تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: تحلیل مدار دیودی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض تحلیل مدار دیودی

salam
    man ba tahlile madarheye diyodi moshkel daram.nemitonam hads beznam kodom one koddom off.yeki be

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ dadam berese.vaghti tedade dioda ziyade chi kar konam

داره خودمونی میشه khabgard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام

همونطور که می دونید ساختمان دیود ساده از يک پيوند P-N تشکیل شده . سر P پیوند که به شکل یک مثلث

هست ، آند و سر N پیوند که به شکل ( l ) کاتد است. حالا زماني که پتانسیل آند از کاتد بیشتر باشد یعنی آند به

ولتاژ مثبت و کاتد به ولتاژ منفي یا زمین و يا آند به ولتاژ صفر (زمین) و کاتد به ولتاژ منفي متصل باشد دیود روشن

است و معادل اتصال کوتاه و اگر برعکس بود ديود خاموش است و معادل مدار باز .

حالا زمانی که چند دیود در مدار داریم اولین کار تعیین وضعیت روشن و خاموش بودن هر دیود به روش گفته شده و قرار

دادن اتصال کوتاه یا مدار باز بجای آن دیود است .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض کمک

من منظورم اینه که اگه یه مدار داشته باشیم با مثلا 5 دیود چجوری میشه حدس زد کدوم oneو کدوم off.چون بررسی همه حالات خیلی وقت گیره.

داره خودمونی میشه shahabamo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام . ببین دوست عزیز شما راهی نداری جز اینکه تمام حالتهای ممکن رو بررسی کنی.البته اگه تعدادشون زیاد باشه کار سخت میشه ولی چاره ای نیست.توی کتاب الکترونیک دکتر میرعشقی هم برای حل مسائل اینچنینی از همین راه رفته.یه مثالی هم خودش زده که یه مداری با 2 تا دیوده! اومده تمام اوون 4 تا حالت رو امتحان کرده.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام . ببین دوست عزیز شما راهی نداری جز اینکه تمام حالتهای ممکن رو بررسی کنی.البته اگه تعدادشون زیاد باشه کار سخت میشه ولی چاره ای نیست.توی کتاب الکترونیک دکتر میرعشقی هم برای حل مسائل اینچنینی از همین راه رفته.یه مثالی هم خودش زده که یه مداری با 2 تا دیوده! اومده تمام اوون 4 تا حالت رو امتحان کرده.

با سلام . ببخشید خواستم بپرسم این حرفی که فرمودید که برای تعیین وضعیت دیودها راهی جز بررسی همه حالات نیست رو با توجه به اطلاعات خودتون اعلام کردید یا این که واقعا نمی شه این کار رو کرد. (آخه من یه مدتی هست دارم روی این موضوع فکر می کنم ، گفتم که اگه واقعا راهی جز این نداره وقتمو تلف نکنم) ولی خب از این که جناب میر عشقی هم همه حالات رو بررسی کردن نمیشه به نظرم این نتیجه رو گرفت که دیگه راهی نیست. چون ایشون روش هایی رو برای حل استفاده کردن که مفهوم باشه. ضمن این که بررسی مداری روی کاغذ با برنامه فرق داره.
    با تشکر

آخر فروم باز raptor22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    Te

پيش فرض

دوست عزيز شما با چي مشكل داريد ديود ديود ديگه بر اساس ولتاژ دو سرش عمل ميكنه اگر باياسش درست باشه On هستش و گرنه Off پس شما بايد ولتاژ ها رو تعقيب كني بعد به راحتي ميتوني متوجه بشي كه كدام ديود فعاله.
    حالا اگر ميخواي يه عكس مداري رو كه ميخواي آپ كن شايد بشه كمكت كرد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_manutd_2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما راهی نداری جز اینکه تمام حالتهای ممکن رو بررسی کنی.
    كاملا درسته !!! تمام بدبختي مداراي ديودي همينه ! البته اينو بگم معمولا جهت جريان و مثبت يا منفي بودن ولتاژ كمك خوبي در تشخيص روشن يا خاموش بودن ديود داره . ولي حواست باشه گول ولتاژو نخوري چون در مداراي چند ديودي ممكنه جواب غلط دربياد . اگه چند تا مسأله‌ي ساده و پايه‌اي حل كني ، كم كم دستت مياد كه در مداراي پيچيده‌تر كدوم ديودا روششن يا خاموش

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوست عزيز شما با چي مشكل داريد ديود ديود ديگه بر اساس ولتاژ دو سرش عمل ميكنه اگر باياسش درست باشه On هستش و گرنه Off پس شما بايد ولتاژ ها رو تعقيب كني بعد به راحتي ميتوني متوجه بشي كه كدام ديود فعاله.
    حالا اگر ميخواي يه عكس مداري رو كه ميخواي آپ كن شايد بشه كمكت كرد.
    ببخشید من اصلا حواسم نبود. ببخشید. فکر کردم این تاپیک مربوط به برنامه تحلیل مداره. من مشغول نوشتن یه برنامه کامپیوتری هستم برای تحلیل مدار که می خوام بدونم برای اون برنامه چه جوری دیود رو تحلیل کنم. یعنی باید برای برنامه نویسی هم همین کار رو کنم و همه حالت ها رو در نظر بگیرم؟ یا این که راه دیگه وجود داره. با تشکر
    بازم از دوستان عذر خواهی می کنم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_manutd_2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با اين وضعيت ، تنها چيزي كه به ذهن من ميرسه اينه كه معادله‌ي ولتاژ - جريان ديود رو بدي تا جوابو بدست بياره . تازه معادله‌ي اون هم به ازاي افتادن ولتاژ منفي و مثبت دو سر ديود فرق مي‌كنه ( هر چي باشه غيرخطيه !!! ) به نظر من اگه راه داره برنامتو محدود به عناصر خطي ( مقاومت و سلف و خازن ) كن و از ديود صرفنظر كن . اذيت ميشي

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با اين وضعيت ، تنها چيزي كه به ذهن من ميرسه اينه كه معادله‌ي ولتاژ - جريان ديود رو بدي تا جوابو بدست بياره . تازه معادله‌ي اون هم به ازاي افتادن ولتاژ منفي و مثبت دو سر ديود فرق مي‌كنه ( هر چي باشه غيرخطيه !!! ) به نظر من اگه راه داره برنامتو محدود به عناصر خطي ( مقاومت و سلف و خازن ) كن و از ديود صرفنظر كن . اذيت ميشي
    ممنون از راهنماییتون. نمی دونم ولی خب بالاخره یه راهی داره برای تحلیل دیود هم. برنامه رو نوشتم برای عناصر خطی هم کار می کنه دیگه می خوام کاملش کنم که توی این دیود گیر کردم. برای بعضی حالات خاص هم می شه اول دیود رو در نظر نگیریم و بعد از حل مدار و محاسبه ولتاژ گره ها وضعیت دیود رو معلوم کرد ولی به چیزی که برای حالت کلی درست جواب بده هنوز نرسیدم.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •