تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: پوشه ای مشکوک به اسم miriskamonia

پروفشنال imanpod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض پوشه ای مشکوک به اسم miriskamonia

دوستان من از موقعی که فلش دیسکمو توی اوبونتو به سیستم وصل کردم ، یه پوشه ساخته شده به اسم miriskamonia که توش هیچی نیست و در ویندوز نشون داده نمیشه ولی توی اوبونتو نشونش میده ، موقعی که فلشم رو به usb ی ریسیور میزنم هم این پوشه رو میبینم ولی ویندوز به هیچ وجه نشونش نمیده .
    نگرانم که تروجانی چیزی باشه !
    اگر به سیستم های لینوکسی مربوطه یه توضیحی لطفا بدین .

2. این کاربر از imanpod بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه پوشه هست که توی ویندوز مخفی (hidden) هست
    چون سیستم مخفی کردن پوشه ها در ویندوز و گنو/لینوکس فرق داره تو اوبونتو دیده می شه
    چون روش مخفی سازیش تحت ویندوزه پس ۱۰۰٪ توی ویندوز ایجاد شده که اونم عادیه

4. 4 کاربر از rootnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه پوشه هست که توی ویندوز مخفی (hidden) هست
    چون سیستم مخفی کردن پوشه ها در ویندوز و گنو/لینوکس فرق داره تو اوبونتو دیده می شه
    چون روش مخفی سازیش تحت ویندوزه پس ۱۰۰٪ توی ویندوز ایجاد شده که اونم عادیه
    ممنون که توجه کردین ولی من نگرانی امنیتیم برطرف نشد و بالاخره نفهمیدم این پوشه از کجا اومده ؟
    من مطمئنم پوشه ای به اسم miriskamonia نساختم .

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

ممنون که توجه کردین ولی من نگرانی امنیتیم برطرف نشد و بالاخره نفهمیدم این پوشه از کجا اومده ؟
    من مطمئنم پوشه ای به اسم miriskamonia نساختم .
    نگفتید چه ویندوزی دارید ولی به هر جهت در هر نسخه ی ویندوز که هستید در قسمت folder options در تب view گزینه ی show hidden files and folders را تیک بزنید و تیک hide protected operating system files رو هم بردارید.
    حالا شما باید بتونید اون فایل رو ببینید، در کل همونطور که rootnt گفتند، فولدرها و فایلهای هیدن لینوکس توسط یک . در قبل از اسمشون مشخص میشوند و در ویندوز قابل مشاهده هستند، ولی فایل های ویندوز از الگوریتم هاید کردن خودشون استفاده می کنند برای همین در لینوکس قابل مشاهده هستند.
    در هر صورتی در ویندوز با یک آنتی ویروس به روز اون رو چک کنید اگر چیزی پیدا نکرد که خوب خیالتون راحت باشه.

7. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نگفتید چه ویندوزی دارید ولی به هر جهت در هر نسخه ی ویندوز که هستید در قسمت folder options در تب view گزینه ی show hidden files and folders را تیک بزنید و تیک hide protected operating system files رو هم بردارید.
    حالا شما باید بتونید اون فایل رو ببینید، در کل همونطور که rootnt گفتند، فولدرها و فایلهای هیدن لینوکس توسط یک . در قبل از اسمشون مشخص میشوند و در ویندوز قابل مشاهده هستند، ولی فایل های ویندوز از الگوریتم هاید کردن خودشون استفاده می کنند برای همین در لینوکس قابل مشاهده هستند.
    در هر صورتی در ویندوز با یک آنتی ویروس به روز اون رو چک کنید اگر چیزی پیدا نکرد که خوب خیالتون راحت باشه.
    داداش گلم ویندوزم 7 هست و show hidden files and folders و hide protected oprerating system files رو هم انجام دادم ، آنتی ویروس و فایروال هم دارم .
    خودم حدس میزنم یه تروجان تو مایه های stuxnet باشه که در چند روز آینده یه مطالبی تو اینترنت ازش پیدا شه .

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

داداش گلم ویندوزم 7 هست و show hidden files and folders و hide protected oprerating system files رو هم انجام دادم ، آنتی ویروس و فایروال هم دارم .
    خودم حدس میزنم یه تروجان تو مایه های stuxnet باشه که در چند روز آینده یه مطالبی تو اینترنت ازش پیدا شه .
    والا هیچ گزارشی مربوط به این پوشه در اینترنت وجود نداره، ولی خوب اگر با گزینه های بالا فولدر نمایش داده نمیشه خوب به احتمال زیاد ویروس، تروجان و یا از انواع کرمها هست، در انجمن سیستم عامل ویندوز 7 مطرح کنید اونجا کمکتون می کنند، اونچه مشخص هست مشکل مربوط به لینوکس نیست.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •