تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: درخواست آموزش متریال، نور و رندر پوست انسان با موتور رندر وی ری

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

12 درخواست آموزش متریال، نور و رندر پوست انسان با موتور رندر وی ری

سلام به همه دوستای خوبم، امیدوارم که حال همتون خوب باشه...

من یه کاراکتر واسه تست رندر ساختم و میخوام که شما عزیزان در این کار به من کمک کنید.
    قبل از هر چیز بگم که شما بنا رو بر این بذارید که من هیچی از متریال، نور و رندر نمیدونم و میخوام از صفره صفر با کمک شما و تلاش خودم به یه حد مناسبی برسم.
    خب الان دو عکس از اون کاراکتر رو که یکیشو با منتال ری و اون یکی رو با وی ری رندر گرفتم اینجا گذاشتم:

این با منتال ری هست:

اینم با وی ری:

اینم بگم که تمامی تنظیمات متریالt نور و موتور رندر، همگی دیفالت هستن!!
    حالا میخوام با موتور رندر وی ری کارم رو شروع کنم، ولی متاسفانه نمیدونم چطور!!!!!
    اگه لطف کنید و بگید در ابتدا چیکار کنم خیلی خوب میشه.
    اینم بگم مطلب در مورد وی ری خوندم و دارم میخونم ولی خواهشن شما هم همکاری کنید. به هر حال عزیزان دیگه ای هم هستن که مشکلشون دقیقا همینه. اگه یه بار از صفر شروع کنیم و به این مبحث بپردازیم فکر میکنم منبع آموزشی خوبی بشه. امیدوارم نه تو کار نیارید.
    از همگی ممنون و مچکرم...

2. 4 کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

9 بچه ها منتظرم...

خب دوستان اگه اجازه بدید یه خورده ازتون ناراحت بشم!
    بعد این همه وقت یه جواب هم ندادید. دوستانی که همچین مشکلی دارن، حداقل اینجا بگن تا عزیزانی که بلدن بیشتر رغبت کنن جواب بدن.
    خب من خودم میرم جلوتر تا نحوه ی کار دست هممون بیاد.
    من الان اینجا سه تا نور Target Spot قرار دادم که تنظیماتشون دیفالته.

اینم رندر با وی ری. در ضمن نورهای دیفالت هم غیر فعال هستن:

حالا با توجه به تصاویر بالا، مکان نورها نسبت به کاراکتر و دوربین مناسب هست یا نه؟
    مکان نورها رو کلا بر چه اساسی باید تعیین کرد؟
    تعداد نورها باید چندتا باشه؟
    من دیدم بعضی جاها میگن سه تایی(کی لایت، فیل لایت و بک لایت) و همینطور کره ای از نورها. حالا هر کدوم از اینها رو چه موقع یا واسه چه صحنه ای باید بکار ببریم؟ غیر از این روشها، روش دیگه ای هم هست؟
    بر چه اساسی باید نوع نور رو تعیین کنیم؟
    خب سوال فعلا کافیه ولی ادامه داره.
    بازم میگم هر کی سوال داره اینجا بپرسه.
    منتظر جواب هستیم، منو خیلی از دوستای دیگه...
    پیشاپیش تشکر میکنم از همه...

4. این کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز N O V A L I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

همایون جان.. نورهای دیفالت خاموش اند یعنی چی؟ مگه وقتی نوری به صحنه اضافه می کنی اونها نباید خور به خود خاموش بشن؟
    خوب در مورد نورهای Key و Fill و Back توتوریال مکس تو مثالش این کارها رو کرده:
    منبع نور رو کمی بالاتر از سر گذاشته و تارگتش رو تو ارتفاع چشمش گذاشته و مقدار Multiplier رو روی 1.5 گذاشته و سایه رو فعال کرده.. در توجیه اضافه کردن نورهای دیگه می گه که این که ما از یه جهت نور پردازی کردیم باعث میشه سایه های تاریکی طرف دیگه ی مدل ایجاد بشه.. هر چند سایه پردازی از یه طرف زیباست اما باید با یه فیل لایت تعدیل بشه.. بنابراین این نور رو دقیقا روبروی مدل و با زاویه ی 90 درجه نسبت به نور قبلی و در راستای چشم مدل گذاشته (تارگتش هم در همین راستا) و از همه مهم تر مقدار Multiplier رو کمتر (0.6) گذاشته.. در مورد نور Back هم گفته که تنها هدفمون از گذاشتن این نور جدا کردن موضوع از پس زمینه است که با این کار موضوع برجسته تر و زنده تر میشه و مثلا اگر رنگ موهای کرکترمون با پس زمینه یکی باشه با این کار کاملا جداش می کنیم.. این نور رو هم پشت سر مدل گذاشته و مقدار Multiplier رو روی 0.4 گذاشته...
    در آخر هم گفته که بسته به نورپردازیتون و جهت دیده شدن بهتر مناطقی که به سختی قابل رویت هستند می تونید از فیل لایت های زیادی استفاده کنید...
    Last edited by N O V A L I S; 24-07-2009 at 20:31.

6. 2 کاربر از N O V A L I S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

آخ امید... اِ ببخشید محسن جان، کجا بودی تا حالا. خیلی ممنونم از توضیحات مفیدت.
    راستش تو یکی دوتا آموزش دیدم که گفته بود باید نورهای دیفالت رو به صورت دستی خاموش کرد. من حتی تست زدم و واقعا دیدم تو نتیجه ی کار تاثیر داره!
    حالا میگم نوع نور، اینکه از انواع زیرمجموعه ی استاندارد باشه یا انواع نورهای فتومتریک یا وی ری رو چطوری باید انتخاب کنیم. در حقیقت بر چه اساسی؟ یعنی اینکه موضوعمون کاراکتر باشه یا ماشین، محیط داخلی باشه یا خارجی تعیین کننده ی نوع انتخابمون میشه؟
    بازم تشکرات منو بپذیر.

8. این کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

محسن جان دمت گرم. امتحان کردم واقعا عالی شد. جواب گرفتم اساسی.
    اینم رندر کار با تنظیمات پیشفرض. فقط نورها رو همونطوری که گفتی جاسازی و تنظیم کردم:

اینم تصویری از مکان نورها در صحنه:

خب حالا چطوری باید متریال رو تنظیم کرد که نور از جاهای نازکش مث گوش، یه خورده رد شه؟
    اگه این مدل به کار نمیاد یه مکعب نازک واسه تست بذارم!
    همینطور میخوام سایه ها طبیعی تر بشه!

10. 3 کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خوب من تا به حال متریال پوست نساختم.. مخصوصا با این مشخصات که گفتی.. یه کارهائی با متریال Raytrace و نورش کردم.. بذار دوستان بیان راهنمائی کنن..

ویرایش:
    در مورد اون قسمت که گفتی نوع نور رو کدوم باید انتخاب کنی.. خوب یه اصل کلی هست که نورهای فتومتریک رو اگه می خوای به کار بگیری باید اندازه های موضوعت واقعی باشن.. مثلا کله ی همین آقا نباید مثلا 2 متر یا 80 اینچ یا.. باشه.. باقی نورهام استفاده شون گاهی بستگی پیدا می کنه به موتور رندری که می خوای استفاده کنی و گاهی متریال هائی که می خوای استفاده کنی و تنظیمات رندر و... محیط خارجی یا داخلی و افکت هائی که می خوای بدی به رندرت.. هر کدوم گاه تنظیمات مخصوص به خودش رو داره تا به نتیجه ی ایده آل برسی..

ببین من خودم قصد دارم روی تک تک اینها جداگونه کار کنم.. یعنی مثلا یه کتاب راجع به منتال ری دارم که تازه می خوام شروع کنم به خوندنش.. روز اول که این تاپیک رو دیدم خواستم این رو بگم.. گفتم خراب نکنم تاپیکت رو.. ولی به نظرم این کار خوبیه که اول با موتور رندرها آشنا بشیم که هر کدوم مفصل در مورد نورها و متریال های همراهش مطلب دارند.. بعد سوال هائی که پیش میاد رو مطرح کنی... چون این جوری خیلی مطلب پیش میاد..
    Last edited by N O V A L I S; 24-07-2009 at 21:32.

12. این کاربر از N O V A L I S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز /.,mnb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام.

برای وی ری گشتم ولی پیدا نکردم.
    این برای منتال ری هست (متریالش):
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    توی این کتاب هم پراکنده برای نور پردازی ش گفته:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق و پیروز باشید.

14. 7 کاربر از /.,mnb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

محسن جان مرسی، خیلی از توضیحاتت استفاده کردم. تشکر فراوان.

کوروش عزیز از تو هم ممنونم، خیلی مطالب ارزشمندی بودن. فقط خوندنشون خیلی زمان میخواد. اونم واسه من! اما حتما سعی خودمو میکنم.

راستی محسن جان اونجایی که گفتی اگه نیاز بود میتونیم تعداد فیل لایتها رو افزایش بدیم، اگه زیاد شدن باید Multiplier شون رو کم کنیم؟ اون مقادیرشون رو هم با توجه به محیط و بقیه ی نورها میشه تغییر داد؟

در آخر، میگم فلسفه ی این نورهایی که بدون سایه تو صحنه به کار میرن چیه؟ چه مواقعی و بر چه اساسی به کار میرن؟

16. این کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من یه جائی خوندم سعی کنید هیچ وقت مقدار Mutilplier رو زیاد نکنید و تعدادشون رو زیاد کنید یعنی همین کاری که می گی.. بنابراین زیادش اشکال داره نه کمش و می تونی مقدارش رو اون قدر که دوست داری انتخاب کنی.. تفلسفشم همون طوره که گفته یعنی اینکه سایه یه طرف مدل نیفته.. بعد هم مقادیرش به نظر من بستگی به سلیقه ی خودت داره.. به نظرم مکس یه مثال زده.. و همه ی اینها برای اینه که موضوع جلوه ی طبیعی تری پیدا کنه.. مثلا حالت های سایه دار فیل لایت و بک لایت رو هم امتحان کن ببین چه جور میشه.. فکر می کنم اصول نورپردازی توی عکاسی حرفه ای از پرتره هم همین باشه..

18. 2 کاربر از N O V A L I S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

دمت گرم محسن عزیز خیلی لطف کردی.
    نمیدونم چرا این روزا مخم نمیکشه مطالب رو بخونم. اتفاقا خیلی آموزش نورپردازی و رندر گرفتم که همه هم خارجین.
    منم تقریبا 60 - 70 درصد مطالبشون رو متوجه میشم و باید از دیکشنری استفاده کنم که دیگه واویلا میشه!!
    اما چاره چیه!
    یکی از راهاش دوستای گلی مث شماست که اینجا دارم. تا اینجاشو که خیلی مفید بوده، بقیشم کم کم یاد میگیریم.
    اون اوایل خیلی حوصله داشتم هلپ مکس رو بخونم ولی الان دیگه نه!!
    حالا یه کاریش میکنیم مرسی.

20. این کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •