تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا با پخش بازی های بایرن مونیخ و بوندسلیگا در تلویزیون

راي دهنده
66. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

31 46.97%
  • خیر

31 46.97%
  • بدون نظر

4 6.06%
صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 67

نام تاپيک: نگرش صدا و سيما به فوتبال آلمان

اگه نباشه جاش خالی می مونه ارمغان جنون's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

2 نگرش صدا و سيما به فوتبال آلمان

بازی ---- - بايرن و صحبت هايی که بعد از آن در مورد فوتبال آلمان و به ميان کشيدن بحث در مورد جو ضد آلمانی در تلويزيون ايران شد بهانه خوبی است تا بيشتر اين موضوع را باز کنيم. قبل از هر چيز بايد از دکتر صدر کارشناس تلويزيون تشکر کنیم که به نکات مثبت فوتبال آلمان اشاره کرد) خيلی از اين نکات قبلاً در سايت ما مورد بررسی قرار گرفته (و به قول مجری برنامه توانست دل طرفداران فوتبال آلمان را تا حدی به دست بياورد. اما بپردازيم به بحث جو ضد آلمانی... اگر همه کارشناسان و گزارشگران صدا و سيما مثل آقای دکتر صدر به معنای کلمه کارشناس و عادل باشند هيچ کس صدا و سيما را متهم به جو ضد آلمانی نخواهد کرد اما متاسفانه برخی از معروف ترين و بهترين گزارشگران ما علاقه اي به فوتبال آلمان ندارند ! تا اين جای مسئله مشکلی نيست اما مشکل از اينجا شروع ميشود که گزارش و بحث در مورد بازی های تيم های آلمانی به اين دوستان واگزار ميشود و قضيه وقتی بدتر ميشود که پيروزی تيم آلمانی در تضاد با منافع تيمی که گزارشگر يا کارشناس مربوطه به آن تمايل دارد قرار می گيرد...

ما اين حق را هم به کارشناسان و گزارشگران می دهيم که طرفدار تيم ها باشند چون امری ناگزير است حتی اگر من و شما هم در اين جايگاه قرار بگيريم به سختی بتوانيم بی طرف باشيم اما همانطور که دکتر صدر به درستی اشاره کرد اينجا " رسانه " است و شما نمی توانيد هر حرفی را بزنيد چون اثرات گسترده اي می تواند داشته باشد. حرف من اين است شما طرفدار هر تيمی که دوست داريد می توانيد باشيد و اين قابل احترام است اما دست آورد ها و ارزش های تيم حريف را " تحقير " نکنيد... به چند نمونه اشاره ميکنم تا قضيه بهتر باز شود...

-راه دوری نمی رويم در همين بازی گزارشگر وقتی کلوزه به بازی آمده بود و بايرن با اقتدار بازی را برده بود اشاره کرد که کلوزه "بازيکن لهستانی الاصل" بايرن نتوانست گل بزند ! در مورد اين موضوع زياد می شود بحث کرد...احساسی که به من و شايد خيلی از شما پس از شنيدن اين جمله دست داد اين بود که اولاً کلوزه آلمانی نيست دوماً کنايه اي بود که اگر بايرن امروز برد به خاطر آلمانی ها نبود...اصلاً قبول که کلوزه لهستانی الاصل است ولی....شما بايد به انتخاب انسان ها احترام بگزاريد وقتی او مليت آلمانی را انتخاب کرده ديگر نبايد او را لهستانی خطاب کنيد. او و مردم آلمان او را آلمانی می دانند.

اجازه بدهيد مثال ملموس تر بزنم! همين فريدون زندی خودمان! چند بار شنيده ايد که گزارشگر بگويد بازيکن آلمانی الاصل تيم ايران! ما و خودش او را ايرانی می دانيم و همين کافی است از اينها گذشته کلوزه بيشتر از ده سال است در سطح اول فوتبال جهان بازی می کند و به اندازه کافی اصليت او به ما ياداوری شده! ديگر چه لزومی دارد تا هر دفعه اين را به طرفداران فوتبال آلمان طعنه بزنيم؟ و نکته بسيار مهم تر که ما به اين دليل می توانيم تلويزيون را به جو ضد آلمانی متهم کنيم اين است که چنين نکاتی در مورد بازيکنان کشور های ديگر به اين شدت ياداوری نميشود...مثلاً همين زيدان! من فکر نميکنم بيشتر از دو يا سه بار در تلويزيون اعلام شده باشد که زيدان که شايد بتوان او را بهترين بازيکن دهه اخير ناميد اصليت الجزايری دارد! نه انصافاً چند بار شنيده ايد که بگويند بازيکن الجزايری الاصل تيم ملی فرانسه! ولی چند بار به شما ياداوری شده که کلوزه فلان است و پودولسکی بيثار! اگر به اين نکات اشاره می کنيد تبعيض قايل نشويد! در آستانه يورو 2008 مطلبی نوشته بودم که به جز هلند بقيه تيم های حاضر حداقل يک بازيکن دارند که اصليتی به غير از کشور اصلی دارد....اين قضيه در اروپا جا افتاده و خيلی از مردم چند مليتی شده اند...پس يا بايد از کنار اين مسئله گذشت يا فقط به آلمان زخم زبان نزد تا از اين راه موفقيت های آلمان را کوچک کنيم و بگوييم کار خودشان نبوده!

- صدا و سيما ضد آلمانی است چون بازی های بوندس ليگا را پخش نمی کند! عزيزان صدا و سيما بوندس ليگا در 170 کشور دنيا پخش مستقيم دارد اگر باور نداريد به آرشيو خبر های سايت رسمی بوندس ليگا مراجعه کنيد! چرا بايد سليقه عده اي محدود به کل جامعه تحميل شود؟ ما که نميتوانيم مثل بقيه کشور ها از طريق تلويزيون پولی به طور قانونی برای خودمان حق پخش بوندس ليگا را بخريم و تمام اميدمان تلويزيون خودمان است پس کمی به طرفداران پر شمار فوتبال آلمان در ايران که حتماً می دانيد زياد هستند رحم کنيد! اخر ما چقدر بازی منچستر و چلسی و آرسنال را ببينيم؟ آيا حتماً بايد دو بازی پشت سر هم از ليگ انگليس پخش شود )ساعت 4 و 6 در بعضی روز ها( ولی زمين به آسمان می آيد اگر يک بازی از بوندس ليگا را پخش کنيم؟ آيا ما بايد حتماً بازی دو تيم ته جدولی ليگ انگليس يا ايتاليا را هم در بعضی مواقع ببينيم ولی بازی های حساس آلمان را نبينيم؟ در بازی های اروپايی هم اگر بازی ها از نظر حساسيت مساوی باشند طرفی معمولا انتخاب می شود که تيم آلمانی ندارد! اينها باعث دلخوری هواداران فوتبال آلمان ميشود... ما هم که رسانه و تريبونی برای بيان حرف ها و درد دل هایمان نداريم! اگر هر در جايی مطلب مان را چاپ کنند ذکر منبع نمی شود! که مبادا تبليغی برای آلمان شده باشد!

- بوندس ليگا بيشترين ميانگين تماشاگر در اروپا، بيشترين ميانگين گل زده در بين چهار ليگ برتر اروپا، برخی از زيباترين استاديوم ها و حساس ترين مسابقات آخر فصل را دارد و بسياری نکات مثبت ديگر...اما فقط می شنويم که فوتبال آلمان خشک و ماشينی است و برای تماشاگر جذابيت ندارد و زمين کج است و...! آيا اصلاً ما در جايگاهی هستيم که يکی از مکاتب فوتبال دنيا را اين چنين به حقارت بکشيم؟ بگوييم تيمش ضعيف است يا باشگاه هايش فلان است و ستاره ندارد و... فراموش نکنيد که در يک رسانه بزرگ صحبت می کنيم و اين حرف ها روی ميليون ها بيننده تلويزيونی که شايد به طور حرفه اي اخبار فوتبال دنيا را دنبال نمی کنند ميتواند تأثير زيادی داشته باشد و به طور ناخوداگاه ذهنيت آنها را نسبت به فوتبال آلمان منفی کند...من الان در بين مجريان و کارشناسان تلويزيون کسی که طرفدار فوتبال آلمان باشد و بتواند در بحث ها از آلمان دفاع کند را نمی بينم فقط به ياد دارم يکی از کارشناسان داوری به نام دکتر پرویز سیار که در آلمان دوره ديده بود زمانی که صحبت از آقای مرک داور معروف آلمانی بود با صراحت اعلام کرد طرفدار آلمان است و از آلمان دفاع ميکند و البته ما ديگر ايشان را در تلويزيون نديديم! فکر ميکنم جام جهانی 2002 بود و تلويزيون بين دو نيمه حرف ها و ايميل های طرفداران تيم ها را می خواند که کار بسيار پسنديده اي بود و موقع فينال آلمان - برزيل تازه فهميدند آلمان چقدر طرفدار در ايران دارد! چه ميشود دوباره اين سنت پسنديده! را احيا کنيد تا هم هيجان بيشتر شود هم دلخوری ها کمتر و حرف مردم به گوش مردم برسد!

در پايان برای اينکه اين موضوع در تلويزيون مطرح شد بايد به مسئولان تبريک و از آنها تشکر کرد که به اين درد دل فوتبال دوست ها توجه کرده و اين موضوع را شنيده و مهم تلقی کردند. در اين مقاله بخشی از گلايه های طرفداران فوتبال آلمان مطرح شد اميدوارم به نوعی به گوش تصميم سازان صدا و سيما برسد و با عنايت به اين مسائل جمع کثيری را دعا گوی خود کنند...

وبسایت کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران - کوروش فرودیان
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by ارمغان جنون; 29-04-2010 at 02:06.

2. این کاربر از ارمغان جنون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Ghost town

پيش فرض

من نمی دونم چرا اینها از بازی المان و تیم های المانی بدشون میاد ....ولی من حال می کنم ...

یادمه تو 2002 کره جنوبی ... حاج رضایی می گفت المان حتی شانس نداره از گروه خودش بالا بیاد ولی دیدیم که اومد تو فینال ...المان همیشه تو جزئ 4 تیم بوده

کاربر فعال انجمن نجوم و اخترشناسی Mr.Crow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

ممنون بابت تاپیک ! حقیقت رو گفته. توی یکی از تاپیکهای بایرن هم به این موضوع اشاره کردم که روزنامه ها و تلویزیون و ... به طرز عجیبی با آلمان و بایرن دشمنی دارن.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

من نمی دونم چرا اینها از بازی المان و تیم های المانی بدشون میاد ....ولی من حال می کنم ...

یادمه تو 2002 کره جنوبی ... حاج رضایی می گفت المان حتی شانس نداره از گروه خودش بالا بیاد ولی دیدیم که اومد تو فینال ...المان همیشه تو جزئ 4 تیم بوده
    2002 رو یادمه ، همه بازیهاش قبل فینال رو 1-0 برد ، اومد بالا!
    اکثر گلهاش هم به این ترتیب بود که از جناحین سانتر میکردن ، با ضربه سر گل میزدن!
    بازیهایی کاملا نفرت انگیز!
    البته 2006 تماشاگرپسند تر بازی میکردن ولی اونجا هم مقابل آرژانتین شانس آوردن!
      محتوای مخفی: بایرن 
    بایرن هم با شانس بالا اومده!

صدا و سيما ضد آلمانی است چون بازی های بوندس ليگا را پخش نمی کند! عزيزان صدا و سيما بوندس ليگا در 170 کشور دنيا پخش مستقيم دارد اگر باور نداريد به آرشيو خبر های سايت رسمی بوندس ليگا مراجعه کنيد! چرا بايد سليقه عده اي محدود به کل جامعه تحميل شود؟ ما که نميتوانيم مثل بقيه کشور ها از طريق تلويزيون پولی به طور قانونی برای خودمان حق پخش بوندس ليگا را بخريم و تمام اميدمان تلويزيون خودمان است پس کمی به طرفداران پر شمار فوتبال آلمان در ايران که حتماً می دانيد زياد هستند رحم کنيد! اخر ما چقدر بازی منچستر و چلسی و آرسنال را ببينيم؟ آيا حتماً بايد دو بازی پشت سر هم از ليگ انگليس پخش شود )ساعت 4 و 6 در بعضی روز ها( ولی زمين به آسمان می آيد اگر يک بازی از بوندس ليگا را پخش کنيم؟ آيا ما بايد حتماً بازی دو تيم ته جدولی ليگ انگليس يا ايتاليا را هم در بعضی مواقع ببينيم ولی بازی های حساس آلمان را نبينيم؟ در بازی های اروپايی هم اگر بازی ها از نظر حساسيت مساوی باشند طرفی معمولا انتخاب می شود که تيم آلمانی ندارد! اينها باعث دلخوری هواداران فوتبال آلمان ميشود... ما هم که رسانه و تريبونی برای بيان حرف ها و درد دل هایمان نداريم! اگر هر در جايی مطلب مان را چاپ کنند ذکر منبع نمی شود! که مبادا تبليغی برای آلمان شده باشد!
    آخه کی میخواد بوندس لیگا رو ببینه؟
    از سر تعصب چه حرفایی که نمیزنن!
    آلمان فقط یه بایرن مونیخ داره و تمام!
    Last edited by Mahdi.p30; 29-04-2010 at 15:35.

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

نمیخواد حق پخش بوندس لیگا رو بخرین دبی اسپورت همه بازیهای بوندس لیگارو پخش میکنه ... کارتی هم نیست! تازه از همه مهمتر سانسور و این چیزا نداره!

آخر فروم باز Dr.FANOOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

مقصر این خانم مرکله . هر وقت آدم شد لیگ آلمان هم خوب می شه! سوریه رو ببینید عجب فوتبالی داره چون دم به دقیقه یا ما اونجاییم یا بشار اسد اینجاست! ما به خانم مرکل علاقه مندیم و چند بار هم گفتم درغگو خائنه و خائن ترسوست ولیگش بد از آب در میاد!

اگه نباشه جاش خالی می مونه ارمغان جنون's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

2002 رو یادمه ، همه بازیهاش قبل فینال رو 1-0 برد ، اومد بالا!
    اکثر گلهاش هم به این ترتیب بود که از جناحین سانتر میکردن ، با ضربه سر گل میزدن!
    بازیهایی کاملا نفرت انگیز!
    البته 2006 تماشاگرپسند تر بازی میکردن ولی اونجا هم مقابل آرژانتین شانس آوردن!
      محتوای مخفی: بایرن 
    بایرن هم با شانس بالا اومده!

آخه کی میخواد بوندس لیگا رو ببینه؟
    از سر تعصب چه حرفایی که نمیزنن!
    آلمان فقط یه بایرن مونیخ داره و تمام!
    در فوتبال امروز شانس معنایی داره
    چون همه تیمها قوی هستن و با برنامه
    ضمنا شما یه نگاهی به بازی های بایرن بنداز تا نگی با شانس اومده بالا
    آخه یه تیم چجوری 4 تا گل شانسی میزنه به تیمی مثل یوونتوس تو خونه خودش!؟
    یا همنطور 3 گل به لیونی که لیورپول و همینطور رئال مادرید کهکشانی رو حذف کرده بود!که دیدیم همچین تیمی در خانه خودش اسیر تاکتیک فنگال و بازیکنان بایرن شده بود و عملا هیچ حرفی برای گفتن نداشت.
    در مورد پخش بوندسلیگا هم این شمایی که داری از سر تعصب حرف می زنی!
    و اعتقاد داری که کسی بوندسلیگا رو نمی بینه پس ما چی هستیم که من یه نمونش هستم!؟
    حالا تیم های دیگه هیچی!بایرن چی که این همه طرفدار داره!؟
    آیا پخش بازی ویگان و استوک سیتی مهمتره یا بازی بایرن و لورکوزن؟اگه بگی ویگان و استوک به عقلت شک می کنم!؟
    ولی در صدا و سیمای ما از تیم های مثل منچستر بارسا میلان چلسی و رئال و یا آرسنال و رم از هر کدوم سالی 20-30 تا بازی پخش میشه ولی از بایرن هیچی پخش نمیشه!
    نمیخواد حق پخش بوندس لیگا رو بخرین دبی اسپورت همه بازیهای بوندس لیگارو پخش میکنه ... کارتی هم نیست! تازه از همه مهمتر سانسور و این چیزا نداره!
    بحث دیدن از ماهواره نیست.بحث اینه که اینا دارن فوتبال آلمان رو تخریب می کنن در اذهان که طرفداران بایرن و فوتبال آلمان این براشون قابل توجیه و تحمل نیست.
    مقصر این خانم مرکله . هر وقت آدم شد لیگ آلمان هم خوب می شه! سوریه رو ببینید عجب فوتبالی داره چون دم به دقیقه یا ما اونجاییم یا بشار اسد اینجاست! ما به خانم مرکل علاقه مندیم و چند بار هم گفتم درغگو خائنه و خائن ترسوست ولیگش بد از آب در میاد!
    شما هم حرفایی میزنیا!
    فکر نکنم از انگلیس اینا با کشور دیگری بیشتر دشمنی داشته باشن در اروپا و شعار مرگ بر انگلیس هم که نقل زبونشون شده ولی از لیگ برتر انگلیس هم بیشتر از همه جا فوتبال داره پخش میشه!
    البته فکر کنم این پستت بیشتر جنبه شوخی داشت
    Last edited by ارمغان جنون; 30-04-2010 at 18:35.

آخر فروم باز Dr.FANOOS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

کلا جنبه ی شوخی داشت!

آخر فروم باز mmiladd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    اُتاقم..!

پيش فرض

کجا داره پخش می کنه..؟ پس چرا ما نمی بینیم..؟

---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:38 PM ----------

موافقم... کلا تی وی زیاد دلخوشی از آلمان نداره...!

همیشه بوده و فک کنم خواهد بود..!!!

آخر فروم باز MORINIO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ESF

پيش فرض

کجا داره پخش می کنه..؟ پس چرا ما نمی بینیم..؟

گفتم که! دبی اسپورت چند ساله حق پخش بوندس لیگارو میخره ... هر هفته هم بازیاش مستقیم پخش میشه ...

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •