تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: 2تا سوال در مورد آب بندی ماشین و گرم کردن ماشین؟

آخر فروم باز K!ng of th3 K!ngs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض 2تا سوال در مورد آب بندی ماشین و گرم کردن ماشین؟

آیا واقعا برای ماشین های جدید امروزی هنوزم لازمه؟ به نظر احمقانه میاد که با این پیشرفت خودرو ها و روغن موتور ها و همه چیز بازم نیاز به آب بندی باشه... توی سایت های خارجی خوندم هموشن گفتن که اصلا نیازی نیست ولی ایرانی ها میگن حتما لازمه...
    حالا نه که بیاید بگید شنیدم یا یادمه که از قدیم میکردیم...به دلایل علمی بگید آب بندی ماشین های امروزی لازمه یا نه...

و آیا واقعا ماشین باید توی زمستون گرم بشه وگرنه بهش آسیب میرسه؟ اینم اصلا با عقل جور در نمیاد ...

2. این کاربر از K!ng of th3 K!ngs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوست عزیز گذشته از مقایسه نکردن خارجی و داخلی
    از نظر فنی تفاوت هایی بین آلیاژ و شکل و ساخت قطعه های مختلف خودرو وجود داره که این ها در معرض فشار حرارت سایش و .... قرار می گیرند و با توجه به کیفیت مطمئنا بهتره که یک فرصت کوتاه برای هماهنگ و همدما شدن به قطعه ها اده بشه
    بنزین هم با گرم شدن محیط انفجار بهتر می سوزه
    روغن درون موتور هم روانتر و به سطح بالا و سوپاپ ها می رسه و پمپ میشه و اماده فشار کار بالا می شه
    حتی لاستیک هم که مدتی در فشار ثابت قرار گرفته باصطلاح خودمون نرم میشه و اگه مشکلی داشته باشه خودش رو زودتر نشون می ده
    خیلی از این صحبت ها ممکنه علمی نباشه ولی تجربی و منطقی درست هست البته گرم کردن به شیوه سنتی اصلا درت نیست و حتی موتور های دیزل هم که رسمه که خیلی روشن میذارند در کشو ر های دیگه اینگونه عمل نمی کنند
    فقط بهتره که وقتی ماشین مدت زیادی کار نکرده و مخصوصا سرده برای 2 تا 3 دقسقه اول حرکت فشار کمترری روی اون اعمال بشه نه اینکه درجا بذاریم نیم ساعت کار کنه که ضررش بیشتر از نفعشه
    تا بحال شنیدید که میگن سر سیلندر و حتی رینگ آلومونیومی داغ رو نباید باز کرد
    تفاوت جنس سر سیلندر با بدنه موتور احتمال شکستگی رو پیش میاره

در مورد آب بندی هم در این جا توضیحات فراوانی توسط دوستان گرامی تا بحال ارایه شده
    فقط بطور خلاصه می گم که آب بندی به معنای دنده 2 و 3 و سرعت 60 کیلومتر نیست که این واقعا مضره برای ماشین
    تا بحال شده لیوانی نو را با آب داغ پر کنید و بشکنه اما لیوان های قدیمی این اتفاق نمیوفته؟
    بدلیل نو بودن قطعات بهتره به اون ها اجازه بدیم که چندین بار به ارامی سیکل گرمایش و سرماش و فشار های متفاوت رو تجربه کننید و ما هم از سالم بودن و عملکرد درست اون ها مطمئن شیم یعنی فشار استرس زا مثل سرعت بسیار بالا 140 و ترمز شدید رو کمتر کنیم و مطمئن برانیم نه چیز دیگه
    نکته بعدی در باره اب بندی اینه که سرویس اولیه که با زحمت بعضی ها حذف شده خیلی مهم هست
    اچار کشی - تست قطعات متحرک بعد از مقدار ی کار کردن و تعویض روغنی که در مجاورت با قطعه های درونی بوده که ممکنه آلودگی هایی رو داشته اند
    پس با رعایت این ها می بینیم که آب بندی چیز خاصی نیست و ( تربیت دوستانه ماشین برای سلامتشه)

4. 12 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

خیلی ممنون توضیحات بسیار کاملی بود...
    آخه من خوشم میاد ماشینم جون داشته باشه طوری که معمولا توی rpm های بالا دنده رو عوض میکنم و اگر هم اتوماتیک داشته باشم هوس میکنم گاهی تخته گاز برم ... نه اینکه خیلی خَرَکی رانندگی کنما ولی کلا از صدای موتور خوشم میاد .... ولی متیونم چند روز اول رو کمتر گاز بدم

6. این کاربر از K!ng of th3 K!ngs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اتفاقا یک موضوع جالبی هست که می گه توی آب بندی ماشین رو نباید تنبل بار بیارید
    علمی نیست لی مثل اینکه واقعیت داره
    من که حس کردم
    دور مناسب بهترین حالته و بسته به نوع موتور متفاوته
    دنده مرده یک اصطلاح عامیانه است که واقعا بد چیزیه
    کسانی رو میشناسم که فکر می کنند دنده ماشین رو در دور کمتر از 200 عوض کنید بهتره که این کاملا اشتباست

8. 5 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

حالا من گفتم دلیل علمی شما دیگه نمیخواد خودتون رو اذیت کنید منظروم این بود که کسی نیاد فقط بگه "باید آب بندی بشه" یا چیزی مثل این ....
    منم اصلا به اون چیز ها اعتقاد ندارم اصلا دنده که زمان عوض کردن نداره هر وقت دل راننده بخواد میتونه دنده رو عوض کنه .... (نظر شخصی)

10. این کاربر از K!ng of th3 K!ngs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    Berlin

پيش فرض

موتور ماشین وقتی از کمپانی میاد یه سری آلیاژ قاطی روغن موتور میشه.حتما روغن موتور اول رو سریع عوض کنید.
    حدودا ۲۰ دقیقه به مدت یه هفته بزارید موتور سلو کار کنه تا این برآده ها کنده بشن و بیان تو روغن.بعد یه هفته روغن اول رو که تعویض کردید خودتون بُرآده ها رو میبینید

12. 6 کاربر از imanparsa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    Berlin

پيش فرض

با دنده مرده هم از ابتدا با ماشین راه نرید.دور موتور ۳ واسه تعویض دنده مناسبه
    Last edited by imanparsa; 16-09-2014 at 05:48.

14. 4 کاربر از imanparsa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    زندان

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز من یه 206v8 ثبت نام کردم تو همین هفته جاری تحویل می گیرم ولی اونقد رتاپیک های مختلف رو خوندم الان گیج شدم نم یدونم باید اببندی بشه یا نشه چند تا سرعت برم ووووو

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز من یه 206v8 ثبت نام کردم تو همین هفته جاری تحویل می گیرم ولی اونقد رتاپیک های مختلف رو خوندم الان گیج شدم نم یدونم باید اببندی بشه یا نشه چند تا سرعت برم ووووو
    اول که مبارکتون باشه
    اب بندی فقط در این حد که روز اول ماشین رو سنگین نکنید سفر دور ایران باهاش برید اونم با سرعت بالا
    گاز ملایم ترمز ملایم سرعت های مختلف
    ولی دنده رو در جای مناسب عوص کنید نه گاز کم که با سرعت 20 کیلومتر به دنده 5 برسید و نه با سرعت 120 دنده 2 باشید
    هم از کولر و هم بخاری و هم سرعت استفاوه کنید و روغن ها و شیلتر ها رو در 1500 عوض کنید حتما
    آچار کشی در 2000 و خیالتون راحت
    و همیشه مطمن برانید

17. 8 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه POROMA2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

با سلام دوست عزیز اچار کشی ماشین دقیقا یعنی چه ؟

هزینش چقدر کی باید اچارکیشی کرد
    Last edited by POROMA2008; 28-06-2016 at 01:43.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •