تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: صداي انيشتن

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض صداي انيشتن

E=mc²
    داشتم در مورد علت مرگ اینشتین جستجو می‌کردم که صدای وی را در هنگام توضیح معادله مشهور E=mc² پیدا کردم. صدای اینشتین را شنیده بودید؟!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    "It followed from the special theory of relativity that mass and energy are both but different manifestations of the same thing -- a somewhat unfamiliar conception for the average mind. Furthermore, the equation E is equal to m c-squared, in which energy is put equal to mass, multiplied by the square of the velocity of light, showed that very small amounts of mass may be converted into a very large amount of energy and vice versa. The mass and energy were in fact equivalent, according to the formula mentioned above. This was demonstrated by Cockcroft and Walton in 1932, experimentally."

از تئوری نسبیت خاص چنین برمی‌آید که جرم و انرژی هر دو تظاهرات متفاوتی از یک چیز واحد هستند ، چیزی که برای ذهن‌های عادی تا حدی عجیب است. به علاوه در این معادله E برابر است با m ضرب در مربع c ، یعنی انرژی برابر است با جرم ضرب در مربع سرعت نور ، که نشان‌دهنده این است که مقدار کمی از جرم می‌تواند به مقدار زیادی از انرژی تبدیل شود و برعکس. بر طبق فرمولی که در بالا به آن اشاره شد جرم و انرژی هم‌ارز هم هستند ، چیزی که Cockcroft و والتون در سال 1932 به روش آزمایشگاهی آن را ثابت کرده‌اند.

این صفحه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اطلاعات خوبی در مورد این معادله مشهور به شما می‌دهد.

1پزشك
    -------------------------------------------pedram_ashena
    Last edited by pedram_ashena; 23-04-2007 at 10:59.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

خیلی ممنون از اینکه قرارا دادید ... البته من قبلا این رو داشتم اما به دوستانی که ندارن پیشنهاد می کنم که بگیرن ، جالبه .
    یه نکته ی دیگه اینکه بهتر بود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میزاشتید ، چون بحث درمورد دانشمندان فیزیک تو این تایپیکه .
    با هم تشکر می کنم .

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

خیلی ممنون از اینکه قرارا دادید ... البته من قبلا این رو داشتم اما به دوستانی که ندارن پیشنهاد می کنم که بگیرن ، جالبه .
    یه نکته ی دیگه اینکه بهتر بود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میزاشتید ، چون بحث درمورد دانشمندان فیزیک تو این تایپیکه .
    با هم تشکر می کنم .
    به خدا من اين يكي را اينجا نذاشته بودم.يكي انتقال داد تايپيك را به اينجا. عجب بي خانمان شديما
    ممنون از اظهار نظر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •