تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: راهنمایی در مورد تنظیم هارد دیسک :

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض راهنمایی در مورد تنظیم هارد دیسک :

دوستان لطف کنین به مسیر اشاره شده در عکس زیر در Device manager برید و چک کنین که بطور پیش فرض این تیک زده شده یا نه ؟ من با نرم افزاری تغییرش دادم و حالا نمیدونم قبلا تیکش بود یا نه ؟ مرسی

حـــــرفـه ای jafarian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

ازمن تیک اون قسمت که مربوط به هارد میشه خورده دوست عزیز البته از یکی شما تو حالت raid

3. این کاربر از jafarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Erfan.B's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوستان لطف کنین به مسیر اشاره شده در عکس زیر در Device manager برید و چک کنین که بطور پیش فرض این تیک زده شده یا نه ؟ من با نرم افزاری تغییرش دادم و حالا نمیدونم قبلا تیکش بود یا نه ؟ مرسی

سلام سعید جان ، برای من هم تیک خورده و قاعدتاً باید تیک داشته باشه چون پرمفرمنس می کشه پایین ولی ممکنه دیتا لاست بره بالا که اون هم تو رید تا جایی که من می دونم مشکل ایجاد نمی کنه.
    موفق باشی

5. این کاربر از Erfan.B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام سعید جان ، برای من هم تیک خورده و قاعدتاً باید تیک داشته باشه چون پرمفرمنس می کشه پایین ولی ممکنه دیتا لاست بره بالا که اون هم تو رید تا جایی که من می دونم مشکل ایجاد نمی کنه.
    موفق باشی

7. این کاربر از Erfan.B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

ازمن تیک اون قسمت که مربوط به هارد میشه خورده دوست عزیز البته از یکی شما تو حالت raid
    مرسی داداش جعفریان عزیز ، درسته هاردای من در حالت رید هست . با Intel Matrix خود مادبرد رید کردم و برای افزایش کارایی رید باید از نرم افزار Intel Rapid Storage استفاده کرد تا کارایی رید بالاتر بره . این برنامه یه قسمت در تنظیمات برای همین مورد داره که خودش اشاره کرده اگه این گزینه فعال باشه باید برق هارد، نوسان یا بطورکلی تغییر پیدا نکنه چون به از دست دادن اطلاعات منجر میشه . وقتی تیکشو بر میدارم از داخل همون برنامه ، این تیک هم از ویندوز خودبخود برداشته میشه . حالا میخوام بدونم چرا قبلا این تیک بوده ولی موقع نصب برنامه برداشته میشه البته اینم مطمئن نیستم .
    با شرایط فعلی باید از یه نفر که هم رید کرده و هم ویندوز 7 داره پرسید ، شما دوستان ، کسی سراغ ندارید ؟؟

عرفان جان داداش مرسی ، توضیحاتت در مورد گفته هام خیلی اصولی بود . دستت درد نکنه . شرمنده دیگه اجرم رسید .

---------- Post added at 01:09 PM ---------- Previous post was at 01:05 PM ----------

موفق باشی
    اتفاقا تو حالت رید ( البته حالت رید 0 ) خط از بین رفتن اطلاعات خیلی بالاست . چون نصف اطلاعات مثلا در یک هارد و نصفش در هارد دیگه رایت میشه . و اگه یکی از هاردا مشکل پیدا کنه کل اطلاعات به فنا میره و قابلیت ریکاوری خیلی پایینی هم داره و لی در حالت معمولی قابلیت ریکاوری تا حدی میتونه امیدوار کننده در صورت از بین رفتن اطلاعات باشه.

در کل بازم مرسی زحمت کشیدی
    Last edited by saeed774; 21-10-2011 at 13:11.

9. این کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خواهش می کنم سعید جان.
    پس با توجه به این که اطلاعات برات خیلی مهم هست (خودم هم به این نکته که اطلاعات لاست می شه اشاره کردم) بهتره اون تیک برداشته بشه.
    ولی باز باید ببینیم نظر بقیه ی دوستان در این مورد چی هستش.

11. این کاربر از Erfan.B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سعید جان من الان فاروم های خارجی رو هم که می خوندم اکثراً با هم یه نظر رو دارن که ups داشته باشی و از هارد بکاپ گرفته باشی چون خطر از دست دادن اطلاعات خیلی بالا هست اگه write cache تیک خورده باشه. ولی خوب تأثیر زیادی روی سرعت داره پس باید تیکش رو بذاری در ضمن زیاد به فاروم سخت نگیر فاروم های خارجی هم در این زمینه خلوت هستن ، رو موضوع خاصی انگشت گذاشتی
    این یه نمونه اش :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

13. این کاربر از Erfan.B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

البته بدون تیک هم پرفرمنس بالاست ولی خب لامصب تیکو که میزنی بطرز محسوس و شگفت آور پرفرمنس بالا میره . مثلا فتوشاب CS5 که در 4 ثانیه باز میشد در عرض 2 ثانیه باز میشه
    مرسی عرفان جان ولی چون اطلاعاتم مهمه تصمیم گرفتم تیکشو فعلا بردارم .

15. این کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام..
    بستگی به نحوه ی استفاده ی شما داره
    البته هارد دیسک چیزی نیست که مدام بخواید قطع یا وصلش کنین
    اگه هم گفته میشه که با قطع برق اطلاعات از دست میره منظور اینه که اطلاعات در حال Cache شدن از دست میره نه اطلاعات که static شدن روی فضای Storage memory
    تنظیم این آیتم بیشتر برای USB External hard ها به کار میره.
    ولی خیلی خیلی توصیه میشه که این تیک فعال باشه.
    موفق و موئید باشین

17. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

مرسی دکی جون

درسته ، من اون گزینه دوم رو خوب نخونده بودم . نوشته این تیک رو نزنید جز اینکه از یک باطری بکاپ UPS استفاده میکنید .
    تیک گزینه اول تا جایی که کسب کردم بطورپیش فرض تو ویندوز فعاله و نباید مشکل خاصی وجود داشته باشه ، اصل ماجرا که اونم تو پرفرمانس خیلی تاثیر داره هست که نباید جز ، اقدامات محتاطانه زده بشه .

بقول شما اگه قرار باشه اطلاعات هم از بین بره اطلاعات در حال Cache یا همون رایت نشده روی هارد از بین خواهد رفت نه اطلاعاتی که از قبل موجودن .
    پس من دوباره با اجازتون این تیک رو زدم که لامصب بدجور حال میده ارزش اینو داره که زده بشه .
    در ثانی کل اطلاعات حیاتیم هم یه DVD نمیشه الان روی DVD میزنم تا خیالم راحت بشه

از همه دوستان که وقتشونو در اختیار این بنده حقیر قرار دادن کمال تشکر رو دارم . مرسی
    Last edited by saeed774; 21-10-2011 at 13:52.

19. 3 کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •