تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 16 اولاول ... 61213141516
نمايش نتايج 151 به 156 از 156

نام تاپيک: پرندگان

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

شاهین !!! o:

احتمال میدم پرستو باشه . حداقل فرم صورت و نوک اون خیلی شبیه به پرستو است .

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahdi--'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013
    محل سكونت
    خونه

پيش فرض

از کجا میشه جغد تهیه کرد؟

واسه نگهداری مناسبه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چه جالب من در مورد ای موضوع فقط شنیده بودم که به روشی که حیوان ها رو خشک میکنن میگن تاکسی درمی. امابه نظرم کمی خشن هست و به نظرم ظلم در حق حیوانهاست.

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

چه جالب من در مورد ای موضوع فقط شنیده بودم که به روشی که حیوان ها رو خشک میکنن میگن تاکسی درمی. امابه نظرم کمی خشن هست و به نظرم ظلم در حق حیوانهاست.
    خب اگر حیوان مرده باشه بد نیست ... بعد ها که نسلشون منقرض شه یه یادگاری میمونه!

در ضمن نمیدونم فلسفه وجودی حیوانات وحشی آدمخوار چیه ؟ مثل کفتار ... به چه دردی میخورن آخه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرغ مینا هم پرنده خیلی خوبیه؛ تازه صحبت هم میکنه
    مرغ مینا
    (common mynah) یه پرنده باهوش، بانمک و مقلد صدای عالی از خونواده سارها است که نگهداری ازش به عنوان حیوان خانگی توی ایران متداوله. ولی متاسفانه به دلیل نبودن اطلاعات درست در مورد نگهداری از مرغ مینا، بسیاری از اون ها بیمار و تلف میشن.

دلیل محبوبیت نگهداری از مینا، بیشتر بخاطر قدرت این پرنده در حرف زدن و تقلید صدا هست. در بین پرنده هایی که به عنوان حیوان خانگی توی ایران نگهداری میشن، بعد از کاسکو، این پرنده بیشترین توانایی تقلید صدا رو داره.

شکل و ظاهر پرنده مرغ مینا
    بدن مرغ مینای اصل قهوه ای پرهای و سر و گردنش مشکی هستن. نوک و پاهاش زرد رنگه و روی سرش یه سری پرهای سیاه بهم چسبیده داره که وقتی کنجکاو یا هیجان زده میشه، کمی پف میکنن و ظاهر جالبی به این پرنده میدن. شبیه یه پسر اتو کشیده که موهاش رو روغن زده!

دور چشم هاش هاله زرد رنگ داره و نوک دم و بال هاش سیاه و سفید رنگ هستن.

در مورد قیمت مرغ مینا
    مرغ مینا در مقایسه با سایر پرندگان خانگی و به ویژه طوطی‌ها قیمت متوسطی داره. قیمت مرغ مینا به عوامل مختلفی مثل قدرت و توانایی حرف زدن بستگی داره و به طور کلی بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان به فروش می‌رسه.

از کجا بفهمیم مرغ مینا چند سالشه؟
    اگه مرغ میناتون رو از بچگی پیش خودتون آوردید که هیچ. اما اگه یه پرنده بزرگسال رو می‌خواید بخرید و ازش نگهداری کنید حتما دوست دارید سن و سالشو بدونید. در این مورد پیشنهاد اول ما مشورت با دامپزشک هست، دامپزشک با معاینه پرها، نوک و پنجه‌ها می‌تونه سن پرنده رو تعیین کنه.

اما به طور کلی یه راه ساده و دم دستی برای تشخیص سن حدودی و تقریبی مینا اینه:

به دور چشم پرنده دقت کنید. اگه پوست دور چشمش سفید و بدون چروکه پس مرغ مینا جوونه. اگه به رنگ تیره‌تر و کرم باشه مرغ مینا میانساله و اگه دور چشمش زرد و چروک باشه پرنده‌تون مسن و پیر حساب میشه.

از کجا بفهمیم مرغ مینا ماده است یا نر؟
    یکی از تفاوت‌های بارز مرغ مینای ماده و نر جثه اوناست. پرنده نر معمولا جثه‌ بزرگتری نسبت به ماده داره و رنگ پرهاش هم پررنگ تره. اگه تنها یه پرنده ندارید و نمی‌تونید ار طریق مقایسه جثه جنسیت رو تشخیص بدید به سقف دهنش دقت کنید. مرغ مینای ماده سقف دهنش زرده؛ در حالیکه سقف دهن پرنده نر سیاهه.

البته این روشها ۱۰۰% دقیق و معتبر نیستن و پیشنهاد می‌کنیم برای اطمینان بیشتر از جنسیت پرنده‌تون با دامپزشک مشورت کنید. دامپزشک در صورت لزوم با انجام آزمایش DNA می‌تونه جنسیت پرنده رو به طور قطعی مشخص کنه.

رفتارشناسی و خلقیات پرنده سخنگوی مینا
    مینای سخنگو یه پرنده فوق العاده باهوش و کنجکاو و البته در برخی موارد خشن هست. این پرنده نسبت به طوطی ها خیلی پر انرژی تر و تیز تره و حرکاتش تند تر هست.
    این پرنده هم مثل کلاغ، به اشیایی که میدرخشن و رنگ های تند مثل قرمز دارن، علاقه فراوانی داره. برای همین مراقب باشین که این اشیاء توسط مینا بلعیده نشن. در مورد خرید پرنده مرغ مینا باید بگم بهتره این پرنده رو در سن پایین بین ۶ تا ۸ هفتگی خریداری کنین و از همون سن کم به روابط با آدم ها عادتش بدین تا دستی بشه. میناهایی که از بچگی از بودن کنار آدم ها عادت نمیکنن، ممکنه بعدا خشن بشن و نوک بزنن.

من که از این پرنده باحال خیلی خوشم اومده و دوستش دارم. البته با توجه به اینکه سخنگو هم هست خیلی طرفدار داره به نظرم.
    قسمتی از متن رو از سایت های پت پرس و دنیای حیوانات کپی کردم، امیدوارم راضی باشن.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2021

پيش فرض

سلام
    وقتی دوتا از پرنده ها که نژادشون با هم یکی هست {مثل قناری و سهره} با هم جفت میشن و ازشون جوجه گیری میکنیم چه اتفاقی میفته که جوجه هاشون عقیم میشن و جوجه هاشون دیگه قادر به تولید مثل نمیشن؟؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •