stroke Styles های سفارشی که ساخته اید – قالبهایی که برای متون متفاوت درست کرده اید – صفحات Master – جدولها – سلولهای جدول، در سندهای جدیدی که باز می کنید یا سندهای که از لحاظ تایپ و ساختار با قبلی ها شباهت هایی دارند و یک مجموعه می باشند (مثل مجلات یا یک سری از کتابها یا کاتالوگها) استفاده کنید. پس برای فراخوانی این قسمتها به گزینه و کلمه Load بیشتر دقت کنید و از آن استفاده و لذت ببرید.
    برای مثال در سند قبلی شما از رنگهای سفارشی و رنگهای Pantone در کتابخانه رنگ ایندیزاین بسیار استفاده شده و حالا شما می خواهید از این رنگها در ساخت یک مجله دیگر استفاده کنید.
    سند جدید که مجله را در آن می سازید باز کنید به پالت Swatches بروید و از گزینه کرکره ای گوشه سمت راست پالت (مثلث کوچک) یا Drop Menu گزینه Load Swatches را بزنید در پنجره ای که باز می شود شما نباید به دنبال فایلهای کتابخانه رنگ Swatches بگردید بلکه باید همان سند ایندیزاین که آن رنگها و سواچها را بکار گرفته اید باز کنید و برنامه بصورت اتوماتیک تمام رنگهای Swatches آن سند قبلی شما را بار یا Load می کند و می بینید که به پالت Swatches سند جدید شما اضافه شدند با همان مشخصات قبلی. برای قسمتهای دیگر که در بالا نام بردم همین مسیری که گفتم بروید و به گزینه Load توجه کنید و از آنجا اقدام کرده و تمام تنظیمات سند قبلی ایندیزاین را به سند جدید وارد کنید و به کار خود سرعت دهید.

موفق باشید
    بدرود

8. این کاربر از jedivssith بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه 3years's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

درود

ترفند شماره 2:

می خواهید از پالتهای رنگ یا Swatch – Stroke Styles های سفارشی که ساخته اید – قالبهایی که برای متون متفاوت درست کرده اید – صفحات Master – جدولها – سلولهای جدول، در سندهای جدیدی که باز می کنید یا سندهای که از لحاظ تایپ و ساختار با قبلی ها شباهت هایی دارند و یک مجموعه می باشند (مثل مجلات یا یک سری از کتابها یا کاتالوگها) استفاده کنید. پس برای فراخوانی این قسمتها به گزینه و کلمه Load بیشتر دقت کنید و از آن استفاده و لذت ببرید.
    برای مثال در سند قبلی شما از رنگهای سفارشی و رنگهای Pantone در کتابخانه رنگ ایندیزاین بسیار استفاده شده و حالا شما می خواهید از این رنگها در ساخت یک مجله دیگر استفاده کنید.
    سند جدید که مجله را در آن می سازید باز کنید به پالت Swatches بروید و از گزینه کرکره ای گوشه سمت راست پالت (مثلث کوچک) یا Drop Menu گزینه Load Swatches را بزنید در پنجره ای که باز می شود شما نباید به دنبال فایلهای کتابخانه رنگ Swatches بگردید بلکه باید همان سند ایندیزاین که آن رنگها و سواچها را بکار گرفته اید باز کنید و برنامه بصورت اتوماتیک تمام رنگهای Swatches آن سند قبلی شما را بار یا Load می کند و می بینید که به پالت Swatches سند جدید شما اضافه شدند با همان مشخصات قبلی. برای قسمتهای دیگر که در بالا نام بردم همین مسیری که گفتم بروید و به گزینه Load توجه کنید و از آنجا اقدام کرده و تمام تنظیمات سند قبلی ایندیزاین را به سند جدید وارد کنید و به کار خود سرعت دهید.

موفق باشید
    بدرود

درود

سپاس از توجه شما! موفق و پایدار باشید.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

درود
    یک سوال و یک درخواست:
    سوال : قصد دارم کتابی را بنویسم و می خواهم خودم کار صفحه آرایی آن را با ایندیزاین انجام دهم و بایدها و نبایدهایی که فقط خودم در ارتباط با کتابم می دانم و پیاده کردن سلیقه های شخصی برای بهتر شدن صفحه آرایی آن. اما خیلی کم از فرم بندی و چاپ می دانم. و سوالم این است که اگر من قطع کتاب را که بخواهم در نهایت چاپ کنم بدانم و خودم شروع به صفحه آرایی کنم در حالیکه از زینک، لیتوگرافی و مراحل فرم بندی اطلاعاتی ندارم آیا در نهایت به مشکل بر می خورد و ممکن است صفحه بندی که درست کردم به هم بخورد؟
    اگر چنین است دوستانی که آگاهی و اطلاعات بیشتری دارند در این بخش به آموزش کسانی مثل من همت بزارند و مطالبی را جهت این کار بنویسند.
    یعنی اگر کسی خواست قطع کتابش وزیری باشد چقدر باید حاشیه به صفحات بدهد که در برش خراب نشود البته با توجه به تعداد فرمی که روی زینک بسته می شود و نوع ماشین و از این جور چیزها که زیاد نمی دانم. شاید زیاد به نظر برسد ولی اگر می دانید به مرور یک جدول درست کنید و مثلا همین قطع وزیری را در انواع حالت توضیح دهید که چقدر در ایندیزاین باید از چهار طرف فاصله گذاشت تا کسی که این مراحل چاپ را خوب نمی شناسد دچار سردرگمی نشود.
    با سپاس فراوان
    بدرود

تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

درود

نکته: دو ترفند قبلی و این ترفند در InDesign CS3 می باشد که فراموش کردم خدمتان عرض کنم.

ترفند شماره 3:
    ایجاد نوار رنگی Highlighter برای متن های ویرایشی و اصلاحی

در برنامه ایندیزاین مانند ورد مایکروسافت ابزار Text Highlight Color (آیکون ماژیک زرد رنگ) بصورت مستقل و آماده برای مشخص کردن متون اشتباه و بطورکلی متونی که باید مورد ویرایش قرار گیرد وجود ندارد ولی به راحتی این ابزار را می توان ساخت. پس:
    1- یک متن فرضی یا لغت یا متنی که می خواهید مورد اصلاح قرار گیرد را انتخاب کنید.
    2- کلید Alt را نگه دارید و با موس در نوار Character Formatting Control در قسمت بالای برنامه رفته و روی آیکون Underline‌ (که به شکل T می باشد) یکبار کلیک کنید.
    3- پنجره Underline Option ظاهر می شود. تیک مربع Underline On را فعال کنید. تا گزینه‌های خاموش روشن شوند. نوع خط، ضخامت، رنگ، موقعیت نوار رنگی (که معمولا باید دقیق روی کلمه و عبارت باشد) (به عنوان تنظیمات اصلی برای یک نوار رنگی Highlighter )
    و چند تنظیم دیگر را انجام دهید دهید. و تایید کنید نوار رنگی عبارت شما را متمایز از بقیه متن می‌نماید.
    4- حالا عبارت رنگی را انتخاب کنید. به پالت Character Style بروید. در پایین پالت روی دکمه Create New Style کلیک کنید این شیوه یا استایل به پالت اضافه می شود. دو بار روی نوار استایل کلیک کنید
    (توجه: روی عبارت و نوشته کلیک نکنید چون متن استایل برای Rename انتخاب می شود، پس باید کمی از نوشته فاصله گرفته و کلیک نمائید)
    5- کادر Character Style Option ظاهر می شود، که تنظیمات پیشرفته و بسیاری را می توانید برای نوار رنگی Highlighter خود اجرا کنید.
    6- حالا عبارات ویرایشی خود را انتخاب کنید و با رفتن به پالت Character Style‌ و کلیک روی استایلی که ساختیم آن لغت یا متن را رنگی و نشانه دار نمائید.

آموزش به زبان اصلی خود مقاله در InDesign CS2:
    Create a "Yellow Highlighter" style in InDesign.
    Here's a light InDesign tip for any designers finding themselves cranking out the occasional old-school direct mail letter. You can easily create a "yellow highlighter" character style with InDesign's Custom Underline feature.

While the effect itself is a bit cheesy, the technique does let us demonstrate a few shortcuts using InDesign's character styles.

Step 1: Create a Custom Underline.

Let's use a few tricks to build this style quickly. First, select some type you wish to highlight, and Option-Click (Mac) or Alt-Click (Win) on the Underline icon in InDesign's Control palette.

Which brings up InDesign's Underline Options dialog.

Give your underline stroke a weight that is several points larger than your current type size, and use a negative offset to move the underline up to center around your type. You'll need to experiment a bit with these settings to get the look just right.

Step 2: Save it as a Character Style.

Once you've got your highlight effect tweaked properly, save it as a character style.

Option-Click (Mac) or Alt-Click (Win) on the New Character Style button in the Character Styles palette, then give it a name and click OK.

You may now highlight text to your heart's content.

موفق باشید

بدرود

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •