تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 16 اولاول ... 67891011121314 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 156

نام تاپيک: پرندگان

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

کارش شده تولید رب
    نه با اینکه گوجه بهش میدم اما ازم خیلی میترسه و تیکه های که براش پرت میکنم رو خیلی سخت میخوره .تمایل نشون نمیده.تا فردا بهش فرصت میدم وگرنه میخورمش
    هه هه
    ولی به انجیر هم علاقه داره
    ابرو هاش هم خیلی باحاله به صورت بر آمده میشه میاد بالا مثل مار پیتون میشه
    ضمن این که نوک نمیزنه و نوک تیزی نداره ولی مرغ نوکش تیزه و ممکنه آدم رو زخمی کنه
    در چه سنی قابل تشخیص هستند ؟
    والا دقیق نمیدونم ولی اردک اول صدای قد قد ش در جنس ماده معلوم میشه از همه زودتر اگر دیدی اردک صداش همش یک جوره بعد 3 ماه و قد قد نشده اون نره و دمش هم فر داره

در کل نوع نر این حیوان خیلی زیبا تر و چاق تره چون وقتی ماده به تخم میفته با توجه به این که تخم هاش بزرگ هم هست سریع آب میشه ولی نر این طور نیست.

2. 3 کاربر از emad_hs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mohsenfhm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

من برای اولین بار دارم نگهداری جوجه اردک را تجربه می کنم ! به جز جرکات قشنگشون سرعت رشد بسیار بالایی نسبت به جوجه مرغ دارند

4. این کاربر از mohsenfhm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

من برای اولین بار دارم نگهداری جوجه اردک را تجربه می کنم ! به جز جرکات قشنگشون سرعت رشد بسیار بالایی نسبت به جوجه مرغ دارند
    ضمن این که پر های بسیار نرمی دارند مخصوصا در گردن و سر با هیچ موجودی به نظر من قابل مقایسه نیست

6. این کاربر از emad_hs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

آقا این جوجه اردکه الان بزرگ شده اما مسئله ی چندش آور اینه که یه مدت بود وقتی بغلش میکردم یه بوی بد فاسدی احساس میکردم .امروز بعد از بررسی تمامی قسمتهای بدنش متوجه شدم تو دمش یه ترشخ زرد رنگ داره که خیلی بد بو هستش .زیر آب گرفتمش اصلا خیس نشد.فکر کنم همون غده ی چرب کنندس .بنظرتون چی میتونه باشه؟

8. 3 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

اون غده ی چرب کننده در بدن پرندگانی مثل طوطی هاست.که انتهای دمشان هست
    پرهای اردک کلا چرب هست.
    این بو اگر به دلیل مریضی نباشه به دلیل محل نگه داریش هست.ایا شما هرروز محل نگهداری اردکتون رو میشورید؟
    ایا هرروز برایش اب میگذارید که شنا کند؟
    چه غذاهایی بهش میدید؟

10. 3 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

امروز کاملا اون ترشح حذف شده. بله به محل زندگیشون میرسم .البته به علاوه ی جوجه اردکه چنتام جوجه مرغ دارم .اما این اردک کلا با اونا میگرده و وقتی ازشون جداش کنی انگار قیامت شده و وقتی آزادش میکنی بره پیششون انگار قند تو دلش آب میشه . تو آب هم نمیره چون جوجه مرغ ها ازش دور میشن و اون باید فورا خودشو بهشون برسونه وگرنه خدا جونشو میگره .کلا این اخلاقش رو اعصابمه. قبله خودش دوتام جوجه اردک بودن که یکی یه زنبور بزرگ شکار کرد خورد و مرد ! اونم در کمال تعجب!.دومیشم که اندازه ی تخم مرغ بود و دووم نیورد
    غذا هم سبزیجات کاهو و ... -گوجه تمیز و سالم-هلو-گوشت مرغ هم میخورن شدید! - گندمم میخورن . برنج -مخلوط ماست و آب و نون و خیار و گوجه که میشه آبدوغ

12. 4 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

سلام دوستان چطورین ؟
    جغد از کجا میشه خرید ؟ چند تا پرنده فروشی گشتم نبود
    تو قفس زنده میمونه تو خونه ؟

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

رفیق نگهداری جغد پر هزینه است .
    از طرف دیگه با توجه به جثه ای که داره نیاز به یک فضای زیاد داره و اگه میخواین توی قفس نگه دارین باید قفس بزرگی رو تهیه کنین .
    توی منازل آپارتمانی نگهداریش فایده نداره . آموزش دادنش هم سخته .

یکی دو تا از دوستام جغد داشتن و توی قفس نگهداری میکردن ولی کم کم جغدها افسرده شده بودن .

به نظرم عقاب و جغد برای نگهداری در منزل زیاد مناسب نیست .

15. 6 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه **EHSAN**'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

همه توضیحات خوب بود اما درمورد یک نوع پرنده سخنگو که خریدار های زیادی هم داره .
    مرغ مینا
    این نوع پرنده همه چیز خواره و هرچیزی ک انسان بخوره اون هم می خوره فقط به مقدار کافی .
    این نوع پرنده مثل طوطی و کاسکو سخنگو هست تا به حال بیشترین کلمه ای که به این پرنده اموزش داده شده 150 تا کلمه بوده که اسم این پرنده تو گینس ثبت شده .

مرغ مینا (مرغ مقلد) بهتر است این پرنده را از وقتی خیلی کوچک است حدودا 2 تا 3 هفته ای خریداری کنید زیرا خطر مردن را هم پشت سر گذاشته است ...
    جوجه های مینا وقتی خیلی کوچک هستند و هیچ بال و پری در نیاورده اند بدنشان به باد حساس است و نباید در مجاورت باد قرار گیرند، بهترین موقع برای خرید جوجه مرغ مینا ماه های خرداد و تیر است. پرنده های بزرگتر تا آخر عمر وحشی می مانند و بهتر است آنها را در طبیعت رها کنید. تعیین سن: هرچه بیشتر از سن مرغ مینا بگذرد دور چشم هایش بیشتر رو به رنگ زرد می رود. و با چین و چروکهای ریزی همراه می شود. تعیین جنسیت: کافیست به دهان باز این پرنده نگاه کنید اگر داخل دهانش سیاه رنگ بود یعنی نراست. جنس نر بهتر است یا ماده؟ هر دوی انها مقلدین خوبی هستند و پرنده ماده هم به خوبی پرنده نر قدرت حرف زدن و فراگیری کلمات و جملات را دارد. اماعده ای اعتقاد دارند مرغ مینای نر سخنگوی بهتری است. اما در عوض مرغ مینای نر پس از 2 سال که به بلوغ رسید مست می شود و در صورت امکان از خانه به دنبال جفت فرار خواهد کرد. جیره غذایی: پرنده ای همه چیز خوار است انواع میوه ها و دانه ها و حشرات و جانوران کوچک مانند ملخ و پروانه. نوعی غذای اماده هم با قیمتی مناسب برای این پرنده در دسترس است با نام دانه پارس (پلت). طول عمر: حداکثر 15 سال ، در اواخر عمر پرها ریخته و رویش مجدد نخواهد داشت، در این دوران هم به مانند دوران کوچکی به باد و سرما حساس هستند.مرغهای مینای پیر را بویژه در ماه های سرد بایستی در دمای معتدلی نگه داشت تا دچار لرزش و اشکالات تنفنی نشوند.

نکاتی در مورد جوجه مینا
    دقت کنید که یک مینای سالم، در مدت شش هفته یا اندکی بیشتر، پردار خواهد شد.
    چشمهای آنها شفاف درخشان، مجاری بینیش باز و شفاف، و پرهای اطراف مقعد تمیز می باشد.
    پر و بال مینای نوزاد، تیره و مات بوده و پوست غبغبش محکم، و زرد کمرنگ است
    مرغ مینا پرنده ای باهوش است که قدرت تقلید صدای فوق الاده ای دارد و می تواند کلمات زیادی را بیاموزد و صداهای اطرافش مانند صدای زنگ خانه یا تلفن یا دزدگیر ماشین و.... را به خوبی تقلید کند تا به انجا که به اشتباه بیفتید که مثلا این صدای تلفن است یا مرغ مینا !! مرغ مینای من صبح ها برای بیدار کردنم تمامی این صداها را در می آورد و در اخر به خاطر انکه گول نمی خردم بسیار ناراحت می شد زیرا اوایل سریع به اشتباه می افتادم و پا می شدم و مثلا میرفتم ببینم کیه زنگ خونه یا تلفن زده... مرغ مینا پرنده حسودی است یعنی به وجود پرنده یا حیوان دیگری در خانه و نزد صاحبش حسادت می کند ، اگر از سوی کسی ازار ببیند فراموش نکرده و اگر موقعیت مناسب باشد بالاخره تلافی خواهد کرد. شاید بتوان گفت مرغ مینا بهترین پرنده مقلدی است که تا کنون شناخته شده اما نگهداری از ان وقتگیر و دشوار است، مرغ مینا طبق عادت هنگام غذا خوردن خورده های میوه یا دانه ها و غذاهای نرم را به اینطرف و انطرف می پاچد روزنامه ای که در کف قفس این پرنده قرار داده می شود باید هر روز و یا 2 بار در روز تعویض شود. میله داخل قفس این پرنده هم باید دائما شسته و تمیز شود. امکانات و وسایل لازم برای ابتنی روزانه مرغ مینا نیز باید در فقس پرنده فراهم باشد.برای این کار می توان از یک کاسه سفالی که کف قفس قرار داده می شود استفاده کرد. همچنین می توان پیش از ابتنی قسمت جلوی قفس را با یک ورقه پلاستیکی تمیز پوشاند تا از خیس شدن اطراف جلوگیری به عمل اید. مرغ مینا بر خلاف طوطی ها اصلا خجالتی نیست و پیش روی غریبه ها و تازه وارد ها هم به راحتی صحبت می کنند. شاید براتون جالب باشه بدانید که مرغ مینای اینجانب وقتی تکه نان شیرینی را به او می دهم می برد در ظرف اب چند ثانیه ای نگه می دارد تا کمی خیس و نرم شود بعد انرا می خورد !! حتما تا به حال دیده اید که جوجه ی پرندگاه مختلف کنار منقارشان "زرد رنگ " است ، در این حالت که کناره های منقار شل و نرم است جوجه توانایی نوک زدن به زمین و دانه برداشتن را ندارد. به خاطر همین است جوجه ی پرنده ای مانند گنجشک یا مرغ مینا یا... حتی پر و بال هم در اورده باشند و به اینطرف و انطرف هم بپرند اما باز مادرشان غذا را در دهانشان می گذارد. هنگامی که سن جوجه مرغ مینا از یک ماهگی گذشت قسمتهای زرد رنگ ناحیه منقار از بین رفته و جای خود را به یک منقار قوی و سفت می دهند که روز به روز محکمتر می شود ، در این حالت پرنده احساس جوانی و قدرت می کند. مرغ مینا ها حتی انهایی که از اول به دست صاحب خود بزرگ شده اند ،دوست ندارد که در دست گرفته شوند. اما اگر مجبور شدید که یک مرغ مینا را دست بگیرید شب هنگام تاریکی بهترین موقعیت است چون قدرت دید کمتری در تاریکی دارد و احتمالا ضربات دردناک کمتری به شما وارد می کند هنگام تاریکی.
    اگه سوالی داشتید بپرسید حتما جواب داده میشه .
    Last edited by **EHSAN**; 20-04-2014 at 23:06.

17. 2 کاربر از **EHSAN** بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موبایل A.N.A.P's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Clouds

پيش فرض

سلام دوستان. بنده عاشق مرغ و خروس و مخصوصا جوجه هستم .

تقریبا هر سال دو سه تا داشتم و وقتی بزرگ شدن دادمشون اینور اونور.
    کسی میدونه چرا جوجه ها موقع غروب بلند بلند جیک جیک میکنن ؟ فک میکنم بخاطر اینه که مادر ندارن اینجوریه .خیلی دلم واسشون میسوزه.

شما دلیل واقعی این جیک جیک ها بلند رو میدونید ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •