تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: كامپيوتر باحال ( نكاتي كاربردي در داشتن سيستي پر سرعت )

آخر فروم باز Sinagood's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض كامپيوتر باحال ( نكاتي كاربردي در

اگه كامپيوتر جديد گرفتي و مشخصات خوبي هم داره من بهت پيشنهاد مي كنم اينكار ها رو بكني

درايو ها رو NTFS كنيد و در فرمت defaut فرار دهيد

نصب سرويس پك 2 روي اكس پي

virtual memory رو زياد كني (هر دو عدد رو تا ميشه بالا ببر يعني 4096)

به اين ترتيب :System >advanced>performance>advanced>virtual memory>change

اگر خواستيد برنامه اي نصب كنيد در درايو ويندوز نصب نكنيد

سرويس هايي كه نياز نداريد رو در Administrative Tools و سپس services غير فعال كنيد و همچنين component عاي اضافي را نيز با كمك سي دي ويندوز غير فعال كنيد

اسكرين سيور رو غير فعال كنيد

همچنين از active desktop به هيچ وجه استفاده نكنيد

و اگر هم بعضي از كار هايي كه گفتم و براي زياد كردن سرعت بود شما را خسته مي سازد بايد از style xp يا theme هاي معمولي استفاده كنيد

تنظيمات زبان و quick launch رو هم در taskbar اضافه كنيد

اين متن رو در run كپي كنيد تا ويندوز مسنجر كه پر از مشكلات امنيتي هست پاك شود

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove

همچنين اگر نمي خواهيد كه پنجره ي dont send نمايش يابد اين كار را بكنيد

system prorerties>advances>error reporting و error reporting رو غير فعال كنيد

تبديل ساعت ويندوز به يك ساعت اتمي دقيق :

روي ساعت خود كليك كنيد و به internet time برويد و سرور time.nist.gov رو انتخاب كنيد و زمان خود را با آن آپديت كنيد

براي افزايش سرعت اينترنت و شبگه به اين لينك برويد
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و همچنين براي رفع مشكل شناخت صحيح DVD-RAM در ويندوز XP به اين لينك:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

براي بسته شدن يك راه هك شدن و ... اين كار را بكنيد

براي اين كار ابتدا از طريق Run وارد Regedit شده و كليد زير را بيابيد :
    HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ My Computer \ NameSpace \ DelegateFolders
    حالا در زير مجموعه پوشه DelegateFolders به دنبال پوشه اي با نام {59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee} بگرديد. حالا براي اينكه اين پوشه را از بين ببريد بايد اين كليد را پاك ( Delete ) كنيد. بعد يك بار سيستم خود را Restart كنيد تا تغييرات اعمال شود

افزايش سرعت End Task و جلوگيري از Crash كردن سيستم

ابتدا از طريق Run وارد قسمت Regedit شده و كليد زير را بيابيد :
    HKEY_CURRENT USER\Control Panel\Desktop
    سپس در صفحه سمت چپ به دنبال كليدي به نام LowLevelHooksTimeout بگرديد. ( اگر اين كليد وجود نداشت يك كليد از نوع String به همين نام بسازيد. ). حال ميتوانيد يك عدد را برحسب ميلي ثانيه به دلخواه به آن اختصاص دهيد. اين مقدار همان ميزان زمان End Task را تعيين ميكند. براي مثال شما ميتوانيد عدد 3500 را كه معادل 3.5 ثانيه است را به آن اختصاص دهيد.

و سپس يكي از هر گروه برنامه ها را اينستال كنيد

يك آنتي ويروس عالي: bitdefender , DR web , kaspersky , F-Prot Antivirus
    يك آنتي تروجان عَالي: Trojan Hunter, Anti Trojan Shield , trojan remover
    يك آنتي اسپاي َعالي:Spyware Doctor , Spy sweeper 3.2 , Pest Patrol , Giant Antispyware

اگر رايتر داريد Nero 6.6

اينها هم براي باز كردن فايل هاي كم حجم شده :Power archiver , winrar

همچنين حتي اگر نمي خواهيد كه ازStyle XP استفاده كنيد مي توانيد از اين سه استفاده كنيد:
    Longhorn Transformation Pack 7.0 و FlyakiteSP2 v1.0 و WinterFunPack2004forWindowsXP

ديكشنري :Babylon Pro

كار با عكس: Photoshop و ACD See 7

از من مي پرسي مرور گر فقط اپرا opera كه امنيت و سرعتش سر تا پا با آي اي فرق داره

و دانلود منيجر هم :FlashGet چون كه reply مي كنه بي نهايت اما اگه از يه سرور خوب دانلود مي كني هميشه DAP 7.3

و برا چت هم Trillian كه امنيت داره و همچنين از همه زيبا تر ساخته شده و كاملتر

و اگه مي خواي از ياهو مسنجر استفاده كني بايد از Y!Tunnel هم بهره ببري

نكته: از هر ابزاري كه برا چت استفاده مي كني يادت باشه كه كيت ditdefender رو برا ياهو و هاتميل استفاده كني

اگه از شكلك ها زياد خوشت مي آيد اينم بزار getsmile

استفاده از ابزار براي ديدن تلويزيون آنلاين درست نيست چون در سايت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همه ي كانال ها يي كه برنامه ها ندارند هم هست و همچنين راديو مي خواي win amp و Real player كه هستند.

اگه با IRC كار مي كني بايد اين نرم افزار رو داشته باشي :mIRC

و اينم بگم كه افرادي كه مي گن مديا پلير ها با هم فرق دارند و سرشون بحث مي كنند بدونند كه فرق چنداني ندارند چون همشون فيلم رو تا حد كيفيتي كه داره نشون مي دهد اما Real player و QuickTime براي نمايش بعضي نوع فايل ها لازم اند پس پديا پلير هم :
    Real playe و QuickTime و win amp چون win amp تلويزيون و راديو هم داره و ...

هميشه داشتن يك برنامه براي داشتن كامپيوتري منظم لازم است كه من به شما TuneUp Optimizer رو پيشنهاد مي كنم.

با اين شرايط ويندوز شما كامل است

اگر كسي نكته ي جديدي دارد در همين تاپيك بنويسد

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

برای قطع کردن صدای مودم هنگام اتصال به اینترنت می تونید عبارت atm0 را در قسمت تنظیمات مودم در قسمت advanced بنویسید
    نمی دونم ربط داشت یا نه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2004
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

من شخصا از sp2 ويندوز خوشم نمياد چون آدمو محدود ميكنه
    يك فايروال قوي مثل zonealarm يا kerio هم بهتره نصب باشه
    براي ديدن فيلم powerdvd 6 عاليه
    divx هم براي بعضي كارها لازم ميشه
    يك نرم افزار كاتالوگ سي دي مثل advanced file organizer براي مديريت سي دي ها بسيار مفيد است
    و يك نرم افزار كمكي براي كار با فايلها كه من از total commander استفاده ميكنم و بسياري از كارها را آسانتر ميكند

دو سوال هم براي من پيش آمد
    نظر شما ذر رابطه با internet download manager چيه ؟ به نظر من از flashget بهتره يا لااقل هم رده اونه.
    و در مورد dvd ram كمي توضيح دهيد. ظاهرا بيشتر دي وي دي درايو ها اين فرمت را ساپورت نمي كنند؟

تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

نظر شما ذر رابطه با internet download manager چيه ؟ به نظر من از flashget بهتره يا لااقل هم رده اونه.
    فعلا حتي در فروم هاي خارج هم همه مي گن flashget :lol:

اين dvd ram (منظور همون DVD-Drive هست) رو همه مي خونن DVD-Rom و اينجا اشتباه تايپ شده
    من شخصا از sp2 ويندوز خوشم نمياد چون آدمو محدود ميكنه
    ميشه بگي از چه نظر محدود مي كنه؟
    الآن داشتن اين لازمه چون بعضي پچ ها ي مايكروسافت در windows update فقط در صورت وجود سرويس پك نمايش مي يابد و بعضي هم اگر دستي پيدا كنيد اينستال نمي شوند
    يك فايروال قوي مثل zonealarm يا kerio هم بهتره نصب باشه
    بگه كاملا درسته من كارم ناقص بود (اگرچه كه bitdefender خودش داره)
    اما من امكانات شركت Steganos رو به همه ترجيح مي دهم
    براي ديدن فيلم powerdvd 6 عاليه
    به جرات ميتونم بگم كه همشون يكي هستند و فقط در اسم مي گويند كه ما فيلم را روشن تر نمايش مي دهيم اما همه همان فيلم را با كيفيت خودش نمايش مي دهند
    divx هم براي بعضي كارها لازم ميشه
    اين برنامه DR.DIVX براي كار هاي تخصصي هست و داشتن آن روي سيستم خيلي لازم نيست (اما codec هم تا حدودي مهم هستند)
    يك نرم افزار كاتالوگ سي دي مثل advanced file organizer براي مديريت سي دي ها بسيار مفيد است
    و يك نرم افزار كمكي براي كار با فايلها كه من از total commander استفاده ميكنم و بسياري از كارها را آسانتر ميكند
    اينها كاملا تخصصي هستند و هيچ ربطي به اين قسمت ندارند. خود Windows Explorer كه توانايي باز كردن پوشه ها را از دست نداده كه مردم برن سراغ اين جور برنامه ها

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سينا جان ممنون از مقالت

كمك كم داري استا ميشي :mrgreen: :mrgreen:

آخر فروم باز pedramonline's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    آسيا.ايران.اهواز

پيش فرض

من كه حسابي لذت بردم
    مرسي از اين مقاله خوبت

داره خودمونی میشه koorosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

سلام.در مورد internet download managerبايد بگم برانه خيلي خوبيه.فقط نمي دونم چرا زياد كاربراي اينترنت در ايران باهاش آشنا نيستن.من فكر ميكنم برنامه خوش دست با كارايي خوبيه.سرعتش حتي از download acceleratorهم بيشتره.البته نظر من اينه

آخر فروم باز Navid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2004

پيش فرض

مقاله بسیار عالی بود

بازم از این کارا بکنید وسعی کنید این تاپیک و ادامه بدید :mrgreen:

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2004
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

من زياد به نظر فروم هاي خارج اهميت نمي دم . مهم كارايي برنامه در خطوط ايرانه كه من هيچ برتري در flash get نسبت به idm نديدم
    فرمت dvd-ram يكي از فرمتهاي مطرح dvd است كه با dvd-rom فرق دارد. اما چه فرقي من نمي دونم. اميدوار بودم يكي از دوستان در موردش 2 خط توضيح بده
    sp2 ويندوز بعضي از برنامه ها را در اجرا محدود مي كند مثلا برنامه هاي file sharing البته شايد در نسخه هاي جديد فكري براي sp2 بكنند اما بيشتر افراد حرفه اي كه من ديدم به همون sp1 راضي بودند
    در مورد power dvd , كيفيت و البته امكانات آن در پخش فيلم به خصوص فيلمهاي dvd از jetaudio 6 , media player 10 , يكي دو تا مديا پلير ديگه كه تست كردم ، بهتر بود
    total commander بسياري از كارهاي windows explorer را راحت تر و سريعتر انجام مي دهد ( چيزي كه بيشتر كاربران ويندوز احتياج دارند ) شما خودت امتحان كردي يا نه ؟
    اگر بر روي دستگاهتان رايتر داريد و هر چند روز از نرم افزارهاي دانلود شده يا پروژه هايتان كپي مي گيريد داشتن يك نرم افزار كاتالوگ سي دي برايتان ضروري مي شود.

حرف آخر : اينها فقط پيشنهاداتي بود كه شخصا در طي چند سال كار با ويندوز و كلي نرم افزار بدست اوردم و مطمئنا دوستان ديگر ، نظرات و پيشنهادات بهتري خواهند داشت كه اميدوارم تجربياتشان را در انجمن قرار دهند تا همه استفاده كنيم اما جناب سينا ، نسبت به نظرات خودتان فكر كنم كمي متعصب هستيد يا من جوابتان را با لحن بدي خواندم :?:

تاريخ عضويت
    Sep 2004

پيش فرض

total commander
    من هم از معروف تر از اينها استفاده كردم و ازش راضي بودم چون اگر بخواهي تنها دنبال dll ها يا فايلهاي مخصوصي در يك برنامه بگردي خوبه اما اينها نياز هاي امنيت سيستم هستند؟

من نميدونم كي اسم تاپيك رو عوض كرده اما بحث من درباره ي راحتي نبود. بحث درياره ي داشتن ويندوزي بود كه امن و سريع كار كند

من ميدونم dvd-ram فرق داره امااينجا منظور DVD-DRIVE بود. dvd-ram كه من نميدونم هست يا نه يعني مي توني مثل ديسكت يا هارد ديسك هر وقتي خواستي دو تا فايل رو برداري و جايگزين كني.

اگه sp2 آدم رو مجدود مي كنع يعني اينكه اگه مايكروسافت ويندوز جديدي داد بيزون نخري چون برنامه ها در آن كار نميكنند.
    هر كاري كه sp2 كرده برا امنيته

نميدونم شما چرا ميگي idm اما من اينو بگم كه پس از پچ كردن فلش گت ميشود بي نهايت لاين باز كرد. مثلا من با سرورهاي خوب با سرعت 80 دانلود ميكنم اما در ضعيف ها با سرعت 1 كيلو بايت. و با آزمايشي كه كردم هر يك لاين مي تونه همون مقدار اضافه كنه يعني اگر 80 تا لاين باز كنم ديگه 80 كيلوبايت تمومه

اين يدونه هم نه به امنيت و نه به كامل بودن ويندوز ربط داره اما بگم كه بهتر از ميا پلير هست در امكانات اما در پخش تا خود تلويزيون نباشه 40 درصد كيفيت رو از دست ميدي اما بعيد مي دونم كه هيچ برنامه اي بتونه حدود 5 درصدرو هم برگردونه. من هم از power dvd استفاده كردم اما اگر واقعا قصد برنامه ريختن كمتر و سرعت بيشتر رو داريد بايد در اينجا هم صبر كنيد. نميگم هيچ فرقي ندارند اگر من مايكروسافت بودم power dvd رو به جاي مدياپلير مي گذاشتم (البته اگه open sourse بود)

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •