تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: کپی کارت ملی هوشمند برای تغییر مدارک نیاز است یا همان تراشه روی کارت برای شناسایی و تکمیل مدارک ‏کافی است؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Spectero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

14 کپی کارت ملی هوشمند برای تغییر مدارک نیاز است یا همان تراشه روی کارت برای شناسایی و تکمیل مدارک ‏کافی است؟

سلام

کارت ملی رو امروز گرفتم و روش یک تراشه نصبه که مشخصات هویتی دارنده ‏کارت داخلش ضبط شده. می خوام برم یکسری مدارک رو تغییر بدم چون نام فامیلم عوض شده. حالا باید کپی ‏این کارت ملی رو مثل کارت ملی قبلی که فقط یک کارت بود رو بگیرم و به جاهایی مثل بانک و پلیس + 10 برای ‏گواهینامه و غیره بدم یا اینکه نیازی نیست. در واقع ابهام من سر اون تراشه روی کارت هست. اگر تراشه هویت و ‏مشخصات من رو داره برای کارهایی نظیر آنچه که گفتم آیا باید کپی کارت ملی هوشمند رو به جاهایی که می رم تا مدارک جدیدم رو با نام فامیل جدید درست کنند بگیرم و تحویل بدم یا خیر؟

ممنون

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من دیدم از روی کارت ملی هوشمند نیز کپی میگیرن ، یعنی درواقع جایی که نیاز به کپی کارت ملی هست ، تفاتی نداره کدوم کارت ملی شما همراه شما باشه از روی همون کپی میگرن برای درج در مدارک کاغذی و پرونده ای شما .

اما اون تراشه مشخصات و احتمالا اسکن مدارک هویتی رو داره ، به عنوان مثال برای افتتاح حساب بانک ملت که مراجعه کردم ، کاغذ بازی های اولیه خیلی کم شد و اوپراتور خیلی سریع کارش رو انجام داد ، کارت رو از من گرفت و رمز 4 رقمی که روی کارت گذاشته بودم رو پرسید بعد بلافاصله تمام اطلاعات رو ثبت کرد و کارم انجام شد.

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

این کارت ملی رو نریم دنبالش اخرش چی میشه؟!

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

بالاخره یه زمانی مجبور میکنن که کارت ملی را عوض کنی. همانطور که مجبور کردند کارت پایان خدمت ها را عوض کنیم.
    فرقش اینه که هر چی عقب بندازی، هزینه ی این کار بیشتر میشود.

6. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

بالاخره یه زمانی مجبور میکنن که کارت ملی را عوض کنی. همانطور که مجبور کردند کارت پایان خدمت ها را عوض کنیم.
    فرقش اینه که هر چی عقب بندازی، هزینه ی این کار بیشتر میشود.
    چرا هزینه بیشتر میشود؟
    کدام کارت پایان خدمت؟ جدید ها؟!!

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

من دیدم از روی کارت ملی هوشمند نیز کپی میگیرن ، یعنی درواقع جایی که نیاز به کپی کارت ملی هست ، تفاتی نداره کدوم کارت ملی شما همراه شما باشه از روی همون کپی میگرن برای درج در مدارک کاغذی و پرونده ای شما .

اما اون تراشه مشخصات و احتمالا اسکن مدارک هویتی رو داره ، به عنوان مثال برای افتتاح حساب بانک ملت که مراجعه کردم ، کاغذ بازی های اولیه خیلی کم شد و اوپراتور خیلی سریع کارش رو انجام داد ، کارت رو از من گرفت و رمز 4 رقمی که روی کارت گذاشته بودم رو پرسید بعد بلافاصله تمام اطلاعات رو ثبت کرد و کارم انجام شد.
    من حدس میزدم با وجود به اصطلاح هوشمند و تراشه داشتن روی کارت باز باید کپی اون رو به جاهایی که باید برم و مدارک رو تعویض کنم بدم. راستی چطوری می تونم رمز چهار رقمی رو تغییر بدم؟ سایت بخصوصی برای این کار هست؟

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

شنگیل جان مامور پیشخوان گفت الان دیگه زود حاضر میشه. به من گفتن 6 ماه بعد یه اس ام اس میاد اون موقع بیا. اما من اول خرداد ثبت نام کردم و الان 2 ماه به من دادن. البته تو سایت رفتم ببینم وضعیت کارت در چه مرحله ای هست که دیدم حاضره. اگر نمی رفتم کسی به من نمی گفت و احتمالا اس ام اسی هم به گوشی من نمی یومد ولی اگر الان ثبت نام کنی 2 ماه حاضره. فقط هر هفته به سایت ncr.ir برو و چک کن وضعیت کارت در چه مرحله ای هست. در هر صورت چیز ارزش داری نیست ولی من بخاطر عوض کردن شناسنامه مجبور شدم اونم عوض کنم. و یه جاهایی مثل افتتاح حساب که دوست نازنین جناب شاهانی گفتن سریعتر کار انجام میشه وگرنه سود خاصی واسه دارنده نداره و سودش تو جیب دولت و سیستم میره.

10. این کاربر از Spectero بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

شنگیل جان مامور پیشخوان گفت الان دیگه زود حاضر میشه. به من گفتن 6 ماه بعد یه اس ام اس میاد اون موقع بیا. اما من اول خرداد ثبت نام کردم و الان 2 ماه به من دادن. البته تو سایت رفتم ببینم وضعیت کارت در چه مرحله ای هست که دیدم حاضره. اگر نمی رفتم کسی به من نمی گفت و احتمالا اس ام اسی هم به گوشی من نمی یومد ولی اگر الان ثبت نام کنی 2 ماه حاضره. فقط هر هفته به سایت ncr.ir برو و چک کن وضعیت کارت در چه مرحله ای هست. در هر صورت چیز ارزش داری نیست ولی من بخاطر عوض کردن شناسنامه مجبور شدم اونم عوض کنم. و یه جاهایی مثل افتتاح حساب که دوست نازنین جناب شاهانی گفتن سریعتر کار انجام میشه وگرنه سود خاصی واسه دارنده نداره و سودش تو جیب دولت و سیستم میره.
    اسپکترو جان
    اخرش یه کاری میکنن ادم عوض کنه
    واللا من حسابم اینا رو با کارت م لی قدیمی باز کردم و کارهای دیگر مثل پاسپورت و اینا
    پس الان راحت تر شده
    هزینش چقدر میشه دقیقا چیکار باید بکنیم؟

12. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

چرا هزینه بیشتر میشود؟
    کدام کارت پایان خدمت؟ جدید ها؟!!
    هر سال هزینه ی تعویض کارت ملی بیشتر میشود.
    من 13 هزار تومان عوض کردم. 2 سال قبل. پارسال حدود 17 بود، الان شده 20. هر سال هم بیشتر میشه.

در مورد کارت پایان خدمت هم منظورم کارت های قدیمی است که دو سال قبل همه تعویض شدند.

14. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

اسپکترو جان
    اخرش یه کاری میکنن ادم عوض کنه
    واللا من حسابم اینا رو با کارت م لی قدیمی باز کردم و کارهای دیگر مثل پاسپورت و اینا
    پس الان راحت تر شده
    هزینش چقدر میشه دقیقا چیکار باید بکنیم؟
    برای پیش ثبت نام میری به سایت ncr.ir. آنجا یک سری مشخصات را وارد میکنی و بعد 20هزار تومان بصورت الکترونیکی پرداخت میکنی. بعد محل مراجعه جهت عکس و اثر انگشت را مشخص میکنی. ( میتوانی براساس اولویت مکان یا زمان انتخاب کنی که کی و به کجا مراجعه کنی)

بعد برگه ثبت نام را پرینت میگیری و در روز مقرر، اول صبح میری به محلی که مشخص کردی. زود برو که در صف معطل نشی. آنجا شناسنامه عکس دار و برگه ثبت نام را میدهی. همانجا هم حدود 7-9 هزار تومان هزینه بابت چیزهای دیگه ازت میگیرن. عکس میگیری و اثر انگشت و تمام.

بعد هم یک مدتی، از چند هفته تا چند ماه باید صبر کنی تا یا sms بدهند که کارتت آماده است یا اینکه باید به همان سایت سر بزنی تا ببینی کارتت در چه مرحله ای است و بری کارتت را از دفتر ثبت احوال منطقه تون بگیری.
    اخیرا ظاهرا قرار شده به صورت پستی هم کارت را بفرستند که هزینه ش را هم باز جداگانه ازتون میگیرن.

16. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •