تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 105 اولاول ... 56789101112131959 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض

اما این عکسی از ساقه های هوایی.
    اما من بیشتر پشت برگها میذارمشون.
    ---
    حالا که اين عکسو دارم ميذارم..يادم افتاد نکنه اين ها که من به اشتباه گفتم <ساقه های هوايی> <ريشه های هوايی> باشن؟

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

اما این عکسی از ساقه های هوایی.
    اما من بیشتر پشت برگها میذارمشون.
    ---
    حالا که اين عکسو دارم ميذارم..يادم افتاد نکنه اين ها که من به اشتباه گفتم <ساقه های هوايی> <ريشه های هوايی> باشن؟
    سلام
    درسته دوست من .اینا در اقع ریشه های نابجا هستند.در واقع فیلودندونی که شما دارید از خانواده ای هست که جد و آبادش بر میگرده به اونایی که در زیر سایه انبوه درختان بزرگ در جنگلهای متراکم رشد میکرده اند و برای کسب نور بیشتر از درختان بالا میرن.در چنین جایی بدلیل حضور کم نور و ترکم زیاد رطوبت غالبا تنه درختان از خزه پوشیده شده. فیلودندرون از این حالت استفاده برده و ریشه های نابجای خود را بدرون انبوه خزه ها وارد و ضمن استفاده از درخت بعنوان تکیه گاه ،از خزه ها هم آب جذب میکنه.در واقع انتقال آب هم از ارتفاع های بالاتر نسبت به ریشه برای گیاه کاری راحتتر هست.
    بهر تقدیر ریشه هارا نمیتونید کاری بکنید چون در خمیره اش هست. اما میتونید با توضیحی که دادم اونا رو استتار کنید.مثلا میتونید ستونی تهیه کنید وانرا با خزه پپوشانید( این پایه ها براحتی در گلفروشیها قابل تهیه هست).گیاه دیشه های نابجای خود را در این ستون مستقر خواهد کرد.
    موفق باشید
    امین رخ

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ما هم از آغاز چنین تاپیکی ممنونیم..کشاورزی یعنی همین! یعنی تلاش و امید..امیدواریم موفق باشید.
    ممنون از دلگرمی شما.
    راستی همچنان نوک برگهای تازه پوتوس من به صورت قهوه ای می شه. اقا امین به نظرتون نگران نباشم؟

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

ممنون از دلگرمی شما.
    راستی همچنان نوک برگهای تازه پوتوس من به صورت قهوه ای می شه. اقا امین به نظرتون نگران نباشم؟
    سلام -حالا که صحبت از برگهای تازه هست
    میشه یک کم توضیح بدی که این منطقه قهوه ای چه نسبتی از برگ را شامل میشه؟ میتونی یه عکس بزاری؟آیا خشک هست یا نرم و قابل انعطافه؟آیا قسمت قهوه ای آویزان میشه یالوله میشه یا سر جای خودشه؟ از همه مهمتر اینکه بمن بگو دوست من خودت با دیدن اون قسمت قهوه ای چه احساسی داری؟ منظورم اینه که چه فکری میکنی که دلیلش چی میتونه باشه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ببخشید من امروز از سفر برگشتم تا شب ان شا... حتما عکس رو می ذارم

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با سلام
    راستش امروز تصمیم گرفتم که پوتوس رو بیارم داخل اتاق. فکر می کنم که به علت گرمای زیاد بیرون داره از بین می ره.
    واسه همین می خوام بیارمش داخل اتاق.
    حالا می خواستم بپرسم قبل از اینکه بیارمش داخل ایا باید شرایطی رو فراهم کنم؟ چون از یه محیط گرم و خشک می خوام بیارمش تویه محیط خنک و البته کم نورتر از بیرون

تو این سفر به شهرمون تو خونه چند تا از اشناهامون دیدم که پوتوس خیلی خوب داخل اتاقشون بزرگ و زیبا شده بود.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

با سلام
    راستش امروز تصمیم گرفتم که پوتوس رو بیارم داخل اتاق. فکر می کنم که به علت گرمای زیاد بیرون داره از بین می ره.
    واسه همین می خوام بیارمش داخل اتاق.
    حالا می خواستم بپرسم قبل از اینکه بیارمش داخل ایا باید شرایطی رو فراهم کنم؟ چون از یه محیط گرم و خشک می خوام بیارمش تویه محیط خنک و البته کم نورتر از بیرون

تو این سفر به شهرمون تو خونه چند تا از اشناهامون دیدم که پوتوس خیلی خوب داخل اتاقشون بزرگ و زیبا شده بود.
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
    دوست من سلام
    احتمالا بخاطر کم توجهی من بوده که متوجه نشدم پوتوس شما بیرون از اتاق هست.اصلا پوتوس یه گیاه آپارتمانی هست .سریعتر بیچاره را از هوای گرم و کشنده تابستانی نجات بده وببر داخل! هیچ تمهیداتی هم تدارک نبین دوست من.
    موفق باشی
    امین رخ

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنون .چشم. راستش رو بخواهید خودم هم از اول همین فکر رو کردم ولی خوب می خواستم که ایوون رو یه خورده قشنگ تر کنم که فکر کنم گیاه مناسبش رو انتخاب نکردم.
    حالا یه سوال
    این گیاه پوتوس رو باید با گذاشتن نخهای نگهدارنده اجازه پیچیدن و به سمت بالا رو بدهیم یا اینکه باید گیاه و گلدان در یک مکان بالا باشه و برگهاش رو به سمت پایین هدایت کرد؟

لطفا در مورد تغییر گلدان این گیاه هم اگه توضیحی دارید بفرمایید. چون من باید اول گلدونش رو عوض کنم و بعد بیارمش داخل .
    ممنون
    Last edited by hamidma; 20-07-2007 at 11:29.

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض

سلام
    تا حالا سعی کردید پوتوستون رو تکثیر کنید؟
    این کار رو چطور انجام دادید؟
    انتقال تجربه ی شخصی:
    من هر وقت یه شاخه ای برگهاشو زیاد از دست میده اونو قطع میکنم و داخل یه بطری آب میذارم..بعد یه هفته ریشه میده و دوباره اونو توی گلدون میکارم!

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

راستش من تازه گرفتم. شما تکثیر رو کی انجام می دید؟

در ضمن در مورد
    این گیاه پوتوس رو باید با گذاشتن نخهای نگهدارنده اجازه پیچیدن و به سمت بالا رو بدهیم یا اینکه باید گیاه و گلدان در یک مکان بالا باشه و برگهاش رو به سمت پایین هدایت کرد؟
    اگر راهنمایی کنید ممنون می شم.
    همچنین اگر باد کولر گازی به برگهای پوتوس بخوره ( البته خوب مسیر باد چرخشی هست و هر از 20 ثانیه به برخی از برگها می خوره) مشکلی درست نمی شه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •