تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 45

نام تاپيک: برای بازی سازی از کجا شروع کنم؟

داره خودمونی میشه Penhan-B8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    همدان

14 برای بازی سازی از کجا شروع کنم؟

میدونم با دیدن اسم تاپیک گفتین وای خدا یه سیریش دیگه هم اومد، ولی بحث من یکم فرق میکنه!
    بقیه ی تاپیک هایی هم که در این مورد بودن رو خوندم، ولی به جوابم نرسیدم!

من با تنها انجینی که بلدم کار کنم Game Maker هست و تقریبا حرفه ای شدم!
    ولی جدیدا که DSL گرفتم (یه هفته) و توی تاپیک ها وانجمن های همین P30World و اینور اونور گشتم، فهمیدم Game Maker آینده نداره و با هر انجینی مقایسه شده باخته!
    بعدشم که تاپیکا رو خوندم و بیشتر در مورد مقوله ی بازی سازی خوندم فهمیدم که کلا در مورد بازی سازی اشتباه فکر میکردم!
    قبل از اینکه DSL بگیرم هم قصد داشتم برم حسابی رو زبان برنامه نویسی Game Maker کار کنم و اونو یاد بگیرم! (GML چون زیاد زبانشو بلد نیستم) ولی با دیدن این جور بحثا پشیمون شدم!
    حالا سوال من اینه، من الان برم سراغ چی؟ خیلی جا ها میگن UDK و Unity و ... و خیلی های دیگه هم میگن ++C و انجین های Open Source!
    من همه ی تاپیکای در این مورد رو خوندم ولی به جوابم نرسیدم!
    در ضمن RAM کامپیوتر من 256 هست و حتی بعضی از بازی هایی که با Game Maker ساخته شده رو بالا نمیاره (مثل Crimelife و خیلی بازی های دیگه) و با توضیح هایی که در موزد UDK و Unreal و ... خوندم گفتم شاید این انجین ها رو نکشه کامپیوترم!
    (توضیح: ویندوز ویستا، GTA IV، NFS Most Wanted، Adobe After Effects اینها هم نمونه هایی از نرم افزار ها و برنامه هایی هستند که سیستم من نمیکشه!)

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

اگه دوبعدی می خواهی بسازی گیم میکر نرم افزار باحالی هست بجز حیف که توش فیزیک دوبعدی وجود نداره البته فکر کنم طرفدارش براش نوشته باشن.

3. این کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

1) یک مشکل خیلی بزرگ تو سوالات بود !! کی گفته که باید Game maker رو با انجین Unity مقایسه کرد ؟ این دو مقوله کاملا جدا از هم هستن همونطور که میدونی انجین Game maker دو بعدی هست ولی Unity سه بعدی ، پس اگر کسی این دو رو با هم مقایسه کرد بهتره هرچه بیشتر میتونی ازش فاصله بگیری چرا که این آدم ها فقط ادعای کامپیوتر دارن و دیگر هیچ ...

2) به نظر من با رم 256 اصلا وارد دنیای 3 بعدی نشو اصلا بهتره بگم وارد دنیای بازی سازی هم نشو ! چرا ؟ چون ساخت بازی به کارت گرافیک و از همه مهم تر رم و سی پی یو بالا و یا برای بازی های کوچیک سخت افزار های معمولی میخواد ... 256 نه بالاست و نه معمولی مگر اینکه بری همون 2d (Game maker):d ....

3D

3d Game Studio A8
    موتوری ساده و آسان است و اگر بتونی خوب کارت رو مدریت کنی و شدر ها و سایه ها و نرمال مپ ها درست استفاده کنی خیلی موتور با کیفیتی است در حد Unity و UDK ولی خوب مشکلش نسبت به این دو انجین قدرتمند در رندر مدل ها با فیس های بالاست که باعث افت فریم میشه .

به شما این موتور رو پیشنهاد میکنم چون 100% با این کامپیوتر شما در انجین های UDK و Unity به مشکل برخورد خوهید کرد .

5. 2 کاربر از RatAtouille بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز saeed_cpu_full's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    توی هارد كامـپـيـوتـر!!

پيش فرض

میدونم با دیدن اسم تاپیک گفتین وای خدا یه سیریش دیگه هم اومد، ولی بحث من یکم فرق میکنه!
    بقیه ی تاپیک هایی هم که در این مورد بودن رو خوندم، ولی به جوابم نرسیدم!

من با تنها انجینی که بلدم کار کنم Game Maker هست و تقریبا حرفه ای شدم!
    ولی جدیدا که DSL گرفتم (یه هفته) و توی تاپیک ها وانجمن های همین P30World و اینور اونور گشتم، فهمیدم Game Maker آینده نداره و با هر انجینی مقایسه شده باخته!
    بعدشم که تاپیکا رو خوندم و بیشتر در مورد مقوله ی بازی سازی خوندم فهمیدم که کلا در مورد بازی سازی اشتباه فکر میکردم!
    قبل از اینکه DSL بگیرم هم قصد داشتم برم حسابی رو زبان برنامه نویسی Game Maker کار کنم و اونو یاد بگیرم! (GML چون زیاد زبانشو بلد نیستم) ولی با دیدن این جور بحثا پشیمون شدم!
    حالا سوال من اینه، من الان برم سراغ چی؟ خیلی جا ها میگن UDK و Unity و ... و خیلی های دیگه هم میگن ++C و انجین های Open Source!
    من همه ی تاپیکای در این مورد رو خوندم ولی به جوابم نرسیدم!
    در ضمن RAM کامپیوتر من 256 هست و حتی بعضی از بازی هایی که با Game Maker ساخته شده رو بالا نمیاره (مثل Crimelife و خیلی بازی های دیگه) و با توضیح هایی که در موزد UDK و Unreal و ... خوندم گفتم شاید این انجین ها رو نکشه کامپیوترم!
    (توضیح: ویندوز ویستا، GTA IV، NFS Most Wanted، Adobe After Effects اینها هم نمونه هایی از نرم افزار ها و برنامه هایی هستند که سیستم من نمیکشه!)
    شما تاپیک توی امضام رو بخون ، اول باید مشخص کنی چیکاره میخوای بشی که راهنماییت کنیم
    با این سیستمی که شما داری فعلا بیخیال بازیسازی بشو !! اونقدر به مشکل میخوری که از بازیسازی زده میشی ! اول سیستمت رو ارتقاء بده بعدش اگه علاقه داشتی به بازیسازی بیا تا بیشتر راهنماییت کنیم و گرنه با سیستم فعلیت UDK که هیچی ، با Unity هم به زور میتونی کار کنی
    3DGS هم مشکل رندر داره ، جزئیات از یه حدی بیشتر بشه افت فریم شدیدی پیدا میکنید و اجرای بازی روی کامپیوترتون تا حدی غیر ممکن میشه

7. 2 کاربر از saeed_cpu_full بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Penhan-B8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

بله! تاپیکی که توی امضای شما بود رو خونده بودم، میخوام Game Programmer بشم، آخه کلا اصلا کار های گرافیکی و هنری بلد نیستم، RAM کامپیوترمم میدونم پایینه ولی خوب قراره ارتقا بدم! (البته دو سه ماه دیگه)
    من میخواستم بدونم تا دو سه ماه دیگه که یه PC جدید بخرم چه نرم افزاری کار کنم که حرفه ای تر شم؟

در ضمن سوء تفاهم نشه، Game Maker با UDK و بقیه ی انجین های 3 بعدی مقایسه نشده، با Flash مقایسه شده و توی یه تاپیک دیگه که سوالش این بود: "کدام موتور را برای بازی سازی دوست دارید؟" اصلا حرفی از Game Maker زده نشده بود!

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی AMIR REZAs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    هر کجا هستی --------- Wherever you are

پيش فرض

سلام

ببین دوست عزیز اینجا یا هر فروم دیگه ای که بری برای نظرات مختلف و پیشنهاد های مختلفی برای شروع کار میدن ، یعنی چطور بگم خود بازیساز ها هم سر یه سری مسائل تفاوت نظر دارن!

بازی سازی اصول خاصی داره ، کاش شبیه انیمیشن سازی بود اینقدر درگیر این مسائل نبودیم.

به هر حال شما هم باید زیاد به حرفای ما اعتماد نکنی ، سعی کن منابع انگلیسی رو مطالعه کنی البته نمیگم اصلا به حرفمون گوش نکنیولی خب ممکنه هر کس پیشنهاد مختلفی بهت بده .
    من میخواستم بدونم تا دو سه ماه دیگه که یه PC جدید بخرم چه نرم افزاری کار کنم که حرفه ای تر شم؟
    مسئله همینه ،بذار قضیه رو بیشتر روشن کنم ، یه سری میگن نرم افزار بسازیم یه سری میگن نرم افزار کار کنیم حالا اگر وقت ، سرمایه ، اطلاعات بالا داری میتونی راه اولی رو بری ( موفقیت تضمین شده نیست!) ولی اگر حداقل سرمایه نداری میتونی نرم افزار آماده(انجین) استفاده کنی( + در این حین مثلا ++C هم یاد بگیری) هر وقت سرمایه ی لازم بدست آوردی ، میخوای انجین بنویس میخوای انجین گسترش بده میخوای اصلا با همون انجینا کار کن....

10. 4 کاربر از AMIR REZAs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز NINJA0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    شاهی (مازندران)

پيش فرض

من که میگم اگه میخوای تو این فاصله که کامپیوتر جدیدو بگیری تو صنعت بازیسازی باشی و بیکار نباشی بشین مطالب آموزشی که در مورد آنریل اسکریپت و برنامه نویسی تو یونیتی هست رو بخون یه سری کتاب مرتبط رو هم در مورد بازی سازی بخون.
    البته اینا در صورتیه که برنامه نویسی بلد باشی.
    میدونی چرا چون مطمئنم بعدا یا یونیتی رو انتخاب میکنی یا یو دی کی رو.اینا رو که بخونی بعدا که بخوای باهاشون کار کنی کارت خیلی راحت میشه.
    اکشن اسکریپت رو هم اگه میتونی یا بگیر خیلی پر کاربرده (برا من که هست)

12. 2 کاربر از NINJA0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

ولی UDK رو انتخاب نکن چون صرف نظر از قدرتش اگر بخوای تجاری کار کنی یک خداد دلاری $ باید بپردازی .... و یونیتی هم تو همین حدود ... مقایسه کن :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

14. این کاربر از RatAtouille بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی AMIR REZAs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    هر کجا هستی --------- Wherever you are

پيش فرض

اون واسه خرید Open source آنریل انجین هست .

فقط سود فروش بازی تجاری اگر از مقدار معینی بیشتر بشه باید 25 درصد به اپیک بدی

16. این کاربر از AMIR REZAs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگه یک برنامه بلند مدت برای بازیسازی داری و میخوای در اینده به عنوان یک شغل بهش نگاه کنی اصلا طرف این انجین های درپیتی مثل UDK , Unity نرو و حتما خودت انجین بنویس برای بازیت حتی اگه یک بازی دو بعدی کوچیک باشه چون باعث میشه پیشرفت کنی و علم این کار رو بدست بیاری و در اینده خیلی به دردت میخوره.
    ولی اگه برای تفریح خودت و کلا همینجوری میخوای بازی بسازی اینا خوبن.

18. 2 کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •