تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 36

نام تاپيک: تست گیم پلی جدید (بازی آرمان)

اگه نباشه جاش خالی می مونه احمد دات's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

1 تست گیم پلی جدید (بازی آرمان)

سلام دوستان

تو موضوع قبلی گیم پلی مورد نظر رو دوستان قبول نکردن

به همین دلیل این گیم پلی جدید رو نوشتم لطفا درباره گیم پلی و موضوع بازی نظر بدید (تو این گیم پلی به گرافیک اهمیت ندادم لطفا دوستان فقط درباره گیم پلی بازی نظر بدید تشکر)

تا جایی که تونستم سعی کردم بازی هیچ باگی نداشته باشه

موضوع بازی هم به این صورته که چهارتا مرحله داره فعلا و تو هر مرحله شما باید کلید مورد نظر رو پیدا کنید و بزنید تا عملی انجام بشه مثل از کار افتادن یه لیزر و بعد خودتون رو به درب برسونید و خارج بشید

تو این گیم پلی سعی کردم از حرکت نرم دوربین استفاده کنم

لینک دانلود نسخه اندروید : 12 مگابایت

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 9 کاربر از احمد دات بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

ایول در کل خیلی با بازیت حال کردم و واقعا جای پیشرفت داره ...
    اما خب بریم سراغ گیم پلی :

راه رفتن پلایر :
    احساس میکنم از mecanim واسه انیمیشن کاراکتر استفاده نکردی و همین باعث شده حرکات انیمیشن کاراکترت با حرکت کردنش به هم نخوره و این واقعا بده ... یکی از جذابیت های اصلی که این بازی میتونه داشته باشه حرکات کاراکترشه ... باید سعی کنی انیمیشن های راه رفتن رو خیلی نرم پیاده سازی کنی ... الان میزان حرکت کردن کاراکتر با دکمه های چپ و راست به انیمیشن راه رفتن نمیخوره و انگار لیز میخوره میره جلو ... خب این خوب نیس

پرش کاراکتر :
    نکته ی بعدی پرش کاراکتره ... اول اینکه خیلی زیاد میپره !!
    باید سعی کنی مکانیک پرش رو خیلی باحال و نرم پیاده سازی کنی ... و نهایتا یه پرش 0.5 ثانیه طول بکشه ... این پرشش حتی به یه ثانیه هم میرسه که از جذابیت بازی کم میکنه.
    میپره بالا اون بالا تو هوا یه stop کوتاهی داره
    و از همه مهمتر اینکه الان تو بازی دکمه ی پرش رو نگه میداری تند تند پشت سر هم پرش میکنه ... این نباید باشه ... باید هر بار که دکمه رو زد یه بار بپره. یعنی در واقع GetKeyDown باشه.

حرکت دوربین :
    دوربینت دو تا ایراد داره، اول اینکه کاراکتر دقیقا وسط صفحه س !! ... مثلا همون اول که بازی رو اجرا میکنیم نصف صفحه فضای خالیه و از نصف صفحه به بالا دوربین داره سکو و کاراکتر رو نشون میده !!
    خب نباید اینجوری باشه ... دوربین باید کاملا سکو رو نشون بده و من پیشنهاد میکنم کاراکتر سمت چپ دوربین باشه نه دقیقا وسط !!
    و ایراد دومی که داره اینه که اگه کاراکتر سریع به سمت راست حرکت کنه دوربین ازش جا میمونه و چند ثانیه طول میکشه که دوربین پلایر رو پیدا کنه.
    به نظرم بهتره سرعت حرکت پلایر رو دستکاری کنی و آروم تر بره.

پیشنهاد برای گیم پلی
    به نظرم میتونی با اضافه کردن collectible و ساخت معماهای مختلف بازی رو جذاب تر کنی.

موفق باشی

4. 4 کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ایول در کل خیلی با بازیت حال کردم و واقعا جای پیشرفت داره ...
    اما خب بریم سراغ گیم پلی :

راه رفتن پلایر :
    احساس میکنم از mecanim واسه انیمیشن کاراکتر استفاده نکردی و همین باعث شده حرکات انیمیشن کاراکترت با حرکت کردنش به هم نخوره و این واقعا بده ... یکی از جذابیت های اصلی که این بازی میتونه داشته باشه حرکات کاراکترشه ... باید سعی کنی انیمیشن های راه رفتن رو خیلی نرم پیاده سازی کنی ... الان میزان حرکت کردن کاراکتر با دکمه های چپ و راست به انیمیشن راه رفتن نمیخوره و انگار لیز میخوره میره جلو ... خب این خوب نیس

پرش کاراکتر :
    نکته ی بعدی پرش کاراکتره ... اول اینکه خیلی زیاد میپره !!
    باید سعی کنی مکانیک پرش رو خیلی باحال و نرم پیاده سازی کنی ... و نهایتا یه پرش 0.5 ثانیه طول بکشه ... این پرشش حتی به یه ثانیه هم میرسه که از جذابیت بازی کم میکنه.
    میپره بالا اون بالا تو هوا یه stop کوتاهی داره
    و از همه مهمتر اینکه الان تو بازی دکمه ی پرش رو نگه میداری تند تند پشت سر هم پرش میکنه ... این نباید باشه ... باید هر بار که دکمه رو زد یه بار بپره. یعنی در واقع GetKeyDown باشه.

حرکت دوربین :
    دوربینت دو تا ایراد داره، اول اینکه کاراکتر دقیقا وسط صفحه س !! ... مثلا همون اول که بازی رو اجرا میکنیم نصف صفحه فضای خالیه و از نصف صفحه به بالا دوربین داره سکو و کاراکتر رو نشون میده !!
    خب نباید اینجوری باشه ... دوربین باید کاملا سکو رو نشون بده و من پیشنهاد میکنم کاراکتر سمت چپ دوربین باشه نه دقیقا وسط !!
    و ایراد دومی که داره اینه که اگه کاراکتر سریع به سمت راست حرکت کنه دوربین ازش جا میمونه و چند ثانیه طول میکشه که دوربین پلایر رو پیدا کنه.
    به نظرم بهتره سرعت حرکت پلایر رو دستکاری کنی و آروم تر بره.

پیشنهاد برای گیم پلی
    به نظرم میتونی با اضافه کردن collectible و ساخت معماهای مختلف بازی رو جذاب تر کنی.

موفق باشی
    از سیتم mecanim استفاده کردم ولی سرعت انیم رو کم گذاشتم بخاطر اینه که هماهنگ نیست اگه سرعت رو درست کنم نرمال میشه حتما اصلاح میشه

پرش هم چشم با زیاد کردن gravity سریع تر پایین میاد

برای دکمه ها من از یه تکنیک دیگه استفاده میکنم که onpress هست تا حد اکثر لمس رو بگیره میشه یه کاری کرد که مشکلی ایجاد نشه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوربین هم چشم

راستی داداش باید از شما تشکر کنم چون من از روی این تاپیک شما این مراحل رو الگو زدم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابت تست و راهنمایها هم تشکر میکنم

6. 2 کاربر از احمد دات بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

پرش هم چشم با زیاد کردن gravity سریع تر پایین میاد
    ولی به نظرم باید انیمیشنش ادیت بشه ... البته بستگی به کدت داره

برای دکمه ها من از یه تکنیک دیگه استفاده میکنم که onpress هست تا حد اکثر لمس رو بگیره میشه یه کاری کرد که مشکلی ایجاد نشه
    من برای مثال گفتم GetKeyDown و مهم مفهومش بود ... وگرنه برای صفحه تاچ باید از Touch.Begin استفاده کنی تا هر وقت تاچ رو زد بپره.

هی میگم چقد آشناس

8. این کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

باو برا مبایل داری میسازی مکانیمو بی خیال

فتوشاپ که کار نمیکنی

خروجیه تو یه محصوله که با CPU کار میکنه نه printer و windows photo viewer باید منطقی فکر کنی باید بهینه کار کنی مشکل انیمشنتو بر طرف کن تا sync بشه نه به کمک مکانیم این یکیش بود که فهمیدم (لو رفت ) بقه ماجرا رو هم دقت کن بهش لطفا

گوشی من x86 CPU وش اگه تونستی برا این سی پی یو خروجی بگیر بتونم تست کنم

10. 4 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

نه به کمک مکانیم
    احسان جون مبایل قرار نیس سیستم ابزاری mecanim رو پردازش کنه !!
    موبایل کدهای کامپایل شده و تبدیل شده ی نتیجه ی مکانیم رو پردازش میکنه که به کمک sdk جاوا بهینه شده واسه مبایل.
    بنابراین استفاده از مکانیم باعث سنگینی کار نمیشه.

12. 2 کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

مجيد يك چيز مطرحه مكزيم كار بهتره مي كنه و احتمالا سنگين تره.
    من هم فكر نمي كنم گزينه مناسبي براي موبايل باشه

14. 4 کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مهندس جان من حرف شما رو قبول دارم برای تولید بازی بهتره بازی با تمام cpuها ست باشه ولی باید این نکته رو هم در نظر داشت من یه مثال میزنم

مهندس جان به نظر شما میشه بازی crysis2 رو یه جوری طراحی کرد که تو سیستمهای با کارت گرافیک 32 بیتی هم اجرا بشه .....

خود یونیتی توسایتش گفته cpu های زیر arm7 توسه بعدی کارایی زیادی ندارن خوب اگه یه بازی سه بعدی بزنی بهتر از arm7استفاده کنی بعد بیشتر گوشی های جدید الان cpu core هستن

مکانیم هم چیز خواستی نیست فلسفش اینه مثلا اگه من یه گیم پلی با مکانیم میزنم یعنی به راحتی میتونم کاراکتر رو عوض کنم و احتیاج نیست برای هر کاراکتر انیم
    خودش رو تهیه کنم

Last edited by احمد دات; 04-03-2014 at 13:08.

16. 2 کاربر از احمد دات بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

مجيد يك چيز مطرحه مكزيم كار بهتره مي كنه و احتمالا سنگين تره.
    من هم فكر نمي كنم گزينه مناسبي براي موبايل باشه
    چه ربطی داره پرویز جون ... هر چیزی که بهتر کار میکنه دلیل نمیشه سنگین تر باشه !!

مکانیم دقیقا کار ترکیب انیمیشن هارو میکنه که قبلا با کد میکردیم ولی با یه محیط ویژوال و نوآوری توی کدنویسی ...

18. این کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

نمی دونم . من چیز زیادی راجع مکانیزم نمی دونم اگه میشه بهم توضیح بدید
    یک نکته هم وجود دارد بازی ها الان خیلی خرکی شده اند واقعا من داشتم از تعجب شاخ در آی مدروم که جی تی ای سان آدرس برای موبایل زده اند. درسته موبایل قدرتمند شده اما واقعا انتظار می ره بازی ها ما رو سیستم تکه هسته ای به خوبی کار کنه. این هم نظر شخصی منه که یونتی فقط ادعای ساخت بازی های AAA رو داره با اینکه انجین محشری هست ولی خوب در حد خودش سنگین هست

شرمنده که نمی تونم بازیتو تست کنم.

20. 3 کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •