تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 18 اولاول ... 4101112131415161718 آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 176

نام تاپيک: سوالات، و هر آنچه مربوط به Adobe InDesign مي باشد در اين تاپيك مطرح شود

پروفشنال hfj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    On the Earth

پيش فرض

با سلام
    من كار با اين نرم افزار رو تازه شروع كردم لطفا يكي كمك كنه مثلا ميخوام يه مجله 15 صفحه اي درست كنم ميخوام پايين يا بالاي صفحه به صورت اتوماتيك شماره صفحه و اسم مجله رو بنويسم لطفا يكي بگه چطوري اين كار رو كنم؟
    شما باید اون رو در صفحات Master درست کنی که بصورت اتوماتیک توی همه‌ی صفحه‌ها اعمال بشه:

برای وارد شدن به صفحات Master روی اونها دابل کلیک کن (شکل بالا)، بعد از اینکه وارد صفحات Master شدی، از طریق Type Tool یه کادر به اندازه‌ی دلخواه (هر جایی از صفحه که دوست داری شماره‌‌ها رو اونجا قرار بدی) درست کن. حالا کلیدهای Ctrl+Alt+Shift+N رو بزن تا حرف A رو ببینی.. همین کار رو با صفحه‌ی کنارش هم انجام بده (یعنی هر دو صفحه‌ی Master که نشون دهنده‌ی صفحات زوج و فرد/راست و چپ هستن) می تونی همون چیزی رو که ساختی Copy کنی و توی اون یکی صفحه‌ی مستر Paste کنی و در جای دلخواه قرار بدی. در ضمن می تونی نوع فونت و اندازه‌ی اونها رو به دلخواه تغییر بدی.. در کل، اگه هر چیزی توی صفحات Master بنویسی و بسازی، به طور اتوماتیک توی همه‌ی صفحه‌ها اعمال می‌شه.. مگر اینکه خودت بخوای مثلاً فلان صفحه، از Master تبعیت نکنه، که در این صورت باید صفحه‌ی None رو (که در شکل می بینی) Drag کنی روی صفحه‌ی مورد نظرت..

خیلی پیچیده که نبود! نه؟!
    با این حال اگه مشکلی داشتی مطرح کن ..
    Last edited by hfj; 27-09-2010 at 23:44.

2. این کاربر از hfj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز fandak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

شما باید اون رو در صفحات Master درست کنی که بصورت اتوماتیک توی همه‌ی صفحه‌ها اعمال بشه:

برای وارد شدن به صفحات Master روی اونها دابل کلیک کن (شکل بالا)، بعد از اینکه وارد صفحات Master شدی، از طریق Type Tool یه کادر به اندازه‌ی دلخواه (هر جایی از صفحه که دوست داری شماره‌‌ها رو اونجا قرار بدی) درست کن. حالا کلیدهای Ctrl+Alt+Shift+N رو بزن تا حرف A رو ببینی.. همین کار رو با صفحه‌ی کنارش هم انجام بده (یعنی هر دو صفحه‌ی Master که نشون دهنده‌ی صفحات زوج و فرد/راست و چپ هستن) می تونی همون چیزی رو که ساختی Copy کنی و توی اون یکی صفحه‌ی مستر Paste کنی و در جای دلخواه قرار بدی. در ضمن می تونی نوع فونت و اندازه‌ی اونها رو به دلخواه تغییر بدی.. در کل، اگه هر چیزی توی صفحات Master بنویسی و بسازی، به طور اتوماتیک توی همه‌ی صفحه‌ها اعمال می‌شه.. مگر اینکه خودت بخوای مثلاً فلان صفحه، از Master تبعیت نکنه، که در این صورت باید صفحه‌ی None رو (که در شکل می بینی) Drag کنی روی صفحه‌ی مورد نظرت..

در مورد تقارن صفحات زوج و فرد چه باید کرد در صفحه مستر؟
    مثلا ما بالای صفحه مستر اطلاعاتی راجع به مشخصات مجله نوشتیم در سمت بالا راست صفحه راست
    حالا می خواهیم همین اطلاعات به صورت تقارن در صفحه چپ بالا چپ باشه .

چطور ممکن می شه ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

ممنون ولي گفتم كه من خيلي مبتديم يه خورده باز ترش كن مثلا من 10 صفحه دارم با اين روش ميخوام اسم مجله و شماره صفحه بصورت اتومات زده شه اين كار ها رو كردم نشد در ضمن وقتي وارد مستر ميشي چطوري بايد برگردي به صفحات خودت؟

5. این کاربر از aliparsa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hfj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    On the Earth

پيش فرض

در مورد تقارن صفحات زوج و فرد چه باید کرد در صفحه مستر؟
    مثلا ما بالای صفحه مستر اطلاعاتی راجع به مشخصات مجله نوشتیم در سمت بالا راست صفحه راست
    حالا می خواهیم همین اطلاعات به صورت تقارن در صفحه چپ بالا چپ باشه .

چطور ممکن می شه ؟
    بحث تقارن، راجع به زمانیه که شما بخوای یه متن یا یه عکس، از یه جهت دیگه نمایش داده بشه، اینجوری :

بنابراین از این قابلیت نمی تونی برای چیزی که می خوای استفاده کنی.
    شما یه Copy از تمام اون چیزی که ساختی بگیر و Paste کن توی اون یکی صفحه‌ی Master، و بصورت دستی جای اونها رو درست کن.. از خط های راهنمای Ruler هم استفاده کن که کارت دقیق تر از آب در بیاد.

ممنون ولي گفتم كه من خيلي مبتديم يه خورده باز ترش كن مثلا من 10 صفحه دارم با اين روش ميخوام اسم مجله و شماره صفحه بصورت اتومات زده شه اين كار ها رو كردم نشد در ضمن وقتي وارد مستر ميشي چطوري بايد برگردي به صفحات خودت؟
    شما اگه 10000 تا صفحه هم داشته باشی، اونا بصورت اتوماتیک نمایش داده می شن.

برای برگشتن به صفحات خودت، کافیه روی اونها دابل کلیک کنی :

راجع به صفحه‌ی Master ، مثلا فرض کن یه همچین چیزی ساختی :

وقتی شما وارد صفحات خودت می‌شی این شکلی می‌شه (من الان وارد صفحه‌ی دوم و سوم شدم) :

برای اضافه کردن صفحه هم که دو تا روش وجود داره :

Shift+Ctrl+P یک صفحه بعد از صفحه‌ی جاری برات درست می کنه.
    مثلا اگه 10 تا صفحه داشته باشی و در حال حاضر روی صفحه‌ی ششم باشی، یه صفحه مابین صفحات ششم و هفتم برات ایجاد می کنه.

یا اینکه مطابق شکل زیر، روی Insert Pages کلیک کنی و تعداد صفحات بیشتری رو Add کنی :

7. 2 کاربر از hfj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام
    می‌شه یکی یه لطفی به من بکنه و جواب سوالم رو بده
    راجع find/change در ایندیزاین کسی که اطلاعات قوی داره می‌تونه کمکم کنه
    می خوام تمام کلماتی که قبل از : هستن رو Bold کنم.
    اینطوری
    ایندیزاین: برنامه ای که...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

سلام
    اینطوری
    بابام در اومد تا تمومش کردم چون زياد آشنايي نداشتم ميدونم خيلي طولانيه و ميشه خيلي کوتاهتر هم نوشت اما سواد من يکي قد نميداد ديگه ....
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoora-1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    من تو نصب کردن این رم افزار یه مشکلی دارم
    اوایل نصب می گفت باید سی دی premier رو بذارم و من گذاشتم و بعد گفت سی دی فوتوشاپ رو ! اما من فوتوشاپ رو از رو سی دی نصب نکردم و فایلش رو توهارد داشتم واسه همین پاکش کردم این مشکلم برطرف شد اما باز می گه سی دی ایندیزاین رو بذار !
    من دارم از رو فایلی تو فلش نصبش می کنم نمی دونم چی کار کنم !
    خیلی هم فوری نیاز دارم !
    میشه لطفا راهنماییم کنید !
    راستی من ویندوز 7 دارم و نرم افزار پریمیر و فوتوشاپ نصبه روش !!

آخر فروم باز fandak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام
    اینطوری
    بابام در اومد تا تمومش کردم چون زياد آشنايي نداشتم ميدونم خيلي طولانيه و ميشه خيلي کوتاهتر هم نوشت اما سواد من يکي قد نميداد ديگه ....
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اين سوال من هم هست

ولي اين كدي رو كه نوشته مجا بايد بزنيم . مي توني توضيح بدي

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoora-1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    من تو نصب کردن این رم افزار یه مشکلی دارم
    اوایل نصب می گفت باید سی دی premier رو بذارم و من گذاشتم و بعد گفت سی دی فوتوشاپ رو ! اما من فوتوشاپ رو از رو سی دی نصب نکردم و فایلش رو توهارد داشتم واسه همین پاکش کردم این مشکلم برطرف شد اما باز می گه سی دی ایندیزاین رو بذار !
    من دارم از رو فایلی تو فلش نصبش می کنم نمی دونم چی کار کنم !
    خیلی هم فوری نیاز دارم !
    میشه لطفا راهنماییم کنید !
    راستی من ویندوز 7 دارم و نرم افزار پریمیر و فوتوشاپ نصبه روش !!

من خودم نصبش کردم
    از راهنمایی هاتون ممنونم

پروفشنال boy_kochak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Tehranpars

پيش فرض

بچه ها .... این راست به چپ کردن صفحات در انگلیسی به فارسی در نسخه cs3 همون ابتدای کار که سند ایجاد میکنیم وجود داره اما در نسخه cs5 وجود نداره علتش چیه ؟ چی کارکنیم ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •