تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 105 اولاول 1234567891555 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

امروز بالاخره تصمیم گرفتم که یه سایه بون کوچیک واسه این انگور درست کنم. راستش روبخواهید بیشتر برگهاش خشک می شد که فکر کنم علت اصلیش گرمای شدید اینجا هستش.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی
    بالاخره چند تا جوونه از گلدون نشاء ها بیرون زده. البته هنوز لاله عباسی اصلا جوونه نزده.
    حالا سوال من اینه که ایا اینها رو در همون جای کم نور بزارم تا بزرگتر بشن یا اینکه به یه جایی ببرمشون تا نور بیشتری باشه وبعد از مدتی به گلدون منتقلشون کنم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

خوب مثل اینکه اقا امین تو این یکی دو روزه فرصت نداشته سری به این تاپیک بزنه. من بی صبرانه منتظر راهنمایی های شما هستم.
    با تشکر.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

دوست من سلام
    خواهش میکنم دلگیر نشید . فکر میکردم جوابتون رو قبلا داده ام
    پس بیشتر توضیح میدم/گل لاله عباسی اتفاقا از گلهایی هست که به نور بیشتری نیاز داره.( البته من نمیخوام بهیچ وجه از فیزیولوژی باز شدن گل و ارتباطش با نور صحبت کنم).بهر حال کم بودن نور بر روی گلدهی گل لاله عباسی تاثیر مستقسم کاهنده دارد.اما نکته مهم درمورد انتقال نشا به محل جدید این هست که هرچه تعداد دفعات انتقال بیشتر باشد- با در نظر گرفتن فاصله زمانی مناسب- بطور ناخودآگاه عمل هرس ریشه را هم انجام میدهید که در ایجاد ریشه های پر و منسجم و جلوگیری از ایجاد ریشه های تنهاو عمیق بسیا موثر هست.
    نکته مهم دیگر این هست که چنانچه اختلاف نوری محل کنونی و محلی که برای کاشت نهایی در نظر دارید خیلی زیاد است باید طوری برنامه ریزی کنید که نشاها به میزان نور بتدریج- ظرف 3-4 روز- عادت کنند که این کار را میتوانید با ایجاد سایه بان در ساعات آفتابی بر روی نشاهای تازه منتقل شده انجام دهید.
    بخاطر داشته باشید که بذور تازه سبز شده هرگز نباید بی آب بمانند ولی مواظب باشید که آب زیادی هم میتواند باعث خفگی ریشه ویا باعث یروز برخی کندیدگی های قارچی شود. پس میزان ابیاری را بگونه ای تنظیم کنید که منافذ خاک رو نبنده و به خاک اجازه نفس کشیدن هم بده.
    برای جلوگیری از خسته کننده شدن این پست بعدا یه پست در مورد اصول کلی آبیاری برای گلدانها میدم
    موفق باشید

5. این کاربر از amin_rogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنونم حتما در مورد ابیاری توضیح بدید. موضوع بسیار مهمیه . به هر حال منم یه دستی تو باغبانی دارم( البته متفاوت از دست شما که رویش و پرورشی است و دست من فعلا در حال اموختن نکات اولیه)

پس به نظر شما این بسته نشاء کاری رو کم کم به یه محیط پرنور تر که به محیط نهایی نزدیکه ببرم. همچنین الان که برخی از اونها مانند اهار پرپر و کوکب که الان جونه زدند و در انتهاشون فقط دو برگ خیلی کوچک هست رو به گلدان اصلی منتقل کنم یا هنوز صبر کنم تا بزرگتر بشوند؟
    لاله عباسی هنوز هیچ جوونه ای نزده و چون جعبه نشاء همه بذرهام یکی هست فکر کنم باید اونها که جوونه زده رو به جای اصلی منتقل کنم و منتظر جوونه زدن کوکب و شاه پسند هم بمونم.
    به نظر شما این کار من درست هست؟

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با سلام
    خوب من دو تا عکس از بذرهای جوونه زده رو برای شما دوستان مخصوصا اقا امین رخ استاد و مشاور گرامی.

این عکس مربوط به جوونه های اهار پرپر هستش:

و این هم عکس مربوط به کوکب ها:

البته هنوز از شاه پسند ها خبری نیست( فقط یه دونه جوونه داره) و لاله عباسی ها هم کم کم دارند جوونه می زنند.
    حالا سوالم اینه که اهارپرپر و کوکب ها رو که به این وضع رسیده اند رو به گلدان منتقل کنم یا همینجوری فعلا نگهشون دارم.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

مثل اینکه دیگه سوالام خیلی زیاد از حد شده که اقا امین جواب نمی دهند. ولی واقعا موندم واسه این جوونه ها چی کارد کنم.
    در ضمن یه تصمیم دیگه هم گرفتم و اونم ابیاری قطره ای باغچه بود. من در طول ماه حدود یه هفته ای منزل نیستم و این واسه باغچه اصلا خوب نیست. واسه همین تصمیم گرفتم که ابیاری قطره ای انجام بدهم.
    خیلی ساده این کار رو انجام دادم. با گرفتن شیلنگ مربوط به کولر ابی و ایجاد یه سوراخ کوچک در کنار هر گل یه ابیاری قطره ای ایجاد کردم.
    اینم از عکساش.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

با سلام
    خوب من دو تا عکس از بذرهای جوونه زده رو برای شما دوستان مخصوصا اقا امین رخ استاد و مشاور گرامی.

این عکس مربوط به جوونه های اهار پرپر هستش:

و این هم عکس مربوط به کوکب ها:

البته هنوز از شاه پسند ها خبری نیست( فقط یه دونه جوونه داره) و لاله عباسی ها هم کم کم دارند جوونه می زنند.
    حالا سوالم اینه که اهارپرپر و کوکب ها رو که به این وضع رسیده اند رو به گلدان منتقل کنم یا همینجوری فعلا نگهشون دارم.
    سلام دوست من
    عذر تقصیر بابت تاخیر!
    بگذارید که برگهای اصلی باز شوند بعدا نسبت به جابجایی اقدام کنید. از طول خیلی بلند و رنگ پریده نشاها بنظر میرسد که نور محیط کم هست.
    اگر هنوز هم از شاه پسند ها خبری نیست شاید در بذور ایرادی بوده.امید وارم که آنها هم سبز شوند.
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

بله نور محیط که نا مناسب هست . چون نور طبیعی خیلی کم بهشون می رسه. ولی مشکل اینه که اگه بخوام ببرمشون تو ایوون می ترسم به علت خشکی بیش از حد هوا از بین برند که البته فکر کنم با مراقب بیشتر می شه به ایوون بردشون تا مشکل نور هم حل بشه.و تو ایوون نور مستقیم نمی افته و این فکر کنم مناسب باشه.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

حمید خان سلام
    قبلا هم خدمتت عرض کردم که این گلهایی که شما انتخاب کرده اید هیچ مشگلی با گرمای جنوب ندارند. فقط مراقب باشید که خشکی و تشنگی نکشند همین! فضای باز برای این گلها مناسب تر هست.
    بهر حال میدونم که علاقمند هستید تجربیات عملی ای کسب کنید که بسیار خوب هست.
    موفق باشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •