تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: نصب ویندوز 8 در کنار ویندوز 7

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض نصب ویندوز 8 در کنار ویندوز 7

با درود

دوستان من روی درایو (سی) ویندوز 7 دارم. می خواستم در کنار این ویندوز یک ویندوز 8 هم نصب کنم. آیا چنین چیزی شدنی هست؟

اگر هست راهش چیه؟

با سپاس

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

اگه روی درایو دیگه نصب کنید ایرادی نیست...تنها ایرادش میتونه منوی بوت جدید باشه که ویندوز 8 بوت میشه و شما باید ویندوز 7 رو انتخاب کنید تا کامپیوتر ریستارت شه و ویندوز 7 اجرا شه که البته برطرف شدنیه...

3. 2 کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

اگه روی درایو دیگه نصب کنید ایرادی نیست...تنها ایرادش میتونه منوی بوت جدید باشه که ویندوز 8 بوت میشه و شما باید ویندوز 7 رو انتخاب کنید تا کامپیوتر ریستارت شه و ویندوز 7 اجرا شه که البته برطرف شدنیه...
    اگر می شه این بخش رو کمی بیش تر توضیح بدین

ببینید من ویندوز 8 رو با یو اس بی در کجا اجرا کنم؟ بوت کنم یا اینکه روی همین ویندوز 7 کار نصب رو آغاز کنم؟ (چه گزینه ای رو باید انتخاب کنم که ویندوز روی ویندوز 7 من نصب نشه یه موقع)

پس از اون درایو (دی) رو گزینش می کنم برای نصب. شما می فرمایید که منوی ویندوز 8 میاد و... پس از این رو دقیقا متوجه نشدم

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

سلام
    ابتدا وقبل از نصب ویندوز جدید برای ان درایویی که برای 8 اماده نموده اید یک label (نام) مشخص قرار دهید چون letter های درایوها (همان C وD و .....)ممکن است در هنگام نصب طور دیگری به شما نشان داده شوند برای مثال درایو سوم شما در my computer هنگام نصب ویندوز به عنوان درایو دوم نشان داده میشه و اگر شما برای ان درایو نام اتخاب نکرده باشید و حجم درایوهایتان هم یکسان باشد به راحتی ویندوز در درایویی که اطلاعات شما در ان قرار دارد نصب شده و اگر فرمت کنید اطلاعات شما پاک خواهند شد ولی درایوها در صورت داشتن نام به راحتی از یکدیگر متمایز میشوند! حالا این درایو را با فرمت ntfsفرمت کنید !

6. 2 کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Guidance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

شما همونطور که ویندوز 7 رو نصب کرده اید باید الان هم باید همون روال رو برای 8 طی کنید یعنی بوت کنید و نصب رو ادامه دهید فقط زمان نصب دقت کنید که پارتیشنی به جز پارتیشنی که 7 توش نصب کرده اید رو باید انتخاب کنید.
    یه نکته دیگه اینه که حتما اول باید 7 و سپس 8 رو نصب کنید.
    برای برگردوندن منوی بوت به روال سابق هم میتونید از vista boot استفاده کنید.

8. 2 کاربر از Guidance بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

شما روی درایو دی نصب کنید مشکلی پیش نمیاد...

منظورم از منوی بوت هم این هست که هنگامی که کامپیوتر رو روشن میکنید به جای صفحه مشکی که باید ویندوز رو انتخاب کنید تا بوت شه ویندوز 8 میاد بالا ولی وارد ویندوز نمیشید و باید ویندوز 8 یا 7 را انتخاب کنید.اگه ویندوز 8 رو انتخاب کنید ادامه میده و وارد ویندوز 8 میشید و اگه ویندوز 7 رو انتخاب کنید کامپیوتر ریستارت میشه و سپس وارد ویندوز 7 میشید.

این سبک جدید بوت توی ویندوز 8 به بعد مشکل و ضعف بزرگیه چون اگه از 7 خیلی استفاده میکنید باید هر دفعه یک بار ریستارت کنید.ولی برای حلش یه راه حل هست.

وقتی وارد ویندوز 8 شدید گوشه پایین سمت راست ، راست کلیک کنید و Command prompt (Admin رو انتخاب کنید.سپس بنویسید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شاد باشید...

10. 3 کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •